• KOD - Komitet Obrony Demokracji objawił się dwa dni temu na Facebook'u i do dziś skupił wokół swych haseł i programu 25 tys. sympatyków. Liczba ta stale rośnie.
    KOD powstał z powodu antydemokratycznych działań nowego rządu i prezydenta.
    Zainteresowanych odsyłam na FB.
    Post edytowany przez Nemo 2015-11-23 09:43:07
  • Zakładasz kółko ORMOKODu?
    741 x 507 - 55K
  • Gazeta patronacka i solidne dziennikarstwo :)
    540 x 960 - 229K
  • Nemo a jak się takie działania nazywają? Zapisać Cię do jakiejś partii lub organizacji? Np nie chciałbyś zostać sympatykiem ISIS w Polsce :) ? Wczesne pobudki z przesłuchaniem gwarantowane :)
    Post edytowany przez Hubertus1656 2015-11-24 02:53:19
  • Nie kop leżącego
  • nemo to nie on , a Ty Hubertus1656 takich fotek nie pokazuj bo napewno zapukają Ci z KOD ;)
  • Akurat Ci z KODu to są wirtualne byty,a bez kompa da się żyć :)
  • Ważka zerknij na szczegóły zdjęcia- wszystko oprócz Arafatki kupujesz w sklepie dla wędkarzy jak mawiał pewien klasyk zajmując Krym. A teraz potwierdza to Turcja i jej podwykonawcy w Syrii.
  • Rozumiem, że niektórzy z nas naleźli się w pisowskej kranie szczęśliwości... Gratuluję, ale to nie moja bajka. Z KOD lub bez - nie zamierzam się biernie przyglądać zawłaszczaniu państwa przez chorych na władzę. A wy - jak sobie chcecie.
  • póki co ie mogę sie wypowiadać na te tematy , moze kiedyś
  • Nemo jak mawiała eks prezydentowa Anna Komorowska: "Emigracja to nie dramat,to jest jakaś szansa" w programie Stokrotki :) Europa czeka, We Francji,lub w Niemczech powitają chlebem,solą i zamachem :) Zapytam tylko gdzie byłeś i gdzie walczyłeś jak poprzednia ekipa skubała państwo internetowy "wojowniku". Nasza narodowa gwiazda wszelkich nagrań u "sowy i przyjaciół" już na Ciebie czeka :) Może nowy hymn wymyslicie : "Przejdziem Wisłę,przejdziem Wartę, Będziem Muzułmany ... :)"
  • Nemo pisał(a):

    Rozumiem, że niektórzy z nas naleźli się w pisowskej kranie szczęśliwości... Gratuluję, ale to nie moja bajka. Z KOD lub bez - nie zamierzam się biernie przyglądać zawłaszczaniu państwa przez chorych na władzę. A wy - jak sobie chcecie.



    Nie jestes sama Nemo. Cierpliwosci. Poczekaj, niech porzadza rok lub dwa. I wtedy zapytamy szanownego Pana Huberta co sadzi o swoich oblubiencach z PISu. Jedni drugich warci, inna sprawa. Ale ci co teraz rzadza troche przelicytowali. Popatrzymy jak beda wypelniac obietnice ;)
    Naobiecywali Panu Hubertowi, ze mu armie uzdrowia, gospodarke zbuduja, Polske odbuduja, 500 na dziecko dadza, kwote wolna powieksza, wiek emerytalny skroca itd. itp. I Pan Hubert uwierzyl? Teraz dumny siedzi, bo "Polske odzyskal". Za komuny Jaroslaw bal sie walczyc o Polske, wiec teraz odreagowuje (w demokracji walczac o demokracje). Prezydent klania sie panu Tadeuszowi z Torunia, ulaskawia nieprawomocnie skazanych (przyklepujac tym samym, bezwiednie wine - no bo jak mozna ulaskawic kogos kto jest niewinny?!).

