III Sesja Rady i V Spotkanie Opłatkowe
  • Witajcie,

    czy ktoś wie gdzie znaleźć szczegóły tych uchwał.

    http://www.wiazowna.pl/571-Wyswietlanie_NEWS-61012-p_1.htm - tu są tylko ogólniki

    pzdr
    jaro
    Post edytowany przez admin 2016-11-18 17:20:37
  • Witam
    Są już na BIP-ie. Świetnie rozpoczęta kadencja od podwyżki, tego należało się spodziewać. Zaraz odezwą się głosy, że marna pensja Wójta i tak dalej, ale ja oczekiwałbym najpierw jakiegoś działania o później podwyżek. Jestem ciekawy kto fizycznie złożył wniosek o podwyżkę i chciałbym poczytać uzasadnienie. Świetny początek.
  • Link: http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=315937

    Uzasadnienie jest takie: wójt może zgodnie z prawem tyle zarobić, nawet trochę więcej ;)
  • A kto dostał podwyżkę?
  • Panie rodzic czyli Panie przegrany MC z tego co wiem to Pan Rana Gminy ustaliła uposażenie na najniższym pułapie . A Jeśli chodzi działania to postępują i już kilka spraw zostało pozytywnie dla mieszkańców załatwionych , a kolejne są w trakcie realizacji. Jeśli był taki wniosek o podwyżkę to tylko ktoś z Rady Gminy mógł go złożyć. Po za tym Pan Wójt dużo pracuje od rana niemal do nocy. Dziwi mnie oczekiwanie na działania przecież sam Pan mówił na swoich spotkaniach , że trzeba się przyjrzeć zrobić audyt a to bardzo długi proces i jak długo by Pan to robił? No na szczęście wygrał JB i nie musi tracić czasu na analizy bo jest w temacie . pozdr
  • rodzic pisał(a):

    Witam
    Są już na BIP-ie. Świetnie rozpoczęta kadencja od podwyżki, tego należało się spodziewać. Zaraz odezwą się głosy, że marna pensja Wójta i tak dalej, ale ja oczekiwałbym najpierw jakiegoś działania o później podwyżek. Jestem ciekawy kto fizycznie złożył wniosek o podwyżkę i chciałbym poczytać uzasadnienie. Świetny początek.


    Działanie już jest - "gospodarska wizyta" w Kącku na terenie wiertni orlenu. Uśmiech szerooooki - jest się z czego cieszyć ? może z tajnego spotkania zaplanowanego na jutro na terenie w/w wiertni. Tylko wybrańcy ( czytaj ci których orlen chce uciszyć zostali zaproszeni). Pozostali mieszkańcy jeszcze przyjadą i zadadzą niewygodne pytania więc lepiej po cichu .....
  • vegul orlen ma ręku mocne argumenty czyli Interes Skarbu Państwa , więc tak dobrze ,ze chcą rozmawiać . A niby jakie miało być zdjęcie smutne ? trzeba sympatycznie z uśmiechem do ludzi bo z buta na twarzy nikt nie bedzie gadał ot tak sztuka dyplomacji . A tak to napisz skąd wiesz ,że spotkanie ma być tajne czy ktoś mu nadał klauzlę tajności ? Chyba nie bo skoro Ty o tym,wiesz to juz nie ma tajemnicy prawda?
  • Ja dowiedziałem się przypadkiem dziś w Kącku, a skoro nikt na forum nie wie to tak jak ze sławnym spotkaniem w świetlicy w Kącku - tylko że w tamtej sprawie wisiało ogłoszenie sztuk 3.
  • Szanowna Ważko.
    Panie Ważko silił się Pan na uszczypliwości już w kampanii wyborczej, teraz robi Pan to dalej. Po pierwsze analizując na chłodno uważam, że nie jestem "przegrany", proszę tylko spojrzeć na wyniki wyborów a może wtedy będzie Pan wiedział o co chodzi. Po drugie ilość głosów oddanych na mnie zobowiązuje mnie do tego by nie zawieść ludzi, którzy na mnie głosowali i mam zamiar robić to o czym mówiłem w trakcie kampanii i zaraz po jej zakończeniu. Po trzecie jeżeli uważał Pan na moich spotkaniach to pewnie słyszał Pan, że oprócz audytu mówiłem również o tym, że oszczędności w Gminie należy zacząć od siebie. (Umknęło to Panu bo wtedy oceniał Pan mój wygląd zewnętrzny). Ja osobiści stwierdzam, że takie posunięcie jest mało etyczne i z tego co wiem to nie tylko ja.
    Pozdrawiam
  • Oczywiście i wina wójta bo jeszcze dobrze nie zaczął pracować a już domaga się podwyżki. A ile wypłat już wziął skoro było mu mało i sobie dał podwyżkę.

