Nas to też dotyczy!? wymiana pieców węglowych - no i czy pelety, ekogroszki to też "węgiel"?
  • Do 2020 r. Polacy będą musieli zrezygnować z ogrzewania domów węglem. Na wymianę pieców będą dotacje. Jakie i dla kogo - zdecydują samorządy.

    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14706077,Kto_zaplaci_za_zakaz_ogrzewania_domow_weglem_.html?biznes=warszawa#BoxBizTxt
  • Z tego co ja rozumiem dotyczy to "nas" jako Polska. My Polska musimy do 2020 roku mieć bardziej czyste powietrze, szczególnie w miastach. W artykule nie ma nic o tym, żePolska planuje zakaz ogrzewania węglem, tylko o zachętach do wymiany ogrzewania (KAWKA).
    Tytuł artykułu jest jak zwykle perfidną manipulacją ;-)
  • No nie manipulacją nawet, a oszustwem ;)

    Ciezko mi sobie wyobrazic calkowita rezygnacje z opalania domow na wsi weglem.
  • Ej!
    1. To nie chodzi o cały wungiel - ekogroszek się do tego nie zalicza mimo, że skojarzenie jest chyba specjalnie wywoływane.
    2. Nie ma to jak wolny rynek w rozumieniu socjalistycznym.
    3. Szkoda, że nikt mnie nie zapytał czy chcę, żeby sąsiada zmuszano do wymiany kotła, w dodatku za moje pieniądze.
  • Hehe jak jakieś dopłaty wchodzą w grę to zaraz się okaże ze każdy Polak ma w domu piec na węgiel, albo nawet dwa ;)