    Tak Hubert, za PO byly patologie. Cala masa patologii. Ale to co jest teraz na pewno nie jest lepsze. A to dopiero poczatek. I nawet to by bylo smieszne... gdyby nie bylo zalosne.
  • A, bylbym zapomnial! Sprawe kredytow frankowych mieli zalatwic. Czekamy, czekamy! ;)
  • Ja nie brałem kredytu we Frankach więc spłacać nie muszę:) Ale może Rysiek Petru coś w kredytach doradzi,tak kiedyś zachwalał :) Dziecko mam i bez 500zł, da się? :) I nadal nie trafiasz z "odzyskaniem Polski" "wróg" żyje,działa i zaraz popłynie wsparcie z Brukseli i Berlina :) więc co to za sukces?
  • Hehehe - nie chwal się za bardzo. Znam wielu, którym Twój sukces bez 500 pln udał się z 2, 3 i więcej razy "bardziej" ;) Ja też Cię w tym temacie mogę "przelicytować" i nawet będę beneficjentem tych obietnic.
    To nie chodzi o to, kto ma ile dzieci, kto brał kredyty we franku itp. To chodzi o chore, niespełnialne obietnice. O okłamywanie ludzi, żeby dojść do władzy. Mówienie, że można w pięć minut zmienić Polskę w Luksemburg.

    A co do wroga żyjącego i działającego. Nie - po stokroć nie! Jestem szczęśliwy, że PIS ma większość w Sejmie i w Senacie, że ma Prezydenta i że teraz "przejmuje" TK. PIS ma 3 władze w swoich łapach, więc każda wymówka "co to za sukces - wróg żyje i działa" jest - w moim odczuciu - żartem niegodnym rozsądnego człowieka. Wzięliście władzę, naobiecywaliście to róbcie, działajcie i zmieniajcie Polskę na lepsze. Będę patrzył jak się to udaje i nawet nie będę sypał piachu w tryby, bo naprawdę zależy mi na sukcesie. Inna spraw, że jestem człowiekiem małej wiary jeśli chodzi o ten rząd (poprzedniego również nie uważałem za "ideał").

    Argument z Ryśkiem Petru jest słabo trafiony (eufemizm): po pierwsze nie głosowałem na Ryśka, po drugie KNF ostrzegał kilka razy przed kredytami frankowymi, ale to dla PISu był zamach na wolność gospodarczą. Głośno o tym krzyczeli. Może nie śledziłeś wtedy polityki?

    PIS nic nowego nie wymyśla. Kopiuje pomysły gospodarcze Viktora. Wprowadza podatki i rozwiązania polityczne znane z Węgier. Jarosław Kaczyński za parę, paręnaście lat odejdzie z tego świata bezpotomnie, więc dłuższa perspektywa nie musi go obchodzić. Ja mam potomków, także niezależnie czy odejdę za kilka dni, miesięcy czy też kilkadziesiąt lat - chciałbym, żeby ten kraj był co najmniej tak samo fajny dla moich dzieci w przyszłości jak jest teraz. Jeśli będzie zdecydowanie lepszy - super. Ale niech nie będzie gorszym miejscem do życia niż jest teraz.
    Post edytowany przez v460 2015-11-25 09:31:55
  • Hubertus1656 pisał(a):

    I nadal nie trafiasz z "odzyskaniem Polski"



    Całe szczęście Antoni dobiera sobie wspaniałych doradców ;) Jesteśmy bezpieczni.
    Co do 500 to akurat jestem pewien, że wprowadzą, w końcu to socjalistyczna partia.
    Przetargi też unieważnią, bo miały wspierać polski, a nie amerykański przemysł. Jesteś pewien z tym odzyskaniem Polski? Bo ja mam wątpliwości (przy całej swojej niechęci do PO).
  • Co do 500 to już nie można być pewnym ;) Dziś słyszałem, że "wprawdzie obiecaliśmy wszystkim, ale może warto się zastanowić czy nie wyłączyć z tego najbogatszych". Okaże się, że dostaną tylko najbiedniejsi z 10-rgiem dzieci w GD ;)

    Cały czas odwracanie kota ogonem, np. najpierw głosowali za wprowadzeniem gimnazjów (niech sobie przypomnę... Jarosław Kaczyński np.?), a teraz popierają zniesienie gimnazjów, bo "gimnazja to samo zło". Żeby się nie okazało nagle, że "kończenie komunizmu" w 1989 było głupotą. Zresztą JK już kiedyś mówił, że Gierek to patriota a Polska za jego panowania najlepiej się rozwijała ;)

