Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zakręcie

  • W chwili obecnej Rada Rodziców, rodzice dzieci oraz społeczność Zakrętu, chcą doprowadzić do rozbudowy naszej szkoły. Problem lokalowy naszej placówki jest znany od dobrych kilku lat. Opracowania w których poruszany jest ten problem to między innymi Plan rozwoju wsi Zakręt na lata 2007-2013 oraz Plan Rozwoju Gminy Wiązowna na lata 2014-2021. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nasza szkoła pęka w szwach, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo i higienę pracy naszych pociech. Obecnie nasze dzieci pracują najdłużej w Gminie do godz.17.20. Pomimo znajomości naszej sytuacji w planie finansowym na lata 2014-2021, Gmina nie ujęła naszej placówki jako przewidzianej do rozbudowy. W związku z powyższym już od ponad roku czasu próbowaliśmy przedstawić nasz problem Pani Wójt. W trakcie prowadzonych rozmów uzyskaliśmy informację, że Gmina nie posiada środków na rozbudowę naszej szkoły. Chcieliśmy przedstawić tańsze rozwiązania tymczasowe tj. system modułowy "baraki". W systemie takim pracuje szkoła w Ząbkach. W trakcie wstępnych rozmów mieliśmy zapewnienia Pani Wójt, że ta inwestycja dojdzie do skutku, są na to świadkowie. Jednak Pani Wójt wycofała się z tego i podjęła decyzję o wynajęciu budynku na nasze potrzeby. W chwili obecnej trwają ustalenia dotyczące jego przekwalifikowania na budynek spełniający normy dla budynku o funkcjach oświatowych. Wszystko byłoby pięknie i tak jak opisuje Pani Wójt w swojej gazecie Powiązania w artykule Okiem Wójta, gdyby nie pewne fakty. Pani Wójt w swoim artykule twierdzi, że wynajmuje naszym dzieciom WILLĘ. Nie podaje jednak ile pieniędzy wyda na adaptację tego budynku i ile będzie kosztował wynajem w okresie najbliższych trzech lat. Nie mówi również, że wynajęcie tej Willi załatwię problemy lokalowe szkoły w Zakręcie na rok szkolny 2014/2015 a co potem? Wykazaliśmy Pani Wójt, że prognozy, które posiada odnośnie liczby dzieci, nijak się mają do rzeczywistości i są zaniżane. Wykazaliśmy, że pomimo wynajęcia budynku już w roku szkolnym 2015/2016 nasze dzieci ponownie będą kończyły zajęcia w najlepszym wypadku o 17.20 a w najgorszym po godz. 19 . Przedstawiliśmy Pani Wójt zarys tego co chcielibyśmy zrobić i jak rozbudować szkołę za kwotę nieprzekraczającą 3mln złotych. Koszt budowy przedszkola w Zakręcie 2,6 mln. W trakcie prowadzonych rozmów Pani Wójt stosuje świetne zabiegi socjotechniczne typu: "ja wam dam, ale muszę zabrać Gliniance lub szkole w Malcanowie", próbuje ewidentnie skłócić społeczności lokalne, strasząc że ci z Zakrętu chcą wstrzymania inwestycji w Malcanowie i Gliniance. To wierutna bzdura nie chcemy nikomu niczego zabierać. Uważamy, że można zrobić porządek z warunkami lokalowymi we wszystkich szkołach i mieć święty spokój z oświatą na długie lata. My pokazaliśmy Pani Wójt skąd pozyskać pieniądze by nikt na tym nie stracił. Pani Wójt nie ma odwagi przyznać, że Gmina przespała Zakręt, a wchodząca ustawa z dniem 1.09.2014r wymusza na niej zapewnienie warunków dla sześciolatków, dlatego najłatwiej na rok załatwić problem przez wynajęcie, a potem coś się wymyśli. My jesteśmy za rozbudową naszej szkoły, wiemy, że wynajęcie budynku nie dość, że nie rozwiąże naszej sytuacji to wstrzyma rozbudowę szkoły do 2021 roku. Pani Wójt zarzuca nam nieznajomość zasad demokracji o zgrozo osoba, która ma za nic konsultacje społeczne, chyba, że uczestniczą w nich osoby, które działają po jej myśli. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Radnym w osobach Roberta Duczka, Piotra Izdebskiego, Anny Lech, Jana Markowskiego, Rafała Najmana, Doroty Pliszczyńskiej, Józefa Witana, którzy bez realnej kalkulacji kosztów opowiedzieli się za wynajęciem budynku. Łatwo drodzy Radni wydaje się pieniądze na coś co nie zasili majątku Gminy, byle tak dalej. Koszt samej adaptacji wstępnie Pani Wójt ocenia na 80000 złotych a ile wyniosą faktycznie tego nie wiadomo. Łączne koszty wynajęcia budynku w okresie trzech lat to około 300000 złotych.
