Kandydaci do rady gminy
  • Po 7.10.2014 ...
  • Znamy już ludzi Janusza Budnego ;)

    Na profilu https://www.facebook.com/januszabudnego zostały opublikowane zdjęcia z kandydatami do RG z KWW Janusz Budny:

    Sporo znanych twarzy ;) Jeśli dobrze liczę, na listach znalazło się 5 obecnych radnych...

    Okręg 1, Zakręt, Aleksandra Rutkowska
    Okręg2, Izabela Michałówek, Marek Ziembicki
    Okręg 3, Majdan Zagórze, Marzena Dach
    Okręg 4, Góraszka, Stefanówka Piotr Izdebski
    Okręg 5, Boryszew, Duchnów, Leszek Sobota
    Okręg 6, Kąck, Pęclin, Renata Falińska
    Okręg 7, Osiedle Parkowe, Wiązowna Gminna, Mariola Kublik
    Okręg 8, Wiązowna Kościelna, Dariusz Nowacki
    Okręg 9, Wiązowna Kościelna, Magdalena Koczorowska-Szlassa
    Okręg 10, Emów, Radiówek, Rafał Nejman
    Okręg 11, Dziechciniec, Rudka, Żanęcin, Marek Zembrzuski
    Okręg 12, Kopki, Lipowo, Malcanów, Ewa Bogucka
    Okręg 13, Kruszówiec, Wola Ducka, Wola Karczewska, Hanna Bogucka
    Okręg 14, Bolesławów, Czarnówka, Rzakta, Renata Bogucka
    Okręg 15, Glinianka I, Glinianka II, Poręby, Irena Nowak

    962 x 650 - 104K
    Post edytowany przez BlueZebra 2014-10-14 12:06:15
  • Rodzinny biznes. Dużo Boguckich.

    Pani Mariola Kublik to człowiek renesansu. Kierownik gospodarczy w ZSG, przez lata przewodnicząca Rady Rodziców w ZSG, jakieś funkcje na Osiedlu Parkowym, aż strach pomyśleć co jeszcze. A teraz może radna. Pani zna się na wszystkim, a jak ktoś zna się na wszystkim to zna się na niczym
  • Bjarni pisał(a):



    Pani Mariola Kublik to ... Kierownik gospodarczy w ZSG, przez lata przewodnicząca Rady Rodziców w ZSG,



    Coś ci się chyba pomyliło.

  • Bjarni pisał(a):

    Rodzinny biznes. Dużo Boguckich.



    Czy aby na pewno jest to biznes rodzinny? W gminie jest w ogóle sporo Boguckich, Witanów (jeszcze kilka rodzin, które nie udzielają się politycznie), ale nie wszyscy są chyba ze sobą spokrewnieni?
  • Kudłaty pisał(a):

    Bjarni pisał(a):



    Pani Mariola Kublik to ... Kierownik gospodarczy w ZSG, przez lata przewodnicząca Rady Rodziców w ZSG,



    Coś ci się chyba pomyliło.



    Nie pomyliło, nie pomyliło.
  • Bjarni pisał(a):

    Kudłaty pisał(a):

    Bjarni pisał(a):



    Pani Mariola Kublik to ... Kierownik gospodarczy w ZSG, przez lata przewodnicząca Rady Rodziców w ZSG,



    Coś ci się chyba pomyliło.



    Nie pomyliło, nie pomyliło.


    Nie wiem czy jest kierownikiem gospodarczym w ZSG, ale przez lata była przewodniczącą RR w ZSG w Wiązownie. Do głośnej zmiany w prezydium RR doszło miesiąc temu. Dla wielu rodziców p. Kublik jest postacią kontrowersyjną.
  • Nie znam p. Kublik, ale z tego co piszecie to wnoszę, że jest znana z tego że jest znana.
    Z punktu widzenia kampanii wyborczej to nie ważne jak mówią, byleby o człowieku mówili.
  • KW Prawo i Sprawiedliwość