    A ciemny lud to wszystko łyka jak świeże bułki. OK, widocznie takie doświadczenie i taki eksperyment jest nam potrzebny ;)
    Post edytowany przez v460 2015-11-25 13:38:06
  • Cieszę się że ubogaciłem Wasze forum jak ISIS te dwie mądre Austriaczki :) Już tak nudą wiało i zaczęliście sobie do gardeł skakać. Chciałem zauważyć tylko skromnie że dałem władzę PIS ale jej nie dzierżę bo partyjniakiem nie jestem. Sorry taki mamy klimat jak mawiała pewna gwiazda nagrana w 90% fonoteki Sowa i przyjaciele. Chciałem tylko perfidnie zapytać NEMO którą z tych trzech osób z KODu jest ? :) A co do ruchu oporu w wydaniu PO to się nie boję Niemcy tak mają że musi być ordung i jak nie ma władzy centralnej to nie konspirują -przykładem niech będzie "osławiony" Werwolf a co do volksdeutschy to szkoda gadać jako popłuczyn :)
  • Hubertus, zapytam wprost: Co Ty palisz?! ;) Jaki wehrwolf? jaki volksdeutsch? jaka sowa? jakie Austriaczki? Kurde, dyskutuj z argumentami. Neguj to z czym sie nie zgadzasz. Ale co to za dyskusja, jesli za kazdym razem dokladasz nowe watki nie odnoszac sie do poprzednich.
  • Chłopie w piecu palę ale rzadko :) Bo w trasie jestem :)
    volksdeutsch działacz PO
    ruch oporu KOD jak Werwolf- "mit"
    Sowa i przyjaciele- zbiór nagrań i opowieści o zarządzaniu kolonią i dojeniu
    Austriaczki -a właściwie "Austriaczki" http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Media-nie-zyje-nastolatka-z-Austrii-ktora-uciekla-do-IS-Pobito-ja-na-smierc,wid,18001178,wiadomosc.html
    Post edytowany przez Hubertus1656 2015-11-25 20:46:30
  • fajnie się czyta watki "zaminowane" przez Hubertusa :D
  • Hubert, z mojej strony to byly retoryczne pytania. Ja sie orientuje o czym pisales, chodzilo mi o to, ze nie na temat. Nie kontynuujesz dyskusji, a zaczynasz za kazdym razem nowy watek. Nie odnosisz sie do argumentow. Tak przynajmniej to widze. Ty pewnie masz inne zdanie ;) Ja rozumiem chyba za czym Ty "tesknisz". Problem w tym, ze PIS Ci tego nie da jeszcze bardziej, jak nie dala Platforma. Nie rozumiem, jak mozna ulegac tej iluzji. Ale to wolny kraj. Jeszcze wolny i demokratyczny. Mozna gadac i myslec co sie chce ;)
  • Nie nadążam za niektórymi... Chyba zaparzę sobie ziółka, bo palenie już dawno rzuciłam!
    A jak wrażenia po dzisiejszo-nocnym zamachu PiS & Kukiz na Trybunał? Miło było patrzeć na triumfalne miny i słuchać bredni o uleczaniu prawa? Nadal sądzicie, że nasze wolności obywatelskie mają się dobrze? I że KOD lub coś podobnego nie będą miały racji bytu?

    Post edytowany przez Nemo 2015-11-26 00:55:10
  • I prokurator stanu wojennego, który im (prawdziwym Polakom, patriotom i antykomunistom) pięknie przeprowadził. Ale to już taka tradycja: tu wieśniaki (mentalne i umysłowe) z samoobrony, tam komunistyczny prawnik, który z mlekiem matki wyssał naciąganie ustaw zasadniczych i "klientelizm". Kto z kim przystaje, sam taki się staje... Najgorsze, że obciach robią nie tylko sobie, ale też panu, pani... społeczeństwu.
    Post edytowany przez v460 2015-11-26 09:02:33
  • porzadek , musi być bezwzgledu na ustrój
  • E tam, zamach na Trybunał był juz dawno,teraz go odbijamy :)
  • Aaa odbijacie. Gieroje! Alez Wy jestescie dzielni! Jacy odwazni! ;) To mnie Chlopie rozbawiles! Wiesz jaki jest Wasz problem? Wy nie znacie umiaru i nie wiecie kiedy przestac. Rok Waszych rzadow nie minie, a bedziecie miec 80-90% Polski przeciw sobie. Odnosze wrazenie, ze najlepsza strategia walki z PiSem to... dac Wam rzadzic ;)

    To wszystko byloby nawet zajebiscie zabawne... tylko Polski szkoda :(
  • Niby to my ( no własnie jacy MY? nie mam legitymacji partyjnej) żesmy sobie sedziów na wyrost wybierali? Niby to my spimy w gmachu telewizji publicznej ? Na razie jest awantura zapoczatkowana w czerwcu przez "cnotki "z PO i PSLu oraz sedziów TK. Ta kipa musi odejśc by było normalnie. Zgodnie z czerwcową ustawą wybirze się swoich na najblizsze 25 lat :) Już się nie mogę doczekac czystek w mediach publicznych i repolonizacji prasy- będzie miała Wielka Rzesza (oby wkrótce muzułmańska) ból d...y :)
    Post edytowany przez Hubertus1656 2015-12-04 12:23:35
  • Jesli ty mowisz serio to wspolczuje.
    Na szczescie ten narod tak samo nie nawidzi ciemiezycieli obcych jak i swoich wlasnych ;)

