losy wodociągu w Duchnowie
  • The user and all related content has been deleted.
  • Generalnie to wodociąg jest, tyle że pewnie nie w każdym miejscu. Pogadaj z wodociągami w sprawie przyłączenia to zobaczysz jak się sprawy mają.
  • wybieram się do UG po niedzieli to może udzielą mi tam jakiś informacji... na razie jest studnia z wodą ale jej jakość nie jest najlepsza.. na stronie UG jest informacja, że w dniu 10.04.2013 było zebranie w tym temacie - był ktoś z forumowiczów na nim??
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-05-24 13:52:06
  • Witaj,
    jak kupujesz domek w Duchnowie, to proponuję sprawdzić, czy teren niezalewowy. Wodociąg najlepiej sprawdź w ZWiKu dyr. Chaber http://www.zwik-wiazowna.pl/
  • rozmawiałem przed chwilką z ZWiK w Wiązownej - bardzo miła Pani podała mi wszelkie dane nt przyłączenia wodociagu - o ile będzie to zrealizowane do końca tzn jeśli wszyscy deklarujący się mieszkańcy wpłacą te 2833PLN na konto gminy - termin podobno mija dzisiaj. Sprawdzę czy obecni właściciele to uczynili... jeśli chodzi o sprawdzenie czy to teren niezalewowy to gdzie najlepiej to sprawdzić??
  • już sprawdziłem - wg map zamieszczonych na: http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=172235 teren jest niezalewowy... uff :-) :-)
  • znalazłem właśnie przed chwilką, ale dzięki i tak :-)
  • Polecam się na przyszłość!
    Mapa jest dość "optymistyczna", ona pokazuje tylko strefy zagrożone zalewaniem przez rzeki w przypadku powodzi. W praktyce może dojść do lokalnych podtopień w wyniku odwilży, obfitych opadów i niedrożnych cieków wodnych jeszcze w wielu innych miejscach, np. w Stefanówce (ul. Krucza), Boryszewie (okolice kanału Boryszewskiego). Sytuacja rozwija się dynamicznie z powodu podwyższeń terenów; w wyniku są zalewane tereny dotychczas bezpieczne, albo drogi stają się trudno przejezdne.

    Ale skoro jesteś już na etapie finalizacji kupna pewnie orientujesz się, jak te okolice wyglądały w marcu.
  • Owszem, dlatego też następnym etapem po skończeniu zrobieniu szamba i łazienki w domu będzie przed zimą zakup 4x4 aby spokojnie patrzeć w przyszłość na nadchodzącą następną zimę - zwłaszcza jeśliby miała być taka paskudna jak ta miniona :-)