    Okręg 1, Zakręt, ŚWIĘTOCHOWSKA Zofia
    Okręg 5, Boryszew, Duchnów, WIŚNIARSKA Marzena Bożena
    Okręg 7, Osiedle Parkowe, Wiązowna Gminna, MALINOWSKA Dorota Matylda
    Okręg 8, Wiązowna Kościelna,NEJMAN Łukasz
    Okręg 9, Wiązowna Kościelna, KULCZYCKI Ryszard Zygmunt
    Okręg 10, Emów, Radiówek, TWARÓG Zenobia
    Okręg 11, Dziechciniec, Rudka, Żanęcin, LECH Anna
    Okręg 12, Kopki, Lipowo, Malcanów, BOGUCKI Stanisław
    Okręg 13, Kruszówiec, Wola Ducka, Wola Karczewska, DWORAKOWSKI Janusz
    Okręg 14, Bolesławów, Czarnówka, Rzakta, DOMAN Wojciech Jan
    Okręg 15, Glinianka I, Glinianka II, Poręby, WOŹNICA Iwona
    945 x 543 - 90K
    Post edytowany przez BlueZebra 2014-10-14 12:09:22
  • KWW Anny Bętkowskiej

    Okręg 1, Zakręt, AMPT Ewa Grażyna
    Okręg 3, Majdan Zagórze, CZEKAJEWSKA Alicja Bogusława
    Okręg 4, Góraszka, Stefanówka SĘDEK Henryk Krzysztof
    Okręg 5, Boryszew, Duchnów, ZEMŁO Michał
    Okręg 6, Kąck, Pęclin, NOWAK Paweł
    Okręg 7, Osiedle Parkowe, Wiązowna Gminna, PLISZCZYŃSKA Dorota
    Okręg 8, Wiązowna Kościelna, KONOWROCKA Barbara
    Okręg 9, Wiązowna Kościelna, IZDEBSKI Arkadiusz
    Okręg 10, Emów, Radiówek, MULARCZYK Monika Ewa
    Okręg 11, Dziechciniec, Rudka, Żanęcin, MARKOWSKI Jan Kazimierz
    Okręg 12, Kopki, Lipowo, Malcanów,MARCYSIAK Sławomir Krzysztof
    Okręg 14, Bolesławów, Czarnówka, Rzakta, BOGUCKA Elżbieta Ewa
    Okręg 15, Glinianka I, Glinianka II, Poręby, KALIŃSKA Renata Władysława
    956 x 619 - 100K
    Post edytowany przez BlueZebra 2014-10-14 12:12:58
  • KWW Lepsze jutro

    Okręg 9, Wiązowna Kościelna, IZDEBSKA Hanna Kazimiera
    921 x 327 - 43K
  • KWW Nowoczesna Gmina

    Okręg 1, Zakręt, ŁUKASIAK Paweł
    Okręg2, Izabela Michałówek, DUDEK Emilia
    Okręg 3, Majdan Zagórze, REGMUNT Paulina Patrycja
    Okręg 4, Góraszka, Stefanówka DĄBROWSKI Robert Mariusz
    Okręg 6, Kąck, Pęclin, WOJNOWSKI Marcin
    Okręg 7, Osiedle Parkowe, Wiązowna Gminna, BONISŁAWSKA Małgorzata Wanda
    Okręg 8, Wiązowna Kościelna, MAJEWSKA Bogumiła Teresa
    Okręg 11, Dziechciniec, Rudka, Żanęcin, NOWAK Stanisław
    Okręg 12, Kopki, Lipowo, Malcanów,RADOLIŃSKI Paweł Krzysztof
    Okręg 13, Kruszówiec, Wola Ducka, Wola Karczewska, KOŁAKOWSKI Krzysztof
    Okręg 14, Bolesławów, Czarnówka, Rzakta, GADOMSKI Jarosław
    971 x 538 - 88K
  • KWW Izabela-Michałówek

    Okręg2, Izabela Michałówek, CHOLEWA Andrzej Piotr
    Okręg 9, Wiązowna Kościelna, SZYPERSKI Maciej
    Okręg 14, Bolesławów, Czarnówka, Rzakta, BRATKO Barbara Bożena
    930 x 377 - 55K
  • Majdan, Zagórze...
    p. Dach - obecna radna. Ocencie sami.
    p. A. Czekajewska - znana z tego, że jak wyrzucą drzwiami to oknem wejdzie. Trochę krzykliwa i wyśmiewana ale jest w stanie wiele załatwić.
    p. Regmunt - nie znam kompletnie.
  • Pani Kublik
    Edziu pisał(a):

    Nie znam p. Kublik, ale z tego co piszecie to wnoszę, że jest znana z tego że jest znana.
    Z punktu widzenia kampanii wyborczej to nie ważne jak mówią, byleby o człowieku mówili.