    Widzisz, IMHO Ty w ogole nie kumasz o co chodzi. Chrzanic trybunal, sedziow itd. Tu chodzi o to, ze w konsekwencji takiego psucia prawa, dobrych obyczajow bedziesz mial zaraz anarchie. Ktos ci cos zrobi, pojdziecie do sadu a po wyroku on bedzie krzyczal ze sprawa jest polityczna, wyrok niesprawiedliwy, a sedzia na bank byl twoim sympatykiem. Bedzie mial do tego prawo? Bedzie! No przeciez przyklad idzie z gory. Nie takie cuda maja miejsce, jesli np mozna ulaskawic czlowieka niewinnego? Jesli sejm moze odwolac nieodwolywalnych sedziow z immunitetem? To czemu zwykly uczciwy zlodziej ma gnic w wiezieniu?! Przeciez to niesprawiedliwosc. Ja juz nawet pomijam ze wy te rewolucje (sic!) robicie rekami komunistycznych prokuratorow, ale juz sam ten fakt jest smieszny. Chociaz moze Wam to wchodzi w krew, bo poprzednio robiliscie rewolucje moralna rekami wiesniakow i prostakow z samoobrony ;)

    Problem w tym, ze to durne postepowanie twojego prezesa i (niestety) naszego prezydenta - prawnika nieprzestrzegajacego prawa - prowadzi do konsekwencji, ktorych oni sami nie kumaja. "Odbijaja Polske z cudzych lap", bohaterscy pozal sie boze wojownicy :(

    Minie kadencja, nadejda wybory, harcownicy odejda i sie posprzata. Tylko czasu szkoda i wstyd pozostanie :(
    Post edytowany przez v460 2015-12-04 20:14:03
  • Hm gdybyś prawdę mówił, to byłby tu las szubienic,a jak widac wszyscy mają się dobrze :)
  • Udział do rozważenia...
    938 x 1275 - 223K
    938 x 1275 - 182K
    Post edytowany przez Nemo 2015-12-08 22:56:51
  • I czego to KOD będzie bronił Generalnej Guberni II? :)
  • Proponuje by nowa opozycja opuściła media publiczne założyła swoje alternatywne za własne pieniądze (a nie przysyłane zza granicy :) ) i poszukała szczęścia w kolejnych wyborach :)
    Skoro powstały gazety prawicowe,TV Republika i Rydzyk wytrzymał nacisk państwa to i dla Was jest nadzieja :)
    Post edytowany przez Hubertus1656 2015-12-08 22:35:00
  • Do Hubertus1656: Biedny ty, jeśli sądzisz, że brednie, które przywołujesz, są autorstwa KOD... Na mile świetlne zalatuje robotą fachowców. A KOD to na razie amatorska drużyna. Z przyjacielskim pozdrowieniem.
    Post edytowany przez Nemo 2015-12-08 23:02:24
  • Fachowcy w tym kraju są spod znaku WSI,reszta to tylko amatorzy :)
  • Nemo jacy amatorzy? Nie w tej drużynie.Taki skowyt o koryto to ostatni raz w Targowicy słyszano, a właściwie ogłaszano bo powstawał w Moskwie :)
  • Szkoda gadać! ̣Mimo wszystko życzę ci wszystkiego dobrego w tej nowej rzeczywistości, która tak bardzo ci odpowiada. Myślę jednak, że przyjdzie dzień opamiętania, a potem dzień wielkiego kaca moralnego u wielbicieli dyktatury PiS.
  • Jakiej dyktatury? Halo w ogóle wiesz czym się różni dyktatura od naszego grajdolka?
  • Hubertus, wiesz - sto razy wole przegrac z ludzmi pokroju Krzywonos niz raz wygrac z Jarosławem ;)
    To po pierwsze. A po drugie, o ile mi wiadomo Twoj oboz tez po 1989 dostal troche mediow (jakies RSW czy cos?) i wszystko koncertowo spieprzyliscie. Generalnie czego sie nie dotkniecie, to partolicie ;) Jeden Tadeusz perfidnie karmiacy sie na emeryturach biednych dewotek jakos sie trzyma. I to jest Wasza medialna wizytowka? WTF!? ;)

