• Jak informuje Urząd Gminy droga powiatowa 2709W idzie do remontu. W prawdzie tylko jeden odcinek póki co w Lipowie, ale lepszy rydz niż nic. :)
    Remont ma trwać od 15 do 22 czerwca, a to zaowocuje zamknięciem ruchu w godzinach 8.00-17.00. Urząd Gminy proponuje objazd przez Kopki (zasadny wydaje się być również przez Wolę Karczewską, ze względu na jakość drogi).
    Trzymam kciuki za remont (a nuż znajdzie się jakiś Jezus co na pustkowiu asfalt rozmnoży cudownie i starczy na więcej? :) byle nie gorzej), jak ktoś z forumowiczów korzysta z objazdów - niech dzieli się swoimi spostrzeżeniami nt. remontu (jego wykonania, może jakieś zdjęcia?).
    Pozdrawiam,
    Mataj
  • Co będzie jak położą hologram?
  • Póki co mamy planetarium - jedziesz, jedziesz, a tu czarna dziura ;)
  • Myślę, że gdyby jakąś gwiazdę wessało, nasze niebiańskie drogi zeszłyby na ziemię  ;-)
    Post edytowany przez passim 2011-06-13 09:59:50
  • To dość długa droga służąca wielu jadącym z Glinianki do Wiązowny. Ergo musiałaby być chyba jakaś bardzo duża gwiazda, lub wręcz gwiazdozbiór. Weźmy na przykład taki gwiazdozbiór Orła (w Persji nazwany był gwiazdozbiorem Sokoła), który przechodzi przez drogę mleczną. Gdyby zniknął w takiej czarnej dziurze, to Powiat i tak nie widziałby problemu. Czego jak czego, ale czarnych dziur w powiecie nie brakuje...
  • Dywan perski gdyby... zapewne orły i sokoły by dostrzegły, a drogi mleczne na głuchych wsiach, gdzie domu sąsiada przez okno nie zobaczysz, mają się lepiej niż nasze powiatowe. Jak oni to robią?

    Plan komunikacji - wygląda kiepsko. Lipowo, Malcanów mogą liczyć na własny transport. Inni obowiązkowa przesiadka w Wiązownie.
  • passim pisał(a):

    Dywan perski gdyby... zapewne orły i sokoły by dostrzegły, a drogi mleczne na głuchych wsiach, gdzie domu sąsiada przez okno nie zobaczysz, mają się lepiej niż nasze powiatowe. Jak oni to robią?



    Mniej gwiazd mają.

    passim pisał(a):

    Plan komunikacji - wygląda kiepsko. Lipowo, Malcanów mogą liczyć na własny transport. Inni obowiązkowa przesiadka w Wiązownie.



    Nie rozumiem, dlaczego?
  • Mataj pisał(a):

    passim pisał(a):

    Mniej gwiazd mają.

    Tak, zapewne, dlatego w układach geometrycznych im się nie przewraca. 
    A gdyby tak aleja gwiazd… nowa gwiazda w nową dziurę. Odlew. Dłoń prawa na początek, następnie lewa, później… a dziur mamy bez liku, jak gwiazd.

    Poza tym roboty drogowe bez oznakowania drogi – taki standard. W Dziechcińcu nie ma informacji. Maszyny raczej do łatania dziur, niż wylewania asfaltu. Lipowo - nie wiem. 
  • passim pisał(a):

    Inni obowiązkowa przesiadka w Wiązownie.



    Ktoś zyskuje, ktoś traci.
    Mnie cieszy szansa dla handlu w "centrum" Wiązowny. To droga do rozwoju gminy.

  • Max przyznaj się, jesteś ukrytym agentem któregoś z lokalnych sprzedawców paliw, bo to oni najwięcej na zmianie zyskają. Ruch kołowy wzmógł
    się ostatnio ;)

    Co tu gadać. Autobusem z siatami nie jeżdżę. Jeszcze ktoś mi kolanem lub b… wie czym pomidorki rozkwasi. A sklep na moim osiedlu… nawet nie muszę pytać… „x już nie ma, ale polecam y” – trudno się zawieść. Ot, znamy się od lat, a i do domu blisko. Taniej, milej niż w wiązowskich sklepach. 