    Ja myślę, że powinno być ważne co mówią. Może ja jestem jakiś dziwny ale jestem zwolennikiem tego żeby krowy były z mięsa, w zimie śnieg, a urzędnik kompetentny. Działalność pani Kublik była kontrowersyjna między innymi dlatego że mało transparentna.
  • I dyrektor szkoły pozwolił na to o czym piszecie?
  • Mam wrażenie, że współpraca pań jest wręcz wzorcowa.
  • Toż to Dzikie Pola 25 km od centrum stolicy państwa członkowskiego Unii Europejskiej!!!
  • W niedziele na ,,zawodach strażackich" objawił się baner z nowym kandydatem.
    Co to za kandydat?
  • p.Maciej Szyperski- kandydat bezpartyjny, mieszkaniec Wiązowny Kościelnej oraz Naczelnik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązownie.
  • To straż nie stoi murem za panem Budnym. Nie chcą następnych wozów. ;)
  • Czy kandydatom na radnych nie wolno wypowiadać się na forum? Czytają. Niektórzy sprawdzają co bulwersuje mieszkańców i potem zamieszczają to na swoich fan page'ch ale głosu w dyskusji nie zabierają, dlaczego?
  • @JoannaF: Na profilu dużo wygodniej można sterować treścią pożądaną przez kandydata. Na forum istnieje dużo większy pluralizm niż na FB, więc poza ochami i achami pod Twoim adresem można usłyszeć trochę więcej niż na spotkaniu "koła gospodyń wiejskich".

    Inna sprawa, że miło by było, gdyby kandydaci występowali pod swoimi nickami lub zakładali chociaż tymczasowe profile na okres wyborczy w celu informowania o spotkaniach, komentowania plakatów wyborczych oponentów, czy po prostu "niezależnych" dyskusji politycznych radnych związanych z komitetami.
    Ludzie Wy naprawdę nie widzicie, że to co piszecie i jak piszecie widać z samolotu?! Więc nie róbcie tego pod przykrywką, bo wyglądacie jak dziecko z zasłoniętymi oczami, które twierdzi, że go nie widać.
    Nie mając dostępu do jakichkolwiek informacji poufnych, osobowych jestem pewien co najmniej 2-3 osób (nie zaliczam tu tych zupełnie oczywistych jak p. Nowicki), które to robią.
    Chcecie grać, zagrajcie w otwarte karty!
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-04 10:41:27
  • Bo nasi kandydaci chyba nie rozumieją, że jawnie występując na forum mogliby dużo ugrać, a przynajmniej u paru osób zapunktować, chociażby samą odwagą. Sposób odpowiadania na trudne pytania, te "poniżej pasa" też dużo mówi o kandydacie. Halo kandydaci, kto odważny?!!!
  • Na kogo ja mam głosować, skoro "moi" kandydaci się ukrywają, nie chcą publicznie wyrażać swojego zdania, dyskutować? Jedno spotkanie wyborcze raz na 4 lata ma mi dać szansę poznania kandydata, który miałby mnie reprezentować w RG? Po to chyba trwa kampania, żeby się poznać?

    Jak w ogóle oceniacie pracę dotychczasowych radnych? Część z nich stara się o "reelekcję".

    Paradoksalnie więcej mogę się dowiedzieć o ich sytuacji finansowej (co prawdę powiedziawszy guzik mnie obchodzi) niż o ich poglądach na sprawy związane z Gminą. Chętnie poczytałabym sprawozdania z ich czteroletniej działalności, ale jakoś nikt się nie chwali swoimi "osiągnięciami".


  • @Don_Kichot - zapunktują? U kogo? U waszej grupki z jednej ulicy? U paru innych spadów z Warszawy takich jak ja?
    A co stracą? Im więcej osób idzie do wyborów, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że starczą głosy rodziny i kilku kum, żeby jakoś się do rady, urzędu gminy dostać.