    Teraz przemawia przez Ciebie tryumfalizm. Zajebiscie! Ale zapisz sobie te posty i przeczytaj za 4 lata. Nie bedziecie miec ani wiekszosci w sejmie, a za kolejne pare miesiecy stracicie prezydenta. Dlaczego? Ano dlatego, ze to co obiecujecie to banialuki i nic z tego nie wyjdzie. Gadacie dyrdymaly i "ciemny lud to kupuje"... przynajmniej jeszcze przez chwile. Dopoki nie przejrzy na oczy. A przejrzy!
    Mam nadsieje, ze wtedy za psucie prawa Duda pojdzie pod trybunal stanu. Dlaczego? Niewazne kto ma w tym sporze racje, nie wazne czy TK jest upolityczniony czy nie! Sad jest swiety i w imie zachowania porzadku publicznego nie wolno w niego bic jak w beben. To rozumial Lech Kaczynski (madrzejszy z braci i zdecydowanie mniej arogancki). Wiele razy podkreslal niezaleznosc TK, mimo iz gleboko nie zgadzal sie z jego niektorymi decyzjami. TK jest od tego, zeby wyhamowac ewentualne totalitarne zapedy politykow... On moze 300 raazy nieslusznie stopowac te czy inna ustawe i to jest niewazne. Wazne jest, ze za 301 razem niedopusci do wladzy takiego Hitlera jak w latach 30-tych. Taka jest prawdziwa rola TK i po to te instytucje powolano. Zeby w ostatecznosci naprawil bledna demokratyczna decyzje spoleczenstwa (AH tez doszedl do wladzy demokratycznie - mniej wiecej). TK nie ma wladzy ustawodawczej. Nie moze aktywnie zmieniac prawa. Moze jedynie dzialac reaktywnie i stopowac wprowadzanie zmian.

    Straszy sie, ze wy jestescie zagrozeniem dla demokracji. Ja w to nie wierze - za cienka kadra, zeby ten narod zdominowac.

    Ja nie jestem wielbicielem PO i uwazam, ze dwie kadencje to maks co jedna partia moze byc u wladzy. Wladza rozleniwia, politycy u wladzy traca kontakt z rzeczywistoscia, kradna, oszukuja i staja sie aroganccy. Problem Polski lezy gdzie indziej. IMHO nie jestescie w stanie dac "dobrej zmiany" a taka zmiana niewatpliwie zawsze jest konieczna. Wy jestescie aroganccy juz od pierwszego dnia po wyborach.

    Wiesz. Problem dla Ciebie i podobnych ("okradanych przez PO") jest taki, ze teraz was beda okradac "swoi". A to bardziej boli :( Znam osobiscie kilku "twoich", znam kilku z PO i... poza retoryka zasadniczych roznic nie widze. Tacy sami ludzie z krwi i kosci. A juz na pewno nie sa to roznice moralne czy etyczne! No moze rozny jest poziom profesjonalizmu. Tj nie twierdze, ze w PIS nie ma profesjonalistow. Sa ludzie bardzo zdolni. Tylko jest ich malo i z reguly w piatym szeregu, bez wplywu na decyzje strategiczne.

    Pożywiom, uwidim. Tylko straconego czasu żal...
    Wybacz, ze pisze "wy". Mam na mysli PIS, ale Ciebie identyfikuje z nimi. Moze nieslusznie, ale takie odnosze wrazenie ;) Za pare lat pewnie wielu nie bedzie sie przyznawalo do PISu, jak swego czasu nie przyznawali sie do Stana Tyminskiego :-/
  • Z wydatków na kulturę można przypomnieć też 6 mln (ostatnio) na ŚOB.No niby na muzeum ale kto to rozliczy. Brawo V460. Każdy ma swoje racje ale chamstwo, arogancja i mydlenie oczu zwolenników Pis-u ubrane jest jeszcze w sukienkę wartości religijnych i narodowych. Jak PE weżmie się za demokrację w Polsce to okaże się, ze trzeba odkurzyć paszporty i ciułać zachodnią walutę bo przestaną płynać dotacje. I na koniec gdzieś w szufladach PiS-u nadal czai się nowa, religijna konstytucja.
  • Nie wiem o co chodzi. Władza spełni obietnice. Zacznie od 500 zł na dziecko ale tylko dla rodzin bezdzietnych..
  • Niewazne kto ma w tym sporze racje, nie wazne czy TK jest upolityczniony czy nie! Sad jest swiety i w imie zachowania porzadku publicznego nie wolno w niego bic jak w beben.

