Odpowiedzi na prywatne wiadomości
  • Przypominam, że na prywatne wiadomości można odpowiadać tylko na forum, w zakładce "Rozmowy". Wysyłane maile są tylko powiadomieniami o prywatnych wiadomościach od systemu, mailowe odpowiedzi na te maile dostaje tylko administrator.
    Forum nie ujawnia adresów mailowych użytkowników, nie na forum i nie w prywatnych wiadomościach, chyba że użytkownik ustala w swoich osobistych ustawieniach inaczej.
    PS: Zawsze dobrym pomysłem jest sprawdzenie przed wysłaniem maila, kto jest jego adresatem ;-)
    Post edytowany przez admin 2013-06-13 07:03:52
  • A może by to zmienić? Ja sama raz zadziałałam jak na Facebooku, czyli odpowiedziałam na maila zawiadamiającego :-) Skoro mamy logowanie przez FB, to może i tu nie byłoby wielkiego kłopotu z przeprogramowaniem? Odpowiada gapa na maila, a wiadomość wskakuje do zakładki "rozmowy" na forum?
  • Dla mnie to byłby wielki kłopot. Z drugiej strony z powodu transparentności wolę jasną granicę między e-mailem a prywatnymi rozmowami na forum. Pisząc na forum dla użytkownika jest jasne, że wiadomość zostaje przechowywana na serwerze. Jeśli piszę maila to oczekuję, że wiadomość jest dostarczana do skrzynki pocztowej odbiorcy, a nie przechowywana na serwerach pośrednich.
    Facebook chat to inna sprawa, to XMPP z wtyczką mailową i przechowywaniem wszystkich wiadomości. Dla nich to ważne, bo ich model biznesowy polega na posiadaniu jak najwięcej informacji od użytkowników. Ja chciałbym mieć jak najmniej, tyle ile jest potrzebne do funkcjonowania serwisu.
  • Zrozumiałe po tym jak kilkakrotnie różne osoby miały kłopoty przez krytykowanie miłościwie nam panujących na łamach portalu.
    Trzeba do uszanować, zwłaszcza, że efekty tych działań widać po wiazowna.info.pl - zamiast wykorzystać ludzki potencjał lepiej ich straszyć i dezinformować...
    Zresztą na prywatności powinno też zależeć zwykłym użytkownikom :)
  • Zaznaczam, że nigdy nie spotkałem się z kłopotami przez krytykowanie władzy na łamach forum, nigdy nie było żadnego nacisku albo straszenia w stosunku do mojej osoby.
    Bezpośrednim powodem zamknięcia portalu wiazowna.info.pl nie było działanie władzy lub osoby związanej z władzą, w trakcie istnienia portalu jest mi znany jeden przypadek straszenia wydawcy przez osobę związaną z obecną władzą.
  • Forum i portal to dwie różne instytucje z punktu widzenia prawnego. Wypowiedzi na nich są traktowane w zupełnie różny sposób.
    Szkoda, że z podobną konsekwencją nie jest u nas traktowana etyka dziennikarska w UG, ale punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, to wiadomo nie od dziś.
  • Dalsza dyskusja została przesunięta do właściwego wątku: http://forum.wiazowna.net/discussion/comment/4210#Comment_4210