    W chwili obecnej czekamy na odpowiedź Pani Wójt na pisma skierowane do niej oraz na odpowiedź na pytania zadawane w trakcie spotkania w Urzędzie Gminy. Zrobimy wszystko by doprowadzić do rozbudowy szkoły łącznie z zaproszeniem do nas mediów i podjęciem protestu.
    Nie może być tak, że Zakręt w perspektywie 2014-2021 ma planowane środki tylko na wodociągi. Na forum padło w jednym z wątków stwierdzenie, że Pani Wójt zbudowała przedszkole w Zakręcie. Świetnie tylko proszę zobaczyć, która rada przegłosowała wniosek za budową przedszkola. Jako ciekawostkę podam, że Pani Wójt brała pod uwagę umieszczenie dwóch oddziałów klas pierwszych właśnie w przedszkolu w Zakręcie.
    CDN
  • W tej sytuacji można pogratulować w/w radnym i pani wójt gospodarności. Wyrzucanie pieniędzy w błoto przychodzi im nadzwyczaj łatwo. Trudno nazwać to inaczej jeżeli na dzień dobry wydaje się 380 000 PLN na rozwiązanie które i tak nie załatwia problemu. Ale rozumiem że gmina jest tak bogata że stać nas na bezsensowne rozwiązania.
  • A oto stan przygotowań Gminy do inwestycji.
    http://www.wiazowna.pl/files/0/56173/4_2014 A_Cholewa.pdf
    Pozdrawiam
    A
  • Najnowsza informacja dotycząca naszej szkoły. Tygodnik regionalny artykuł Dezercja dyrektorki? Jeżeli padły takie słowa odnośnie Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego to ewidentnie świadczy o braku kultury naszej kochanej Pani Wójt. Skoro jest Pani tak schorowana i odczuwa Pani dolegliwości jak opisano w artykule to proponuję udać się do lekarza i na zwolnienie lekarskie. Zaoszczędzi Pani wszystkim swoich bezsensownych, kosztownych decyzji a przy okazji tonu wypowiedzi, który nie pasuje do stanowiska jakie Pani zajmuje. W trakcie spotkań błysnęła Pani kilkoma świetnymi tekstami świadczącymi o Pani kulturze wypowiedzi. PANI WÓJT DLACZEGO SAMA PANI NIE PODPISZE TEJ UMOWY? Dlaczego się Pani nie przyzna do tego, że szuka Pani kozła ofiarnego. Skoro nie ma kosztorysu na jakiej podstawie przedstawiała nam Pani koszty adaptacji budynku w kwocie 80000 złotych, skoro budynek nie jest wynajęty to na jakiej zasadzie Gmina prowadzi rozmowy z Sanepidem. Dlaczego nie zacznie Pani działać transparentnie i jawnie aby wszyscy mogli zobaczyć co Pani szykuje dla uczniów z Zakrętu. Proszę podać ile będzie sal lekcyjnych o jakiej powierzchni ilu zatrudni Pani pracowników do obsługi, jak będzie wyglądało zabezpieczenie przejścia dzieci na WF i informatykę. Stwierdzenie, że załatwi to Dyrektor jest niepoważne, ponieważ decyzję o wynajęciu podjęła Pani. Jestem ciekawy jak poczują się Radni, którzy głosowali za wynajęciem, kiedy ukarze się artykuł w którym przedstawiony zostanie sposób w jaki Pani Wójt próbuje uraczyć nas Willą z brakiem kalkulacji kosztów.
    Kwota całościowa wynajmu to 300000 i w niej są zawarte koszty adaptacji 80000 zł. Oczywiście wynika to ze strzępków informacji przekazywanych przez P. Wójt bo chyba do końca nie potrafią w Gminie oszacować kosztów tego wynajmu.
  • pojawia się więc pytanie :