  • wójt pewnie kierował się doświadczeniami poprzedniczki, która o poswyżkę walczyła, ale chyba nie wywalczyła
    niemal 25% więcej na tak zwane "dzień dobry", bo potem nie bedzie za co? :P
  • To było by nawet śmieszne, gdyby nie było smutne:((
  • Na bipie widziałam tylko uchwałę o wynagrodzeniu wójta, a gdzie jest uchwała o podwyżce wynagrodzenia, o której pisze rodzic.
  • Witam
    Szanowna sarno najgorsza w ludziach jest obłuda, proszę czytaj ze zrozumieniem, post wyżej dokładnie wiedziałaś o co chodzi a teraz mącisz. Daj spokój, nie warto. Oczywiście Wójt winny bo nie zaczął pracować a domaga się podwyżki to Twoje słowa i się z nimi zgadzam. Nie musiał brać wypłaty, kandydując wiedział ile zarabia Wójt w naszej Gminie i decydował się na to kandydując. Jeszcze raz stwierdzam etycznie porażka, wizerunkowo nic nowego.
  • To mi przypomina działanie urzędników od ściągania długów - najpierw dostać swoje należności a potem jak sie uda to to w interesie wierzyciela ewentualnie (jak nie będzie za trudno) odzyska jego pieniądze. Porównanie może dosadne, ale schemacik (jak dla mnie) ten sam i to jest jak wyżej pisałem smutne.
  • Szanowny rodzic ten spór jest pozbawiony jakiekolwiek sensu .Ja osbißcie Panie M czulbym sie przegranym ,przeciez odpadł Pan w pierwszej turze . Ilośc głosów jednak nie świadczy o sukcesie i skoro czuje sie Pan zobowiązany to co ma Pan do powiedzenia na temat prowadzonej czarnej kampani wyborczej przed drugą turą na Pan ( terenie)? Zawsze jest tak ,ze nie o wszystkim się mówi czy poprzednia ekipa wszystko ujawniała? Mam nadzieje ,ze tym razem bedzie inaczej. Pozdrawiam.
  • Panie Ważka o jakim Pan sporze mówi, ja stwierdzam ewidentny fakt. Nie widzi Pan sensu? No cóż każdy ma inne pole widzenia. Ja nie jestem Panem ,dlatego nie czuję się przegrany i nie chodzi mi o udawadnianie Panu moich racji. Gdyby był Pan zainteresowany pogaduchą o czarnej kampanii to zapraszam możemy się spotkać i porozmawiać, opowiem Panu, kto się tym zajmował na moim terenie i nie tylko przed II turą, wtedy może się Pan zdziwić. Podniesiono uposażenie Wójta o 1808 zł pytam za co i dlaczego, bo wygrał? Słaby powód. Słowem bym się nie odezwał gdyby nawet po tzw. 100 dniach, Wójt mógł się czymś konkretnym pochwalić a wtedy Rada podnosi mu wynagrodzenie ale na samym początku. Dalej też będę się przyglądał, co do merytorycznych posunięć wypowiem się właśnie po tych magicznych 100 dniach. Z tego co pamiętam obiecywaliście, że będzie jasno i transparentnie to skąd u Pana tylko NADZEJA, kto jak kto ale Pan powinien być tego PEWNY!!!!!!!
    Pozdrawiam
  • Z całym szacunkiem dla wszystkich prowadzących dyskusję ....
    1. Wizerunkowo - dramat.
    2. Jeżeli ktoś nie zgadza się z punktem 1, proszę podać merytoryczne uzasadnienie podwyżki.
  • ale o jakiej podwyżce mowa skoro to pierwsza sesja na której wynagrodzenie jest dopiero ustalane?
    Czy kandydaci wcześniej dostali inną ofertę, niższą? Mamy tu jak widze jednego z kandydatów no to pytanie - czy zgłaszając swoją kandydaturę dostał Pan konkretną ofertę wynagrodzenia na tym stanowisku?
  • zapewne chodzi o podwyżkę w stosunku do dotychczasowego wynagrodzenia Wójt?
    o to cały ambaras ;)
  • Dość dobrze BIP to opisuje - rada gminy nie ma zbyt wielkiego pola manewru z uwagi na to że składniki pensji są określone ustawowo - nie wydaje mi się jakąś ekstrawagancją np ustalenie dodatku specjalnego w wysokości 25% gdy widełki wynoszą 20%-40%. A już całkiem bezsensowne jest oczekiwanie że pensja każdego wójta będzie taka sama. Obawiał bym się raczej że pod Warszzawą wszystkie stawkii będą 'na maxa' - a tu jednak nie.
    Post edytowany przez nightwatch 2015-01-06 21:33:12
  • no walśnie Panie M.C to zamierzałem napisać . A jesli chodzi o spotkanie to musze odmówić na chwilę obecną nie mogę ze wzgledów życiowych.
  • Wazka pisał(a):

