• Szanowna Pani Wójt.
  Dlaczego jakiekolwiek załatwienie sprawy w UG Wiązowna trwa 2 x dłużej niż winnych gminach powiatu Otwockiego? Dlaczego wyrabiając sobie zdjęcie do dowodu osobistego, fotograf jak usłyszał że to to Wiązowny to kazał zmienić ustawienie i stwierdził, że tam mają "inne zasady" i co się okazało - miał rację! Dlaczego Gmina wiązowna ma złą opinię, dlaczego prcownicy są niemili i NIEKOMPETENTNI a przy tym mało pomocni. I najważniejsze dlaczego pani z tym nic nkie robi i nie wyciąga wniosków?
  Arkadiusz Matejko
  odpowiedź:
  zwiń
  Szanowny Panie,
  W Urzędzie Gminy Wiązowna sprawy związane z wydawaniem dowodu osobistego załatwiane są w oparciu o przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 06 lutego 2009r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty (Dz. U. z 2009 r. Nr 47, poz. 384). Zgodnie z §7 tego rozporządzenia do wniosku o wydanie dowodu osobistego załącza się „dwie wyraźne i jednakowe fotografie o wymiarach 35x45 mm, odzwierciedlające aktualny wizerunek osoby, której wniosek dotyczy, przedstawiające tę osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w taki sposób, aby ukazywały głowę w pozycji lewego półprofilu i z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy”. Niestety zdarzają się przypadki dostarczania zdjęć nie spełniających ww. wymogów. Nawet w takich przypadkach nikt nie zgłaszał zastrzeżeń do pracowników USC co do wizerunku osoby na zdjęciu, chociaż skutkowało to tym, że osoby te musiały powtórnie dostarczyć zdjęcia, tym razem spełniające wymogi prawne.
  Wobec powyższego na stanowisku USC umieszczono wzór prawidłowego zdjęcia do dowodu osobistego wraz z podstawowymi informacjami dot. wydawania dowodów osobistych.
  Z wyrazami szacunku:
  Wójt Anna Bętkowska
  (odpowiedź przygotowała Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Alina Dębska tel. 22-789-01-20 w 236)
  P.S. Zapraszam na rozmowę ws. uwag do pracy urzędników. :(( ~X( 8-> <:-P [-( :-$ B-) :-S :-((
  Post edytowany przez admin 2014-01-22 11:37:54
 • A dlaczego wydanie WZ tyle trwa? ;)
 • "bo to gmina wiejska"
 • I dzika urbanizacja.
 • P.S. Zapraszam na rozmowę ws. uwag do pracy urzędników.
  Na tą rozmowę musi wybrać się większość mieszkańców więc trzeba zrobić spotkanie w plenerze bo sala konferencyjna okaże się za mała.
  Post edytowany przez Rutek 2014-01-04 01:19:09
 • Najlepiej w nowym Parku przy lubelskiej :))
 • Historia zatoczyla kolo, bo wrocilismy do punktu wyjscia. Przydalaby sie duza sala widowiskowa, jaka miala znalezc sie w WCK. Sensu budowy ktorego nie wodziala nasza Wojt! ;)
 • No rzeczywiście, spotkanie urzędników z mieszkańcami to na pewno było by widowisko godne sali widowiskowej. Ale na poważnie to wolał bym żeby tego typu argumenty nie były brane pod uwagę przy gminnych inwestycjach - że niby WCK należało zbudować żeby urzędnicy mieli gdzie spotykać się z mieszkańcami. Na taką rzadką okazję, za dużo mniejsze pieniądze, można po prostu wynająć salę - nawet z wyżywieniem i wszelkimi wygodami będzie taniej niż w WCK.
 • Nightwatch - a znasz takie pojecia jak "zart", "ironia" czy "hiperbola"? ;)
 • A, te takie jagody co się z nich sok robi? Nie lubię...
 • Jeden lubi ogorki, inny ogrodnika corki ;)