[Sonda] Druga tura wyborów na wójta
  • Pozytywnie2014 pisał(a):

    Szanowny Bjarni,

    Wiecej konkretów a nie pieniactwa. Pospierajmy sie na forum merytorycznie.
    Ukłony
    MM



    To napisz skąd wniosek, że RZ dogadał się z AB. Belki we własnym oku nie widzisz i mówi to osoba, która jako jedna z ostatnich może być posądzona o bronienie obozu PiS i AB.
    O konkrety będzie ciężko, bo jedyne jakie pewnie usłyszysz od RZ - o ile w ogóle będą, będą przedstawione u Mikulskich na spotkaniu GaPola, a ja na taki wiec się nie wybiorę.
    Na debatę się nie zanosi.
  • A propos brudnej kampanii ... W nocy z 22 na 23 listopada br. (sobota / niedziela) byłem świadkiem prowadzenia brudnej kampanii w naszej gminie. Jej celem miałem paść ja oraz komitet, z którym startuję w II turze wyborów na wójta Gminy Wiązowna.

    W sąsiedztwie kościoła mężczyźni chcieli zawiesić baner z tekstem szkalującym mnie jako kandydata na wójta Gminy Wiązowna. Po zwróceniu im uwagi zaczęliśmy nagrywać wydarzenie. Doszło do szarpaniny, w wyniku której został uszkodzony telefon komórkowy, z którego nagrywano całą „akcję”. Na szczęście film udało się zachować. Mężczyźni uciekli, a sprawa została przekazana policji.

    Mężczyźni zostali zidentyfikowani jako związani z prawicowym środowiskiem, a wśród nich byli pracownicy Urzędu Miasta Otwocka (!). W celu prowadzenia brudnej kampanii skorzystali także z mienia urzędu miasta. Te same osoby zostały przyłapane na podobnych działaniach w samym Otwocku. W tamtym przypadku również zgłoszono sprawę na policję.

    Materiał wyborczy (nieoznaczony logiem komitetu, co stanowi złamanie przepisów kodeksu wyborczego), który zostawili przy kościele, jest do odebrania u mnie. Gdyby Państwo byli świadkami podobnych zajść, bardzo proszę o zgłaszanie sprawy do mnie, mojego sztabu (kwwjanuszbudny@wp.pl) lub bezpośrednio na policję.

    Nie zamierzam uciekać się do podobnych metod, byle tylko osiągnąć cel. Pomówienia, oszczerstwa, które wobec braku kontrargumentów są wyciągane w czasie agitacji wyborczej, namawianie do głosowania nawet dzieci, którym (niczym symboliczna postać z bajki) rozdaje się owoce z informacją, kto jest ich sponsorem – to obce mi sposoby prowadzenia kampanii. Cóż, kiedy nie umie się kogoś pokonać, niektórzy uciekają się do wszelkich sposobów, by go złamać …

    Pozdrawiam, Janusz Budny
    www.budnynawojta.pl
    Post edytowany przez KWWJanuszBudny 2014-11-24 12:02:02
  • Ciekawe, czy ta sama osoba (osoby) jest autorem niepochlebnych ulotek na p. Bętkowską przed pierwszą turą? Bo jakoś taka zbieżność koncepcji i metod..
  • no i co na takie działenie powie "trolpyskaty" ?
  • działanie
  • chyba nie ma wątlipowości ,że to bojówki pana R.Z. wykorzystano mienie urzedu miasta i pracowników tej instytucji chyba ,ślad prowadzi do jeszcze jednej osoby .........
  • @Wazka

    Wywołany do tablicy powiem Ci co myślę. Mam nadzieję, że sprawa zostanie rzetelnie zbadana i jeżeli okażę się (tak jak sugerujesz), że miał z tym cokolwiek wspólnego Pan Zdunik (albo jego sztab) wrzucę pusty głos do urny wyborczej. Nie mam najlepszego zdania na temat kampanii wyborczej prowadzonej przez KWW Janusz Budny i jeżeli okaże się, że sztab Zdunika również gra nieczysto to wyrażę swój protest właśnie w taki sposób.