    Panie rodzic czyli Panie przegrany MC z tego co wiem to Pan Rana Gminy ustaliła uposażenie na najniższym pułapie . A Jeśli chodzi działania to postępują i już kilka spraw zostało pozytywnie dla mieszkańców załatwionych , a kolejne są w trakcie realizacji. Jeśli był taki wniosek o podwyżkę to tylko ktoś z Rady Gminy mógł go złożyć. Po za tym Pan Wójt dużo pracuje od rana niemal do nocy. Dziwi mnie oczekiwanie na działania przecież sam Pan mówił na swoich spotkaniach , że trzeba się przyjrzeć zrobić audyt a to bardzo długi proces i jak długo by Pan to robił? No na szczęście wygrał JB i nie musi tracić czasu na analizy bo jest w temacie . pozdr



    Widzę że Wazka to pierwszy obrońca P. Wójta ;)
    Dla mnie pensja wójta na poziomie 11 000 nie jest jakoś szokująca , wychodzę z założenia że człowiek na stanowisku powinien być dobrze opłacany aby głupoty mu po głowie nie chodziły i zajął się uczciwie swoja robotą.
    Wazka argumenty, że ktoś z Rady Gminy wystąpił o podwyżkę są dość zabawne biorąc pod uwagę że większość to "swoi" ludzie ;))
    A ten argument że dużo pracuję to już mnie powalił ;) "widziały gały co brały" nikt go na siłę nie pchał na to stanowisko, to jego - ufam - świadoma decyzja

    I jeszcze jedno ....musisz pogodzić się z krytyką, bo w obecnej sytuacji MC, AB, RZ i całe społeczeństwo mają pełne prawo rozliczać obecnego Wójta z jego działań i wytykać mu wszelkiego rodzaju potknięcia i mam nadzieję że będą to robili.

