S17 Kurów - Zakręt na liście programu budowy dróg 2011-2015
  • A kiedy będzie budowana POW i kto ją wybuduje? A jak będzie wyglądała S 17 za stacją w Majdanie??BĘDZIE Wschodnią Obwodnicą Warszawy????????????????????????
  • Kiedy POW? A kto to wie! Wg roznych prognoz i planow pewnie juz od kilku lat powinienes nia jezdzic ;) Teraz to chyba mowia cos o 2020?? Droga S17 od Majdanu chyba bedzie wlasnie czescia WOW, ktora tez juz dawno pewnie by powstala gdyby nie "waleczny" obronca przyrody min. Szyszko_jego_mać...

    http://www.drogi.waw.pl/index.php?nr=11
    http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7958/s2-pulawska-lubelska

    Oprocz tego, ze pozno... to jeszcze szkoda, ze predkosc projektowana to zaledwie 80km/h. Czyli niby droga ekspresowa, a tak naprawde Trasa Łazienkowska bis :(
    Post edytowany przez v460 2013-08-30 13:57:25
  • Wyborca pisał(a):

    Z tego co ja wiem A2 będzie budowana na nowym śladzie okolice stacji paliw w Majdanie potem most na Wiśle i przeprawa do południowej Warszawy znacznie lepsza a Wiązowna stałaby się częścią Warszawy :-))



    Mylisz S2 z A2 ;-)
  • Ranking dróg do finansowania środkami UE 2014-2020 też niestety połączył s2/a2 wskutek czego budowa s2 nie będzie finansowana ze środków ue. Jak wszystkie drogi klasy A w tym dokumencie ma źródło finansowania "inne" czyli Polskie Inwestycje Rozwojowe albo inne PPP. Biorąc pod uwagę, że najdroższy odcinek to bezpłatna s2 a na a2 za minskiem hula wiatr, nie widać możliwości, żeby się budowa finansowo spięła. Czyli możemy powoli się odzwyczajać od s2...
    http://www.pkd.org.pl/pliki/ranking_proj_drog_190713.pdf

    ps. Drogi Wyborco - nie ma takiego znaku przestankowego jak 25 znaków zapytania.
    Post edytowany przez AlBundy 2013-08-31 20:13:44
  • Tak. O S2 to możemy sobie tylko pomarzyć...
    http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14658157,Via_Baltica_na_Litwe_zamiast_obwodnicy_przez_Ursynow_.html

    Choć, jak znam życie to jak przyjdą wybory w Wawie to wszyscy obiecają natychmiastową budowę S2, tyle, że wtedy pieniędzy z Jewrosojuza pewnie już nie będzie...
  • Moim zdaniem to jest zagrywka przed referendum. 15 minut przed Hanna ogłosi, że "wywalczyła".
  • Po naszym tekście władze Mazowsza i stolicy wystosowały wczoraj wspólny apel do Ministerstwa Transportu w sprawie podziału pieniędzy z unijnego budżetu na lata 2014-20:

    "Aby w większym stopniu została uwzględniona szczególna rola m.st. Warszawy"

    To władze Mazowsza i s tolicy nie wiedziały nic o szczególnej roli miasta stołecznego?
    Ach Ci dziennikarze Jude Zeitung

    A jak Hania nie zdąży ogłosić wywalczenia S2 bo znów na tapecie będą kibole,Smoleńsk czy apelacja Mamy Madzi ? :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-24 11:36:28
  • Jak im zależy na moim głosie w przyszłych wyborach... to zdążą. A jak nie zależy, to niech budują via Baltica, tunel pod Tatrami - cokolwiek!

    I nie kieruję się "prywatą", ale uważam, że takie priorytety (dobre drogi w Warszawie, dobre wylotówki i dobre skomunikowanie Warszawy z resztą świata) są właściwe i korzystne dla całej Polski. Tu koncentruje się biznes i poprzez pryzmat Warszawy postrzga nas cały świat. A jak cię widzą, tak cię piszą.

    A poza tym Hubertus, fajnie się z Tobą gada, ale naprawdę przesadzasz z tymi "Jude Zeitung". I jeśli zależy Ci na tym, żebym z Tobą dyskutował - to się hamuj. Jeśli Ci nie zależy - ok, rozumiem. Tylko mi o tym powiedz.
    Post edytowany przez v460 2013-09-24 12:04:50
  • @Hubertus1656 proszę o większą rozwagę przy doborze argumentów. Forum Gminy Wiązowna nie jest miejscem do rozpowszechnienia uprzedzeń i nienawiści na tle narodowym, religijnym, ideologicznym, politycznym itp. Zresztą takimi wypowiedziami nikogo nie przekonujesz do Twojej racji, ale zdecydowaną większośc odpychasz.
    Bardzo cenię, że dzielisz się na forum Twoją ogromną wiedzą na temat umocnień na terenie gminy. Dlatego chciałbym, żeby Twoje wypowiedzi dalej były merytoryczne.