    Takie zagrywki są poniżej jakiegokolwiek poziomu, była taka sytuacja w Zakręcie. Ktoś na panią AB porozwieszał banery (wiem o dwóch) z podziękowaniem za nie wykonaną pracę. Niestety nikt tutaj nikogo za rękę nie złapał.

    Natomiast co do tej sytuacji, czekam na jakieś oficjalne informacje. Rozumiem, że postępowanie będzie prowadzone w trybie wyborczym? Mamy tydzień, czas pokaże.

    Stwierdzenie:

    Wazka pisał(a):

    chyba nie ma wątlipowości ,że to bojówki pana R.Z. wykorzystano mienie urzedu miasta i pracowników tej instytucji chyba ,ślad prowadzi do jeszcze jednej osoby .........



    to w tym momencie jedynie rzucanie insynuacjami, które w żaden sposób nie prowadzą do merytorycznej dyskusji.

    Odpowiedz mi Wazka na takie pytanie, jesteś zwolennikiem Pana Budnego, ma w tej chwili w radzie 8 osób, jak zostanie wójtem w zasadzie przez 4 lata będzie mógł robić co będzie chciał. Nie obawiasz się, że z tego może wyjść więcej złego niż dobrego? Teoretycznie wszystko brzmi ok, nic tylko planować, pozyskiwać, budować. Ale co jeśli na przykład interes garstki osób zostanie przedłożony ponad interes wszystkich mieszkańców? Kto go powstrzyma? To są moje obawy. Wolałbym, żeby była większa równowaga w tym wszystkim.

    Oczywiście to są tylko moje przemyślenia. Mam nadzieję, że inni wyrobili już sobie swoje zdanie. Nie myśl też, że mam lepsze zdanie na temat drugiego kandydata. Nie wiem na przykład czy Pan Zdunik powinien bawić się w Wójtowanie. Ma swoje idee ale obawiam się, że do tej pracy potrzebna jest też wizja tego jak gmina ma wyglądać za np 10 lat. O on do emerytury ma kilka. Może się okazać, że będzie za mocno się skupiał na rzeczach, które niekoniecznie wprowadzą nas (wreszcie!) w XXI wiek.

    Taki mamy wybór: możliwa stagnacja vs totalna samowola przez 4 lata.
    Chyba tylko charyzma obu Panów zdecyduje kto te wybory wygra.


    Pozdrawiam
    Post edytowany przez trollpyskaty 2014-11-24 15:14:19
  • Tak trol ..... jestem zwolennikiem Pana Budnego , zresztą nie ja jeden jak pokazało glosowanie , znam człowieka nie od dziś i wiem ,żę bardzo sie angażuje w to co robi i to zgodnie z planem nawet gdy jest blokowany. Dletego nie obawiam po ewentualnym wlaśnie tego Pana wyborze na Wójta ,żadnej samowoli z jego strony. Nie mo co gdybać ,że może tak , może nie. Bo gdyby babcia maiła wąsy to by wygrała konkurs eurovizji. Żadnych sygestii w mojej wypowiedzi tu nie ma tylko kropki ....... co do osoby . bedzie tak pa zatrudniony w urzedzie miasta zezna ,że wzioł umowę zlecenie , ale osoby nie zna bo mu nie dało tego na piśmie a, że było trzeba to napisał wniosek o odplatne wypożyczenie sprzętu. Zapewne jestes osobą dorosłą i taka forma protestu przez oddanie pustego głosu dla mnie jest brakiem odpowiedzialność, no i szkoda czasu na wyprawę do urny . Dodam też ,że takie działanie stwarza możliwość postawienia X przez osobę trzecią to juz lepiej postaw dwa X i głos będzie nieważny i już się nie da nic z nim zrobić , a Twój zamierzony cel zostanie osięgniety. No to by było na tyle . Pozdrawiam
  • No widzisz, powinieneś się cieszyć bo ja na przykład nie znam kandydatów i mam dylemat. Muszę gdybać. I nie ja jeden w tym momencie, jak pokazało głosowanie.
    Ciekawa historyjka z tym "zatrudnionym w urzędzie". Nie sądzisz, że nie ma co gdybać? Poczekajmy na wynik tej sprawy. Sprawa przecież została przekazana na policję wraz z dowodami, prawda?
    Co do wrzucenia pustego głosu, wydaje mi się, że z symbolicznego punktu widzenia to właśnie pusta kartka ma większe znaczenie. Natomiast potraktuje to jako radę od starszego, bardziej doświadczonego kolegi i wykażę się nieufnością w stosunku do komisji wyborczej skreślając obie kratki:-)

    A już tak na poważnie, szanuję ludzi, którzy będą głosowali na Pana Budnego. Jak już gdzieś na tym forum pisałem, ma dużo plusów (zwłaszcza w obecnej sytuacji) ale w moich oczach ma też dużo minusów.