    W jakim stopniu można by rozbudować szkołę w Zakręcie za 300 000 ?
  • Zebranie wiejskie Zakręt ul. Szkolna 11 Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zakręcie godz. 18.00 dnia 12.06.2014 roku.
    Zaproszenie otrzymały wszystkie osoby funkcyjne w gminie, media lokalne oraz niespodzianka. Czas by przemówiły argumenty a nie płytka retoryka.
    Z tego co wiem Pani Wójt nie zaszczyci nas swoją obecnością czy aby to nie dezercja?
  • Ciekawe co jest powodem nieobecności Pani Wójt , może musi jakieś ciasto upiec. ;)
  • Czy DEZERCJA Pani Wójt jest już ostatecznie potwierdzona ?
  • Z posiadanych informacji wynika, że Pani Wójt nie tylko nie ma odwagi podpisać umowy wynajmu ale jeszcze ewidentnie bojaźliwie podchodzi do spotkania z mieszkańcami. Sam się Pani Wójt nie dziwię znając atmosferę jaka panuje w Zakręcie lepiej wysłać Vice a samej bawić się nad morzem. I KTO TU JEST DEZERTEREM !!!!!!Śmiesznie się robi, lokal nie wynajęty a Gmina już trwoni środki i to nie małe. Ja zadam pytanie radnym głosującym za wynajęciem. Czy Państwo wiecie ile wyniesie koszt wynajęcia i adaptacji budynku? Dalej nie wiecie? Wiecie ile Pani Wójt już wydała kasy nie wynajmując budynku? Jestem ciekawy jak na to zareaguje Wojewoda i RIO. Powolutku stopniowo naszą sprawą zajmują się wszystkie kompetentne instytucje MEN, Kuratorium w planach Wojewoda Mazowiecki i RIO a na końcu............, coś związane z niedopełnieniem obowiązków i przekroczeniem uprawnień. Jak powiedziało się a trzeba iść do z. Pani Wójt do dzisiaj nie wie jakie dzieci mają być w wynajętym budynku i co dziennie zmienia zdanie. Nie pierwszy zresztą raz. Uszanowania dla Pani Wójt.
  • Co masz na myśli pisząc :

