Dyskusja wywołana usunięciem wpisu przez admina
  • Post edytowany przez admin 2015-01-26 21:05:10


  • [wpis usunięty]
    Post edytowany przez admin 2015-01-24 15:20:54
  • Pojęcia nie mam, ale jak Ty z nim korespondujesz to wiesz :D
  • Skasowałem w tym wątku jeden z wpisów. Zawierał propagandę w stylu dobrze znanym z czasów nazismu i terroru stalinowskiego. Na moim forum nie ma na to miejsca.
  • A który konkretnie? :) Propaganda w stylu totalitaryzmu to właśnie cenzurowanie wypowiedzi. A jakaż nieprawilna wypowiedź była w moim wpisie? I pisze się Nazizmu drogi "tolerancyjny" Adminie.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-01-24 22:45:00
  • Skasowałem w tym wątku jeden z wpisów. Zawierał propagandę w stylu dobrze znanym z czasów nazismu i terroru stalinowskiego. Na moim forum nie ma na to miejsca.


    Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum. Niestety nie przyzwyczaję się do cenzury i sekciarstwa oraz chronicznego braku poczucia humoru Admina. Raczej nie mogę liczyć na rzetelne wyjaśnienie co mój wpis miał wspólnego z propagandą totalitarną. Pozdrawiam Hubert Trzepałka.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-01-25 21:47:25
  • Tak trochę nie na temat, może HT jeszcze czyta...
    Admin napisał "nazism" - tak nazwę tej ideologii pisze się po angielsku :)
    Pan HT poprawił go pisząc 'Nazizm". Hm. ale nazwę ideoligii w j. polskim piszemy chyba małą literą? :)
    @Admin może trzeba było zostawić ten wpis - teraz jak ktoś wchodzi na forum i nie widział, co napisał HT może być zaskoczony... :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-01-25 23:24:50
  • Jeśli pojawia się portal Gazeta i zarzuty o rasistowskie teksty to można się domyśleć. Uważam jednak, że usuwanie takich tekstów paradoksalnie sprzyja rozkwitowi rasizmu.
    20% Niemców w wieku do 30 lat nie ma pojęcia co to jest holokaust, może min. właśnie dzięki takiej cenzurze. Skoro coś jest problematyczne, to po co o tym dyskutować - można usunąć i mieć spokój.
    W sumie podejście do tego typu dyskusji całkiem dobrze wpisuje się w rys historyczny. W Polsce żydzi funkcjonowali kilka stuleci. FUNKCJONOWALI w społeczeństwie mając różne funkcje, będąc krytykowanym, chwalonym, przepędzanym, zapraszanym, ale o ich pozycji w społeczeństwie dyskutowano.
    W Niemczech od wieków była "tolerancja" taka jak we Francji.... skończyło się tak jak wiadomo. A teraz Europa zachodnia ze swoim bólem dupy, wyrzutami sumienia i poprawnością polityczną coraz bardziej mnie rozczula...

    Pozdrawiam adminie, znów mając odmienne zdanie.
    Post edytowany przez Mataj 2015-01-26 09:49:18
  • OT i fochy, a temat całkiem inny ;)
  • @Mataj u Ciebie też coś na bakier z małymi i wielki literami :) Niemcy, Francja etc piszesz wielką, ale Żydzi to przez Ż, a nie ż ... .
    @Admin możesz wydzielić wątek , jeśli trzeba ... .
  • aga_4 pisał(a):

    @Mataj u Ciebie też coś na bakier z małymi i wielki literami :) Niemcy, Francja etc piszesz wielką, ale Żydzi to przez Ż, a nie ż ... .
    @Admin możesz wydzielić wątek , jeśli trzeba ... .



