• Nieśmiało powrócę do odległej w czasie dyskusji na temat wycieczek rowerowych po gminie Wiązowna.
  Czy ktoś dysponuje jakimiś ciekawymi trasami rowerowymi po okolicy? Najlepiej, aby były to trasy około 20km o możliwie znośnej drodze (oponki semislick i slick).
  Szukam ciekawych tras na wycieczki z dzieckiem ;)
  Póki co całkiem przyjemna pętelka koło Pęclina (ok. 10km):
  Pęclińska - Nizinna - Kącka -Wiązowna - Pęclińska
 • Polecam Malcanów - Pęclin - Kąck - Górki - Poręby - Glinianka - Lipowo - Malcanów.

  Albo jeśli lubicie bardziej przygodowe trasy:
  Malcanów - Lipowo - Glinianka - Wola Karczewska -(nad Świdrem)- Kopki - Dziechciniec - Malcanów.
 • @Mataj w czym podróżuje dziecko, w foteliku, czy "przyczepce"?
  Zgadzam sie z @obcym i trochę rozwinę:
  Malcanów - Pęclin - Kąck - Górki - Poręby – Teresław - Celinów – Glinianka-Wrzosy (wyjedziesz przy SP, nie kościele) - Lipowo – Malcanów (szosą)
  lub
  w Gliniance przez most – nad Świdrem i przez las do Woli Karczewskiej (trasa z dzieckiem w foteliku, z przyczepką nie przejedziesz) – Kopki – Malcanów (Jeździecka).

  Malcanów - Lipowo - Glinianka – Bolesławów – Tarachowizna (obowiązkowo ;P ) – Kruszówiec – pod lasem (tu kilkadziesiąt metrów piach do pach, ale widoki rekompensują) - Wola Karczewska - Kopki - Dziechciniec - Malcanów

  na wschód od Glinianki:
  Glinianka – Bolesławów – Dobrzyniec – Sępochów – Tarachowizna – Kruszówiec lub Czarnówka (zależy po której stronie Świdra chcesz jechać) – Glinianka

  Glinianka – Glinianka-Wrzosy – Celinów (tu łączy się z trasą przez Teresław i Górki) – Ruda (stawy) – Bykowizna – Gamratka – Podrudzie – Jędrzejnik – Rzakta (lub Celinów) – Glinianka
  lub z Rzakty na Dobrzyniec - Sępochów itd.
  lub Bolesławów - Tarachowizna itd.

  Wszystkie znane mi w okolicy są raczej "przygodowe" ;)
 • Dzięki! W miarę możliwości i czasu - sprawdzimy. Póki co mała po pierwszej przejażdżce w foteliku jest zadowolona, więc istnieje szansa, na dłuższe trasy :)
 • Po rowerowej majówce muszę przyznać, że najfajniejsza trasa rowerowa w okolicy to, gdzie koła poniosą i da się przejechać :)
  Mankament takich wycieczek - nie wszystkie drogi dojazdowe do posesji są oznaczone. Na południu gminy, w Wólce i Mlądzu większość dojazdówek jest oznaczona jako ślepe ulice, albo drogi prywatne. W okolicy Wiązowny i na północ nie ma takiego zwyczaju. można parę kilometrów extra wykręcić ;)
  @Mataj jak młoda osiągnie 25kg (tyle przewiduje przeciętny fotel, moc pedałującego to indywidualna sprawa) i dosiądzie własny rower(ek) zasięg wycieczkowy na kilka lat radykalnie się zmniejszy ;)
 • Fajna trasa brzegiem Mieni (od oczyszczalni do mostu w Józefowie - wiem, trochę krótka) no i brzegiem Świdra (od Glinianki do Otwocka)
 • Przejrzyj jeszcze coś np. na http://www.traseo.pl lub na innych tego rodzaju stronkach. Myślę, że coś znajdziesz...
 • Jakiś czas temu redakcja internetowej gazetki naszej sąsiedniej gminy - Halinowa publikowała propozycję ciekawej ścieżki na pograniczu gmin.
  http://kurierskruda.pl/index.php/sciezka-przyrodnicza-w-poszukiwaniu-wiosennego-przebudzenia/rozrywka

  Jest tam fajna mapka, dokładny opis i sporo zdjęć. Trasa niedługa - świetna na rodzinną wycieczkę :)