Czy odbędzie się Półmaraton Wiązowski 2013?
  • Rok temu kierownictwo UG zastaniawiało się, czy w czasach pustych kas jeszcze warto organizować imprezę o ogólnopolskim znaczeniu. Półmaraton 2012 odbył się, pierwszy ras z limitem uczestników. Czy będzie jeszcze XXXIII Półmaraton? Wczoraj czytałem wiadomóść, że na Półmaraton Warszawski pod koniec marca jest już ponad 8000 zgłoszeń. Półmaraton Wiązowski jest z reguły organizowany w lutym, ale nie znamy jeszcze nawet terminu. Do 2010 roku terminy i regulaminy były już znane w październiku.
    Może dyrektor chce nas w ostatnim momencie zaskoczyć z nowym, oryginalnym pomysłem?
    Post edytowany przez obcy 2012-12-09 08:59:42
  • Datasport.pl rezerwuje dla Wiązowny 24 lutego, ale zapisów nie ma ;)
    W ubiegłym roku tez późno rozpoczęto przygotowania.
    Swoją drogą jak chcesz się przebiec z Wiązowny do Glinianki to nie widzę problemu, a nie od razu gromadę chcesz zwoływać, żeby znów ludzie z "kościółka" do domu nie mogli wrócić. I daj znać wcześniej wystawię kubek z napojem ;)
    Post edytowany przez passim 2012-12-10 09:59:57
  • Obcy - w drodze powrotnej też mogę Ci herbatkę zaproponować... ;) Nie wpłynie to korzystnie na czas biegu, ale przyjemniej będzie.
  • Czas nie jest bez znaczenia, ale meta, potrzebna jest meta ;)
    jak dobiegnie do mety to i zagrycha się znajdzie :P
    Post edytowany przez passim 2012-12-10 16:52:30
  • Na stronie internetowej powiatu czytamy, że zarząd powiatu nie przyznał dotacji dla Półmaratonu Wiązowskiego 2013. Odpowiedzialny członkiem zarządu m.in. za sport jest wieloletni dyrektor półmaratonu Janusz Budny.
    http://www.powiat-otwocki.pl/powiat2/pliki/kalendarze 2013/sport_2013.pdf
    http://powiat-otwocki.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2419

    Ale jest też dobra wiadomość. Powiat wspiera Czwartki Lekkoatletyczne w Gliniance
    Post edytowany przez obcy 2012-12-11 09:13:54
  • Kurcze - znikaja rok po roku najwazniejsze (jedyne o takim zasiegu?) imprezy. Najpierw pozegnalizmy Piknik w Goraszce, a teraz przychodzi kolej na Półmaraton?

    Nie wiem, nie znam się na takich imprezach, ale wydaje mi się, ze na tym mozna zarabiac a niekoniecznie trzeba do tego dokladac. Wcale nie jestem za takim rozwiazaniem, ale jesli nie mozna inaczej? Kumpel biega w roznych warszawskich imprezach tego typu i zawsze jest tam wpisowe, dosc wysokie. Jak jest u nas - tez sie placi za udzial? Dodatkowo zazwyczaj jest jakis sponsor - Nike, Adidas lub cokolwiek podobnego. Jak jest u nas?

    Zapewne, zeby takich sponsorow pozyskac trzeba by polmaraton troche bardziej rozpropagowac, zainteresowac media itd. Chociaz mysle, ze impreza i tak juz jest znana wsrod biegaczy.

    Oczywiscie "warszawskie" imprezy maja inna oprawe - uczestnicy dostaja chipy dzieki ktorym mozna mierzyc czasy. Pozniej na ekranie komputera mozna obejrzec swoj wirtualny bieg i dowolnego innego zawodnika. Byc moze dla stalych bywalcow takich imprez to chleb powszedni, ale dla mnie bylo to spora ciekawostka.
  • v460 pisał(a):

    Jak jest u nas - tez sie placi za udzial?


    Też się płaci. W zeszłym roku chyba nawet całkiem dużo, jeśli nie za dużo nawet...

    v460 pisał(a):


    Dodatkowo zazwyczaj jest jakis sponsor - Nike, Adidas lub cokolwiek podobnego. Jak jest u nas?



    U nas jest podobnie. Firmy mają reklamę na stronie UG, niektóre nawet zyskują co najmniej "ciekawą" przychylność w wielu sprawach.

    v460 pisał(a):


    Zapewne, zeby takich sponsorow pozyskac trzeba by polmaraton troche bardziej rozpropagowac, zainteresowac media itd. Chociaz mysle, ze impreza i tak juz jest znana wsrod biegaczy.