    Zobacz kandydata Zdunika - cokolwiek wiesz o jego poglądach? Nie! W jego przypadku istotne, że jest kojarzony z PiS. Nieistotne, że może jako dyrektor dobrze prowadzi szkołę, że jako radny z kolei wiele chyba nie zrobił. Istotne jest to, że jest kojarzony z PiS. Kto jest narodowym socjalistą wie na kogo ma zagłosować. Co z tego, że może z nim występować ktoś mądry, doświadczony, to zupełnie nieistotne.
    Tak samo z Budnym, to samo z Bętkowską. Każdy z nich ma osiągnięcia, każdy z nich ma na koncie porażki, jedni więcej, drudzy mniej. ZAWSZE jest też tak, że jak się nie rządzi to łatwiej krytykować, może warto podjąć obronę poprzez wytłumaczenie dlaczego zrobiło się tyle, ile się zrobiło.
    Zamiast tego, lepiej powrzucać głodne kawałki jak to ktoś coś podczas tej kampanii zrobił złego. Prawdę powiedziawszy to, że Kościół się wykorzystuje do firmowania swoich działań, wcześniej dofinansowując dożynki za pieniądze podatników to nic nowego... Straż pożarną - gucio mnie to obchodzi! Bardziej interesują mnie faktyczne poglądy kandydatów, ich stosunek do polityki socjalnej, szkolnictwa, pomysłu jak rozwiązać komunikację, czy ich stosunku do robienia ulg prorodzinnych dając "promocję" na wywóz śmieci czy wodę.
    Sęk w tym, że Don_Kichocie ze świecą szukać kandydata na radnego, który faktycznie ma realną rzeczową odpowiedź na takie problemy, a takiego, który o nich opowie bez kompleksów a z otwartością do dyskusji na temat rozwiązań, który nie będzie się bał, że przez swoje poglądy straci wyborcę - w ogóle brak...

    Jak jest teraz? Wychodzi kandydat i przez 5 minut mówi o sobie, co słyszysz?
    "Witam Państwa, nazywam się Tak i Tak. Przedsiębiorca, realizujący różne projekty, lat tyle i tyle, żonaty, dwójka dzieci, chcę rozwijać infrastrukturę, dbać o mieszkańców, tak! Mieszkańcy są najważniejsi. Yyyy... a tak w ogóle to uważam, że obecna wójt to nic nie robi, dach w urzędzie dobrze, że nie przecieka, w ogóle ... kamieni kupa. W ostatniej kadencji to w ogóle wszystko zaprzepaszczono, ja to zrobię lepiej. Dziękuję za uwagę..."

    Albo wersja damska:

    "Witam Państwa, nazywam się Tak i Tak. Mam X lat, mam dwójkę dzieci, dzieci są dorosłe więc mogę skupić się na problemach gminy. Uważam, że infrastruktura, jest najważniejsza, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja i w ogóle wszystko wszystko. Obecna wójt nic nie zrobiła, a ja to zrobię lepiej".

    Kurcze ludzie, co mnie obchodzi wójt? A jeśli obecna wójt też wygra to co? Dramat? Wójt wykonuje to co Rada karze. Jeśli nic się nie dzieje, to nie jest to tylko wina obecnej wójt, ale i Rady. A na kogo ja mam głosować, jeśli o Waszych poglądach wiem tyle ile macie dzieci?! Co mnie to obchodzi. Czy jeśli ktoś ma 5tkę to jest lepszy? A ten bezdzietny bo nie chciał albo bezpłodny to wybrakowany jest?! Co to ma wspólnego ze sposobem pozyskiwania funduszy? Umiejętność sprawdzania wypracowań dziecka z podstawówki ma świadczyć o umiejętnościach pisania sprawozdań? Uchwał? Czy wniosków o dotacje Unijne?! No żesz matko z córką! Ludzie zastanówcie się czy wy kandydujecie na animatora zabaw dla dzieci czy do rady gminy?

    Ech znów miałem krótko, znów się rozpisałem, a co za tym idzie pewnie wielu i tak mnie nie przeczyta.
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-04 11:30:48
  • Ja łapię się na tym, że to ja szukam "dostępu" do kandydata na radnego a nie kandydat szuka kontaktu ze mną, wyborcą.

