Komunikacja gminy - SKM i ZTM
  • Busik, busik i po busiku. Od jutra linia jest zawieszona, o czym można przeczytać tu.
  • Eh... Niemiła niespodzianka z rana. Żóły busik Malcanów-Józefów zlikwidowany, po wspomnianym wyżej głosowaniu RG... Szkoda że zostałam przez to z przysłowiową "ręką w nocniku" i to w dodatku na przystanku! Pozostaje mi jedynie liczyć na sąsiedzką pomoc, o którą pięknie proszę na priv: jeśli ktoś chętny zabierać pasażera nie na gapę z Pęclina/Wiązownej do Józefowa na około 8.00 to pięknie proszę o informację... Wg wskazań lekarza co najmniej tydzień jestem bez kierowcy i dlatego pomoc baaardzo mile widziana
    Post edytowany przez Bejna 2014-05-12 07:48:18
  • tmuszy pisał(a):

    Busik, busik i po busiku. Od jutra linia jest zawieszona, o czym można przeczytać tu.


    Szkoda że nie wpadłam wczoraj na forum :/

  • Bejna, rowerem! Tylko rękawiczki ubierz i czapkę bo rano trochę zimno...
  • Swoją drogą nowy wójt będzie pewnie miał z komunikacją twardy orzech do zgryzienia. Ludzie są przeciwni komunikacji lokalnej, a ta jest pewnie nieunikniona.

    @Rutek - a u nas dalej dopłaty do SKM bez komunikacji z SKM. Logiczne nie? ;)
    Post edytowany przez Mataj 2014-09-30 09:55:49
  • @Mataj Jeśli tylko Mikrobus/Wilga skasują swoje linie, wójt będzie mógł wydłużyć otwockie L-ki bez narażania się mieszkańcom (tak myślę). Przywróci jedynie istniejące dotychczas połączenia. Wydatki gminy wzrosną, nie przybędzie żadne nowe połączenie, jedyna korzyść to korzystanie z długookresowych biletów ZTM. Polityka.

    Rada gminy upoważniła w sierpniu wójta do podjęcia współpracy miastem Otwock w sprawie wspólnej komunikacji lokalnej (uchwała 99/2014). Czyli zmierzamy w kierunku L-ek.
    Post edytowany przez tmuszy 2014-09-30 12:28:45
  • tmuszy pisał(a):

    Czyli zmierzamy w kierunku L-ek.



    Dawno o tym mówiłem - to jest NIEUNIKNIONE, szkoda tylko, że ani wójt, ani rada nie robią nic w celu opracowania sensownego rozwiązania.
    L-ki nie są złe z założenia.
  • Mataj pisał(a):

    szkoda tylko, że ani wójt, ani rada nie robią nic w celu opracowania sensownego rozwiązania.


    To na pewno jest jedna z pierwszych spraw, którymi planują zająć się po re-elekcji ;)
    Post edytowany przez tmuszy 2014-09-30 13:52:02
  • ZTM opublikował raport:
    http://www.ztm.waw.pl/statystyka.php?c=664&i=3&l=1

    Sprawy dotyczące Wiązowny (aglomeracji Warszawskiej) można znaleźć min. tu:
    http://www.ztm.waw.pl/download.php?z=6&i=3&l=1&m=15

    5% budżetu gminy idzie na komunikację. Biorąc pod uwagę koszt na jednego mieszkańca (w przypadku Wiązowny to jest 12.33pln miesięcznie) daje nam to.... 5-tą lokatę w aglomeracji Warszawskiej.
    Jak Wam się to "widzi"? ;)
    Post edytowany przez Mataj 2015-03-25 16:02:08
  • Płacimy dużo, a niestety dostajemy mało, bo częstotliwości autobusów nie powalają.
    Winny jest system wprowadzony jeszcze za p. Jędrzejczaka i brak jakichkolwiek zmian oraz kontroli napełnienia autobusów, która wykazałaby, gdzie tak naprawdę powinny jeździć.

  • A to w temacie: http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=322601.
    Ciekawe, czy tym razem linie L przejdą? W poprzedniej kadencji był duży opór społeczny...
  • Nemo pisał(a):

    A to w temacie: http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=322601.
    Ciekawe, czy tym razem linie L przejdą? W poprzedniej kadencji był duży opór społeczny...