  • 1. W poprzedniej kadencji krytykowałem wójt za chęć podwyższania sobie pensji - podtrzymuję. Uważam, że podwyżka się należy, ale po uzasadnieniu - MERYTORYCZNYM, wykazaniu jakiś oszczędności, zysków gminy.
    2. Co za różnica czy ktoś z rady, czy sąsiad? To zupełnie nieistotne. W poprzedniej kadencji o podwyżkę wystąpiła radna, która dość dobrze znała się z wójt. Wniosek upadł (moim zdaniem słusznie), bo nie wykazano argumentów, które przemawiałyby za podwyżką.
    3. Też nie jestem przeciwny wysokiej pensji wójta (kimkolwiek on by nie był), ale najpierw praca, a później plon (5 lat na wiosce, a już jak wieśniak piszę ;) ).
  • Mataj, czy jako wójt złożył byś wniosek o obniżenie twojej pensji do czasu pojawienia się efektów? A może, negocjując nową pracę, cieszyl byś się z oferty typu 'teraz dostaniesz mniej niż poprzednio zarabiałeś, ale jak się sprawdzisz to damy Ci podwyżkę'? Oczywiście nie więcej jak 500 złotych podwyżki, bo na więcej nie mamy uprawnień.
  • nightwatch pisał(a):

    Mataj, czy jako wójt złożył byś wniosek o obniżenie twojej pensji do czasu pojawienia się efektów? A może, negocjując nową pracę, cieszyl byś się z oferty typu 'teraz dostaniesz mniej niż poprzednio zarabiałeś, ale jak się sprawdzisz to damy Ci podwyżkę'? Oczywiście nie więcej jak 500 złotych podwyżki, bo na więcej nie mamy uprawnień.



    Broń borze ;) Uważam, że stanem wyjściowym jest pensja poprzednika. A dalej zależnie od wyników. Idąc na dane stanowisko decyduję się na to co miał poprzednik. Tak więc narzekanie na "dużo pracy" byłoby zabawne ;)
  • Ale po co dyskutowac pensję wójta na forum - przecież to dość nieeleganckie. Jest człowiek i od razu na początek kwestionuje się jego wynagrodzenie - na jakiej podstawie?. Czy rada gminy jest niekompetentna że nie mozna uznać że podjęła właściwą decyzję? To było ich zadanie i je zrealizowali, czy ta dyskusja ma wykazać że nawet pensji wójta nie potrafią ustalić jak należy? Sami ich wybraliśmy, może uznajmy że coś umieją zrobić?
  • A tak z ciekawości co zrobili poza ustaleniem owej pensji ? A tak w kwestii pensji to powinien startować z takim wynagrodzeniem jak poprzednik - jak się wykaże pozytywnymi działaniami to ma prawo do podwyżki - nie odwrotnie.
  • nightwatch pisał(a):

    Ale po co dyskutowac pensję wójta na forum - przecież to dość nieeleganckie. Jest człowiek i od razu na początek kwestionuje się jego wynagrodzenie - na jakiej podstawie?. Czy rada gminy jest niekompetentna że nie mozna uznać że podjęła właściwą decyzję? To było ich zadanie i je zrealizowali, czy ta dyskusja ma wykazać że nawet pensji wójta nie potrafią ustalić jak należy? Sami ich wybraliśmy, może uznajmy że coś umieją zrobić?




    To jest osoba publiczna wystawiona na cel i musi się z tym liczyć, że raz na jakiś czas oberwie.
    Oni są po to aby decydować , My po to aby ich z tego rozliczać !

  • A to u nas w gminie rozlicza się ludzi na początku kadencji, żeby od razu wiedzieli że są do dupy a każda ich decyzja będzie zła? Zaczynam powoli rozumieć problem tej gminy....
  • bazaar pisał(a):

    Link: http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=315937

    Uzasadnienie jest takie: wójt może zgodnie z prawem tyle zarobić, nawet trochę więcej ;)



    w którym dokładnie miejscu są te dokumenty, bo jakoś "na piechotę" nie mogę ich zlokalizować, a interesują mnie pozostałe.
  • nightwatch pisał(a):

    A to u nas w gminie rozlicza się ludzi na początku kadencji, żeby od razu wiedzieli że są do dupy a każda ich decyzja będzie zła? Zaczynam powoli rozumieć problem tej gminy....



    nightwatch na bieżąco, na bieżąco.....;) żeby wiedzieli że się im przyglądamy, każdej władzy marzy się rozliczenie po kilku latach i to właśnie był problem poprzedników.
  • Nie widzę nic wartosciowego w krytykowaniu osób lub ich działań gdy nie ma się żadnych argumentów. Widzimisię nie jest argumentem, nawet jeśli to widzimisię Mataja czy Jaro.
  • nightwatch pisał(a):

    Nie widzę nic wartosciowego w krytykowaniu osób lub ich działań gdy nie ma się żadnych argumentów. Widzimisię nie jest argumentem, nawet jeśli to widzimisię Mataja czy Jaro.



    nightwatch w którym momencie skrytykowałem kogokolwiek ?