    Skoro kandydat nie zabiega o mój głos, nie zależy mu na informowaniu mnie o swoich poglądach, to tak samo będzie dla mnie niedostępny jako radny.

    Żeby się czegokolwiek dowiedzieć o kandydacie muszę się przeczołgać na spotkanie wyborcze. Mało osób ma na to czas. W dobie internetu, taka postawa jest dla mnie niezrozumiała i niedopuszczalna...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-04 11:28:09
  • @Mataj pisał: "Witam Państwa, nazywam się Tak i Tak. Mam X lat, mam dwójkę dzieci, dzieci są dorosłe więc mogę skupić się na problemach gminy. Uważam, że infrastruktura, jest najważniejsza, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja i w ogóle wszystko wszystko. Obecna wójt nic nie zrobiła, a ja to zrobię lepiej".

    Trafiłeś w sedno.

    Ciekawe, że niektórzy chcą się zacząć skupiać na problemach gminy dokładnie co 4 lata.

    Jestem w miarę na bieżąco z tym co się w Gminie dzieje, powiedzmy od 2009 roku. Moim zdaniem większość kandydatów jest niestety z tzw. łapanki... Nie ma wielu wyrazistych, znanych osób , którzy kandydują do RG. Większość jest po prostu tłem dla kandydatów na Wójta, są bo są ..., na zasadzie a nuż się uda...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-04 11:49:46
  • Warto czasem "wyżalić się" na forum...

    Dziękuję KWW Janusz Budny za zaproszenie na spotkanie wyborcze, wysłane za pośrednictwem FB.
  • Dzień Dobry! Już się melduję na forum. Przepraszam, ale kampania wyborcza toczy się w wielu miejscach i staram się wszędzie zdążyć. Miło mi dziś spotkać się z Państwem na forum. Nazywam się Aleksandra Rutkowska i kandyduję do Rady Gminy Wiązowna z okręgu nr 1 Zakręt.
  • Przy okazji chciałam Państwa serdecznie zaprosić do Zakrętu na spotkanie wyborcze, które odbędzie się 14 listopada o godz. 19.00 w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zakręcie. Mój pomysł na to spotkanie jest taki, by oprócz przedstawienia spraw istotnych dla Zakrętu, o jakie zamierzam zawalczyć jeśli zostanę Radną, pokazać mieszkańcom programy unijne dostępne dla samorządów w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 oraz przeprowadzić konsultacje społeczne co z tego tortu możemy wykroić dla Zakrętu i współpracujących miejscowości oraz, co najważniejsze, jak to skutecznie zrobić?

