Bociany
  • Witam, przejeżdżając ostatnio przez Żanęcin zasmucił mnie widok a w zasadzie jego brak ,tego co od lat urzekało mnie tam... Zniknęła platforma dla bocianów :( Jak to możliwe przylecą do domu i co??? :-( Przez ostatnie lata obserwowaliśmy wracające bociany i ich potomstwo które powijali w Żanęcinie i serce rosło przez ten widok.. Dlaczego gniazdo ktoś usunął i czemu jest to możliwe ?
  • Też to zauważyłam. Na szczęście gniazdo zostało umieszczone na specjalnym słupie, trochę głębiej, na tym samym terenie. Niestety obserwacja bocianiej rodziny będzie w tym roku utrudniona. Bocian też przyleciał, więc chyba wszystko ok. Podejrzewam, że gniazdo mogło zostać uszkodzone podczas wichur, wtedy co przewracały się przystanki autobusowe.
  • Odniosłem wrażenie (być może mylne), że platforma zniknęła wcześniej, ale bocianów faktycznie brakuje, bo zawsze oglądałem i rodziców, i dzieciaki z zaciekawieniem. :(
  • Dzisiaj widziałem pierwszego w tym roku, całkiem niedaleko Żanęcina - pewnie osobnik zauważony przez Don Kichota.
    BTW w lutym/marcu widziałem na łąkach w okolicy Pęclina żurawie.
  • W Wólce Mlądzkiej jest kilka gniazd na słupach.
  • No właśnie - sporo żurawi jest. Nie tylko w Pęclinie, ale i w Malcanowie.
  • Don_Kichot wielkie dzięki za pocieszające wiadomości o losie rodzinki Żanęcińskich bocianków :) Ważne że mają domek :)
    Post edytowany przez 3fritz 2014-04-01 23:43:43
  • Pan Ryszard Szczęsny przesłał nam zdjęcia z Kącka:
    image
    image
    image
    800 x 534 - 94K
    800 x 533 - 79K
    800 x 534 - 62K
    Post edytowany przez admin 2014-04-02 06:08:51
  • .. i z Rzakty:
    image
    image
    800 x 534 - 130K
    800 x 534 - 102K
  • Bocianie gniazdo jest też w Stefanówce przy przy przystanku autobusowym.Oczywiście jest zasiedlone