S17 Kurów - Zakręt na liście programu budowy dróg 2011-2015
  • " Czyżbyś Podlesny miał na myśli że wywodzi się z jedynie słusznej obecnie partii i może liczyć na państwową kasę? To chyba akurat patologie naszego państwa pokazuje a nie zaradność Hanki Czyli co bez układów nie pojedziesz?"
    Hubertusie,
    Faktyczie moja opinia o p. Hani jest trochę subiektywna. Była moją sąsiadka którą spotykałem w kościecie przy Ostrobramskiej (była wtedy Prezesem NBP). W tedy nie było PO a nasz system bankowy ( w dżungli prawnej) postawiała na nogi i nową złotówkę wprowadziła bezboleśnie.
    Co do ilości zmian w Warszawie w czsie Jej prezydentury, to chyba nie trzeba argumentować. Dokonywany jest skok cywilizacyjny (niewątpliwie bolesny). Dla mnie spektakularne są rozwiązania drobnych problemów których przez lata uważano, że nie da nie rozwiązać np. wyprostowanie ul. Powstańców Śląskich czy umożliwienie zakończenie ronda "Kometa "przez eksmisję salonu "Bogdan car". Na tym salonie „ rozklapciał” się plan budowy ronda z czasów poprzednika p. Hani.
  • Podleśny pisał(a):

    umożliwienie zakończenie ronda "Kometa "



    Jedna uwaga (moim zdaniem dość istotna bo bardzo nie lubię takich zagrywek "markietingowych") - rondo to NIGDY nie nazywało i nie nazywa się rondem Kometa. Nazwa ta została wymyślona przez właściciela salonu samochodowego Kometa, który znajduje się obok, podczas gdy nawet roboczo nazywano je rondem "Marsa" (od ulicy, która tam przebiega). Rondo nosi nazwę Ignacego Mościckiego.

    Co do reszty pełna zgoda. Hubertus, mimo sporej niechęci jaką budzi we mnie Hanka, muszę przyznać, że w Warszawie za jej prezydentury sporo się zmieniło na plus.
    Poza rzeczami, które wymienił Podleśny min. "frezowanki", które teraz zżyna od Warszawy wiele samorządów, a które spowodowały, że po centrum Warszawy nie jeździ się jak po kartoflisku, most Północny, organizacja Zbiorkomu (wiem, wiem, ludzie narzekają, bo daleko, bo nie na czas, bo drogo, ale z kilkunastu dużych miast w Polsce, nigdzie nie widziałem tak dobrze zorganizowanej i tak nowej komunikacji jak w Warszawie). Poprzednik unieważnił 3 przetargi na trasę Siekierkowska (słownie: TRZY) i poza Muzeum PW nie udało mu się w zasadzie nic, a poziom wykorzystania środków z UE był żałosny.
    Ok! Można wiele również zarzucić Bufetowej, ale równie dobrze można przytoczyć sprzedanie ogródków działkowych na Grochowie przez zastępcę Lecha za bezcen jednemu z deweloperów (unieważniono decyzję dopiero jak podniosło się larum w tej sprawie). Naprawdę jej maniera i sposób mówienia działa mi na nerwy, ale oceniając na tle poprzednich prezydentów za osiągnięcia - wskaż jednego, który zrobił więcej, więc mimo niechęci mojej do niej muszę zamknąć gębę. Zwłaszcza, że tak jak pisałem wcześniej, Guział nie spowoduje, że metro zbuduje się w tydzień, a szyny na kolei przestaną pękać.
  • Widzę jakieś argumenty ze swej strony. mam pytanie czy rozwiązanie rąk drogowcom przez z specustawę na Euro 2012 (czyżbym się myslił i teraz już ona nie obowiązuje) załątwił parlament który ją przyklepał czy tez sama Hania. Czy jestem w błędzie twierdząc że rondo na Marsa dalej jest bublem dopóki nie będzie wyprowadzenia i rozwiązania połączenia z Rembertowem i Żołnierską (w budowie)? A to nie można było za jednym razem do Euro obskoczyć? Co do samych zjazdów z ronda-od Płowieckiej w kierunku na rembertów i zjazd lokalny na pobliskie osiedle jest fatalnie zaprojektowany-ale tutaj nie wymagam by prezydent Warszawy ślęczyła nad projektami organizacji ruchu bo nie taki jest ustawowy zakres jej obowiązków. A tak z ciekawości to od kiedy mamy napływ środków z UE na drogi? Po Kaczorze był chyba komisarz-Kochalski? który uporzadkował sprawe wiaduktu na Rzymowskiego,kto pamięta te korki?
    Ja do prezydent mam żal za stadion Legii-miasto pomogło ITI -zupełnie przypadkowej firmie matce: Tusk Vision Network :) ,mam żal za jajca ze stadionem narodowym bo skoro poprzedni rząd zadeklarował że stanie on na miejscu Stadionu Dziesięciolecia to prezydent Warszwy bawiła się z kontrlokalizacją na Łazienkowskiej-stąd wsprcie remontu ITI.
  • Argumenty do specustawy trafne. Do ronda Marsa mniej trafne. Ja uważam, że ruch tam odbywa się całkiem nieźle. (większość korka w naszą stronę tworzą światła na Płowieckiej) Przebudowa Marsa-Żołnierskiej - jedno skończyli, zaczęli drugie. Nie wyobrażam sobie korków przy braku ronda i jednoczesnym remoncie Marsa - Żołnierska.