  • Może jeszcze parę słów o mojej działalności w Radzie Sołeckiej Zakrętu w załączonej prezentacji
  • Jestem do Państwa dyspozycji
  • Prezentacja się nie załączyła. Zatem przesyłam link: http://zakret.info/dzialania-w-solectwie-zakret/
  • Jeszcze parę słów o tym, z sukcesem zrealizowanym, projekcie: http://www.wiazowna.pl/571-Wyswietlanie_NEWS-59641-p_1.htm
  • Prócz codziennej wspólpracy z Radą Sołecką i Sołtysem Zakrętu, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, udało mi się nawiązać owocną współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury, za co publicznie chciałabym podziękować Panu Dyrektorowi Romanowi Sadowskiemu, dzięki jego życzliwości uruchomiliśmy w Zakręcie świetlicę i wreszcie nasze dzieci mogą rozwijać talenty muzyczne, w poniedziałki odbywają się u nas warsztaty gitarowe, a w środy - gry na saksofonie i klarnecie
  • Wymyśliłam także projekt dla Zakrętu promujący lokalne dziedzictwo kulturowe, nawiązałam współpracę z GOK w tym zakresie, pozyskałam partnerów i czekamy na dotację Marszałka w wysokości 35.200 PLN w ramach programu Leader.
  • Teraz reżyseruję misterium Bożonarodzeniowe RODZI SIĘ BÓG: napisałam scenariusz, dzieci na zajęciach z aerografii z Panem Darkiem Pogorzelskim stworzyły scenografię i przy tej okazji zapraszam serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do współtworzenia tego widowiska. Spotkanie organizacyjne (nie mające nic wspólnego z wyborczym) odbędzie się w najbliższą sobotę 8.11 o godz. 14.00 w świetlicy parafialnej pw. św. Pawła Apostoła w Zakręcie. Przepraszam za to ogłoszenie w tym miejscu, ale może i poprzez ten kanal komunikacji uda się do kogoś trafić:))
  • To jeszcze nie wszystko o czym chciałabym napisać:)) Wrócę tu jeszcze:))
  • Czy kandydaci na radnych z Malcanowa mogliby się także ujawnić, bo za chwilę zdecyduję się na głosowanie na Panią Aleksandrę Rutkowską (witam Panią serdecznie) i będę musiała się tam przeprowadzić?
    Mataj, dzięki że się ze mną znowu zgadzasz ;). Tym razem piwo dla Ciebie !!!
    Wśród kandydatów jest paru wyraźnych. Jest pan Marcysiak, który wyraźnie pokazał, czyje interesy go obchodzą, gdzie ma mieszkańców Malcanowa i swoich najbliższych sąsiadów, kiedy rozpoczął proces stawiania wiatraków. I jest jeszcze Pani, która osobiście roznosi ulotki, ale do głosowania zachęca tylko bardzo miłym uśmiechem, bo przekonywać i rozmawiać nie chciała (może nie chciała być nachalna, co się chwali)).
  • @Don_Kichot - z Malcanowa startuje do Rady p. Stanisław Bogucki. Z tego co wiem startuje z list PiS.

    OT do @Don_Kichot i @admin (może dodać to do listy stron?): Przy okazji, jako żeś mieszkaniec Malcanowa: http://www.malcanow.eu/ powstała niedawno strona (z inicjatywy sołtysa i rady sołeckiej o ile się nie mylę). Prowadzą też stronę na FB: https://www.facebook.com/Malcanow?fref=ts
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-04 16:50:42
  • Ja nawet nie wiem ile Bogucki ma dzieci ;). A na poważnie, możesz coś o nim powiedzieć, coś mu się udało jako sołtysowi, ma jakieś pomysły, cokolwiek?
    Dzięki za linki :)
  • Don_Kichot, a skąd ja mam wiedzieć? Jestem mieszkańcem wsi, a nie członkiem komitetu.
    W sumie z perspektywy mieszkańca wydaje mi się, że trochę się udało. Czy można było więcej? Nie wiem. Czy mniej? Z pewnością.
  • Mataj, moje pytanie skierowane było do Ciebie, jako do mieszkańca. Skoro kandydaci się nie chwalą...
  • @Don_Kichot - Dopsz... Wiem, że ma dwóch synów (skoro tak Cię to interesuje), ja osobiście znam jednego z nich - bardzo przyzwoity człowiek. A poważniej odnośnie osiągnięć - nie napiszę wszystkiego, bo nie o wszystkim wiem. W tej kadencji udało się:
    1. Przepchnąć inicjatywę mieszkańców z Podleśnej i utwardzić tę drogę ze środków mieszkańców i współudziale gminy, udało się również wyrównać drugi koniec ul. Podleśnej. Wykopano również rowy odwadniające.
    2. Utwardzić i poprawić ulicę Żwirową - wykonane to było przy udziale gminy, ale również przeznaczone na ten cel zostały środki sołeckie. Ku mojemu zdziwieniu prawie nikogo na tym zebraniu nie było - może warto, aby mieszkańcy się na tych zebraniach jednak pojawiali? Do czego Was (ciebie i sąsiadów) zachęcam.
    3. Z inicjatywy sołtysa zorganizowano spotkanie integracyjne mieszkańców Malcanowa z okazji 200-lecia miejscowości, Niestety byłem na nim nieobecny, ale sąsiedzi bardzo chwalili.
    4. Z inicjatywy sołtysa oraz przy finansowaniu z funduszu sołeckiego stworzono książkę o historii Malcanowa napisaną przez historyka Krzysztofa Oktabińskiego.
    5. Na ostatnim zebraniu sołeckim nie byłem (niestety nie wiedziałem o nim) - przeznaczono środki na zagospodarowanie terenu przy oczku wodnym na końcu wsi (ma być postawiona siłownia oraz bodajże plac zabaw - niech mnie ktoś poprawi, jeśli coś pochrzaniłem, bo słyszałem o tym z drugiej ręki. ;)
    6. Z inicjatywy p. Boguckiego stworzono również stronę malcanow.eu, docelowo strona ma służyć nie tylko informacjom o miejscowości, ale również jako tablica ogłoszeniowa dla mieszkańców. Niestety tworzenie strony trwa dość długo, co jestem w stanie uzasadnić środkami którymi dysponuje sołtys, a także tym, że nie udało się znaleźć wielu chętnych do jej rozwoju (byłem o to proszony przez Sołtysa, ale ponieważ w swojej historii kilka stron już prowadziłem, wiem ile wymaga to czasu, a na to nie pozwalają mi moje obowiązki).
    7. Domyślam się też, że rozbudowa szkoły w Malcanowie też nie jest zupełnie bez zasługi obecnego sołtysa, który z tego co wiem jest nauczycielem i jest świadom zmian, które w najbliższych latach czekają oświatę gminną (remont szkoły w Gliniance, Wiązownie, które spowodują, że dzieci GDZIEŚ będą musiały uczęszczać do szkoły).