    Nie tylko to - katolik też tak piszę i jest to zgodne z ortografią języka polskiego. Od kiedy uczę się języka polskiego, odtąd wiem, że nazwy społeczności religijnych pisze się małą literą. Zresztą nie tylko moja wiedza, ale również Wielki słownik ortograficzny PWN pod redakcją Polańskiego o tym mówi, ale co ja tam wiem... ja tylko dst miałem z polskiego i db na maturze...
  • @Mataj bez komentarza. Tak, jest taka zasada ortograficzna. Ale jak dla mnie tłumaczenie bez sensu i jeśli miałam zrozumieć z twojego postu, że piszesz o żydach jako wyznawcach judaizmu, a nie o Żydach jako mieszkańcach Polski narodowości żydowskiej, to jestem zdruzgotana. Sugeruję zacząć też pisać: polak, cygan, rumun, ukrainiec, amerykanin (narodowości i kolejność nie są przypadkowe)... eh, urywam się z tej dyskusji.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-01-26 12:56:15
  • aga_4 pisał(a):

    @Mataj bez komentarza. Tak, jest taka zasada ortograficzna. Ale jak dla mnie tłumaczenie bez sensu i jeśli miałam zrozumieć z twojego postu, że piszesz o żydach jako wyznawcach judaizmu, a nie o Żydach jako mieszkańcach Polski narodowości żydowskiej, to jestem zdruzgotana. Sugeruję zacząć też pisać: polak, cygan, rumun, ukrainiec, amerykanin (narodowości i kolejność nie są przypadkowe)... eh, urywam się z tej dyskusji.



    1. Rozmawiamy o holokauście, a ten przytrafił się w latach '39 - '45. Za sprawą nazistów (no bo nie Niemców oczywiście). Myślę, że jest to istotne w tym OT.
    2. W latach '39 - '45 nie było czegoś takiego jak państwo Izrael, czyli odruch sumienia żydów amerykańskich, którym czkawką odbijał się ich własny brak reakcji na to co się działo w europie. Tak, to Ci sami żydzi, którzy nie chcieli przyjmować swoich przyjaciół w wierze, gdy Ci uciekali z Europy przed niemie.... pardon! nazistowskim oprawcą. Trochę w kontekście obywateli Izraela, czyli Żydów.
    3. Piszę to małą literą, bo nie wykluczam tego, że żyd = Polak, a Polak = żyd. Rozumiem, że Tobie to przeszkadza, bo Żyd = tylko i wyłącznie Izraelita, a Polak = katolik? ;) Nie sądzę, a przynajmniej mam taką nadzieję.
    4. Tak piszę o żydach jako wyznawcach, bo jestem świadom, że bycie żydem nie wyklucza nikogo z bycia Polakiem. Co więcej - jestem dumny z tego, że przodkowie mogli być żydami będąc Polakami, bo Polska była i jest krajem otwartym w ZNACZNIE większym stopniu, niż "tolerancyjna i otwarta" Europa zachodnia.
    5. Najpierw odwołujesz się do zasad ortografii, po czym piszesz: "jest taka zasada, ale" (nota bene jest też taka zasada, że się zdania od "ale" nie rozpoczyna - jak już się czepiamy to na całość ;) ).

    Całą tę dyskusję wywołał niechcący Hubertus tym, że został ocenzurowany i fajnie, bo właśnie takie dyskusje powodują, że ludzie gadają, wymieniają się poglądami, wiedzą, nawet jeśli czasem wykazują się jej brakiem, czy odmiennym zdaniem, to wolność jest po to, aby z niej korzystać, a nie bo to, aby cenzurować. Jeśli ktoś głupio mówi, to nie należy mu odbierać prawa głosu cenzurą (uszanowanie dla Admina), a dyskutować. Brak sprzeciwu lub raczej odwracanie wzroku od zła kiedyś w historii pewnego narodu, a nawet rozszerzając "narodu" na "kraju", doprowadziło do tragedii min. żydów, tak właśnie: żydów - Polaków, żydów - Niemców, żydów - Francuzów, a w Polsce mimo tendencji antysemickich nigdy taki Adolf (mimo, że w Polsce to imię było całkiem popularne) nie doszedł do głosu i nie stanowił prawa, może dlatego, że tu po prostu dyskutowano, a nie uciszano.

