I Wiązowski Orszak Trzech Króli
  • Szanowni Państwo!
    Zapraszam serdecznie do udziału w Pierwszym Wiązowskim Orszaku Trzech Króli, jaki przejdzie ulicami Zakrętu w najbliższą środę 6 stycznia 2016 roku. Zachęcam wszystkich: dużych i małych do przebrania się w dowolnie wybrany strój: króla, anioła, rycerza, damy dworu, wojsko, diabła, Heroda lub jakikolwiek jasełkowy. Proszę o zabranie ze sobą instrumentów muzycznych: bębnów, grzechotek, dzwonków i innych przeszkadzajek. Orszak rozpocznie się mszą św. w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Zakręcie o godz. 11.00. O godz. 12.00 koncert naszego Chóru Mienia River, rozśpiewanie Orszaku i wymarsz ze śpiewem na ustach ulicami Zakrętu w poszukiwaniu Świętej Rodziny. Orszak potrwa ok. godziny. Na zakończenie znalezienie szopy betlejemskiej i oddanie hołdu nowo narodzonemu Dzieciątku. Uczcimy tym samym naszą więź ze społecznością lokalną.
    Z życzeniami zdrowia, szczęścia i pogody ducha dla wszystkich Forumowiczów,
    radna Aleksandra Rutkowska
  • o Boże czy stajemy sie Państwem wyznanoiwym Boże chroń nas Boże nasz prawdziwy chroń Nas !!!
  • Ważko nie jesteśmy państwem wyznaniowym, ale największy wpływ na naszą tożsamość wywarła tradycja chrześcijańska. Wiele uroczystości różnego rodzaju (kulturalnych, sportowych) do tej tradycji nawiązuje. Orszak Trzech Króli to wydarzenie na tyle bogate kulturowo, że może być dobrą zabawą dla każdego. Jest propozycją uczczenia więzi ze społecznością lokalną, okazania sobie nawzajem serdeczności, uśmiechu i życzliwości. Jest propozycją, nie przymusem. Ponawiam zaproszenie.
  • bzdura i totatlne kłamstwo , proszę sobie popatrzeć ile mamy rozwodów i jak sie mało dzieci rodzi , więc jaka są te niby polskie wartości chrześcianskie ? no jaki ma sens hipokryzyjne publiczne pokazywanie się. Ja jestem osobą wierzącą jednak nie zgadzam się z takimi występami . Są kolędnicy i to wystarczy. Wszystko z umiarem a nie jak innowiercy.
  • Przyłączam się do powyższych zaproszeń i nieustająco zapraszam do Zakrętu
  • Wazka. Popieram co mowisz. Nie mam nic przeciw korzeniom chrzescijanskim, ale orszaki w XXI wieku, ksieza wpierniczajacy sie w polityke, krzyze i religia w szkolach to dla mnie za wiele :(
    Post edytowany przez v460 2016-01-06 23:00:03
  • pomaszerujecie jeszczcze w pochodzie, oj pomaszerujecie
    ;)

  • Ksiądz Tadeusz F. poprowadził wczoraj orszak trzech króli w Zakręcie. Pytam: czy to właściwy człowiek do tej roli?