    Przypominam, że tematem tego wątku jest rama czasowa budowy S17. Na temat POW warto założyć nowy wątek.
  • A ja jeszcze chciałem dodać, że pierwsza część uzasadnienia komunikatu Admina mnie nie przekonuje. Jestem zdania, że powinno się zostawić ludziom prawną możliwość posiadania i głoszenia poglądu typu "żyd jest głupi" lub "geje to brudasy" lub "polak to złodziej". Taka prawna możliwość pozwalałaby lepiej zorientować się "who is who" i ludzie lepiej mogliby dobierać się w takie homogeniczne "kółka zainteresowań" - jednolite wewnętrznie, za to silnie zróżnicowane zewnętrznie ;)

    Natomiast pod drugą częścią uzasadnienia: "Zresztą takimi wypowiedziami nikogo nie przekonujesz do Twojej racji, ale zdecydowaną większośc odpychasz." podpisuję się obiema rękoma ;) Hubertus, też jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy - pewnie nie tylko dotyczącej umocnień - ale u osoby inteligentnej razi mnie takie częste i bezmyślne korzystanie ze stereotypów.

    Ja wiem - Ty pewnie teraz to czytasz i usmiechasz sie "pod wąsem" (masz wąs?) myslac, ze dostrzegasz to czego my nie dostrzegamy, zauwazasz to czego my nie widzimy etc. Ale to nie jest prawda. Nie mozesz zakladac, ze jestemy od Ciebie glupsi tylko dlatego, ze mamy inne poglady ;) W pewnych kwestiach sie roznimy, ale zapewniam Cie, ze na wiele spraw patrzymy podobnie.
    Post edytowany przez v460 2013-09-24 13:36:13
  • v460 pisał(a):

    Jestem zdania, że powinno się zostawić ludziom prawną możliwość posiadania i głoszenia poglądu typu "żyd jest ...


    Jestem tego samego zdania. Ale nie na forum które ja firmuję moim imieniem i nazwiskiem.

    P.S.: jeśli ktoś widzi potrzebę dalszej dyskusji tego tematu proszę założyć wątek w dziale "organizacja forum".
    Post edytowany przez admin 2013-09-24 14:20:53
  • Tak, tak - masz rację. Sformułowanie "prawną możliwość" miało oznaczać, że to nie w naszej gestii leży ;)
  • Odnośnie mojej interpretacji nazwy GW to tylko moja prywatna złośliwość względem tej gazety i tego co reprezentuje. Bardzo mi do gustu przypadła prześmiewcza "nazwa" tej gazety i używam jej non stop ,zawsze i wszędzie. Co do pogladów szanuje Wasze,nikogo też do swoich racji nie zamierzam przekonywać. W ramach powszechnej tolerancji uszanujcie moją interpretacje redakcji, twórcówi wydawców "JZ" :).

    Zamieszczony wcześniej cytat z tej "gadzinówki" odbieram jako hasło że albo czytelnika ma się za idiotę albo cały nasz aparat urzedniczy przy wszystkich swoich wadach nadaje się do:
    a) przedszkola
    b) szpitala psychiatrycznego
    wg szanownych redaktorów,którzy dopiero wyłuszczyli gdzie interes państwa i Mazowsza.

    v460
    Odnośnie:

    "Jak im zależy na moim głosie w przyszłych wyborach... to zdążą. A jak nie zależy, to niech budują via Baltica, tunel pod Tatrami - cokolwiek!"

    Obawiam się że nie ma siły w tym kraju która by mnie zmusiła do głosowania na PO czułbym się tak jakbym się pod aktem rozbiorowym tego państwa podpisywał.

    I nie kieruję się "prywatą", ale uważam, że takie priorytety (dobre drogi w Warszawie, dobre wylotówki i dobre skomunikowanie Warszawy z resztą świata) są właściwe i korzystne dla całej Polski. Tu koncentruje się biznes i poprzez pryzmat Warszawy postrzga nas cały świat. A jak cię widzą, tak cię piszą.

    Tutaj pełna zgoda-dziwi mnie że od 1989 roku żaden gabinet (rząd) nie doprowadził do wybudowanie obwodnicy stolicy i połączenia jej z Poznaniem,Gdańskiem i Krakowem.