    Ps. A jak ktoś się zastanawia nad poprawnością polityczną, to abstrahując od naszej dyskusji - niech sprawdzi co mu google podpowie przy okazji wyszukiwania haseł zaczynających się na "żyd"... Nic... "Żyda" traktuje chyba jako trędowatego, bo w podpowiedziach go nie uświadczysz. Dziwne nie? Smutne zarazem, bo hasło chyba padło właśnie poprawności politycznej.

    Dziękuję za uwagę.
    Post edytowany przez Mataj 2015-01-26 15:52:18
  • Mataj pisał(a):


    (...)
    Dziękuję za uwagę.


    Mataj przesadziłeś, nie miałam pojęcia, że rozmawiamy o holokauście ... :)

    Dodatkowo ilość wątków w twojej wypowiedzi zdecydowanie mnie przerasta :)

    Pozwolisz, zatem, że nie odniosę się do w/w punktów, z wyjątkiem jednego: "ale" na początku zdania. Wydaje mi się, że użycie spójników na początku zdania jest dopuszczalne. Odsyłam do źródeł np. PWN.

    @Admin wydziel wątek proszę, bo normalni ludzie nie mogą poczytać o budowie sieci wodociągowej z własnych środków... :)
  • aga_4 pisał(a):

    @Admin wydziel wątek proszę, bo normalni ludzie nie mogą poczytać o budowie sieci wodociągowej z własnych środków... :)



    Załatwione.
    W przyszłości możesz to sama robić. Jesteś teraz moderatorem.
  • Świetnie. Ja dziękuję, nie chcę uczestniczyć w cenzurze. Liczba moderatorów będzie się zgadać, a Ci co będą, będą po linii władzy. ;-)
  • Mataj pisał(a):

    Świetnie. Ja dziękuję, nie chcę uczestniczyć w cenzurze. Liczba moderatorów będzie się zgadać, a Ci co będą, będą po linii władzy. ;-)



    Adminie, bardzo proszę o usunięcie mnie z listy moderatorów. Focha nie strzelam ;) Po prostu od dłuższego czasu nie zgadzam się z formułą wyrzynania dyskusji, a później komentowania usuniętych postów. Nie chcę zatem firmować takiej formuły forum swoim nick'iem (i w zasadzie również nazwiskiem, bo kilka osób kojarzy mnie tu dość dobrze).
    Dziękuję za te kilka lat współpracy jako moderator.
  • @Admin Dziękuję za niespodziewaną funkcję :) Nie wiem, czym sobie zasłużyłam? I nie wiem, czy się nadaję do taaaakiej roboty. :)

    Poza tym nie ma czego/kogo moderować. Wszyscy się poobrażali ... .

    Dobrze chociaż, że Mataj się obraził tylko troszeczkę i się nie wypisał, bo co to by było za forum bez Mataja? :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-01-27 17:49:36
  • Nie no, proszę Cię! Jakbym był złośliwy to bym napisał, że nie jesteś w stanie mnie obrazić :-P
    A poważniej - nie ma mowy o obrażaniu, po prostu dla mnie forum gdzieś zgubiło swoją misję, a wolność słowa zastąpiła cenzura. Admin jak wypada to tylko pałować, a szkoda, bo bardzo cenię sobie jego wiedzę i opinie o gminie. Nie o to mi chodziło, gdy moderatorem zostawałem. To wszystko.
  • aga_4 pisał(a):

    @Admin Dziękuję za niespodziewaną funkcję :) Nie wiem, czym sobie zasłużyłam? I nie wiem, czy się nadaję do taaaakiej roboty. :)



    Nie będzie żadnej roboty. Masz teraz więcej mocy, z której możesz korzystać (odpowiedzialnie, mam nadzieję) lub nie.
  • Ja nie wiem ,ale chyba każdy ma prawo sie w tym kraju swobodnie wypowiadać i wyrażac swoje emocje na własna odpowiedzialność.