Obiecanki cacanki a .......
  • Zbliżają się wybory ciekawe co nam teraz obiecają oto obietnice jednego z radnych.Ciekawe co tym razem obieca pamięć jest ulotna ale wiazowna2010 nie...!!!!!!! ;))
    Urodziłem się i mieszkam w Góraszce. Jestem żonaty. Mam jednego syna ucznia pierwszej
    klasy Szkoły Podstawowej w Wiązownie. Od dwunastu lat pracuję w firmie Heban, przyczyniając się
    do jej rozwoju. Obecnie jestem Dyrektorem Działu Sprzedaży. Kieruję kilkudziesięcioosobowym
    zespołem, odpowiadając miedzy innymi za pozyskiwanie środków unijnych.
    Nie są mi obce zarówno potrzeby dnia codziennego osób mieszkających w rodzinnych
    okolicach od dzieciostwa jak i tych którzy niedawno zdecydowali się osiąśd tu na stałe. Dlatego
    zdecydowałem się kandydowad do Rady Gminy Wiązowna.
    Góraszka to miejscowośd powszechnie znana. Podobnie jak Stefanówka blisko sąsiaduje z
    Wiązowną. Jednak obie te miejscowości nie stały się dotychczas miejscem ważnych inwestycji
    infrastrukturalnych. Doświadczenie które posiadam oraz znajomośd lokalnych problemów to kapitał,
    pomocny w rozwiązywaniu spraw ważnych dla mieszkaoców Góraszki i Stefanówki, nie zapominając
    przy tym o harmonijnym rozwoju całej gminy. Wierzę, że wybór radnego, reprezentującego te
    miejscowości to gwarancja nie pomijania naszego stanowiska, przy podejmowaniu decyzji istotnych
    dla całej gminy i naszych miejscowości. Dlatego zaangażowałem się w utworzenie nowego okręgu
    wyborczego, obejmującego Góraszkę i Stefanówkę.
    Nikt nie ma gotowych recept. Codziennie rozmawiam z mieszkaocami, zastanawiając się nad
    tym jak znaleźd optymalne rozwiązanie, narastających od wielu lat problemów. Za najistotniejsze
    sprawy, o rozwiązanie których zamierzam zabiegad w nowej Radzie Gminy, uznaję:
    jak najszybszą budowę kanalizacji w Stefanówce i Góraszce,
    poprawę stanu dróg i bezpieczeostwa pieszych, w tym doprowadzenie do:
    o budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej 2703W w Góraszce
    o budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 721 w Stefanówce, wg projektu
    wykonanego przez Gminę

    o kontynuacja rozbudowy oświetlenia ulicznego
    integrację społeczności lokalnych. Między innymi poprzez:
    o budowa placu zabaw i boiska przy świetlicy w Góraszce
    o ZAKUP działki przeznaczonej na potrzeby świetlicy w Stefanówce
    o organizację spotkao oraz lokalnych imprez kulturalnych i sportowych
    zadbanie o interes mieszkaoców naszych miejscowości przy ustalaniu ostatecznego przebiegu
    drogi wojewódzkiej 721 i drogi krajowej S17
    uwzględnianie woli mieszkaoców w nadawaniu nazw ulicom. Przeprowadzenie plebiscytu na
    nazwy dróg

    Uważam, że katalog spraw do załatwienia nie jest zamknięty. Dlatego zapraszam Paostwa na
    spotkania przedwyborcze w świetlicach wiejskich:
    - Stefanówka 17.11.2010 ( środa ) o godz. 19.00
    - Góraszka 19.11.2010 ( piątek ) o godz. 19.00
    oraz do rozmowy pod numerem telefonu 601 315 830 lub za pośrednictwem e-maila:
    nasz_radny@onet.pl.
    Szanowni Paostwo !
    Oddając na mnie swój głos, wybieracie człowieka, który dotrzymuje słowa. Wiem, że nie o
    wszystkim decydują władze gminy. Dlatego wraz z koleżankami i kolegami, którzy chcą pracowad
    dla dobra wspólnego, założyłem Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego i
    oddział w Wiązownie, aby nie zapominały o nas władze powiatu. Wierzę, że należący do
    stowarzyszenia ludzie z pasją i kompetencjami stworzą w nowej Radzie Gminy Wiązowna
    skuteczny zespół realizujący poszczególne, ważne społecznie projekty.
    Mogą byd Paostwo pewni, że jako Wasz reprezentant będę zabiegał przede wszystkim o
    podwyższenie standardu życia mieszkaoców naszych miejscowości.

