Powyborcze porachunki byłych radnych?
  • This discussion was created from comments split from: Gmina oszczędna?.
      No results for this poll
  • Do Morissa:
    a co mają diety radnych i pensja wójta do "super błotnego placu zabaw w centrum i pustych starych bud pod pawilonem wraz z przekładaną starą trelinką na chodniku"? Bo jeśli mają, to przypominam, że byłeś radnym w tej beznadziejnej kadencji A. Bętkowskiej... Jakoś nie błyszczałeś inwencją. Może dlatego, że diety były za niskie.
    Za to jedno wyszło ci świetnie: zawłaszczenie w kampanii wyborczej zasług innych radnych. Bez mrugnięcia powieką. Pogratulować. =D>
  • Żałosne
    Nemo 3 miesiące minęły ,a ty nie możesz pogodzić się z porażką!
    Czep się swojego tramwaju.
    Czas na zmiany.

  • do Nemo - jeśli w takim razie kadencja Pani Wójt wg Ciebie była taka dobra i oszczędna(może jeszcze mlekiem i miodem płynąca) to czemu mieszkańcy w wyborach jednoznacznie pogrążyli p. Bedkowską dając jej ostanie miejsce nawet za mało znanym kandydatem p. Ceglińskim. Pisząc o trollowaniu Nemo miałem na myśli np taki wpis do Morissa - definicja trollowania - zamierzone wpływanie na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) - patrz Wikipedia. Poniżej krytyki są dla mnie tego typu wpisy i pokazują wyraźnie że trauma po przegranej jeszcze nie minęła.
  • Nemo a ty nie byłaś radną ? nie potknełaś się o ten chodnik , lub przy wejściu do sklepu ? i co szanowna ex rad zrobiła dla poprawy tego stanu rzeczy ? A teraz co ? tzw spychologia ?
  • i jeszcze to:

    "Pytanie zadane: 2015-01-30kategoria: Inne

    pytanie:

    Witam Panie Wójcie

    Co takiego złego uczynili Wladzom Gminy mieszkańcy Woli Duckiej, ze w tegorocznym budżecie oprócz funduszu sołeckiego nie ma żadnych dodatkowych środków na rozwój tej miejscowości. Chcę podkreślić że miejscowość Wola Ducka wpłaca do budzetu największy podatek(od nieruchomości, leśny i gruntowy) i to właśnie Władze Gminy i Powiatu poprzednich kadencji zafundowały mieszkańcom Woli Duckiej największy syf tego świata(składowisko Sater oraz RIPOK Lekaro). Rozumiem żę dla Woli smród a dla innych miejscowości nasza kasa. Robert

    odpowiedź:
    zwiń
    Szanowny Panie Robercie
    Mam nadzieję, że to samo pytanie zadał Pan sobie w czasie pełnienia przez Pana obowiązków radnego Gminy (członka „Władz Gminy). Przez cztery lata mógł Pan wpływać na rozwój miejscowości i pozostałej części Gminy. Efektem Państwa w ostatnich czterech latach nie udało się przeprowadzić wielu inwestycji, łącznie z rezygnacją z budowy i dotacji na Wiązowskie Centrum Kultury, za czym m.in. Pan głosował. Nie ma sensu prowadzić rozmowy w powiązaniu z emocjami. Nie należy stawiać tezy, że ktoś kogoś nie lubi. Bo niby za co „władze Gminy” mają nie lubić mieszkańców Woli Duckiej. Stawianie barier i skłócanie ludzi do niczego nie prowadzi. Nie chcemy, żeby powtórzyła się historia poprzedniej kadencji, gdzie była jedna wielka walka, kłótnie na sesjach i chaos nigdzie dotąd nie spotykany. Nowa rada i nowy radny z Woli Duckiej to nadzieja dla całej gminy. Mamy wszyscy nadzieję, że pójdziemy właściwą drogą w kierunku rozwoju. Oczywiście, w obecnej kadencji będziemy w Woli Duckiej realizować zadania i nie zapominamy o rozwoju miejscowości. Spokojnie, planowo, w miarę możliwości finansowych Wola Ducka będzie się rozwijać tak, jak rozwijać się będzie reszta gminy. Proszę nie skłócać ludzi i pozwolić pracować swojemu radnemu, a przede wszystkim współpracować na rzecz mieszkańców.
    Pozdrawiam
    Wójt Gminy Wiązowna
    Janusz Budny "

    http://www.wiazowna.pl/571-Pytaniadowojta.html
  • No istny creme de la creme dyskusji...
    Podziwiam ciętość piór obu adwersarzy...
  • =D>
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-02-06 11:02:51
  • Po czym to Wójt poznał, że to były radny???
    Nie jest to przecież takie oczywiste
  • regulamin pytań mówi że żeby zadać pytanie trzeba podać swoje dane - skądinąd wątpliwy i dyskutowany już na tym forum pomysł z poprzedniej kadancji, z którego urząd jednak do dzis nie zrezygnował, więc może łatwo było go zidentyfikowac?
  • Wójt jak to Wójt dużo wie i wiedzieć powinien ;) co nie które niki sa zaskakujące prawda Wojciechu?
  • p. Robert się nie poddaje:

    "Pytanie zadane: 2015-02-05kategoria: Inne
    pytanie:
    Witam Panie Wójcie
    Czy moje wpisy dopadła cenzura.
    pozdrawiam
    Robert

    odpowiedź:
    zwiń
    Szanowny Panie Robercie
    Odpowiedź na Pana pytania została już udzielona.
    Pozdrawiam
    Wójt Gminy Wiązowna
    Janusz Budny "

    ;))

    edit: jest jeszcze wcześniejsze pytanie:

    "Pytanie zadane: 2015-01-30kategoria: Inne
    pytanie:
    Witam Panie Wójcie

    a jeżeli chodzi o ul. Leszczyny w Woli Karczewskiej i ul. Słoneczną w Woli Duckiej to tłumaczenie mieszkańcom, że jest to droga powiatowa jest trochę nie na miejscu. W związku z takim tłumaczeniem chcę płacić podatki do Powiatu. Jakoś na inne drogi powiatowe znalazł Pan dodatkowe środki.
    Pozdrawiam Robert

    odpowiedź:
    zwiń
    Szanowny Panie Robercie
    Droga jest powiatowa bezsprzecznie i to z budżetu Powiatu powinna być finansowana. Wygodnie jest o tym nie wiedzieć i nie mówić, ale i tak nie zmieni to faktu. Oczywiście, w ramach wsparcia Powiatu, można dofinansować remont lub budowę drogi powiatowej, kosztem inwestycji i remontów na drogach gminnych. Jestem zwolennikiem wspierania Powiatu, ponieważ wiem, że w pryncypiach władz Powiatu takie małe nasze miejscowości są na dalekim końcu listy potrzeb. Z jednego powodu - po prostu z powodu braku pieniędzy! W miarę naszych możliwości będziemy udzielać Powiatowi dotacji finansowych lub rzeczowych na poprawę jakości ich dróg.
    W kwestii płacenia podatków, to znów zagrały emocje. Przypomnę, że jako mieszkańcy, jesteśmy jednocześnie członkami samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Płacenie podatków jest naszym zwykle niechcianym obowiązkiem. Nie można płacić ich tam, gdzie się chce. Pana podatki wpływają z PIT-u do gminy, powiatu i województwa w częściach ułamkowych wg ustaw. Jako przedsiębiorca płaci Pan podatek CIT, który wpływa do tych trzech samorządów. Struktura dla każdego samorządu jest inna. Nie zmienia to faktu, że wg mnie do gminy i powiatu środków tych wpływa mało w stosunku do potrzeb. Nie ma "dodatkowych pieniędzy" w budżecie. Są wciąż te same, tylko przesunięte z innych zadań. Alokacja środków jest niełatwa i zawsze budzi kontrowersje.
    Drogi przez Wolę Ducką i przez Izabelę, Majdan lub Góry Warszawskie znacznie się różnią. W Woli Duckiej chcemy uzyskać połączenie z Wolą Karczewską, by nie było konieczności wyjeżdżania na DK 17 jadąc do Glinianki, do kościoła. W innych miejscowościach jest problem z przejechaniem gdziekolwiek. Dlatego też, gdy poprawimy stan dróg w tych miejscowościach, pomyślimy o dokończeniu drogi pomiędzy Wolami. Wciąż są to drogi powiatowe i będziemy zabiegać, by Powiat "dołożył" się do swojej drogi.
    Pozdrawiam
    Wójt Gminy Wiązowna
    Janusz Budny"
    Post edytowany przez alert 2015-02-09 16:17:01