    Przy takiej polityce informacyjnej jak była nic dziwnego... ;-)
    Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Zresztą czas na zmiany jest najlepszy - początek kadencji.
  • Na końcu uzasadnienia projektu uchwały czytamy, że L-ki m.in. "umożliwią dojazd pracownikom do Warszawy". Ja tylko mam nadzieję, że wprowadzenie L-ek w połączeniu z oszczędnościami na liniach 722 i 720 pozwoli na wprowadzenie prawdziwej linii "umożliwiającej dojazd (do Warszawy koleją) pracownikom..." z okolic Wiązowny, z pominięciem jakiegokolwiek pośredniego miasta powiatowego,... n.p. taka L22 na trasie Otwock - Wiązowna - Józefów.
  • 722/L22 powinni skierować do Pęclina p. ulicę Peclińską tym samym na 720 zlikwidować te durne podjazdy. Nie mówiąc o skróceniu jej trasy do Glinianki (skorelowanie rozkładu L20 z Rzakty z odjazdami 720). Wtedy spokojnie przy 2 brygadach 720 i tym samym 722 i 730 mogłyby jeździć co 70 min. A i zapełnienia byłby większe.
    Dodatkowo 720 obsługiwałoby Radiówek, za usunięte 722
    Post edytowany przez kalapix 2015-03-26 22:00:04
  • Na sesji RG 31 marca podjęto także uchwałę o cenach biletów jednorazowych i miesięcznych w L-kach. W uzasadnieniu jest napisane, że wydłużenie L20 i L22 jest planowane od 1 lipca.
    Post edytowany przez tmuszy 2015-04-14 22:28:32
  • Bardzo mnie to cieszy. Teraz czekam na realizację obietnicy wyborczej Wójta o zorganizowaniu linii autobusowej kursującej pomiędzy Koleją Nadwiślańską a Koleją Terespolską, przez Wiązownę. Taka linia bardzo by się przydała gdyby łączyła Józefów np. z Sulejówkiem...
  • Edzio sory , ale Ty tu miszkasz czy nie bo juz nie wiem
  • @Ważka! A skąd ta wątpliwość?
  • Ciekawe ilu mieszkańców Sulejówka ma do załatwienia sprawy w Józefowie :)) Wójt dobrze kombinuje, żeby robić takie eLki do których dorzucą się inni np. do Otwocka przez nieskomunikowaną z centrum Żeromskiego.
  • Taka linia ogromnie usprawniłaby komunikację wewnątrz gminy. Poza tym do PKP Sulejówek albo PKP Wesoła z północnych części gminy jest znacznie bliżej niż do Józefowa. Do tego jak trzeba np. dojechać na Okęcie to lepiej jechać S 2 niż S 1 aby przesiadać się w S 2 np. na Wschodnim...
  • no tu racja a Edziu watpliwości mam , bo kiedyś pisałeś że juz tu nie mieszkasz , więc ot moje pytanie .
  • @ Ważka! Chyba mylisz mnie z kimś innym. Mieszkałem i mieszkam nadal...
  • no to przepraszam być może ,że się pomyliłem.
  • Od 1 lipca, oprócz uruchomienia L20 i L22:

    1. 720 zostanie skrócone do Glinianki
    -w niektórych kursach w dni powszednie
    -we wszystkich kursach w weekendy

    2. 722 we wszystkich kursach skrócone do Radiówka

    Żródło: http://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&a=720&n=2008&o=14&k=A&d=2015-07-01
    http://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&a=722&n=2008&o=14&k=A&d=2015-07-01
  • Aż sie prosi aby trasę L20 przedłużyć ul. Pęclińską do Pęclina. Nawet pętla jest.
  • Bardzo dobrze, że zmienił się tabor. Jeżdżą całkiem nowe i chyba niskopodłogowe Solbusy. Operatorem jest firma Stalko. Ceny biletów jednorazowych i miesięcznych na jedną linię można zobaczyć tutaj.