  • @nightwatch - ale ja tego naprawdę nie robię w złej wierze - to co napisałem jest jedynie moim punktem widzenia. Nikt z nim nie musi się zgadzać. Nie uważam jednak, żeby dyskutowanie pensji wójta było czymś nieeleganckim. Wójt jest pracownikiem mieszkańców, przez nich zatrudnionym, więc nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy dyskutować na ten temat... Nie krytykuję, a przejawiam wątpliwość czy zaistniały jakiekolwiek przesłanki dla których warto podnosić pensję wójta. Jeśli tak - nie widzę sprzeciwu.

    Nie mam argumentów - ok! Jestem w stanie przyjąć Twój tok rozumowania. Przedstawiłem jedynie swój punkt widzenia - ja uważam, że przychodzi się na stanowisko znając pewne warunki. Nie widzę powodu dla którego należałoby zmieniać pensję obecnego wójta. Jeśli znasz jakieś argumenty - podaj je, chętnie podyskutuje. Jeśli nie - to Twoje "widzimisię" jest identyczne jak moje ;)
  • vegul pisał(a):

    (...) A tak w kwestii pensji to powinien startować z takim wynagrodzeniem jak poprzednik - jak się wykaże pozytywnymi działaniami to ma prawo do podwyżki - nie odwrotnie.



    Też tak myślę.

    Mataj pisał(a):

    (...) W poprzedniej kadencji o podwyżkę wystąpiła radna, która dość dobrze znała się z wójt. Wniosek upadł (moim zdaniem słusznie), bo nie wykazano argumentów, które przemawiałyby za podwyżką. (...)



    To nie prawda. O ile pamiętam to żaden z radnych poprzedniej kadencji nie występował o podwyżkę. Zawsze wniosek w formie projektu uchwały składała p. wójt. Wspomniana radna twierdziła na forum rady, że skoro wyniki gminy są dobre i radni udzielają absolutorium, to brak powodów do nieprzyznania podwyżki w jakiejkolwiek wysokości. I wcale nie była odosobniona w tym poglądzie, ale "wroga" opcja była silniejsza.
  • Nemo pisał(a):

    vegul pisał(a):

    (...) A tak w kwestii pensji to powinien startować z takim wynagrodzeniem jak poprzednik - jak się wykaże pozytywnymi działaniami to ma prawo do podwyżki - nie odwrotnie.



    Też tak myślę.


    Ja również ;)

    Nemo pisał(a):

    skoro wyniki gminy są dobre i radni udzielają absolutorium, to brak powodów do nieprzyznania podwyżki w jakiejkolwiek wysokości.



    :|
    Od kiedy za ocenę "zdający" (czyli min. dopuszczalny) jest świadectwo z czerwonym paskiem albo stypendium? Bo chyba coś przegapiłem.

    Faktycznie - mea culpa - o podwyżkę wystąpiła wójt.
    Post edytowany przez Mataj 2015-01-07 12:34:39
  • Nie wiem, jak to było z wynagrodzeniem poprzedniej wójt, czy od momentu objęcia władzy w ciągu całej kadencji była jakaś podwyżka wynagrodzenia? Jeśli nie to po 5 latach bez podwyżki nowy wójt powinien otrzymać podwyżkę/waloryzację o współczynnik inflacji za te 5 lat. Tak by jego wynagrodzenie realne odpowiadało wynagrodzeniu poprzedniego wójta w momencie rozpoczęcia pracy.
  • a no własnie o inflację , ja parcuję w firmie , w której od siemniu lat nie było podwyżki mimo obowiazujecej ustawy i nie na rzekam bo mam co miesiąc pieniadze na koncie . Ale chciałem wam powiedziec ,ze to dopiero poczatek jak sie pózniej okaże pozytywnych zmian i co nie którzy prowokatrorzy będę w szoku i mam nadzieję ,że zrozumieją w porę ,iż mając pracę trzeba ja rzetelnie wykonywać.
  • Wazka pisał(a):