    Może tak, skoro tak dobrze znasz Pana Budnego to przedstaw mi jakieś powody/sprawy które udało mu się załatwić dla naszej gminy, które mogłyby mnie przekonać do jego kandydatury. I nie pisz mi żebym sobie poszukał, wiem jak działa wyszukiwarka. Chodzi mi o Twoje powody.
  • no przeciez od dawna , juz wiadomo ,ze nie ma ludzi idealnych . ok napiszę tylko tak póżnym wieczorem teraz nie ma za duzo parcy
  • trol wiesz nie napisze nic ,nie to że nie wiem ,ale nie chce być piany ,moze tylko tyle że po wyborach w 2006 i mimo zastanego gminego balaganu , udalo sie wiele rzeczy odkręcić i zrobić sporo nowego. Ale dzis już nikt o tym nie pamieta. Szkoda ,ze nie dane było im dokończyć zamierzeń. I w od 2010 nastapiło uwstecznienie a to co zrobiono to tylko na bazie projektów poprzedniej wladzy.
  • Wazka pisał(a):

    trol wiesz nie napisze nic ,nie to że nie wiem ,ale nie chce być piany ,moze tylko tyle że po wyborach w 2006 i mimo zastanego gminego balaganu , udalo sie wiele rzeczy odkręcić i zrobić sporo nowego. Ale dzis już nikt o tym nie pamieta. Szkoda ,ze nie dane było im dokończyć zamierzeń. I w od 2010 nastapiło uwstecznienie a to co zrobiono to tylko na bazie projektów poprzedniej wladzy.



    A można prosić o szczegóły, bo jakoś inaczej to widzę... Jeśli piszesz o kontynuacji pewnych tematów, to rozumem, bo jest to normalne. Jeśli twierdzisz, że nie zrobiono nic ponad to, to jesteś w błędzie lub wręcz mówisz nieprawdę.
  • Nemo pisał(a):


    A można prosić o szczegóły, bo jakoś inaczej to widzę...



    Projekty które powstały za czasów MJ i JB...
    Przenieśmy się w czasie i zacytujmy sprawozdanie wójta za 2006-2010:
    "Na realizacje czekają następujące, wykonane dokumentacje projektowo-wykonawcze :
    1. Projekt budowy chodnika dla pieszych w ul. Mlądzkiej w m. Emów odcinek od skrzyżowania z drogą
    wojewódzką nr 721 do mostu na rzece Świder, o długości 1 160 mb,
    2. Projekt budowlano wykonawczy przebudowy drogi gminnej - ul. Pęclińskiej, łączącej Wiązownę
    Kościelną z m. Pęclin odcinek dł. 1 065 mb, "

    To nie jest cytat z obecnego sprawozdania, a poprzedniego, w którym te projekty powstały.

    Poza tym:
    Przedszkole w Zakręcie - tu wyprostowano wiele spraw, ale rozpoczęto realizację projektu w 2010r.
    Przebudowa budynku w Woli Karczewskiej - rozpoczęta w poprzedniej kadencji
    Rozpoczęto termomodernizację przedszkola w Wiązownie – wykonano dokumentację projektową,
    złożono wniosek o dofinansowanie zadania z WFOŚiGW. - w poprzedniej kadencji.

