Zmiany w kursowaniu autobusów 10 - 13 września 2012 r.
  • Na stronie internetowej Gminy można znaleźć informacje o kursowaniu autobusów ZTM. 720 jedzie tylko do Pęclina, za to 722 jedzie do Rzakty.
    Tylko nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o autobusach Świerku na trasie Malcanów - Wiązowna i Wiązowna - Glinianka. Jak dzieciaki jutro rano jadą do szkoły?
    Post edytowany przez obcy 2012-09-09 19:23:56
  • Jest to zapewne powiązane z remontem 2709W. Czyli powiatówki Radiówek - Glinianka. Remont jest w Malcanowie, a panowie z Otwocka (chwała im w ogóle za remont) stawiają samochody ciężarowe na przystanku w Dziechcincu 720 (tu ukłon dla ich niezwykle wysokiego ilorazu inteligencji - każdy przystanek jest dostosowany do takich obciążeń).
  • Chodziło mi tylko informacje nt. kursowania autobusów. Kierowcy samochodów i rowerów sami dają sobie radę. UG informuje na swojej stronie tylko o zmianach jednego przewoźnika (i korzysta z logo, które od ponad roku jest nieaktualne).
    Na stronach szkół wiązowskich jest co prawda aktualność pod tytułem "Zmiany w dowozie autobusów" (interesuje mnie raczej dowóz uczniów autobusami, ale mniej więcej wiadomo, o co autorowi chodziło), ale w niusie i pod linkiem nie ma żadnej informacji o dowozie.
    Ponadto można zauważyć, że ZSG w Wiązownie idzie chyba na wojnę z panią wójt. Podczas gdy wójtowie od kilku lat twierdzą, że autobusy Świerku kursujące w gminie są komunikacją publiczną (na stronie UG ani na stronie NCBJ nie ma rozkładów), to odpowiedzialni w ZSG piszą z uporem maniaka o "autobusach szkolnych".
  • Nie rozumiem (zresztą nie po raz pierwszy - bo taka sytuacja przy poprzednim remoncie miała już miejsce) po co ZTM likwiduje kursy linii 722. Wiązowna traci w ten sposób jedną linię do i z Warszawy, natomiast osoby z innych miejscowości zmuszone są przesiadać się w Wiązownie.
  • Obcy - o formie informowania mieszkańców się nie wypowiadałem, bo uważam, że świadczy ona sama o sobie.
    "Natura i kultura" - wielokrotnie zauważałem, że to hasło jest idealne...... w teorii...

    Edycja: Dodam, że 09.09.2012 o zmianach w ZTM napisano tu
    Post edytowany przez Mataj 2012-09-10 12:49:28