    "Gmina już trwoni środki i to nie małe."
    " Wiecie ile Pani Wójt już wydała kasy nie wynajmując budynku? "

    bo brzmi to bardzo niepokojąco.
  • Witam.
    Na zebraniu padną pytania wprost, ile, komu i za co. Na obecną chwilę gmina wydaje środki na opinię sanepidu i ppoż. Mam nadzieję, że opinie te zostaną upublicznione. Ludzie mają prawo wiedzieć komu i za co gmina płaci. Z naciskiem na komu.
    Pozdrawiam
  • rodzicu, jakoś tak sugestywnie jedziesz z tym naciskiem na "komu"... jak coś wiesz, to się podziel - ten radny z Zakrętu, który zrezygnował, jakby zapadł się pod ziemię, z nikąd info z pierwszej reki nie ma ;)
    swoją drogą ciekawie byłoby zobaczyć jakieś porównania kosztów, może mozna by sobie jakiś pogląd na sprawę wyrobić
  • Możecie pisać konkretniej? Zaraz bedę zmuszony zamknąć wątek...
  • A niby dlaczego chcesz zamykać ? Czy tutaj też panuje cenzura ?
  • Największym problemem jest to że pani wójt ma pomysł z którym nie wiele osób się zgadza i nie chce przedstawić kosztów pomysłu, więc mamy obawy że coś tu śmierdzi.
  • Nie obowiązuje cenzura, ale przyzwoitość. Narazie stosujecie mowę trawę, z której nic nie wynika, a pełna jest oskarżeń...
  • Witam ponownie. Szanowni Państwo wszyscy wiemy, że nie tylko my jako społeczność gminy czytamy to forum. Ja w pewien sposób prowokuje do wypowiedzi osoby związane z zarządzaniem funduszami gminy. Skoro piszę, że gmina płaci za ekspertyzy obiektu to tak jest. Skoro twierdzę, że koszt ekspertyzy jest wysoki to znaczy, że wiem. Skoro jest konflikt to oczekuje jawności i transparentności w decyzjach, które są podejmowane ponieważ tylko w ten sposób nie eskaluje się napięcia. Dlatego pytania ze szczegółami przedstawię na zebraniu wiejskim w Zakręcie. Na tym zebraniu będę żądał konkretnych odpowiedzi. Na zebranie zostały zaproszone media i mam nadzieję, że Vice Wójt oraz Pani Kierownik Oświaty nie będą tak lawirować jak Pani Wójt na naszych spotkaniach. Mataj zapraszam na spotkanie w Zakręcie wtedy się otworzę i konkretnie przedstawię sytuację i pytania. Jednocześnie informuję, że po spotkaniu przedstawię na forum pytania i odpowiedzi by wszyscy mogli ocenić sytuację jaka ma miejsce w Zakręcie. Sami Państwo ocenicie na jakich zasadach Pani Wójt chce nam wynająć budynek i czy jest to tak korzystne jak jest nam wmawiane. Mataj o jakiej Ty przyzwoitości mówisz. Pani Wójt mówi nam, że w budynku będzie gimnazjum, płaci za ekspertyzę dla szkoły podstawowej. Mówi o trzech salach okazuje się, że dwie nie wiadomo czy spełnią wymogi. Obiecuje rozbudowę szkoły a później twierdzi, że nic takiego nie mówiła. Gdzie ta przyzwoitość? Czy przyzwoitością jest oskarżanie mieszkańców Zakrętu oraz miejscowości z obwodu szkoły, że jesteśmy krzykliwą enklawą nie mającą pojęcia o demokracji, dbająca tylko o swoje interesy? MY cały czas powtarzamy szkoła w Gliniance i Malcanowie jest potrzebna ale nasze dzieci nie są gorsze. Czy przyzwoitością jest zmuszanie Dyrektor szkoły do podpisania umowy najmu a następnie publiczne jej szkalowanie i twierdzenie, że jest dezerterem bo zachorowała i nie podpisała umowy. Gdyby mi nie przedstawiono kosztorysu modernizacji budynku, planów jego modernizacji również bym nie podpisał nawet będąc zdrowy. Nie mów mi o przyzwoitości w tej sytuacji. Zebranie jest otwarte dlatego zapraszam Cię na nie, może wtedy stwierdzisz, że mamy rację. Gdyby tak się nie stało to zamykaj wątek. TO MY SPOTYKALIŚMY SIĘ Z PANIĄ WÓJT JAKO RADA RODZICÓW BEZ PYSKÓWKI PRÓBUJĄC PRZEDSTAWIĆ TYLKO MERYTORYCZNE ARGUMENTY. WIESZ O CZY MÓWIŁA PANI WÓJT, O WSZYSTKIM TYLKO NIE O PRZEDMIOCIE SPRAWY. NIE MÓW MI WIĘC O PRZYZWOITOŚCI. Najpóźniej 13.06.2014 roku zamieszczę pytania i odpowiedzi jakie będą na zebraniu. Mam nadzieję, że do tego czasu wątku nie zamkniesz.
  • Szanowny rodzicu, jako jeden z tej społeczności gminnej chciałem tylko delikatnie napomknąć, że dalece nie wszyscy żyją życiem Zakrętu i dalece nie wszyscy mają takie problemy na szczeblu gminnym jak właśnie Zakręt.
    Stąd prośba o opisanie sprawy ze szczegółami, danymi, itp itd...
    Nie od dziś wiadomo, że Zakręt, jako miejscowość położona najbliżej Warszawy MA inne problemy. Z całym szacunkiem, ale po to jest forum, aby właśnie nie jeździć na zebrania wszystkich miejscowości, tylko dowiadywać się o takich rzeczach dużo szybciej, bez konieczności przesiadywania na wszystkich zebraniach jednocześnie. Równie dobrze ja mogę napisać - zapraszam Ciebie na zebranie do Malcanowa, tylko co z tego wyniknie?

    Pisząc o przyzwoitości nie chodzi mi o zachowanie takie, które krytykujesz u władz gminnych. Chodzi mi właśnie o to, żeby pokazywać JAK życie społeczne w gminie może wyglądać. Nie postawiłem nigdzie znaku równości między przyzwoitością a zachowaniem władz gminnych, bo te już nie są w stanie mnie nawet rozczarować. P. Wójt wielokrotnie pokazywała w "pytaniach do wójt", że mieszkańców ma gdzieś - piszę to z całą stanowczością, bo po odpowiedziach sygnowanych JEJ nazwiskiem drwi z mieszkańców, ironizuje, omija odpowiedzi na konkretnie zadawane pytania. Co w sumie dziwi, bo od wielu osób słyszałem, że prywatnie p. wójt jest całkiem sympatyczną osobą, zapomina chyba jednak kto jej płaci za wykonywaną przez nią pracę.
    NIE ZACHOWUJMY SIĘ W TEN SAM SPOSÓB. Równajmy w górę, nie w dół.

