• Instytut Matki i Dziecka zmienia się w Instytut Ojca i Dziecka!
  Powodem takiej przemiany są organizowane przez Instytut pierwsze w historii obchody Dnia Ojca, które zakończą się Charytatywnym Piknikiem 23 czerwca 2013 r. w Józefowie k. Warszawy.

  Gdzie?
  Holiday Inn Józefów k. Warszawy, ul. Telimeny 1
  Kiedy?
  23 czerwca (niedziela) w godzinach 10:00 – 17:00
  Prowadząca: Paulina Chylewska
  Uwaga!
  Aby wziąć udział w imprezie należy się zarejestrować na stronie internetowej Instytutu Matki i Dziecka www.imid.med.pl (zakładka Piknik Charytatywny z okazji Dnia Ojca).

  Ilość miejsc ograniczona!

  Dlaczego obchody Dnia Ojca?

  Od 17 do 23 czerwca 2013 r. w Instytucie Matki i Dziecka rozpoczynają się pierwsze obchody Dnia Ojca. W tym czasie na stronie internetowej Instytutu oraz profilu Facebook przedstawione będą ciekawe wyniki niepublikowanych jeszcze badań oraz dyskusja na temat przeprowadzonego na tę okoliczność sondażu wśród warszawskiej młodzieży. Pomysł na zorganizowanie tego rodzaju obchodów powstał na skutek wieloletnich obserwacji, które pokazują, że temat, jakim jest rola ojca w życiu dziecka zarówno w poważnych dyskusjach społecznych, jak i w codziennym życiu nadal pozostaje w dużym stopniu niewyczerpany. O ojcach wciąż mówi się za mało, podczas gdy ostatnie wyniki międzynarodowych badań pokazują, że relacja ojca z dziećmi to właśnie ta, która w większym stopniu wymaga wytężonej uwagi, pracy a także poprawy, podczas gdy relacja dzieci z matkami niezmiennie wypada na tym tle lepiej.

  Obchody Dnia Ojca to czas wzmożonej uwagi, poświęconej ważnym dyskusjom na różne tematy dotyczące m.in. wizerunku współczesnego ojca, blasków i cieni ojcostwa, a także sposobów na polepszenie kontaktu ojców z ich dziećmi.

  Piknik przygotowany został w taki sposób, aby ten wyjątkowy dzień można było spędzić w rodzinnej, ciepłej atmosferze. Na rodziców czekają m.in. takie atrakcje, jak możliwość wysłuchania dyskusji na temat współczesnego ojcostwa, możliwość nauki gry w golfa, czy udział w Charytatywnym Turnieju Golfowym o Puchar Instytutu Matki i Dziecka. Dzieci będą mogły zagrać w minigolf, obejrzeć występy teatrzyku dziecięcego z Krakowa, zobaczyć jak wygląda mecz futbolu amerykańskiego, czy też wziąć udział w ciekawych warsztatach plastycznych. Miejscowe służby – straż pożarna oraz policja, a także żandarmeria wojskowa również przygotowały liczne atrakcje na ten dzień. Są to pokazy wozów strażackich, możliwość obejrzenia pokazu tresury psa policyjnego, jak również przejechania się wozem interwencyjnym żandarmerii.