Naprawa odśnieżarki spalinowej
  • Szukam fachowca do naprawy odśnieżarki spalinowej (paliwo cieknie z gaźnika).
    Czy moglibyście państwo polecić kogoś możliwie we Wiązownie?
    Uprzejmie proszę o kontakt.
  • Sprobowlabym w wypożyczalni narzedzi na Kościelnej.
  • We Wiązownie to nie ale polecam firmę Bulba Serwis na ul. Potockiej 4 (baraki za torem łuczniczym). To autoryzowany serwis firmy Stihl i wiem, że naprawiają wszystkie silniki używane w tzw. motonarzędziach..
    www.bulba-serwis.pl
  • Edziu pisał(a):

    We Wiązownie to nie ale polecam firmę Bulba Serwis na ul. Potockiej 4 (baraki za torem łuczniczym).



    Czyli we Warszawie? ;)


  • Pytanie jaki to silnik - jak Birggs&Straton to nie problem, jak chńczyk to już gorzej. Najbliższy serwis to Stihla lub Oleomac oba w rejonie ul.Okularowej - Marysin Wawerski. Serwisują w/w firmy ale i inne - szczególnie, że silniki Birggsa sa montowane np. w sprzęcie Vikinga itd. Oba serwisy mają częsci zamienne. Osobiscie wolałbym kupic uszczelki i zrobić sam - szybciej, bez wozenia gratów i taniej. Wszelkie części dostępne sa w necie - w tym do chińczyków. Pozdrawiam.
  • Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie.
    Silnik niestety chińczyk
    Myślę, że to właśnie kwestia uszczelek, bo stało się to w trakcie pracy maszyny, nagle zaczęła tracić moc. Jak ją wyłączyłem to zauważyłem wyciek.
    Stała się też inna ciekawa rzecz. Nie zdołałem maszyny znów odpalić, bo ta ręczna rączka ze sznurkiem do odpalania jest jakby zacięta i się nie wyciąga. Rozrusznik elektryczny też jakby od razu po przekręceniu kluczyka w coś uderza i nie kręci dalej.
    Z uszczelkami może i bym sobie poradził, ale nie wiem dlaczego właśnie jest ten opór rozrusznika, więc z uwagi na brak czasu i brak praktyki w grzebaniu w silnikach pomyślałem o fachowcu.
    Zapytałem o Wiązowno, bo kiedyś ktoś mi mówił, że na Boryszewskiej jest jakiś fachman który jakby 'po godzinach' dorabia grzebiąc w takim sprzęcie. Niestety nie zapisałem danych i pomyślałem, że tożsamość jest szerzej znana we wsi.
    Jeszcze raz dziękuję
  • Nastąpiło zacięcie szarpaka - w srodku jest bęben na który nawinięta jest linka rozruchowa, sprążyna powrotna (aby linka mogła się zwinąć) oraz tzw. pieski - zapadki które w momencie pociągnięcia za linkę rozchodzą się na boki itd. Całe takie szarpaki sa dostepne nawet na allegro - czy są same pojedyńcze częsci nie wiem dawno nie sprawdzałem. Nie radzę uzywać rozrusznika - można uszkodzić zębnik - trzeba zobaczyć czy mechanizm - cos jak bendix w samochodzie - czy się nie zablokował. W chińczykach często też od wibracji wszystko sie samo rozkręca :) Podaj nazwę maszyny - na obudowie silnika lub w instrukcji pewnie jest podany jego typ - z reguły to w benzynie kopia Hondy a w dieslu kopia Janmara dostępnych jest duuuuużo części . Na pewno da się naprawić. Zapomniałem- rozruszniki też mozna kupić.
  • W Wiązownie jest punkt na Duchnowskiej za kościołem na płocie ma baner ale osobiście nie korzystałem z jego usług.
  • vegul
    widzę że znasz się dobrze na tym
    to jest loncin, nie wiem jaki model, ale moc chyba 11km
    (mam już fachowca, przyjedzie wziąć maszynę w przyszłym tygodniu)
    Dziękuję i pozdrawiam
  • To kopia Hondy, ale na pewno nie ma 11 koni tylko góra 6,5 -7 . Takie były największe - wyjątek 13 km odsniezarka na gęsienicach. Do tych silników są części tak, ze nie będzie problemu z naprawą. Te silniki sa masowo montowane np. w zagęszczarkach do gruntu. Jak będziesz miał duzy problem to pisz na priva.
  • vegul
    jeszcze raz dzieki za pomoc
    to jest taka dosc duza odsniezara, ze swiatlem
    11km na bank (znaczy nie wiem czy ona faktycznie taka moc osiaga, ale jakby katalogowo)
    tak, z tego co pamietam jak mowil sprzedawca to kopia hondy
    jutro przyjezdzaja ja zabrac do naprawy
    pozdrawiam