    Bardzo się cieszę, że chcesz zamieścić pytania i odpowiedzi! WŁAŚNIE O TO MI CHODZI! ;)
    Czekam zatem z niecierpliwością na Twoje informacje.
    Post edytowany przez Mataj 2014-06-11 10:27:30
  • Witam zgodnie z umową przedstawiam pytania jakie zostały skierowane do Pana mgr inż. Tomasza Kostyry - Zastępcy Wójta oraz Pani kierownik Oświaty Gminnej Marii Doroty Kanabus-Prokop w trakcie spotkania dotyczącego rozbudowy Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zakręcie w dniu 12.06.2014 roku. Chciałbym podziękować Panu Wójtowi oraz Pani kierownik za udział w tej niełatwej dyskusji. Mimo wszystko śmiem twierdzić, że dyskusja dotyczyła interesującego nas tematu a nie jak z Panią Wójt, wszystkich innych tematów a nie rozbudowy szkoły. Nie będę opisywał przebiegu całego zebrania, bo zajęło by to bardzo dużo miejsca. Opiszę tylko najważniejsze pytania, które zadawałem.

    Chcąc przedstawić błąd w opracowaniach gminnych dot. ilości sal lekcyjnych,( gmina wykazuje 7 sal lekcyjnych natomiast faktycznie jest 5 sal lekcyjnych i pracownia informatyczna), które znajdują się w szkole zadałem pani kierownik następujące pytanie.

    1. Czy Pani, jako kierownik oświaty wie ile sal lekcyjnych posiada szkoła w Zakręcie i dlaczego w opracowaniach gminnych zawyża się ilość sal jakimi dysponuje szkoła.
    - odpowiedź. Pani kierownik stwierdziła, że w opracowaniach nie chodzi o sale lekcyjne tylko edukacyjne i ich jest faktycznie 7. (Pani kierownik jako sale edukacyjne uważa każdą salkę w naszej szkole nawet o bardzo małej powierzchni, łącznie ze stołówkę w której można prowadzić zajęcia edukacyjne. Pomimo, że mamy 5 sal w których mogą się odbywać zajęcia Pani kierownik cały czas twierdziła, że posiadamy 7 sal edukacyjnych. Łatwo można było to zweryfikować, wychodząc z zebrania i przeliczając klasy lekcyjne.)


    2. W związku z tym, że na spotkaniu w dniu 26.05.2014 roku Pani Kierownik oświaty zarzuciła mi kłamstwo twierdząc, że nie ma ankiety w MEN, przedstawiającej naszą placówkę jako jedyną w gminie nie przygotowaną do przyjęcia sześciolatków, prosiłem by Pani kierownik odniosła się do informacji jaką przekazała P. Wójt w piśmie z dnia 10.06.2014r gdzie ewidentnie stwierdza, że Kuratorium na wniosek MEN przeprowadziło kontrolę i stwierdziło, że szkoła jest nie przygotowana do przyjęcia sześciolatków w klasach pierwszych.
    - Odpowiedź Pani kierownik. W dniu 26.05.2014 roku gmina nie była w posiadaniu informacji stwierdzających, że ZSG w Zakręcie nie jest przystosowany do przyjęcia sześciolatków i dzieci klas pierwszych. Informację taką otrzymaliśmy w dniu 04.06.2014 roku z Kuratorium Oświaty w Warszawie. (Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej widnieją od kilku miesięcy ankiety wypełnione przez Dyrektor szkoły, przedstawiciela rady rodziców oraz wizytatora z kuratorium działającego na polecenie MEN stwierdzające, że szkoła jest nieprzygotowana do przyjęcia sześciolatków i uczniów klas pierwszych. Zgłaszaliśmy to wielokrotnie . Dopiero pismo z Kuratorium uświadomiło problem gminie.)

    3. W jaki sposób gmina chce rozwiązać problem związany z zapewnieniem bezpieczeństwa i higieny pracy naszych dzieci w macierzystym budynku tj. wąskie ciągi komunikacyjne, brak szatni, szafki stojące na korytarzu, mała powierzchnia sal lekcyjnych.
    -Odpowiedzi na to pytanie nie otrzymałem. Padło tylko stwierdzenie, że w macierzystym budynku została przeprowadzona kontrola ppoż w trakcie, której funkcjonariusz straży pożarnej zakwestionował szerokość korytarzy i ciągu komunikacyjnego na parterze. Pani Dyrektor Zespołu Elżbieta Olczyk-Szum obecna w trakcie kontroli powiedziała, że strażak stwierdził, iż korytarz na parterze szkoły jest ograniczony szafkami na ubrania uczniów i jego szerokość wynosi 86 cm oraz szkoła jest przeludniona co może mieć wpływ na bezpieczeństwo uczniów.