    Piękne fotki: www.facebook.com/Wiazowna.info/?fref=ts
  • A bo to różnica? Jeden strzela do psa. Inny nie chce dać ślubu czy pogrzebu, bo za mało płacą. I co jest najlepsze? Wielu (większość?) wie o czym i o kim piszę, wielu uważa to za naganne i gorszące, ale do kościoła chodzi. Nie potępiam takich postaw, bo to wybór każdego z osobna. Każdy ma prawo decydować w zgodzie z własnym sumieniem. Wyrażam jedynie zdziwienie ;) Człowieka nie można zniewolić, dopóki on sam tej niewoli nie zaakceptuje.
  • Szanowna Pani Radna , ma Pani głowę na karku bez wątpienia dlatego Panią wybrali , ale czy zdaje sobie pani ,ze jest Pani w mniejszości? Co pani chce osiągnąć np Gminną kartą dużej rodziny +? czy doprowadzi do przyrostu naturalnego naszego (chrześciańskiego spoleczeństwa? ) o tuż NIE! . Pisałem wczesniej gdzie jest kasa z wycieczek dla naszych biednych alkoholików - bez odzewu dlaczego?. Pani jest przcież pedagogiem nominowanym z dobrą pensją z feriami, wakacjami , wycieczkami co mało? I tak bardzo pani potrzeba degrengolady w orszaku sf ? pod wezwaniem strzelającego myśliwego do psa z obrożą ? Melhior , Balhtazar, Katzper trzej królowie z historycznego a także geogarficznego pochodzenie ich potompkowie to w prostej lini teraz muzułmanie. Niech ktoś zaprzeczy prosze bardzo. a na dobranoc proszę
    http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-policjanci-z-kolonii-wiekszosc-sprawcow-dopiero-co-przyjecha,nId,1950498
  • Proszę Pani czy Pani ma pojecie o dyplomacji ? Ja tam nie widzę nikogo z moich znajomych Ambasdorów RP i nic dziwnego , bo zapewne nikt znich nie zgodził by się na taką profancję chrześciństwa.
  • Drodzy Forumowicze z tego wątku bardzo dziękuję za podtrzymanie zainteresowania tematem, sama bym tego nie zrobiła lepiej, bo o czym tu się rozpisywać w zaproszeniu:)) Dziękuję za zaangażowanie w organizację Orszaku mieszkańcom Zakrętu, gościom z terenu Gminy Wiązowna i okolic za zainteresowanie tematem i przyjęcie zaproszenia, wszystkim za życzliwość, miłą atmosferę, dobrą zabawę i liczne przybycie.


    image

    Temat I Wiązowskiego Orszaku Trzech Króli 2016 w Zakręcie uważam za zamknięty. Poboczne tematy przewędrowały tu z innych wątków, więc tam będą kontynuowane.

    Acha, nie jestem "pedagogiem nominowanym z dobrą pensją z feriami, wakacjami, wycieczkami". To tylko jedna z wyżej wymienionych nieścisłości:))
    1600 x 1200 - 490K
    Post edytowany przez Aleksandra_Rutkowska 2016-01-08 10:55:33
  • Typowe polityczne zamknięcie sprawy. Jednak wiedzę jak widzę orszak się udał więc Gratuluję .
  • Haters gonna hate.
    Mimo, że daleko mi do uczestnictwa w tego typu "eventach" to zawsze podziwiam ludzi, którzy wykazują zaangażowanie - na tym czy innym polu. Pani Aleksandro - trochę zazdroszczę tej pozytywnej energii :)
  • Olu, chętniej bym Cię tu widział jako radosną radną a nie tubę Firysiuka. Rada parafialna?Jeszcze troszkę o będziesz tu u nas na wsi równie wielka jak Kaczyński w mieście.
    Dlaczego ludzie inteligentni nie wyciągają wniosków z tego co robią?
  • Panie Marku gdybym w życiu miała omijać sytuacje, w których ktoś jest z kimś skłócony, ktoś kogoś nie lubi, komuś jest z kimś nie po drodze, to prawdopodobnie nie wyszłabym z domu. Taki mamy świat, parafrazując słynną sentencję.

    Kolejna nieścisłość: do Rady Parafialnej także nie należę.
  • I na koniec bardzo dziękuję za gratulacje. Wszystko ku chwale Gminy Wiązowna.
  • Wiem, że parafialnej nie ma, choć są tacy którzy od dwudziestu lat o utworzenie zabiegają.
    Co do reszty, też tak uważam. Tylko ja nie o tym....sugerowałem potrzebę radosnej radnej tu na łamach z sukcesami gminnymi.
    Oznajmiłaś tu na forum rok temu, że się ubiegasz, zostałaś wybrana a kolejny wpis jest już od parafianki.
    Dlaczego ludzie inteligentni nie wyciągają wniosków z tego co robią?
  • Panie Marku podejrzewam, że ma Pan jakiś pomysł na nową inicjatywę lokalną. Co by Pana interesowało?
  • Kiedyś tam sugerowałem, by tak na forum i z racji wieku /mojego/było łatwiej czyli Marek.
    Lubisz zmiany? ....tematów, żadnego jak na razie nie zamknęliśmy.
    Niebawem przedstawię swoją inicjatywę lokalną.
  • Olu, chętniej bym Cię tu widział jako radosną radną z komentarzem do tego co się dzieje w wielkim świecie ...władzy gminnej.