    REPREZENTUJĘ WYBORCÓW, A NIE SWOJE INTERESY!
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Kandydat na radnego gminy Wiązowna w okręgu nr 11
    Post edytowany przez Oserwator 2014-04-10 15:05:30
  • Naprawdę nikomu nie przeszkadza że jesteśmy traktowani jak idioci do oszukiwania....? ~X(
  • Ale napisane bardzo ładnie :)
  • @Oserwator!
    Nie jestem z Góraszki, więc i tak nie będę mógł oddać na Ciebie głosu, ale tak od Ciebie, jak i od wszystkich innych którzy nogami przebierają do tego aby zdobyć mandat radnego oczekiwałbym jasnych deklaracji w zakresie nie tego co chcesz zrobić dla swego sołectwa (bo tu każdy chciałby dużo wszystkiego i do tego na bogato) ale ja w ogóle widzisz funkcjonowanie i rozwój gminy. To nie wybory do Rady Sołeckiej tylko do Rady Gminy.
    Rozumiem, że koszula jest bliższa ciału ale chętnie poznałbym Twe poglądy / opinie na tematy ogólnogminne.
    Czy warto rozbudowywać szkoły / przedszkola? Co z nauczycielami - zatrudniać na części etatów czy zwalniać?
    Jaką politykę zatrudnienia powinien mieć UG wobec swych urzędników?
    Ile gmina powinna wydawać na administrację a ile na inwestycje?
    Gdzie w pierwszej kolejności trzeba inwestować w drogi i jak (czy w asfalt, czy w kostkę, czy może szuter?)
    Co z procedurami planistycznymi? Czy Studium jest optymalne czy nie? Jeżeli nie to jak to zmieniać?
    Jak doprowadzić do tego aby cała gmina była objęta MPZP?
    Na jakich zasadach Gmina powinna wspierać spółki wodne i w jakiej skali?
    Jak Gmina powinna rozwiązać problem terenów powodziowych?
    Co z komunikacją? Czy Gmina powinna płacić ZTM-owi czy może są inne rozwiązania?


    To tak tylko tytułem uświadomienia Ci, że poza chodnikiem i kanalizacją, są jeszcze inne sprawy i są ludzie których mniej obchodzi to co chcesz zrobić w swoim sołectwie (nawet jeżeli byłoby to i moje sołectwo) a bardziej zależy mi na tym, aby do RG weszło nie 15 gości którzy będą ciągnąć tylko w swoją stronę a raczej 15 gości którzy będą w stanie myśleć i robić coś w interesie całej gminy.


    Powyższe nie zmienia faktu, że uważam, że demokrację trzeba zlikwidować!


  • Edziu a ja mieszkam w Góraszce i zadałbym jedno pytanie co z obietnic zostało zrealizowane.
  • Rutek!
    Jak już ustalisz co było (jeżeli było) zrobione to okaże się wnet, że sukces ma wielu ojców...
  • Pytanie Edzia dobre również (a być może nawet bardziej) dla kandydatów na wójta, gdyż nie ma co ukrywać - radni głównie przyklepują bądź nie, ewentualnie modyfikują to co wójt i UG przygotuje.