    a no własnie o inflację , ja parcuję w firmie , w której od siemniu lat nie było podwyżki mimo obowiazujecej ustawy i nie na rzekam bo mam co miesiąc pieniadze na koncie . Ale chciałem wam powiedziec ,ze to dopiero poczatek jak sie pózniej okaże pozytywnych zmian i co nie którzy prowokatrorzy będę w szoku i mam nadzieję ,że zrozumieją w porę ,iż mając pracę trzeba ja rzetelnie wykonywać.



    A to jest jakaś ustawa która gwarantuje podwyżki? Bo ja o takiej nie słyszałem - chyba, że dotyczy to krajowej biurokracji - w to jestem gotów uwierzyć.
  • Corwin pisał(a):

    A to jest jakaś ustawa która gwarantuje podwyżki? Bo ja o takiej nie słyszałem - chyba, że dotyczy to krajowej biurokracji - w to jestem gotów uwierzyć.



    De facto jest jedna - o minimalnym wynagrodzeniu za pracę
    Post edytowany przez franciszka 2015-01-10 13:44:22
  • Wizerunkowo strzał we własną stopę. Nie wniosę nic nowego, bo zgadzam się z większością - najpierw praca i efekty, potem podwyżka. Widziały gały co brały po poprzedniku. Skoro to mało w stosunku do wniesionej "nowej jakości" zarządzania gminą to niech tę "nową jakość" najpierw pokaże.
  • No nie wiem czy strzał w stopę ,to chyba nie tak żle ,gorzej by było w kolano . Ja nie popieram tego telewizyjnego wójta który sam sobie obniżył uposażenie jest to dla mnie żenujące obniżenie wartości wykonywanej pracy. A to prosty przyczynek do bezrobocia.Konkluzjia dziennikarza taka : Wójt bedzie teraz zarbial 4000 pln + dodatki i ty sie pojawia pytanie w jakiej wyskości te dodatki? Bardzo to populistyczne posuniecie chyba mu zostało trochę kiełbasy wyborczej Co do ustawy to może jej nie ma de faktu jednak projekt budzetu zaklada wzrost uposażenia w sferze budzetowiej o wskaznik inflacji o innych obiecenkach juz nie wspomnę. A ja widze że w gminie coś sie dziej kanlizację na Malwy ciagną i to z dwóch stron mam nadzieję że ekipy sie nie miną
    ;))
  • a jak tam pędzące ciężarówki ???
  • Wazka pisał(a):

    (...) A ja widze że w gminie coś sie dziej kanlizację na Malwy ciagną i to z dwóch stron mam nadzieję że ekipy sie nie miną ;))



    I dobrze, że się dzieje, bo to oznacza kontynuację działań podjętych w minionej kadencji... =D>
  • nieee, na pewno wyburzzyli całą kanalizację zbudowaną do tej pory i robią od nowa - to przecież zupełnie niesłychane żeby coś kontynuować po zmianie wójta
  • Mały krok dla Wójta wielki dla ludności gminy =D>
  • fajnie, że właśnie na Malwy tę kanalizację ciągną, to i dla samego wójta niemały krok ;)
  • a to moze dlatego , że do do wójta blisko? nemo nie odwracaj kota ogonem przecież ten projekt zrobiła i opłaciłe ekipa wojta Jedrzejczaka chyba w 2009 roku więc jak to jest z tą kontynuacją? Szczęscie mam chyba bo bliski Malwy mieszkam wiec może i mnie ta dobroć nie ominie