    TERAZ tymi projektami i ich wykonaniem chwali się AB w swoim sprawozdaniu. Pardon - chwaliła - "dzięki urokom demokracji".
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-25 10:22:37
  • I druga sprawa, która mnie interesuje.
    Wieść gminna niesie, że Samopomoc Chłopska ledwo zipie finansowo. Nie chcę dociekać i roztrząsać tutaj kto za to odpowiada. Jednak jedna rzecz mnie nurtuje. Skoro u Mikulskich przeprowadzana jest debata - chciałbym mieć pewność, że podział majątku upadającej Samopomocy Chłopskiej i ew. przejmowaniu Restauracji Mazowsze przez jednostki do tego zmuszone rozbudową S17 (wiadomo z czegoś trzeba żyć) nie będzie miało wpływu to, że debatę organizowano w budynkach należących do członków Rady Nadzorczej.
  • Dobrze Mataj piszesz. Zgadzam sie z toba. =D>
  • Do Mataja
    Wójt M. Jędrzejczak i jego ekipa (2006-10) byli pod wielkim wrażeniem dokonań wójta Chudego z gminy Czarna. To on ich zainspirował mówiąc: "róbcie projekty na wszystko, trzeba mieć ich pełne szuflady, aby wyjąć, gdy pojawi się kolejny nabór na środki zewnętrzne" ... I M. Jędrzejczak go posłuchał, w efekcie czego było więcej projektów niż możliwości ich wykonania.
    Normalna ciągłość władzy polega m. in. na tym, że nie wyrzuca się dokonań poprzedników do kosza, ale realizuje najbardziej potrzebne i realne projekty. To chyba oczywiste? Tak zrobił M. J., tak zrobiła A. Bętkowska. Przy czym jedno z nich chwaliło się w sprawozdaniu przygotowaniem projektu, drugie jego realizacją. Cóż w tym złego?!
    Innym tematem są zaniechania (np. WCK) lub tworzenie i wykonanie nowych projektów (np. budowa nowego zbiornika dla SUW Lipowo).

    Mataj napisał (w domyśle "za Jędrzejczaka):
    "Przedszkole w Zakręcie - tu wyprostowano wiele spraw, ale rozpoczęto realizację projektu w 2010r.
    Przebudowa budynku w Woli Karczewskiej - rozpoczęta w poprzedniej kadencji
    Rozpoczęto termomodernizację przedszkola w Wiązownie – wykonano dokumentację projektową,
    złożono wniosek o dofinansowanie zadania z WFOŚiGW. - w poprzedniej kadencji".

    A ja mówię "nieprawda":
    - przedszkole w Zakręcie - zostawiono projekt wraz z wadliwą ekspertyzą starej kaplicy - gdyby przystąpiono do realizacji mielibyśmy spektakularną katastrofę budowlaną; trzeba było zlecić nową ekspertyzę, stosownie zmienić projekt i wybudować,
    - przebudowa budynku w Woli Karczewskiej - M. J. zostawił rozpoczęty projekt i nie uporządkowane do końca sprawy własnościowe, budowa nie ruszyła,
    - wniosek do WFOŚIGW (na kanalizację) złożono, ale pieniędzy nie dostaliśmy; A. Bętkowska złożyła nowy wniosek (na inny zakres) i kasę mamy.
  • Bo mu się skończyła kadencja.
  • Skoro wszyscy kandydaci są tacy"cacy" to niech odpowiedzą na fundamentalne pytanie o przyszłość gminy - kto popiera a kto jest przeciw wydobywaniu gazu z łupków ? To wbrew pozorom pytanie nr 1 w skali umownej 1-10 bo dotyczy spadku wartości nieruchomości, rozwoju gminy, nowych płatników podatków na rzecz gminy, dostępu do wody pitnej i przemysłowej ( np. podlewanie plonów rolnych), stanu dróg itd. itp.
  • Nemo pisał(a):


    Normalna ciągłość władzy polega m. in. na tym, że nie wyrzuca się dokonań poprzedników do kosza, ale realizuje najbardziej potrzebne i realne projekty. To chyba oczywiste? Tak zrobił M. J., tak zrobiła A. Bętkowska. Przy czym jedno z nich chwaliło się w sprawozdaniu przygotowaniem projektu, drugie jego realizacją. Cóż w tym złego?!
    Innym tematem są zaniechania (np. WCK) lub tworzenie i wykonanie nowych projektów (np. budowa nowego zbiornika dla SUW Lipowo).