    Tak, jak @Podleśny mam nadzieję, że jest to pierwszy z wielu kroków usprawnienia komunikacji zbiorowej w gminie.
  • Mam nadzieję, że inauguracja nowych linii w nieco niereprezentatywnym okresie wakacyjnym, nie zniechęci operatora ani nie spowoduje, że zażądają od gminy większych dopłat. Na razie obserwuję pojazdy puste albo prawie puste, ale cieszę się, że połączenie L20 zaistniało, jest potrzebne.
  • Z wczorajszej sesji RG. Treść projektu uchwały tutaj: http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=335681
    Niestety mimo szczerych chęci, nie wszystko rozumiem. Dlaczego wójt jest winny/niewinny? Czego dotyczyła skarga p. Górskiej?
  • Skarga zapewne dotyczyła protestu mieszkanki Rzakty zabrania autobusu 720, albo mieszkanki Woli Karczewskiej zabrania autobusu 722, w sumie meritum to samo.
    Wójt nie jest "winny" temu, że wykonał uchwałę rady, choć pierwotnie zapewne to urząd był inicjatorem owych zmian i skierował projekt tejże uchwały do rady. Zawsze to "rada jest winna", za poprzedniej kadencji można się było tego nauczyć. ;)
    Mnie razi to, że pod uzasadnieniem jest podpis wójta, lepiej by wyglądało, gdyby projekt "uniewinnienia" wójta wyszedł od rady, a uzasadnienie podpisał przewodniczący komisji rewizyjnej. Choć może komisja tak się zajmowała sprawą ZSG, że nie dałaby rady...
    Tak czy siak, wójt jest niewinny, za kilka dni 720 znów będzie dojeżdżał do Rzakty, więc jest szansa, że i p. Górska będzie usatysfakcjonowana.
  • A gmina zamiast 40%, będzie dopłacać 60% do 720. Tylko po to, żeby puste przeguby dojeżdżały do Rzakty.
  • kalapix pisał(a):

    A gmina zamiast 40%, będzie dopłacać 60% do 720. Tylko po to, żeby puste przeguby dojeżdżały do Rzakty.



    Chcesz skazać matki z dziećmi na noszenie swoich dzieci do szkoły w Gliniance na rękach aż z Rzakty!? ;)
  • Akurat z Rzakty do szkoły jedzie szkolny autobus. Ale o tym Mataj wie... ;)
  • Szkoła nie ma autobusu.
  • Przybory szkolne też nie należą do szkoły, tylko do uczniów i ich rodziców...
  • Tak? A na tym autobusie jest napis..."Szkolny"?
    To autobus którym dzieciaki przygotowują się do zrobienia prawa jazdy na TIRy.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-27 20:30:09
  • emes pisał(a):

    Akurat z Rzakty do szkoły jedzie szkolny autobus. Ale o tym Mataj wie... ;)



    Gdzie tam! Pewnie też wam skasują w ramach reperkusji za coś tam, nie wiem jeszcze co, ale liczę, że podpowiesz :P
  • Kudłaty brnęłabym w dyskusję z Tobą dalej, gdyby była nadzieja na jakieś rozsądne wnioski. Ale nie mam tej nadziei, więc nie skomentuję. A co jest napisane na autobusie możesz się sam przekonać już za kilka dni.
    @Mataj nie zabi0rą. Rzakta od szkoły pow. 3 km, więc musi jeździć. Ale ja nie mieszkam w Rzakcie. Tam gdzie ja mieszkam, ciężko coś zabrać, bo w zasadzie nic nie ma. A jak już coś robią, to tak, żeby nie było zadowolonych, mówiąc wprost - fuszerka.
  • emes.
    "przybory szkolne" - bo służą do szkolenia analogicznie z autobusem.

  • Ostatnio doczytałem się o programie ZTM "Warszawa+" Jestem ciekaw dlaczego gmina Wiązowna wprowadzając innowacyjne połączenia L20 i L22 nie pomyślała o mieszkańcach którzy chcą przemieszczać się tylko w 2 strefie i nie przystąpiła do programu. Widocznie uważają że wszyscy jakoś muszą przemieszczać się do Otwocka i pewnie dalej do Warszawy. A przecież zawsze jest tak pięknie - Wspólny bilet aglomeracji Warszawskiej (my byli pierwsi z poparciem) czy dpopłaty do SKM (też my byli pierwsi). A szkoda że w tych działaniach za grosz rozumu czytaj wyjścia z inicjatywą do mieszkańców.