przerwa wakacyjna
  • Jeżeli ktoś miał wątpliwości... może  przeczytać na wiazowna.info.pl
    Traktowanie użytkowników jako dawców jest kwestią podejścia.
    Ja się zraziłem dawno,
    inni 3 czerwca lub teraz.
    Ktoś pozostał?
    max

  • Max, sezon ogórkowy, a ty jątrzysz... Sam nie masz urlopu to drugiemu bronisz? Portal jest jednoosobowy, trudno, żeby pracować 365 24/7...
  • @Mataj
    Gdy piszemy źle o gminie, to dla dobra ogólnego, zwracając uwagę na osobę której sprzyjasz, to już "jątrzenie"?
    Zablokowane komentarze przez 1/12 roku to normalna praktyka internetowa?
    Nie, raczej kolejny dowód braku szacunku dla autorów/czytelników.
    Portal jest jednoosobowy? Przypominam, chętnych do pomocy z pracy wykluczono.
    max


  • No ciezko sie z Maxem nie zgodzic. Mataj, ja wiem, ze portal jest jednoosobowy. Tyle ze to troche na zyczenie Phili. Co wiecej, czy ktos jeszcze pamieta jak to sie wszystko zaczelo? Skad sa ludzie, ktorzy portal czytaja? Uwazam, ze portal Phili, ktory jest jej wlasnoscia... tak naprawde nie do konca jest tylko jej, ale ludzi, ktorzy go tworzyli, czytali, dyskutowali.

    Szkoda.
  • cyt: " Uwazam, ze portal Phili, ktory jest jej wlasnoscia... tak naprawde nie do konca jest tylko jej, ale ludzi, ktorzy go tworzyli, czytali, dyskutowali."


    Tak, portal nie do końca jej , to prawda.Tak samo jak prawdą jest, że odpowiedzialność była tylko jej. Pisać mógł każdy kto chciał i niemal co chciał, ale jak co do czego przyszło, to Ona dostała pismo przedprocesowe.Mówiąc krótko, portal był częściowo i trochę "nasz", odpowiedzialność za słowo 100 % Phili.W swietle procesu wytoczonego przez Sikorskiego oraz drugiegom przeciwko stronie antyprezydenckiej, wyglada to, jak się zastanowić, nieco inaczej     

  • Max - bo ewidentnie, żeś się przypiął osobowo, stąd jątrzenie. ;)
    V460, Max - macie racje, pytanie kto bierze odpowiedzialność za pisanie na portalu? Niestety Portal jest zarejestrowany jako gazeta, w wówczas komentarze mogą być brane jako materiał prasowy, a to prowadzi to wysyłania pism przedprocesowych.
    Gdyby kiedyś, jakiś idiota chciał zrobić koło pióra autorce - nie byłoby to zbyt trudne. Wrzucić parę nędznych komentarzy podczas nieobecności, a potem pójść z tym do sądu.. Nie chodzi o to, czy faktycznie będzie miał rację, czy wygra sprawę, ale o to, czy chciałoby wam się ganiać z takim idiotą po sądach?
    Przychylam się do tego co pisze Jaskrawy - portal jest wszystkich, odpowiedzialność Phili. BA! Każden z nas pisze pod nickiem (abstrahując od tego, że każdego z nas bez większych problemów można namierzyć jak troszkę się postarać, w niektórych przypadkach nie trzeba się specjalnie starać), to Portal jest przypisywany konkretnej osobie fizycznej, nawet nie prawnej. Nie oszukujmy się - to mała gmina ;)
  • @Mataj "czy chciałoby wam się ganiać z takim idiotą po sądach?" od tego są prawnicy, jeżeli "idiota" chce ich utrzymywać - proszę bardzo. "Wrzucić parę nędznych komentarzy podczas nieobecności" - właśnie w tym chciałem pomagać. Więcej! Robiłem to przez kilka miesięcy. Po czym ... itd. Wiesz o co mi chodzi. Obecna sytuacja jest wynikiem "polityki" Joanny.
    @Wszyscy usystematyzowana współwłasność o której pisze V460 jest tym, co miałem na myśli namawiając Was do założenia nowego, Naszego miejsca w sieci.
    max

  • Najlepiej na serwerze na Kajmanach. Czy wiazowska poczta dostarcza tam pisma przedprocesowe?