    4. Dlaczego w odpowiedzi pisemnej na pytania rady rodziców Pani Wójt nie udzieliła informacji czy przeprowadzono analizę potrzeb lokalowych szkoły na lata 2014-2017. Dlaczego nie przeprowadzono symulacji obrazującej czy wynajęcie budynku rozwiąże nasze problemy lokalowe w latach 2014-2017.
    - Nie uzyskano konkretnej odpowiedzi.(Wychodzi na to, że gmina nie przeprowadziła takiej analizy i bazując na błędnych informacjach dotyczących ilości sal lekcyjnych, błędnych danych demograficznych, nawet nie zdaje sobie sprawy, że wynajmując budynek już w roku szkolnym 2015/2016 nasze dzieci będą zmuszone pracować do godziny 17.20 lub dłużej a więc tak jak teraz. Pieniądze za wynajem będziemy płacić jeszcze dwa lata a sytuacja lokalowa będzie się pogarszać.)

    5. Dlaczego Pani Wójt nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, kiedy planuje się rozbudowę szkoły w Zakręcie.
    -Odpowiedzi udzielał Pan Wójt, który stwierdził, że rozbudowa szkoły w Zakręcie będzie możliwa po zakończeniu dwóch inwestycji tj. Malcanowa i Glinianki ale kiedy to nastąpi tego nie potrafił jednoznacznie określić.

    6. Czy to prawda, że na obecną chwilę budynek, który chce wynająć gmina jest wynajmowany na podstawie wieloletniej umowy najmu, przez podmiot gospodarczy i umowa ta nie kończy się w tym roku.
    Nie uzyskano odpowiedzi.( Tajemnicą poliszynela jest fakt, że firma prowadząca tam działalność chce się wynieść jednak nie za bardzo może, ponieważ wiąże ją umowa. Wynajmując budynek gmina ratuje tą firmę z opresji.)

    7. Czy to prawda, że gmina kupiła ekspertyzę ppoż wykonaną dla innego podmiotu gospodarczego, który zajmuje obecnie budynek, za kwotę 6500 złotych. Ekspertyza ta wykonana jest na szkołę podstawową. Kto podjął decyzję o zakupie tej ekspertyzy i od kogo została ona odkupiona.
    Odpowiedzi udzielił Pan Wójt, twierdząc, że ekspertyza jest wykonana dla budynku w związku z czym gmina odkupiła ekspertyzę od firmy, która obecnie zajmuje ten budynek.(Nazwy firmy nie podaję by nie posądzono mnie o reklamę). Ekspertyza jest zakupiona w dobrej cenie ponieważ gmina dowiadywała się o ceny rynkowe i koszt takiej ekspertyzy wynosi 8000 złotych. (Przed zebraniem wiejskim, posiłkując się google dowiadywałem się o ceny takiej ekspertyzy. Ceny w zależności od firmy od 5000 zł do 8000 złotych biorąc pod uwagę, punkt powyższy tj. to co napisałem o ratowaniu z opresji ,ekspertyza ta przy dobrych negocjacjach powinna być gminie przekazana gratis )

    8. Czy gmina zwróciła się do jakiejkolwiek firmy specjalistycznej z zapytaniem jaki jest koszt sporządzenia ekspertyzy ppoż dla wynajmowanego budynku.
    Odpowiadał Pan Wójt. Jak wyżej.

    9. Czy została sporządzona opinia na podstawie, której budynek można by dostosować do wymagań sanepidu. Jaki był koszt tej opinii i czego ona dotyczyła szkoły podstawowej, czy gimnazjum.
    Odpowiadał Pan Wójt. Taka opinia została wstępnie sporządzona.(Nie uzyskano odpowiedzi dla jakiej szkoły podstawowej czy gimnazjum i jaki jest koszt tej ekspertyzy oraz czy zostanie ona udostępniona.)