    A ja myslałem żeś świecki człek :) Sąd rzecz ludzka mylic się może,kłamac może zaden to absolut. Po kolejnej zmianie władzy zwycięzca poukłada to sobie na nowo :) A co do sporów to zawsze ciekawiło mnie kto zaczał i kto ma rację,wybacz taki już dociekliwy jestem. Przez to pewne informacje o UOW będą prostowane :) Z Adolfem to już zupełnie odleciałeś bo nie ma u nas odpowiednich uwarunkowań,własnej bankowości i odpowiednio silnego lobby przemysłowego. A co do wstydu-niech każdy wstydzi się za siebie. :))
    Ravosie PE niech się za siebie weźmie podobnie jat tacy mentorzy jak Ty kłamstwo,chamstwo i arogancja są po każdej stronie tego konfliktu tylko zaślepienie każe go szukac jedynie u przeciwnika. A jeśli chodzi o te dotacje-no cóż troszkę urzędników stanie się zbędnych,myślę że tak gruntownie wyszkoleni i obeznani z rynkiem dadzą sobie radę na cywilnym rynku pracy :)
  • Hubertus, z calym szacunkiem. Adolf to byl przyklad dyktatury. Najatragiczniejszy, ale przyklad. TK jest od zastopowania idiotycznych, blednych i gleboko brzemiennych w skutki demokratycznych decyzji - takich niby zgodnych z wola ludu, a prowadzacych do samozaglady tegoz ludu. Majac to na uwadze, godze sie z tym, ze TK czasem stopuje za duzo i nieslusznie. Tu chodzi o mechanizm. Madrzejsi od Ciebie i prezesa, z calym szacunkiem, to wymyslili. Dlatego zanim zaczniecie wprowadzac swoje pomysly, pomyslcie czasem czy aby nie wylewacie dziecka z kapiela.

    Tak jak mowie, na szczescie nie boje sie, ze cos nadmiernie popsujecie. Zanim zdazycie spieprzyc wszystko dookola, lud przejrzy na oczy i Was zmieni. Ku chwale Ojczyzny! ;)

    "Sąd rzecz ludzka mylic się może,kłamac może zaden to absolut. Po kolejnej zmianie władzy zwycięzca poukłada to sobie na nowo" - no wlasnie to jest esencja Waszych etycznych i moralnych dzialan. Excusez-moi le mot... ale to jest żałosne takie myślenie. Abstrahując od tego, że już u podstaw błędne. Do poukładania na nowo potrzeba pokoleń! Jedna durna decyzja o powstaniu warszawskim, dorżnięcie inteligencji i... nowa elita (czerwona, biała, brunatna, błękitna, prawa czy lewa) "układa to sobie na nowo" od dziesięcioleci i jeszcze nie ułożyła. Przychodzicie Wy i... cofacie kraj zamiast pchać go do przodu. Mam nadzieję, że kolejne "układanie na nowo" rozpocznie TS od rozliczenia Dudy za łamanie Konstytucji i psucie państwa).
    Post edytowany przez v460 2015-12-10 21:33:24
  • W takim razie kto nagrywał namiestników z generalnej guberni II? Jaką Ty masz teorię? Nagrywający i kelnerzy się nie powiesili,nawet Stonodze prawie nic nie jest? Możny protektor? Czy jak?
  • To po co było kombinowa z tymi sędziami,wybrali by trzech jak im wolno było,przewaga by została? Co skłoniło do tej zabawy naszych pomiestników?
    Post edytowany przez Hubertus1656 2015-12-10 21:28:40
  • ja rozumiem inwektywy, ale z tą "generalną gubernią" to jednak bym doczytał ;)
    Nie moze byc generalnej guberni II, jesli nigdy nie bylo generalnej guberni I ;)
    Post edytowany przez v460 2015-12-10 21:36:49
  • A co do nagrywania. Roznica jest taka, ze ich nagrali a calej reszty nie nagrali. Jedni i drudzy gadaja to samo. Ostatnio nawet Wasz minister jawnie mowil to za co Bienkowska odsadzaliscie od czci i wiary. Slaby argument generalnie ;)
  • czy ktos z Panstwa dziala w KOD w Wiazownej i moglby jak najszybciej sie do mnie odezwac? Pozdrawiam! karolina nowak, tvn24 +48516444145