Granie w słówka. Należny cudzysłów, pomijam.
  • S17 czy DK 17? To przeważy? Źli czy dobrzy???
    Statek tonie. 1% zatrudnionych (bynajmniej nie mieszkańców) do zarządzania gminą, a problemem wydaje się być kto założył spółkę wodną. Zamiast, czy znów nas zaleje?
    Pobudka!!!
    Dlaczego nie dyskutujemy jak rozwiązać, tylko kto nie umie?
    Popuśćmy wodze fantazji...
    ktoś nas przekona.
    Będzie szczery i logiczny.
    Nie wiem jak Wy. Ja bym na niego głosował.
    m.
    P.S.
    m. to mój ulubiony podpis. nie ma znaczenia czy jestem max-em czy michałem. działa ;)

  • Pardon, czy nie Ty czepiałeś się, że "ktoś nie umie" zaprojektować węzła Marsa?
    Ups.... poruszyłem temat, w którym sam krytykowałeś?
    Chyba Ci się o 24 udzielił klimat reggae i trochę za dużo spaliłeś... ;)

    Poczułem się wywołany do tablicy:
    1. S17 czy DK17 - żaden problem. Do czasu gdy wiadomo o co chodzi. A2 i S2 leżą niedaleko siebie, są projektowane przez inne osoby ergo inne osoby są w wywiadzie obwiniane. 
    2. Wywiad ze starostą - wszystko pięknie, robią wszystko co mogą. Pogadaj czy nasza spółka wodna jest tego samego zdania. Czy robią co mogą, czy rzucają kłody?
    3. Kto założył - też nie problem, do czasu gdy na spotkaniu przedwyborczym stwierdzisz "Eee Pani Anna, to zuch kobieta, powołała spółkę wodną, a ten drugi się nie nadaje, bo nic nie zrobił. Nie mów, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, w końcu chciałeś prowadzić kampanię.
    4. Kto co umie? Ja testuję, więc robię co potrafię - w tym kierunku skończyłem studia, w tym kierunku rozwijam się zawodowo. Może ze względu na zboczenie zawodowe czasem przesadzam.
    5. Z głosowaniem - liczę na Ciebie, widać nie mam fantazji, bądź odpowiedniego poziomu THC. ;)
    6. Szczerze? Masz rację! Coraz bardziej jednak brakuje mi tolerancji dla wszechobecnego niechlujstwa. Od A2 i S2, przez wycinkę dębów dla wygody dewelopera, czy zmiany organizacji GOK bez pomyślenia nad konsekwencjami, po tolerowanie braku umów na wywóz śmieci. Nie denerwuje Cie to? Mnie przeokropnie. 

    Najlepszym komentarzem do tego co się w gminie dzieje jest zdanie miesiąca "Na razie nie ma reakcji" (nie byłbym sobą - z naciskiem na oddzielną pisownię "na razie").
    Post edytowany przez Mataj 2011-09-30 09:30:13
  • Wydaje mi się, w sprawach mniej abstrakcyjnych, dotyczących naszego podwórka możemy bardziej merytorycznie szukać rozwiązań.
    Natomiast wybudowanie bubla za kilkaset milionów to poważniejszy zarzut niż wytykanie nieznajomości nazwy trasy czy przypisywanie sobie cudzych osiągnięć.

    Teraz jaśniej?
  • Czyli mówisz, że skala uzasadnia wszystko? Dobrze więc, czy wycinka Dębów jest nieistotna, nawet na szczeblu gminnym, tak samo brak reakcji na brak umów na wywóz śmieci?
    Zastanawiam się jak uczynić, aby takich błędów uniknąć... Hmm.... Egzekwować istniejące prawo? Chyba starczy, nie?

    Przepraszam Cie Michale, naprawdę ostatnio mam wrażenie, że to nie ma sensu. Co z tego, że wydumasz jak rozwiązać pewne problemy, jak to nikomu jest niepotrzebne. 

    Pisałeś o pomocy przy organizacji Półmaratonu - ktoś chciał? Nie. 
    Pisałeś kiedyś o organizacji toru dla crossów, czy skuterów (nie pamiętam już bo to dawno było) - ktoś chciał? Nie. Lepiej niech dzieciaki dalej popisują się na Makrokeszach i zrywają nawierzchnię z wyrównanych przez Wydział Techniczny dróg.

    Mam wrażenie, że wszystkim odpowiada ta marność, tylko od czasu do czasu ktoś spojrzy na ręce i zauważy dęby. Czasem się zastanawiam ile takich wałków już przekręcono wcześniej, ile umknie uwadze, a na ile ludzie machną ręką? 
    Pisać o wszystkim? Narazić się z gazociągiem, drogą, kanalizacją czy melioracją i nic nie osiągnąć. Czy przymykać oko nawet na łamanie prawa w imię spokoju wewnętrznego i rozwoju ogółu?
    Post edytowany przez Mataj 2011-09-30 10:08:20
  • "Natomiast wybudowanie bubla za kilkaset milionów to poważniejszy zarzut niż wytykanie nieznajomości nazwy trasy czy przypisywanie sobie cudzych osiągnięć."
    W takim razie TO JA doprowadziłam do zakończenia II WŚ, utworzenia Solidarności i rządów PO.  Ale podatek Belki to już nie mój... :)
    Post edytowany przez czarna 2011-10-02 10:36:01
  • czarna pisał(a):

    W takim razie TO JA doprowadziłam do zakończenia II WŚ


    To ty zrzuciłaś bomy atomowe nad Hiroszimą i Nagasaki? Wstydź się!

  • To nie do Ciebie Obcy, ale tak mi sie skojarzylo. Wszyscy mowia o Hiroszimie i Nagasaki, a malo kto sie zastanawia nad tym, ze np. w wyniku wielkiej tragedii narodowej jaka bylo Powstanie Warszawskie zginelo wiecej osob cywilnych niz w zagladzie obu tych japonskich miast razem wzietych! Zreszta podobnie bylo chyba w przypadku nalotow na Drezno, choc tu jest to - przynajmniej czesciowo - usprawiedliwione.
  • @v460 zdaje się, że chodzi o skalę - ile można osiągnąć pociągając raz za spust. 
  • passim - tak, wiem ;) tylko ze za takim "spustem" stala armia wojownikow, ale zamiast karabinow mieli dr i prof przed nazwiskiem...


    Post edytowany przez v460 2011-10-03 09:44:38