    To byłoby tyle, z tego co ja wiem z ostatnich 2 lat (wcześniej wolę nie pisać, bo zwyczajnie nie pamiętam). Pamiętam natomiast, że w pierwszych dwóch latach było zamieszanie z wiatrakami (przy okazji, którego chyba mieliśmy okazję się poznać?).
  • Skoro jesteśmy jeszcze przy kandydatach z Malcanowa - zaciekawiła mnie kandydatura w naszym okręgu Pawła Radolińskiego (http://kwwnowoczesnagmina.pl/pawel-radolinski/).
    Szkoda, że nie ma żadnego spotkania w sprawie wyborów z tym kandydatem, bo chętnie bym posłuchał co ma do powiedzenia, a doświadczenie zawodowe, które można znaleźć w internecie na temat kandydata, raczej nie świadczy o tym, że kandyduje do Rady Gminy, bo "nudzi mu się na bezrobotnym".


    Ps. Chciałem podziękować i pogratulować @Aleksandra Rutkowska cywilnej odwagi i rejestracji na forum! Jedna prośba - nie pisz tylu postów jeden pod drugim. BARDZO PROSZĘ!
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-05 11:10:39
  • Bardzo dziękuję. Spotkanie z Państwem w tym miejscu to dla mnie przyjemność. Jeszcze większą przyjemność miałabym goszcząc Państwa na moim spotkaniu 14 listopada o godz. 19.00 w szkole w Zakręcie. Wówczas objawiłyby mi się nie tylko Państwa nicki, ale osoby z krwi i kości, co więcej: z imion i nazwisk:))
  • Mataj
    Chwalisz p. Boguckiego- sołtysa i wcześniejszego wójta 2 kadencji. W końcu wie o co chodzi i stara się w skali mikroregionu. Ale co do 7 punktu się nie zgodzę. To dzięki niemu zlikwidowana została szkoła w Pęclinie i Malcanowie. O tym już wszyscy zapomnieli?
  • @Moriss - NIKOGO NIE CHWALĘ! Zaprzeczam abym był JAKKOLWIEK związany z tym, jak i jakimkolwiek innym spośród kandydatów! Pod tym samym nickiem piszę od ponad 6 lat, więc dłużej niż tu mieszkam. Zostałem poproszony przez @Don_Kichot o wypisanie okiem mieszkańca co zrobił, to wypisałem. ;) Krytykować nie zamierzam i pewnie nie będę. Działalności jako wójta nie pamiętam.
    To tak w ramach wyjaśnienia i rozwiania wątpliwości.

    Pkt. 7 jest tylko domysłem, to fakt. Być może błędnym, wiem natomiast, że jest świadom nadchodzących zmian, bo z nim o tym rozmawiałem.

    O tym czy będę na niego głosował czy nie - też nie zamierzam informować.
  • Ok rozumiem. Ja mieszkam tu trochę dłużej i nauczyłem się już nie ufać żadnej władzy.