    Hubertus1656 pisał(a):

    A tak z ciekawości to od kiedy mamy napływ środków z UE na drogi?



    A gdzie mowa o tym, że w Warszawie remontuje się wyłącznie drogi?

    Hubertus1656 pisał(a):


    Po Kaczorze był chyba komisarz-Kochalski? który uporzadkował sprawe wiaduktu na Rzymowskiego,kto pamięta te korki?



    Się chłopak napracował ;) Ocena p.o. po takim czasie? Trochę absurd, nie uważasz? Po nim przyszedł Marcinkiewicz - dzięki jego wizytom gospodarskim trzeba było remontować wiadukt nad rondem Starzyńskiego, bo w pośpiechu przed wyborami chłopcy zapomnieli o przerwach technologicznych.

    Hubertus1656 pisał(a):


    Ja do prezydent mam żal za stadion Legii-miasto pomogło ITI -zupełnie przypadkowej firmie matce: Tusk Vision Network :)



    Też mam o to żal, bo pomogło Legii, nie pomogło Polonii. W obu przypadkach to miasto jest właścicielem stadionu. Inna sprawa, że ten z Łazienkowskiej przynosił większe zyski z najmu, ale z drugiej strony to on miał być rezerwowym stadionem na Euro.
  • Dyskusja taka jakby Warszawę mieli przyłączyć do Wiązowny w nastepnej kadencji - czy coś wiecie na ten temat?
  • Mataj a dzierzawca nie był przyczyną? Walter głosi,Walter broni,Walter radzi, Walter PO juz nie zdradzi:)
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Mataj a dzierzawca nie był przyczyną?



    Nie wykluczone. Mnie tylko bawią kibice Legii - psioczą, że Walter to wujek samo zło, ale jakoś na remont nie narzekali - darowane nie śmierdzi? :P Bardziej irytuje mnie tu postawa władz partii, niż zarządu Legii.
    Inna sprawa, że budowę stadionu dla legii planowano chyba już w latach '90ych, a realnie o remoncie/przebudowie zaczęto dyskutować od 2002 (rzuca to trochę inne światło na to co piszesz). Kolejną sprawą jest fakt, że wycofano się z inwestycji na Polonii po remoncie Łazienkowskiej, a wówczas był kryzys. Tak tak, ja wiem, jak "prezes" mówił - jak jest kryzys, trzeba budować więcej, nawet zaciągając kredyty. Jednak jest to "jakieś" tłumaczenie, w dodatku niestety całkiem racjonalne.
    Dobra, EOT z mojej strony.

    Hubertus - wysyłałeś swoje uwagi pocztą, czy mailowo? Szykuję pisemko, bo z forumowego współdziałania chyba nici :P
  • Wysłałem mailem na druczku firmowym do WKZtu i Gminy. Wiem że doszło, wydział archeo posłał nowe wytyczne dla inwestora i szykuje się wizja lokalna w jakiejś niedługiej przyszłości (oby). Ale ja odnosiłem się tylko do sprawy 501ki oraz wcześniejsze pismo dotyczyło prośby by zbadali resztki pierwszowojennego schronu w pasie POWu nim spychacze poślą. Odnośnie ścieżek rowerowych i przejsć się nie produkowałem.

    PS Pozwolę sobie na OT. Kibice Legii sa dziwni to fakt-wystarczyłoby nie wykupywac karnetów i bojkot ekonomiczny,ale oni regularnie płacą i protestują a co ciekawsze pytani o to bezposrednio działacze nie mają racjonalnego wytłumacznia-może potrzebują "żywego" wroga :)
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Wysłałem mailem na druczku firmowym do WKZtu i Gminy.



    Dzięki, o to właśnie mi chodziło. Domyśliłem się, że o ścieżkach nie napiszesz. Trudno, żebyś pisał o czymś o czym bladego pojęcia nie masz. Ja o bunkrach też nie skrobnę, bo moja wiedza w tym zakresie jest mierna. :P
  • Dzięki, o to właśnie mi chodziło. Domyśliłem się, że o ścieżkach nie napiszesz. Trudno, żebyś pisał o czymś o czym bladego pojęcia nie masz. Ja o bunkrach też nie skrobnę, bo moja wiedza w tym zakresie jest mierna.



    Skąd wiesz że mój 3letni rower nie ma na liczniku 500km ? :)
  • Hubertus1656 pisał(a):


    Skąd wiesz że mój 3letni rower nie ma na liczniku 500km ? :)



    Mój, nie chwaląc się, pół roczny ma na liczniku 1600km ;-)
    Post edytowany przez Mataj 2013-09-27 22:03:38