    10. Dlaczego umowy najmu lokalu nie chce podpisać samodzielnie Pani Wójt, biorąc osobiście odpowiedzialność za to co czeka nas w perspektywie roku szkolnego 2015/2016 i 2016/2017 a obarcza tym obowiązkiem Panią Dyrektor ZSG w Zakręcie, pomimo tego, że nie przedstawiono ekspertyz, brak jest planów adaptacji budynku na cele oświatowe oraz nie ma kosztorysu robót i budynek w obecnej chwili nie spełnia funkcji oświatowych.
    Odpowiedział Pan Wójt, że podpisanie umowy zlecono Pani Dyrektor ZSG w Zakręcie, która umowy nie podpisała. Pan Wójt stwierdził, że do Urzędu Gminy wpłynęło pismo od Pani Dyrektor, stwierdzające, że nie posiada upoważnienia do podpisywania umów długoterminowych przekraczających wartość 120000 złotych. Koszt adaptacji budynku wraz z kosztami operacyjnymi w okresie najmu trzyletniego wyniesie około 300000 złotych. Na temat podpisania umowy przez Panią Wójt nie doczekaliśmy się odpowiedzi.( Najlepiej odpowiedzialność przerzucić na kogo innego, tym bardziej, że na obecną chwilę budynek posiada status budynku mieszkalnego. Jak to jest, że Pani Wójt nie wie jakie upoważnienia wystawia i do czego a pomimo to każe podpisywać umowy)
    Więcej nie będę komentował.
    Pozdrawiam

  • Witam,
    Komentarze, które się tu pojawiają, nie uderzają w uczestników konfliktu , tylko w nas. Chcąc służyć społeczności lokalnej pomocą w dobrej wierze ponosimy koszty, na które nikt nie zwraca uwagi, bowiem nie jesteśmy wplątani w lokalną politykę, i nie chcemy być.
    Okrucieństwo osób, które znamy jest porażające i nie w imię działań społecznych tylko w imię osobistych interesów i nikt tego nie widzi....
    Konflikt się zakończy , ale jedynym podmiotem, który zapłaci za to moralnie i finansowo jest nasza firma.

    A wszystko dlatego , że chcieliśmy służyć pomocą, mimo, że powinno nam zależeć, by warunki w szkole w Zakręcie były jak najgorsze, bo to służyłoby naszym interesom. Dlaczego więc działamy wbrew sobie starając się chyba jako jedyni szukać rozwiązań zamiast eskalować konflikt ?
    Czy ktoś się zastanowił że tu chodzi o dobro dzieci ?

    Kto zadał sobie trud by poznać fakty zamiast pisać o umowach i zapisach, których nie zna dokładnie ?

    Bo może jesteśmy ludźmi, którzy chcą spokojnie pracować, nie wchodzić w konflikty, pomagać innym.
    Ale ponieważ w naszym kraju kultura polityczna nie przewiduje działań uczciwych i transparentnych, to każdy szuka w każdej sprawie drugiego dna. Nam nikt nie pomaga, nas nikt nie broni, nie dochodzimy swoich racji, chociaż to co słyszymy bardzo nas boli, bo najgłośniej krzyczą osoby, które nie są dla nas anonimowe. Dla których wiele zrobiliśmy....
    To bardzo niemoralne i podważa wiarę w ludzi.
    Skąd tyle okrucieństwa zamiast spokojnego podejścia do problemu i szukania konstruktywnych rozwiązań?
    Dlaczego w innych gminach tak się nie dzieje ?
    Apelujemy do stron konfliktu o nie opieraniu swoich sądów na przekazie jednej osoby, tylko na faktach.
    A wiele faktów nie jest opinii znana, lub znana tylko z przekazów jednej strony.

    Jeszcze raz apelujemy do stron o rozsądek i nie szukanie prawd nie istniejących. I o uczciwość.

    Ponadto szkoła publiczna jest chyba instytucją apolityczną, służącą nauczaniu i wychowaniu dzieci a nie instytucją polityczną?
    Dlaczego dzienniczki dzieci służą jako przekaźnik wiadomości dla stron konfliktu i agitacji politycznej ?
    Dlaczego takich praktyk nikt nie zauważa ?

    Szkole trzeba pomóc i tylko takie były nasze intencje. Nie wierzą w nie osoby, które nie rozumieją, że można działać uczciwie i otwarcie, bo działają inaczej i że świat instytucji publicznych i prywatnych nie muszą być sobie wrogie. Wręcz odwrotnie.
    Tylko potrzeba nieco dobrej woli.

    Ze szczególnymi pozdrowieniami dla Pana Andrzeja, który pierwszy powiedział, że nasza propozycja jest wspaniała i "spadliśmy mu z nieba" , bo szkole trzeba pomóc szybko, do czasu zbudowania nowego budynku , który jest niezbędny......

    Mamy nadzieję, że ktoś zauważy ile dopłaciliśmy do dnia dzisiejszego do własnego pomysłu i przestanie siać nieprawdziwe opinie.
    Zapraszamy , chętnie porozmawiamy z osobami, którym zależy na prawdzie.