    Wszyscy maja racje. Tylko wydaje mi sie, ze Phili zadzialala zbyt szybko, bez proby zastanowienia sie i przedyskutowania w szerszym gronie roznych wariantow i rozwiazan. Pomijam, ze zrealizowala scenariusz tych, ktorzy ja chcieli przestraszyc / zastraszyc. Szkoda.
  • v460 zgadzam się. Sygnały, że jest "za ostro" pojawiały się dużo wcześniej niż pismo przedprocesowe. 
    Współtwórcy portalu od ostrości języka też nie stronili. Jak byłoby na portalu, który jest wspólny, czyli po naszemu niczyj, trudno powiedzieć. 
    Max masz chyba z Phili jakąś niewyjaśnioną sprawę. Nie mam pojęcia o co chodzi, ani czasu/ochoty się zagłębiać.
    p.

  • max pisał(a):

    @Mataj "czy chciałoby wam się ganiać z takim idiotą po sądach?" od tego są prawnicy, jeżeli "idiota" chce ich utrzymywać - proszę bardzo. "Wrzucić parę nędznych komentarzy podczas nieobecności" - właśnie w tym chciałem pomagać.



    Skoro nawet UG, który nie ma pieniędzy, o czym przypomina podatnikom na każdym kroku, a ma pieniądze na prawników i radców, którzy doradzają zwalnianie kobiet na macierzyńskim. To może znaleźć się jakiś taki cwaniak, który niczym kamikadze pójdzie do sądu nawet z największą bzdurą.
    Abstrahując od tego - pismo przedprocesowe dotyczyło haseł: Kitraszenie - uważasz to za obraźliwe? Ja jako moderator W ŻYCIU bym tego nie usunął. Nawet, gdyby ktoś groził mi sądem. Bo to nie jest obraźliwe hasło. Idąc tym tropem Falandyzacja prawa to zbrodnia wojenna... :P No właśnie i czy tutaj w ogóle moderator pomoże?

    max pisał(a):

    @Wszyscy usystematyzowana współwłasność o której pisze V460 jest tym, co miałem na myśli namawiając Was do założenia nowego, Naszego miejsca w sieci.
    max



    ZAWSZE będzie to wszystko należało do kogoś, jednego. Czy to domena, czy to serwer. ZAWSZE będziesz to musiał zarejestrować na kogoś. Nawet jeśli będzie to osoba prawna zrzeszająca część mieszkańców, to reszta będzie poza tym.
    Sprawa moderowana w mojej pamięci nie była tak jasna, jak ją opisujesz. Zresztą wiele mnie to w tej chwili nie obchodzi, dyskutowaliśmy o tym w innym miejscu, nie rób więc znów OT. A najlepiej sprawę wyjaśnijcie między sobą - Ty i Phili.

    V460 - też uważam, że wysłane pismo było zaadresowane na jedną osobę, ale adresatem był portal, czyli wszyscy użytkownicy i to oni powinni decydować. No tak, tylko czy nadstawisz karku nawet, gdy sprawa jest oczywista, czy machniesz ręką na zasadzie - "mądry głupiemu ustępuje"?

    Passim - Tylko powiedz mi, kto te sygnały wysyłał? Bo w mojej pamięci utkwiło kilka prób Phili, która wzywała do zachowania kultury i spokoju dyskusji... W moim przekonaniu to "za ostro", o którym mówimy, w ogóle nie było "za ostro", to nawet "ostro" nie było, co najwyżej "tępe" było (a w ocenie czytelników pozostaje czy tępy był miecz, czy tarcza).