    Mataj napisał (w domyśle "za Jędrzejczaka):
    "Przedszkole w Zakręcie - tu wyprostowano wiele spraw, ale rozpoczęto realizację projektu w 2010r.
    Przebudowa budynku w Woli Karczewskiej - rozpoczęta w poprzedniej kadencji
    Rozpoczęto termomodernizację przedszkola w Wiązownie – wykonano dokumentację projektową,
    złożono wniosek o dofinansowanie zadania z WFOŚiGW. - w poprzedniej kadencji".

    A ja mówię "nieprawda":
    - przedszkole w Zakręcie - zostawiono projekt wraz z wadliwą ekspertyzą starej kaplicy - gdyby przystąpiono do realizacji mielibyśmy spektakularną katastrofę budowlaną; trzeba było zlecić nową ekspertyzę, stosownie zmienić projekt i wybudować,
    - przebudowa budynku w Woli Karczewskiej - M. J. zostawił rozpoczęty projekt i nie uporządkowane do końca sprawy własnościowe, budowa nie ruszyła,
    - wniosek do WFOŚIGW (na kanalizację) złożono, ale pieniędzy nie dostaliśmy; A. Bętkowska złożyła nowy wniosek (na inny zakres) i kasę mamy.



    @Nemo:
    1. Ciągłość pewnie - ale jeśli zarzuca się poprzedniej ekipie nieróbstwo, a samemu bazowało się na jej projektach to trochę żenua. Jedynie wyliczyłem te, które rzuciły mi się w oczy (zajęło mi to 5 minut), kontynuacja to normalne - chciałbym jednak pewnej uczciwości w pisaniu co, jest czyje ;) Wiem, że to idealistyczne - od razu zaznaczam - do polityki się nie garnę, na wójta nigdy nie będę startował :P
    2. WCK - taaa jassne i mam znów uwierzyć, że AB robiła wszystko, żeby ten projekt wybudować tak jak zapewniała, ale "zły Marszałek" się nie zgodził. Być może nie było nas na to stać (jestem innego zdania, ale ok, przyjmijmy taką tezę) - ale AB mydliła nam oczy, że robiła wszystko co w jej mocy, żeby to wybudować, a była przeciwna i proszę - nie zaprzeczaj, bo doskonale wiesz jak było.
    3. Wyliczyłem na kolanie - pamiętam, że do przedszkola w Zakręcia były Twoje "ale" - masz rację.
    4. Faktem też jest, że AB zrobiła przedszkole, teraz modernizuje szkołę w Malcanowie. Oba projekty jak się domyślam ogrzewane z pieców olejowych, oba bez kanalizacji za to z mega zbiornikami na szambo - nie dziwota, że koszt gminnej oświaty jest taki, jaki jest. W Malcanowie PGNiG chciało robić projekt gazociągu, ale zainteresowanie było małe. Może gdyby wójt wpadła na pomysł wykorzystania gazu do ogrzewania szkoły - PGNiG już budowałby nitkę, ale po co...
  • @vegul

    Moje stanowisko w tej sprawie jest jasne i klarowne od samego początku. Mi też nie podobają się odwierty prowadzone na terenie gminy, które rozpoczęły się w kończącej się kadencji. Tak jak większość z Państwa, mam żal do ustępującej Pani Wójt, że nie konsultowała w odpowiedni sposób swoich decyzji w tej sprawie z mieszkańcami. Niestety, mleko się już rozlało. Jeśli zostanę wybrany na wójta, zamierzam być ostrym recenzentem działań koncernów. Będę pilnował, protestował i robił wszystko, by nasza gmina (rozumiana jako mieszkańcy, teren i bogactwo przyrodnicze) nie ucierpiała. Tak, jak w innych sprawach, tak i w tej zamierzam przede wszystkim słuchać głosu mieszkańców.

    Z poważaniem,
    Janusz Budny
  • Mataj pisał(a):