    Kinga Gołdanowska
    Agnieszka Grzybowska

    właściciele OUR PRESCHOOL

  • Rozumiem , ze reprezentują Panie Firmę o której wspominał "rodzic".

    Przyznam że trochę czuję się urażony tym mailem bo znowu kierowane są oskarżenia "bezimienne" o osobiste interesy (pani wójt już takie kierowała) , a że jestem zaangażowany w ta sprawę to czuje się ich adresatem. Dlatego chciałbym powiedzieć że dobro dzieci jest dla mnie najważniejsze, a nie jakieś polityczne rozgrywki.

    Przyznam się że trochę mnie dziwi, że angażują się Państwo w ten konflikt, gdyż bezpośrednio nie dotyczy on Państwa firmy i o ile dobrze pamiętam nikt do tej pory nie wymienił jej z nazwy, ale rozumiem, że dbają Państwo o swoje dobro i jestem w stanie to zaakceptować.

    Korzystając z okazji że sami się Państwo ujawnili zapytam wprost, czy informacja o której pisał "rodzic" o "tajemnicy poliszynela" jest informacją nieprawdziwą i nie wiąże Państwa z tym budynkiem umowa lub jeśli wiąże to kiedy się kończy ? - proszę o odpowiedź jeśli to możliwe.


    pzdr
    JAro

  • Dzien Dobry
    Prawda budynek bylby przydatny i spadłby jak z nieba dlatego pojawiła sie ta opcja ale jak zwykle diabel siedzi w szczegółach i tak:
    okazało sie, że brak jest dostępu do drogi
    budynek w obecnym stanie nie nadaje się do celów oświatowych
    z około 300m powierzchni czasowe dopuszczenie uzyskamy na połowę

    To zmienia drastycznie możliwości wykorzystania budynku na szkolę.
    Podobnie jak w przypadku Malcanowa gmina znów brnie pomimo tego, że założenia okazały się błędne.

    Sprawdziliśmy wariant z wynajmem i okazało się, że nie jest to dobre rozwiązanie i na tym powinno się zakończyć temat.


    Jednak strach przed przyznaniem się do błędu jest ogromny. Gmina teraz sprawnie przekierowuje gniew rodziców na osoby trzecie.

    Prawda jest taka, że nikt inny tylko Pani Wójt jest odpowiedzialna ze zaistniałą sytuację


    Pozdrawiam
    And

  • Witam
    Nie jest moją intencją atakowanie Pań właścicielek, które wypowiedziały się powyżej. Ja zadałem sobie trud i wielokrotnie zadawałem otwarcie pytania co, za ile i dlaczego? Nie otrzymywałem na nie odpowiedzi. Po prostu moje pytania ignorowano lub zasłaniano się tajemnicą handlową na co są świadkowie. Jako rodzic stwierdzam nie interesują mnie gierki, ja chcę konkretów i żądam konkretnych odpowiedzi. Już od jakiegoś czasu zajmuję się problemem szkoły i chodzi mi wyłącznie o dobro moich dzieci, które uczęszczają do niej, mam ich tam dwoje. Czy ja nie cieszyłem się, że gmina chce rozwiązać problem lokalowy? Cieszyłem i wierzyłem, że zyskają na tym moje dzieci. Okazuje się, że to rozwiązanie nie jest dobre, nic nie zmienia w macierzystym budynku, nie zmieni problemów lokalowych szkoły w najbliższym czasie. Jedynym rozwiązaniem jest rozbudowa.
    Szanowne Panie właścicielki OUR PRESCHOOL, ja i osoby które biorą udział w konflikcie z Panią Wójt dotyczącym rozbudowy szkoły oraz lokalna społeczność, nie mamy w stosunku do Pań złych intencji, nie mieliśmy i nie będziemy mieli. Wydaje mi się, że nie macie Panie również powodów twierdzić, że w jakikolwiek sposób daliśmy Paniom odczuć wrogość. Nie wydaje mi się by rada rodziców zachowywała się w stosunku do Pań lub firmy okrutnie. Natomiast jestem pewien, że jako pedagodzy wiecie Panie jakie obowiązują przepisy, do czego nadaje się budynek, który obecnie Panie użytkujecie. Stwierdzenie: "Czy ktoś się zastanowił że tu chodzi o dobro dzieci ?" jest mi bardzo bliskie, słyszałem je przez pięć lat studiów pedagogiki, od Pani Profesor, którą szanuję i która twierdziła, że o dobro dziecka muszą walczyć dorośli. Ja mam zamiar to robić.
    Pozdrawiam