    Asystent naszej wójt jest rednaczem jednego z większych pism w regionie, ale tygodnik, o którym piszę ogranicza się chyba wyłącznie do relacji z odbytej już imprezy... Wśród biegaczy biegu rozpropagowywać nie trzeba - przez 30 lat marka broni się chyba sama. Jednak sponsorzy nie widzą w tym biegu żadnej większej możliwości reklamowej, więc i kasy na to nie wyłożą, okoliczna gawiedź też na bieg patrzy raczej w kategoriach "znów "cholibka" do domu ze sklepu nie dojadę", zamiast "o jakaś fajna impreza rodzinna", a taki PR raczej nie przyciąga reklamodawców.

    Post edytowany przez Mataj 2012-12-11 11:43:56
  • Mataj pisał(a):

    Asystent naszej wójt jest rednaczem jednego z większych pism w regionie, ale tygodnik, o którym piszę ogranicza się chyba wyłącznie do relacji z odbytej już imprezy...


    Pan asystent tylko współpracuje z TR, nie jest nawet w redakcji. Tak było kiedy ostatnio zajrzałem do tego pisma (kupić już nie chcę od 2011 roku).
  • Cóż, kilka lat temu półmaraton odbywał się w lutym, a od maja mówiło się o kolejnym. Jest wtedy czas, na przekonanie ewentualnych / ;) / sponsorów, że dzięki tej imprezie ich marka choć trochę będzie rozpoznawalna. Nie tylko budżety samorządów są opracowywane jesienią.

    Wielka szkoda jeśli półmaraton się nie odbędzie. Nie mniejsza jeśli odbędzie się, ale będzie kiepski. Dłużej się markę buduje, niż marnuje.

    Z promocji ogólnopolskiej zostaną nam "czwartki lekkoatletyczne", które odbywają się nieprzerwanie od wielu lat (około 20 jeśli się nie mylę), głównie pracą nauczycieli. Dzieciaki osiągają sukcesy na zawodach ogólnopolskich. Spora nobilitacja i jednocześnie wyzwanie dla Glinianki, zorganizować ogólnopolską inaugurację.
  • Półmaraton Wiązowski odbędzie się jak co rok - tym razem 24 lutego 2013 roku.
    Post edytowany przez Nemo 2012-12-11 16:54:59
  • Kurcze - przyznam, że nie wiem jak to możliwe, ale w Warszawie na biegach chyba się zarabia. Co więcej - zapisy na maratony, półmaratony i inne biegi odbywają się ze znacznym wyprzedzeniem i po kilku dniach od rozpoczęcia zapisów jest już komplet.
    Myśląc o sponsorach miałem na myśli właśnie jakieś większe marki sportowe (celowo wymieniłem Nike i Adidas). Podejrzewam, że oni nie tylko mają interes taki, żeby ktoś zobaczył ich nazwę i kojarzył ze sportem... ale mają także niezbędne know-how jak dobrze taką imprezę zorganizować.

    Nic to! W niedzielę będę się widział z kumplem, który od lat biega maratony po całej Europie to może mnie trochę bardziej oświeci w temacie. Może będzie wiedział ile taka impreza kosztuje, jak się ją organizuje i... dlaczego u nas w gminie coraz gorzej to się udaje.
  • Nemo pisał(a):

    Półmaraton Wiązowski odbędzie się jak co rok - tym razem 24 lutego 2013 roku.


    Informacja zatwierdzona? W takim razie bardzo się cieszę. Na przygotowanie sportowe jest już mało czasu, mam nadzieję że na organizację wystarczy.
    Post edytowany przez obcy 2012-12-11 17:06:08
  • Będzie dobrze! :-) 18 grudnia o 17.30 w UG spotkanie organizacyjne.
    Post edytowany przez Nemo 2012-12-11 17:08:49
  • obcy pisał(a):

    Półmaraton Wiązowski jest z reguły organizowany w lutym, ale nie znamy jeszcze nawet terminu. Do 2010 roku terminy i regulaminy były już znane w październiku.
    Może dyrektor chce nas w ostatnim momencie zaskoczyć z nowym, oryginalnym pomysłem?


    Niepotrzebnie się martwiłeś. Jak to zostało podkreślone w materiale na stronie UG:
    Przygotowania trwają od kilku miesięcy...
    ;)

    Zastępca naczelnika Wydziału Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Lidia Piotrowska, przedstawiła zaawansowanie prac: jest atest trasy, zapisy ustalone, regulaminy gotowe, wystąpienia do organów uzgadniających: Starostwo, Policja, Inż. Ruchu – wysłane...


    http://www.wiazowna.pl/571-4704b86ebac25-42543.htm


    Jak widać, obecna ekipa jest niekwestionowanym mistrzem w organizowaniu wszystkiego na ostatnią chwilę.
  • BlueZebra pisał(a):

    Jak to zostało podkreślone w materiale na stronie UG:
    Przygotowania trwają od kilku miesięcy...


    Tylko tytuł artykułu nie pasuje do tej tezy: Organizatorzy na start! Biegacze czekają !!
    Być może jest to nowa tradycja w UG, że tytuł głosi jedno, a treść artykułu odwrotnie, jak np. tu: http://www.wiazowna.pl/571-4704b86ebac25-34894.htm