    Jeśli chodzi o dokonania radnych, to również dużo zależy od tego czy z danej miejscowości załapał się do Rady kandydat z ekipy obecnego wójta czy nie (ewentualnie względnie neutralny). Jeśli ktoś jest z tzw. twardej opozycji głosującej "na nie" z zasady, to taki radny nie będzie zbyt skuteczny, co rzutuje na to, iż dana miejscowość nie będzie rozpieszczana jeśli chodzi o inwestycje (w pierwszej kolejności trzeba wesprzeć swoich). Dochodzą osobiste sympatie i antypatie, jakieś sprawy z przeszłości itp. Uroki demokracji ;)

    A jeśli chodzi o kanalizację - powoli powstaje, jakby była kasa to pewnie by powstawała szybciej. No i zawsze radny może powiedzieć, ze gdyby wygrał MJ (chyba z jego komitetu startował) to z pewnością kanalizacja by już w Góraszce była ;)

    Zauważcie, że sprytnie tam jest napisane - "będę zabiegał" o to i tamto, a nie że będzie na pewno :)
  • Problemem wielu ulotek (w zasadzie wszystkich, również tych nie samorządowych a rządowych) jest nie "co" a "jak" coś zrealizować. "Co" to każdy z grubsza wie, problemem jest to, w jaki sposób coś osiągnąć, a to właśnie z tym jest największy problem.
  • Problem polega na tym że nic nie zostało zrobione i zapewne jeszcze długo się to nie zmieni a a radny w nowej kadencji będzie znowu radnym.W 1999 roku jak zaczynałem budowę domu miłościwie panujący nam Pan wójt Bogucki na zebraniu w Góraszce w sprawie kanalizacji obiecywał że to kwestia jednego roku i będzie po sprawie minęło 15 lat kolejny wójt i cisza.Dobrze że mnie podkusiło żeby zrobić POŚ i mam spokój.
  • Bzdury Panowie piszecie!
    Kanalizacja w Góraszce jest!
    Trochę innowacyjna jak na dzisiejsze standardy ale jest.
    Wystarczy się przespacerować wzdłuż rowu melioracyjnego zaczynając od ul Kaczeńców. (Wcześniej rów biegnie przez las więc nie ma czego kanalizować)
    Na ulicy Kaczeńców pojawiają się rury odprowadzające "deszczówkę" Jedna z tych rur ciągnie się aż od ul. Wrzosowej. Nawet nie jest wkopana - widocznie wody powierzchniowe kanalizuje.
    Następnie kanalizacja skręca w kierunku ul.Mickiewicza a tam się zaczyna pierwszy stopień biologicznego czyszczenia. Kożuch na wodzie, pianka - życie się rozwija:)
    Przy Mickiewicza kolejny zastrzyk.
    Kolejna nitka kanalizacji to rów przecinający Mickiewicza w okolicy krzyża. Ktoś wpadł na pomysł by tam sito z siatki ogrodzeniowej zamontować. Wielkie było zdziwienie gdy się na sicie klocki pojawiły. (i nie były to klocki "LEGO")

    Tu nie ważne kto ma jakie pomysły. Ważne jakie kto ma koligacje.
  • Skoro jest tak jak pisze @Kudłaty to po co ZWiK miałby budować kanalizację?
    Ta jest tańsza. ZWiK będzie drożej brał za odprowadzenie ścieków więc nie myślę aby ktoś chciał się do tej nowej kanalizacji podłączyć...
  • Oserwator pisał(a):

    Naprawdę nikomu nie przeszkadza że jesteśmy traktowani jak idioci do oszukiwania....? ~X(




    Alez oczywiscie ze przeszkadza. Z tego tez powodu dopoki tylko bede mial taka mozliwosc nie mam zamiaru sie meldowac w tej gmnie. I tak uwazam, ze wysokosc podatku od nieruchomosci ktory place jest bardzo zdecydowanie za wysoki jak na to co otrzymuje od gminy (no bo jesli sie nie otrzymuje dokladnie nic to chyba dokladnie nic nie powinno sie placic) i obiecuje, ze dopoki tylko bede mogl to bedzie to jedyny podatek ktory bede na rzecz tej gminy placil. No chyba, ze go zniosa w co nie bardzo wierze :D

    Pozdrawiam,
    Wozek
  • Jak się okazuje są pierwsze jaskółki racjonalnego myślenia.
    Gmina Michałowo zniosła podatek od nieruchomości.
    http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/michalowo-tutaj-nie-ma-podatku-od-nieruchomosci/3pkr5

    @Oserwator! Jakie jest Twoje zdanie o podatku od nieruchomości. Ma być nadal pobierany czy też będziesz podejmował działania aby go znieść?