    @Nemo:
    1. Ciągłość pewnie - ale jeśli zarzuca się poprzedniej ekipie nieróbstwo, a samemu bazowało się na jej projektach to trochę żenua. Jedynie wyliczyłem te, które rzuciły mi się w oczy (zajęło mi to 5 minut), kontynuacja to normalne - chciałbym jednak pewnej uczciwości w pisaniu co, jest czyje ;) Wiem, że to idealistyczne - od razu zaznaczam - do polityki się nie garnę, na wójta nigdy nie będę startował :P
    2. WCK - taaa jassne i mam znów uwierzyć, że AB robiła wszystko, żeby ten projekt wybudować tak jak zapewniała, ale "zły Marszałek" się nie zgodził. Być może nie było nas na to stać (jestem innego zdania, ale ok, przyjmijmy taką tezę) - ale AB mydliła nam oczy, że robiła wszystko co w jej mocy, żeby to wybudować, a była przeciwna i proszę - nie zaprzeczaj, bo doskonale wiesz jak było.
    3. Wyliczyłem na kolanie - pamiętam, że do przedszkola w Zakręcia były Twoje "ale" - masz rację.
    4. Faktem też jest, że AB zrobiła przedszkole, teraz modernizuje szkołę w Malcanowie. Oba projekty jak się domyślam ogrzewane z pieców olejowych, oba bez kanalizacji za to z mega zbiornikami na szambo - nie dziwota, że koszt gminnej oświaty jest taki, jaki jest. W Malcanowie PGNiG chciało robić projekt gazociągu, ale zainteresowanie było małe. Może gdyby wójt wpadła na pomysł wykorzystania gazu do ogrzewania szkoły - PGNiG już budowałby nitkę, ale po co...



    Ad. 1
    Nie wiem co masz na myśli pisząc o zarzutach nieróbstwa dla poprzedniej ekipy.
    Ad. 2
    Nic takiego nie napisałam! Wspomniałam tylko WCK jako dowód na zaniechanie.
    Ad. 3
    Bez komentarza.
    Ad. 4
    Szkołę w Malcanowie się buduje, a nie modernizuje. To po pierwsze. Po drugie: zaprojektowano szambo i ogrzewanie olejowe. I nie dlatego, że pomroczność jasna komuś przesłoniła myślenie, ale dlatego, że takie są możliwości.
    Nitka kanalizacyjna "idzie" na Malcanów, ale do szkoły dojdzie za kilka lat najprędzej, a szkoła ma zacząć działać dużo wcześniej (I etap już na koniec 2015 r.), więc szambo jest nieuniknione.
    Zarzut odnośnie gazu także chybiony, bo toczono dialog (pisemny) z PGNiG, które niestety nie było zainteresowane inwestycjami na tym terenie, mimo szkoły i wniosków mieszkańców.
  • Ad. 1
    Nie personalnie do Ciebie. Takie zarzuty pojawiały się tu kilkakrotnie wobec ekipy MJ. A sam wiem i widzę, że obecna ekipa (jeszcze tak Was można mówić) - pracowała nierzadko na papierach przygotowanych przez nich.

    Ad.2
    Bo to jest dowód na zaniechanie. Obu ekip.

    Ad.4
    Modernizuje?! Po tym co tam się dzieje wnoszę, że taniej byłoby to zrównać z ziemią i wybudować od nowa...
    Odnośnie kanalizacji - chodziło mi głównie o Zakręt i przedszkole.
    O dyskusjach w sprawie gazu z PGNiG nie wiedziałem, że takie się toczyły - niestety polityka informacyjna zarówno rady jak i UG nie jest mocną stroną i to nie od tej kadencji.
    Ciekaw jestem, czy Ty, gdybyś budowała teraz dom, czy zdecydowałabyś się na opalanie go olejem opałowym (chyba nie ma droższego źródła energii, no! oprócz elektrycznego).
  • jaro pisał(a):



    I to nie jest jakaś wymyślona historia, ale fakty za które rozlicza właśnie Pana tamtejsza społeczność.



    Droga w Izabeli?
    Ja bym tego drogą nie zazwała. TO jest kpina jakaś a nie droga.
    Ale obietnice pan Budny ma wielkie.
    I potem tyle się z nich okaże co z tą drogą.

  • mmka masz rację ta droga to koszmar nie wyobrazam sobie zimy .ale skoro Pan Budny obiecał to zrboi wszystko by słowa dotrzymać .
  • A czy Pan Budny widział peryferie gminy i jej drogi?
    Bo jeśli widział drogę w Rzakcie, albo w Porębach, to o "waszej" drodze pomyśli że to autostrada :)

    Gmina liczy się jako całość, ktoś przyrośnięty za bardzo do centralnej jej części powtórzy sukces wyborczy Pani Będkowskiej.

