PODTOPIENIA
  • Ostatnie dni przyniosły dodatnie temperatury (dzisiaj na szczęście trochę przymroziło) i zaczęło się, mamy efekt rozwoju naszej gminy tzn. podnoszenie terenów, budowa na Lotnisku Góraszka itp., cóż przynajmniej na stronie UG pojawiają się aktualne informacje. Zastanawiam się co można zrobić, bo przecież rozwój jest wskazany, ale jak w ostatnich miesiącach ( i przynajmniej 2 ostatnich latach) zauważyłem, jak ul. Lubelską dzień w dzień jeździły ciężarówki załadowane ziemią z wykopu to wiedziałem, że jak gdzieś podniosą, to tam gdzie jest niżej będzie woda. Myślę, że warto przyjrzeć się tym, co dostarczają na teren gminy takie ilości ziemi, korzystają również z dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich, a przecież ciężarówka 20tonowa to nie osobówka. Widać też jak na Lotnisku gromadzi się woda, jak co roku, ale jak powstanie CH to dodatkowo przy opadach będą kolejne ilości wody do odprowadzenia, a ponadto powierzchnia chłonna się zmniejszy. Oj ciekawa przyszłość.
  • warto byłoby porozmawiać o tym bezpośrednio w ug, np. na sesji
  • przypuszczam że woda opadowa (deszczowa) bedzie rotwana w basenie p.poż i podłaczona przelewowo do oczyszczalni