    Drogi Adminie: Odnośnie:
    "@Hubertus1656 proszę o większą rozwagę przy doborze argumentów. Forum Gminy Wiązowna nie jest miejscem do rozpowszechnienia uprzedzeń i nienawiści na tle narodowym, religijnym, ideologicznym, politycznym itp." Nie nawołuje do jakichkolwiek represji sama prześmiewcza "nazwa" tego dziennika jest moim osobistym osądem wobec jej redakcji. Moim i tylko moim.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-24 20:53:31
  • Jak chcesz, ale moim zdaniem to uzasadnienie wystawia Ci raczej kiepskie świadectwo
    Przylepiasz osobom, narodom lub instytucjom jakieś tam mało pochlebne łatki, coś tam uporczywie insynuujesz, robisz nachalne wtręty nawet tam gdzie żadnego związku nie ma z tematem dyskusji
    Ale gdy Ci parę osób zwróciło uwagę próbujesz obrócić wszystko w taki nieszkodliwy, prywatny żarcik (o, patrzcie, jest uśmieszek na końcu), takie tam moje malutkie terefere, przecież nikomu to krzywdy nie robi
    Jak uczniak przyłapany przez nauczyciela gdy na ławce wyskrobał 'Kowalski jest gópi a jego matka śmierdzi'. Tak chcesz być traktowany?
  • Takie mam zdanie o tej gazecie i się uzewnętrzniam. Redaktor Szechter jak się urażony poczuje to mnie szybko pozwem ścignie bez obaw:)
  • A mi sie wydaje Hubertus, ze zapedziles sie w kozi rog. Z kazdym zdaniem brniesz coraz glebiej w bagno, widzisz to, ale nie umiesz przestac sie pograzac. Dajmy juz pokoj, przestanmy (za przeproszeniem) pieprzyc i zmienmy temat ;)
  • Jak wolisz,ale ja tak na JZ od jakiegoś czasu mówię i nie zamierzam przestać,nawet jakby mi jakiś sąd kazał :)
  • Wygląda na to że do tematu możemy wrócić po referendum,albo ewentualnych wyborach w Warszawie. Jak wygra ktoś spoza Platformy bedzie Via Baltica, jak się Hanka utrzyma to może litosciwie sypna na POW.
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Wygląda na to że do tematu możemy wrócić po referendum,albo ewentualnych wyborach w Warszawie. Jak wygra ktoś spoza Platformy bedzie Via Baltica, jak się Hanka utrzyma to może litosciwie sypna na POW.



    Jak Guział wygra wybory to w dwa tygodnie powstanie III i IV linia metra! Co ja mówię w dwa... w TYDZIEŃ! A ceny biletów spadną o 90%. Kurcze Hanki nie lubię, ale naiwność ludzi postępuje w tempie geometrycznym.
    Post edytowany przez Mataj 2013-09-25 10:34:06
  • Pani Hanna ma bardzo ważne umiejętność pozyskiwania środków na inwestycje i znajomości prawa.
    Pozwoliło Jej to mieć odwagę w podjęciu się bardzo ambitnego zadania przybliżenia Warszawy do standardu miast Europy. Jarkowi aż oczy błyszczą na myśl , że jest szansa aby to rozwalić.
  • Myślisz, że dzieło ŚP brata chciałby kontynuować? Nie śledziłem mocno, ale ponoć brat nie miał zbyt wielkich sukcesów inwestycyjnych...
  • Podleśny pisał(a):

    Pani Hanna ma bardzo ważne umiejętność pozyskiwania środków na inwestycje i znajomości prawa.
    Pozwoliło Jej to mieć odwagę w podjęciu się bardzo ambitnego zadania przybliżenia Warszawy do standardu miast Europy. Jarkowi aż oczy błyszczą na myśl , że jest szansa aby to rozwalić.


    Wybacz, ale Twoja wypowiedź brzmi jak żywcem wyjęta z gazety, którą Hubertus zwykł nazywać inaczej. Podaj proszę jakieś konkrety o umiejętnościach i odwadze jednej oraz co rozwaliła druga przytaczana przez Ciebie osoba.
    Mi na szybko przychodzi na myśl odwaga HGW w emisjach obligacji na wymianę taboru komunikacji. "Jarek" natomiast rozwalił fundusz rentowy ZUS bo obniżył składkę i przestało się zapinać.
    Żeby nierobić zupełnego OT to POW jest poza możliwościami finansowymi Warszawy. Nawet jak cały naród budując swoją stolicę zacznie się rozliczać w stołecznych US to
    nic to nie da bo istnieje janosikowe.
    Post edytowany przez tmuszy 2013-09-25 16:59:34
  • POW jest takie drogie bo jest tunel w planach (ponad 2km, w tym pod metrem). A tunel jest, bo brat obiecal.