    Jak by było na portalu wspólnym? Tak samo jak było. Ktoś by kogoś kontrolował - zaraz inny by powiedział, że cenzura. Ktoś inny by użył soczystej puenty, drugi by się oburzył, że "nagonka". Mam wrażenie jednak, że jesteśmy troszkę nadęci i nie potrafimy znosić krytyki.
    Post edytowany przez Mataj 2011-07-07 10:42:38
  • @Mataj OT? Nie wolno mi pisać o wiazowna.info.pl? A o czym wolno pisać w topic-u dotyczącym tego portalu?  O złej Pani Wójt?

    "Cwaniak", który pójdzie do sadu z bzdurą przegra i zapłaci naszym prawnikom. Takie są zasady.

    Co do chronologii, zjawiska zamykania portalu nie wynikały z pisma, chyba, że te przychodziły wielokrotnie.
    max

  • Generalnie trzeba bylo poprostu zniesc anonimowosc. Podsuwalem taki pomysl, to mnie zakrzyczano. Mi by to nie przeszkadzalo. Uwazam, ze choc wielokrotnie pisalem ostro, to nie przekroczylem granicy. To co pisalem anonimowo, rowniez pod nazwiskiem powiedzialbym w ten sam sposob.

    Nie podobaly mi sie poglady Macieja? To mu o tym mowilem. Nie ma znaczenia czy wystepuje on pod nickiem Maciej czy tez jako Maciej T.

    "Skitraszone Powiazania", choc nie wiem kto to wymyslil... uwazam za bardzo trafny tytul, celnie opisujacy to co sie z "organem gminnym" dzieje. Jakos RedNacz Powiazan mogl wielokrotnie pisac bzdury o portalu, o zwolennikach budowy WCK i jakos wtedy nie czul sie z tym zle. No ale jak ludzie sie smiali z jego artykulow... no to poczul sie dotkniety do glebi.

    Wiecie co? Uwazam, ze jesli ktos dziala w zgodzie z samym soba... to w glebokim powazaniu ma glupoty, ktore na jego temat opowiadaja czy wypisuja. Takiego czlowieka poprostu zwykla bzdura nie da sie obrazic. I tyle ode mnie ;)

    Tak wiec, Panie Redaktorze prosze robic ciekawe, obiektywne Powiazania... bede pierwszym, ktory to doceni i pochwali. Nie czepiajmy sie Portali i Kobiet, ktore cos ciekawego maja (mialy?) do powiedzenia.
  • Brawo V460! Ja też uważam sformułowanie "Skitraszone Powiazania" za trafne. Nie podoba się Panu redaktorowi? Proszę mnie pozwać.


  • max pisał(a):

    Brawo V460! Ja też uważam sformułowanie "Skitraszone Powiazania" za trafne. Nie podoba się Panu redaktorowi? Proszę mnie pozwać.



    No to jest nas dwóch. Myślę, że i więcej by się znalazło. Autorem (proszę mnie poprawić, jeśli się mylę) był Majowy?
    V460 - to o czym piszesz ma miejsce na www.otwock24.home.pl - ludzie podpisują się imieniem i nazwiskiem. Byłbym skłonny tak robić, pytanie jak wielu poza nami? A przy okazji parę osób mogłoby uniknąć zgrzytów takich jak obrzucanie błotem urzędnika, z którym się nieświadomie rozmawia (a był taki przypadek na forum, jak niektórzy pamiętają ;) ). Nie twierdzę, że to było coś złego, ale może poziom wzajemnych relacji byłby wyższy...
    Post edytowany przez Mataj 2011-07-08 08:16:47
  • Zgadzam się z tym co napisał V460. A tak się zastanawiałem co się stało z poprzednim portalem i o co poszło a jak widać ktoś się zachował jak dziecko z piaskownicy, a morze prawda w oczy kole ? Myślę że przy takim przepływie informacji moderator czy admin (nie wiem do końca) po prostu coś przeoczyli ,nie doczytali i nie zablokowali .pozdro


    Post edytowany przez demetor 2011-07-28 05:38:10