    Zastanawiam się nad nieobecnością na forum Pana Zdunika... może nieśmiały?
  • Chciałabym, żeby któryś wójt przejechał się albo przeszedł wszystkimi drogami w gminie. To dobre i dla zdrowia, i dla wiedzy, co i jak robić w tym temacie!
  • Od kiedy droga przez Rzaktę jest gminna?!
  • O liście dróg do remontu:
    KWWJanuszBudny pisał(a):

    Taka lista powstanie po ustaleniu z radnymi, sołtysami i mieszkańcami. Będą na niej i drogi powiatowe (które chcemy remontować we współpracy z samorządem powiatowym), i drogi gminne.



  • moge zapewnić ,że jesli chodzi o drogi to kandydat na wójta Pan Budny nie jeden raz jechachał i chdził tymi wlasnie drogami i doskonale zdaje sobie sparwę z tej tragedi i wie ,że trzeba sie szybko tym zająć . Nie ma co sie spierać jaka gminna , czy powiatowa itp trzeba działać. A co do Pana Zdunika no cóż odwaga chyba nie jest jego mocną stroną.
  • Naprawdę nie trzeba jechać na peryferie gminy, żeby dostrzec tragedię jaką są drogi. Ściana wschodnia to przy nich pikuś. Zapraszam na Kącką. Dotychczasowa Pani Wójt ograniczała się do stwierdzeń, że jest to droga powiatowa więc mieszkańcu gmina ma cię głęboko w .... sam sobie radź.
  • trochę zresztą niepokoi mnie brak konkretnych dróg określonych przez pana J.B. jako priorytet do działań. Przecież jest mieszkańcem gminy nie od dziś i zna je doskonale. Wie, gdzie jest najgorzej i jak zurbanizowane są tereny przyległe. Trzeba badań, konsultacji, ankiet itp.? coś mi się widzi, że to ucieczka przed deklaracjami. Właściwie jakby nie udało się w ciągu 4 kolejnych lat zrobić żadnej z nich to nie bardzo jest się do czego doczepić porównując to z deklaracjami :)
  • @Lokokoko - przynajmniej jest deklaracja, że jest to jeden z priorytetów. Kontrkandydat póki co ma wszystkich głęboko, a przemówi ludzkim głosem na debacie.
  • no ciekaw jestem czy kontrkandyat przybędzie dzis na debatę do za Zakrętu.
  • Nie przybedzie bo dziś akurat robi spotanie dla mieszkancow w ,,swojej szkole''jak to nazywa. Na Zakręt sie wypiął bo Cegliński go poparł to po co ma jeżdzić szoda paliwa. Co swoje klimaty, to swoje! Trzeba sie w końcu podbudować przed jutrzejsza debata.
  • no fakt nie przyjechał nie wiedziałem ,że ma spotkanie w swoim prywatnym folwarku ze swoja watachą , bo bymp , pojechał jutro sie wybieram na jego debatę , tylko teraz to nie wiadomo , czy na debatę przyjedzie Pan J.B.
  • dodam jeszcze ,że spotkanie , które mialo być debatą było bardzo konstruktywne widać ,że Pan Janusz Budny zna się na rzeczy ,ma duże doświadczenie samorządowe i prawne oraz wie co mówi. A przedewszystkim nie obiecuje gruszek na wierzbie.
  • Na FB-owym profilu kandydata na wójta p. J. Budnego jest wpis następującej treści: "(...) Roman Zdunik afiszuje się koniukturalnie jako PIS. To gorsze niż tzw. bezpartyjny bolszewik. Nigdy nie poparł w powiecie inicjatywy Zarządy dobrej dla naszej Gminy aby nie narazić się powiatowym władzom PIS."