    Post edytowany przez passim 2011-06-17 01:17:18
  • @Passim Jak udało Ci się mnie rozszyfrować? ;) A serio, pomimo sympatii jaką mam do personelu naszych sklepów, to bez radykalnej poprawy ich czas jest policzony. Zbliża się moment, gdy ktoś duży dostrzeże Wiązownę i zbuduje tu sklep. Takie zmiany transportowe przyśpieszają ten moment.
    max
  • @Max Zdradziła Cię próba skierowania uwagi na kogoś innego ;)
    Tak, ulubioną rozrywką wiązowskich sprzedawczyń jest chyba przeganianie klientów od kasy do kasy, bo jak zwykle ustawią się w kolejce do innej, niż kasjerka miała na myśli ;)
  • Muszę przyznać, że wykonano większy fragment, niż mi się wydawało! Wprawdzie w Lipowym jeszcze spory kawałek musi być zrobiony, ale lepszy rydz niż nic. Cieszy mnie fragment w Dziechcińcu, mam tylko nadzieję (nie widziałem samego remontu), że poprawiono również podbudowę drogi, bo inaczej droga znów zacznie się wichrować po jakimś czasie. 
  • Z uporem maniakalnym powracam do tematu drogi 2709W (powiatówki Radiówek - granica powiatu).

    W tegorocznym budżecie powiatu przewidziano 245 tpln (do czego doliczyć trzeba dotację w wysokości 200 tpln). Czyli w sumie 440,150 pln będzie przeznaczone na wykonanie (prawdopodobnie) nakładki asfaltowej w miejscowościach: Glinianka oraz Dziechciniec i Malcanów.

    Tyle z powiatowego budżetu. Orientuje się ktoś może kiedy te remonty mają być przeprowadzane? Rok temu remontowano w czerwcu (o ile mnie pamięć nie myli).

    Źródło w cywilizowanej formie, w przeciwieństwie do BIP Wiązowna
    Post edytowany przez Mataj 2012-05-17 09:20:34
  • ja to bym sie zapytal jeszcze kiedy wiosenne rownanie drog...
  • Niestety sądząc po odpowiedzi Wójt (a raczej p. Markowskiego) dopiero się do tego szykują....

    Pani Wójt,
    Jak co roku pytania do Wójt są zasypywane pytaniami o to kiedy, która droga będzie remontowana. Rok temu pytałem o to, czy nie jest lepiej opublikować harmonogram, tak aby każdy mógł sprawdzić kiedy jego droga będzie remontowana. Odpowiedziała mi Pani, że "jak harmonogram będzie opracowany" (pytanie zadane 09.06.2011). Harmonogramu z poprzedniego roku nie widziałem. Czy jest szansa zobaczenia harmonogramu na rok 2012? Nie chodzi mi o listę dróg ujętych w budżecie a o kolejność i daty remontów.
    Pozdrawiam,
    Mateusz Cichosz

    Szanowny Panie,
    W chwili obecnej nie możemy podać daty remontów dróg – jesteśmy w trakcie procedur na wyłonienie dostawcy kruszywa i wykonawcy prac. Natomiast Plan rzeczowy remontów dróg gminnych na 2012 r. został zatwierdzony przez Komisję Gospodarczą Rady Gminy. Terminy wykonania poszczególnych prac będą ustalane na bieżąco w wykonawcami – uwarunkowane jest to skoordynowaniem dostaw kruszywa i pracy sprzętu.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Technicznego Bogusław Markowski tel. 22-789-01-20 w 250).



    Nasuwa mi się refleksja - czy stan dróg w gminie jest tak świetny, że w maju gmina jest zaskoczona, że trzeba jednak kupować kruszywo, przeprowadzać równania dróg? Koniec maja to data, w której takie remonty można by było już od dawna przeprowadzać, a nie rozpisywać przetargi na kruszywo czy prace...
    Czy są może jakieś inne obiektywne okoliczności, które wpływają na taką obsuwę przy remontowaniu dróg?
    Post edytowany przez Mataj 2012-05-22 12:26:02
  • Dla zainteresowanych - uzyskałem informację od p. Janusza Budnego (dziękuję za te informacje), że wyremontowany odcinek będzie wynosił 600 mb (dokładnie od km 3+134 do km 3+734) pomiędzy Malcanowem a Dziechcińcem.

    Zgodnie z nadesłaną informacją:
    Zakres zadania obejmuje:
    - wykonanie nawierzchni z 2 warstw mieszanki mineralno-asfaltowej o średniej
    grubości 4 cm warstwa wiążąca i 5 cm warstwa ścieralna,
    - ścięcie poboczy i uzupełnienie poboczy pospółką,
    - wymianę przepustu pod drogą powiatową,
    - wbudowanie przepustu pod zjazdem na drogę gminną,
    - oczyszczenie rowów z namułu,
    - wycinkę krzewów (zagajników).


    Załączam mapkę poglądową (poglądową, bo nie jestem w stanie b. dokładnie wskazać odległości wypisanych powyżej).

    Widać, że drogowcy łatają dziury na tej drodze, ale po wczorajszym łataniu, dzisiaj rano również były dziury obok starych. Zaczynam podejrzewać, że jakieś krasnale asfalt z tej drogi kradną :P

    Póki co informacji o odcinku w Gliniance - brak.
    626 x 558 - 80K
    Post edytowany przez Mataj 2012-05-22 12:25:27