Dożynki Glinianka 2013
  • Bardzo proszę o info kiedy będą dożynki w Gliniance ,zależy mi bardzo a w necie nic nie znalazłam ,prócz zdjęć z poprzednich lat . Dziękuję z góry za wszelkie info :) i pozdrawiam serdecznie :)
  • 11 sierpnia odbędzie się w Gliniance doroczny odpust św. Wawrzyńca, tym razem bez dożynek gminnych. Te odbędą się w Wiązownie 15 września. Czy w Gliniance będą dożynki parafialne we wrześniu - nie ma informacji. Program odpustu będzie podobny, jak ubiegłoroczne, ale bez elementów dożynkowych: wystaw, korowodu.
  • W Gliniance nie będzie w gminnych dożynek w tym roku. Jest tylko Odpust.
  • a jak wygląda taki odpust w Gliniance ? co się dzieje (prócz odpuszczania duchowego grzechów :P) A w Wiązownej to gdziebędą te dożynki gminne? i tak barwne jak w Gliniance? Dziękuję za info wszystkim i proszę o odp.:) POZDRAWIAM
  • Szczegółów nie znam, ale o 11.30 będzie Msza na łące, po niej impreza do 22, będą stragany, gastronomia, nie wiem czy wesołe miasteczko.
    W tym roku jest 250lecie miejscowego kościoła. Przygotowanie duchowe od czwartku, w sobotę wieczorem spotkanie z Lechem Dokowiczem, w niedzielę będzie bp Solarczyk.
    Dożynki parafialne w Wiązownie odbywają się chyba co roku koło kościoła. Nie wiem, gdzie się odbędą gminne, znana jest tylko data 15.09. Sołectwa zostały poproszone o przygotowanie wieńców.
    edit: impreza tzn. występy na scenie
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-08-07 16:21:26
  • Dziękuję bardzo za wyjaśnienie :)