    Więc pytam, choć nie jestem wielbicielką PiS, lecz Platformy:
    - czy nie jest koniunkturalizmem ukrywanie w wyborach swojej przynależności do PO, bo gmina pisowska?
    - co dobrego dla gminy zrobił radny powiatowy J. Budny - członek zarządu - np. w zakresie budowy i remontów dróg powiatowych (konkrety proszę)?
    - jaki standard kontaktów z władzami gminy kończącej się kadencji kultywował kandydat na wójta?
    - jakie głoszone na spotkaniach osiągnięcia mają na swym koncie wybrani radni KWW Janusz Budny (ci, którzy działali w kadencji 2010-14), skoro twierdzą, że przez minione 4 lata nic nie zrobiono?
    - czemu kandydat zarzuca przeciwnikom wrogie i niecne działania, podczas gdy sam prowadził negatywną, wrogą kampanię?
    Dorota Pliszczyńska


    Post edytowany przez Nemo 2014-11-27 10:17:30
  • Nemo pisał(a):

    Na FB-owym profilu kandydata na wójta p. J. Budnego jest wpis następującej treści: "(...) Roman Zdunik afiszuje się koniukturalnie jako PIS. To gorsze niż tzw. bezpartyjny bolszewik. Nigdy nie poparł w powiecie inicjatywy Zarządy dobrej dla naszej Gminy aby nie narazić się powiatowym władzom PIS."



    Gwoli ścisłości, bo dostrzegam tu manipulację - Cytujesz to co napisała Jolanta Koczorowska, a nie Janusz Budny. Rozumiem, że jeśli Ci napiszę na stronie FB, że popierasz JB to będzie to oznaczało, że to Twoje słowa?

    A na resztę pytań niech odpowiada adresat.
  • Napisałam tylko, że na profilu J. Budnego jest wpis o treści... A nie, że napisał to on sam.
    Znów kłania się czytanie ze zrozumieniem lub bez negatywnego nastawienia [-X
  • Nemo , ale Pan J.B. na swoich materaiłach wyporczych zarówno wcześniejszych jak i chyba obecnych ma takie informacje zawarte. Duże wyzwanie go dziś czeka jeśli chodzi a dzisiejszą debatę w Wiązownej, oczywiście jeżeli się zdecyduje wziąść w niej udział.
  • Nemo pisał(a):

    Napisałam tylko, że na profilu J. Budnego jest wpis o treści... A nie, że napisał to on sam.
    Znów kłania się czytanie ze zrozumieniem lub bez negatywnego nastawienia [-X



    Rety, ale ty masz ego... Naprawdę nie mam co robić, tylko negatywnie się do Ciebie nastawiać. Dorota, proszę Cię... To nie był atak na Ciebie, a wyjaśnienie - nie każdy wchodzi na FB, nie każdy czyta jego profil. Nie każdy wie, że wpis na stronie Budnego, nie musi być jego autorstwa. To wszystko ;) Więcej dystansu...
  • Ego? Pewnie, w końcu jestem Lwem!
    Dobra, luzuję, choć byłam pewna, że się nie spinam... Przede wszystkim nie chciałam być niemiła dla Ciebie.
    To co? Rozejm? :-t
  • Nemo pisał(a):

    Ego? Pewnie, w końcu jestem Lwem!
    Dobra, luzuję, choć byłam pewna, że się nie spinam... Przede wszystkim nie chciałam być niemiła dla Ciebie.
    To co? Rozejm? :-t



    Rozejm podpisuje się po wojnie... a tu co najwyżej staropolska łajanka sztachetami była ;)
    Pewnie, że rozejm!

    Gdyby nie start Zdunika z list PiS to nie wiem, czy miałby szansę dostać się do powiatu, bo obaj kandydaci chyba nie odnieśli tam spektakularnych sukcesów.
    Zdunika AB objeżdżała przy każdej możliwej okazji, więc kontaktów "z władzami gminy kończącej się kadencji" też chyba nie ma najlepszych? ;)
    Nic to sztabowcom ułatwiać roboty nie zamierzam. Mam nadzieję na ciekawą debatę dzisiaj dwóch radnych powiatowych, którzy będą popisywać się swoimi osiągnięciami z Urzędu Otwockiego.

    Edycja: Skreśliłem zdanie w którym pisałem bzdury o nieprzynależeniu Budnego do PO (nie wiedziałem, że jest jej członkiem).
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-27 12:30:08
  • Dzisiejsza debata może być gorąca, ciekawi mnie co jeszcze pan Zdunik za obietnice złoży.
  • Ja tam nie idę. Co to za debata, w której nakręca się socjalizm na ... brak mi określenia.
    Może jutro do Wiązowny się przejdę, to zobaczę, jakie nastroje w świecie
  • no i byłaś
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje