Spalarnia odpadów medycznych Gródek
  • 3,12,20014 ustępująca Anna Bętkowska podpisała zawiadomienie że, wszczęte zostało postępowanie z wniosku BBK INVESTMENT GROUP Sp. z o.o.w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie instalacji do spalania odpadów medycznych na terenie działki o nr ew. 315/1 (Gródek, ul. Wąska).

    To tak na odchodne. Co Wy na to?
    Post edytowany przez admin 2015-09-16 16:13:10
  • Nie można nie wszcząć postępowania! Sorry, takie prawo. Poza tym wszczęcie postępowania nie oznacza rozpoczęcia budowy, której w finale może wcale nie być. Sie zobaczy.
  • Nemo uważasz, że ktoś od tak sobie występuje o taką decyzję??
    A ustępujący Wójt w ostatnich godzinach ją podpisuje a nie kierownik wydziału odpowiedzialny za to?

    Sorry...
  • Ciekawe co jeszcze kryją szuflady i szafy urzędu.
  • na pewno jeszcze kilka trupów , jak zawsze zresztą , ale o tym chyba najwiecej wie Nemo
  • Nie jestem nekrofilem, więc trupy, nawet te w szafach, mnie nie interesują... :-h
  • Jakieś śmieciowe imperium chyba ktoś tutaj chce zrobić. Oj trzeba patrzeć na ręce urzędnikom i śledzić dalej co na to obecne władze gminy.
  • Postępowanie administracyjne jak najbardziej zgodnie z przepisami musi mieć swój bieg. Decyzja należy do włodarzy gminy Wiązowna. Należy wierzyć, że nowa władza ma na sercu bezpieczeństwo swoich mieszkańców jak i samej gminy która pretenduje do miana drugiego Konstancin Jeziorne. Jakoś spalarnia odpadów medycznych nie wpisuje się w tą koncepcję.
  • A kto pretenduje do 'drugiego Konstancina'? Nic nie słyszałem o takiej koncepcji - na czym dokładnie polega?
  • Tereny gminy Wiązowna wpisują się w otulinę Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nie jest trudno wyobrazić sobie możliwości jakie płyną z tego tytułu. Nowi inwestorzy (mieszkańcy) a co za tym idzie wzrost gospodarczy i rozwój wykorzystując lokalizacje na rekreację (ścieżki rowerowe, szlaki piesze, stanice itp.) to wszystko przyciąga ludzi szukających spokoju i możliwości wypoczynku. Dlaczego nie w naszej gminie? Odpowiedzmy sobie na to pytanie. Jak by nie patrzeć spalarnia odpadów medycznych nie wpisuję się w tą koncepcję. Poza tym sami musimy zadbać a nasze środowisko. Zwłaszcza teraz porą zimową kiedy to opalmy swoje domy rożnymi źródłami energii. Nie wszyscy stosują dopuszczalne źródła. Nie ważne co wkładamy byle dało ciepło nie myśląc o skutkach dla pozostałych mieszkańców nie zapominając w tym miejscu o samym zainteresowanym. A skutki będą dramatyczne w niedalekie przyszłości ze szkodą dla środowiska jak i nas samych.
    Link, który obrazuje zagrożenia z tym związane: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/czym-polacy-pala-w-piecach-znam-takich-ktorzy-pala-wszystkim-ze-wlos-na-glowie-sie/3tjs6
  • Widać drzazgę w oku a kołka nie widać - poszukiwanie gazu łupkowego jest co najmniej tak samo szkodliwe ale to nie u nas to nam" to wisi"?
  • Najzabawniejsze jest to, że inwestor tej spalarni tj BBK nie płaci (albo nie płaciło) podatku od nieruchomości więc Gmina ma wpisaną hipotekę przymusową na ich działce na ponad 37.000 zł.
    A swoją drogą to nie demonizowałbym takiej spalarni. Spalarnia odpadów medycznych funkcjonowała (i chyba nadal funkcjonuje ) na terenie Szpitala na Szaserów i nie jest (nie była) ona uciążliwa dla mieszkańców okolicznych osiedli.
    Jeżeli będzie to zrobione zgodnie z technologią to nawet nie poczujemy, że coś takiego działa.
    Bardziej mnie martwi, że urzędnicy nie potrafią wyegzekwować od spółki podatku od nieruchomości niż to, że ma powstać tam spalarnia...
  • Edziu "Bardziej mnie martwi, że urzędnicy nie potrafią wyegzekwować od spółki podatku od nieruchomości niż to, że ma powstać tam spalarnia..."
    nie mów hop, może nowa władza "na świeżo" da radę ;)

  • Nowa władza (a zwłaszcza Wójt) po podwyżkach powinni czuć się dodatkowo zmotywowani do pracy i w ogóle... Jak wyjdzie zobaczymy, ale nie liczę na wiele. Po każdych wyborach nie liczę na wiele i nigdy jeszcze się nie pomyliłem....
  • bądź co bądź, władza, chocby najlepsza, to tylko ludzie wybrani spomiędzy mieszkańców ;)
  • Edziu jesteś prorokiem. Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził! :-))
  • Właścicielowi czy też właścicielom firmy BBK proponuję ażeby taką spalarnie wybudowali koło swoich domów lub palili te odpady we własnych domowych piecach.Wtedy nikt do nikogo nie będzie miał pretensji.Zostanie to ich wielką tajemnicą.
  • A wg moich danych problem niebawem zostanie rozwiązany.
    Postępowanie zostało wszczęte i kiedyś zostanie zakończone. Po co podgrzewać atmosferę.

  • Gdzieś, ktoś te śmieci musi spalić... I lepiej, żeby było wiadomo gdzie i kto.
  • A czy przypadkiem nie zauważyliście, że nasza gmina bardzo sprzyja firmom śmieciowym???
    Żadna gmina w Polsce nie może poszczycić się dwoma śmierdzącymi RIPOKAMI ( LEKARO i SATER)w swoich granicach.
    Jeszcze spalarnia odpadów medycznych i sosnowe klimaty poszły w .......
  • @Wojciech, Sater jak wiadomo nie mieści się na terenie gminy Wiązowna.
  • Odsyłam do raportu NIK. Chyba Edziu gdzieś wspomniał o tym raporcie, ale nie o punkcie dot. przetargów. Jest tam pkt o zastrzeżeniach NIK odnośnie przetargów.
  • Ok. nie w granicach gminy tylko starostwa, ale kumulacja terytorialna ewidentna
  • raczej kumulacja smrodów, szczególnie dotkliwa dla mieszkańców
  • aga_4 jasne masz racje tylko dlaczego akurat u nas! Nie wiem czy oriętujesz się co to znaczy -odpady medyczne- bo to nie tylko strzykawki i resztki bandży
  • @raptus - możesz rozwinąć myśl- co według Ciebie oprócz strzykawek i bandaży trafia do spalarni odpadów medycznych...


  • Edziu pisał(a):

    @raptus - możesz rozwinąć myśl- co według Ciebie oprócz strzykawek i bandaży trafia do spalarni odpadów medycznych...



    pacjenci? ;)
  • Edziu.I tu masz wszystko dokładnie pięknie opisane !!!!!!!!!!!
    Komentarz raczej niepotrzebny.
    Post edytowany przez raptus 2015-02-05 16:35:43
  • Moriss pisał(a):

    A wg moich danych problem niebawem zostanie rozwiązany.
    Postępowanie zostało wszczęte i kiedyś zostanie zakończone. Po co podgrzewać atmosferę.

    Może po to żeby kiedyś nie było kiedyś.



  • ha ha ha " tak może być autostrada itp tylko nie u mnie " ha ha ha kiedy my dorośniemy?
  • Łatwo jest pisać ha ha ha i mówić o dorastaniu
    Identycznie postępowałbyś gdyby spalarnia lub lekaro sąsiadowało z Twoim domostwem??
    Odpowiedz sobie na to pytanie
  • tak zgadzam się nie mam pojęcia jak to działa czy są tam jakieś filtry zamontowane ? Jakaś odległość od osiedli
    ale fakt byłem w lekaro cuchnie nie samowicie , ale ponoć można przywyknąć , ale strat zdrowotnych cofnąc sie nie da.
  • Witam.W każdym razie gdyby ktoś z forumowiczów wiedział coś konkretnego w sprawie tej nieszczęsnej inwestycji to proszę o wpis.Słyszałem że w ubiegłym tygodniu zbierali podpisy przeciwko spalarni wiem że napewno w Żanęcinie czy jeszcze gdzieś to już nie wiem.
  • Na osiedlu Radiówek będzie prowadzona akcja zbierania podpisów przez Radę Osiedla. Pismo protestacyjne z tego co wiem przewidziane jest do złożenia na początku marca br.
  • Jedno wiem napewno że gdyby wójtem była p Bętkowska firma BBK miała by jej poparcie
  • a to na pewno
  • Może warto się zastanowić czyje "dobre myśli" zostały skierowane na naszą gminę i powiat w związku z takim nagromadzeniem nieszczęść - wysypiska, spalarnie, odwierty, oczyszczalnia. Kto ma wolę zniszczenia środowiska gminy aspirującej do miana drugiego Konstancina?
  • jakieś typy? podpowiedzi? ;)
  • Ble ble ble ..... każdy wie nikt nie powie ? zupełnie jak "dzieci" - zero odważnych - jak zwykle na forum :(( a może "taka gmina" ?
  • Cytat ze strony UG Wiązowna: ,, Z zaniepokojeniem Sołtysi odnieśli się do planów powstania spalarni odpadów medycznych na terenie Gródka. Obecnie postępowanie zostało zawieszone do czasu opracowania przez inwestora raportu oddziaływania na środowisko. Po dostarczeniu do urzędu, raport zostanie podany do publicznej wiadomości, a postępowanie – zgodnie z prawem - wznowione. Wtedy strony postępowania będą mogły zgłaszać swoje uwagi i opinie. Na podstawie tych dowodów zostanie wydana decyzja"
    Czyli czekamy.
  • Tym którzy rzeczywiście są zainteresowani tą inwestycją podpowiadam, że aby uczestniczyć w tym postępowaniu na prawach strony muszą znaleźć organizację społeczną która będzie ich reprezentować w takim postępowaniu.
    Jeżeli ktoś chce więc protestować to niech czyni to w ten sposób a nie czyni to tylko werbalnie (tj. przez klawiaturę...).

    Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (jt. Dz.U. z 26 sierpnia 2013 r. poz. 1235)

    Art. 44 [Udział organizacji ekologicznej na prawach strony]

    1. Organizacje ekologiczne, które powołując się na swoje cele statutowe, zgłoszą chęć uczestniczenia w określonym postępowaniu wymagającym udziału społeczeństwa, uczestniczą w nim na prawach strony, jeżeli prowadzą działalność statutową w zakresie ochrony środowiska lub ochrony przyrody, przez minimum 12 miesięcy przed dniem wszczęcia tego postępowania
    Post edytowany przez Edziu 2015-02-14 10:41:19
  • Nie jestem pewien ale wydaje mi się tak na 99% że wiem kim jest inwestor tej spalarni ciekawe wiadomości o nim można poczytać pod tym linkiem /www.google.pl/search?q=andrzej+burzynski+wiazowna&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=rUrfVMTGN4a8PbWHgYAH
  • To chyba ta sama osoba, co prezes BBK...
  • Ciekawy typek :D
  • Eeee tam , są ciekawsze w naszej gminie :))
    Post edytowany przez vegul 2015-02-16 10:47:45
  • vegul - Oj ciekawszego ciężko byłoby znaleźć :O
  • Zero problemów :))
  • Panowie za mało znacie Wiązownę :-B
  • Mylisz się :P
  • Niszczyć śmieci !!!