    WOW (S17) storpedowal min. Szyszko mieszkaniec Wesolej.

    HGW jednak pare rzeczy zrobila, choc ma latwiej, bo jest kasa z UE. Wawa wcale nie jest bardzo zadluzona, zwazywszy ile inwestuje.
  • @ tmuszy
    POW nie musi być w zasięgu możliwości finansowych Warszawy bo jest finansowane z budżetu centralnego a realizowane przez Gdake. Ważne żeby Warszawa i Mazowsze lobbowaly za nią.

    @hubertus
    Akurat twoja najmniej ulubiona gazeta i jej dziennikarze mocno przyczyniła się akcją zbierania podpisów do przyspieszenia realizacji obwodnicy Raszyna i jako jedyni medialne dymią w sprawie POW. Przynajmniej nidzie nie widziałem cytatów z gazet dla prawdziwych Polaków.
  • v460 pisał(a):

    POW jest takie drogie bo jest tunel w planach (ponad 2km, w tym pod metrem). A tunel jest, bo brat obiecal.



    To akurat nie do końca prawda. Tunel był w projekcie jeszcze za Jaruzela. Kaczyński po prostu poszedł na rękę Urynowiczom. PO teraz jest na rękę, aby cała odpowiedzialność za ten stan rzeczy (niewybudowana POW) spadła na Kaczyńskiego.
    Inna sprawa, że nie pamiętam aby w Warszawie robiono 1/4 tego co teraz za poprzedników..
  • " Jak Guział wygra wybory to w dwa tygodnie powstanie III i IV linia metra! Co ja mówię w dwa... w TYDZIEŃ! A ceny biletów spadną o 90%. Kurcze Hanki nie lubię, ale naiwność ludzi postępuje w tempie geometrycznym."

    Hm Mataj mnie tam nie wzruszą obietnice ewentualnych następców ponieważ nie mam meldunku w Warszawie i tak nie będe głosował :) A co do obietnic wyborczych to i tak żadna partia nie przebija stałej otwockiej obietnicy -wyborczej: zbudowania zalewu na spiętrzonym Świdrze na terenie Józefowa i obwodnicy Otwocka w... Karczewie. Te dwie obietnice wyborcze składali chyba wszyscy po kolei niezależnie od barw jakie aktualnie !!! reprezentowali. Osobiście odnoszę wrażenie że na szczeblu gminy powiatu lub województwa rządzić powinny lokalne zrzeszenia/ partyjki a nie doły wielkich ugrupowań bo wielka ideologia i hasła ogólnokrajowych partii mają nikłe przełożenie na lokalne problemy. A Warszawa ma jeszcze jedną wadę-urząd prezydenta miasta stołecznego traktuje się jako trampolinę do skoku wzwyż a nie urząd do zarządzania sporą metropolią. Dlatego kolejnych "zarządców" mało interesuje sama Warszawa.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-25 19:53:24
  • Podleśny pisał(a):

    Pani Hanna ma bardzo ważne umiejętność pozyskiwania środków na inwestycje i znajomości prawa.
    Pozwoliło Jej to mieć odwagę w podjęciu się bardzo ambitnego zadania przybliżenia Warszawy do standardu miast Europy. Jarkowi aż oczy błyszczą na myśl , że jest szansa aby to rozwalić.



    Czyżbyś Podlesny miał na myśli że wywodzi się z jedynie słusznej obecnie partii i może liczyć na państwową kasę? To chyba akurat patologie naszego państwa pokazuje a nie zaradność Hanki :) Czyli co bez układów nie pojedziesz?
  • v460 pisał(a):

    POW jest takie drogie bo jest tunel w planach (ponad 2km, w tym pod metrem). A tunel jest, bo brat obiecal.

    WOW (S17) storpedowal min. Szyszko mieszkaniec Wesolej.

    HGW jednak pare rzeczy zrobila, choc ma latwiej, bo jest kasa z UE. Wawa wcale nie jest bardzo zadluzona, zwazywszy ile inwestuje.



    Wymieniaj te sukcesy Hanki:
    A co Platformie szkodziło plany Lecha zmienić-Most Północny już miał powtarzany przetarg jak inna firma niż związana ze zwycięską partią wygrała :) Taki szacunek do Lecha ma ekipa Hanki? Nie nadrobią kosztów dla swoich ekranami dzwiękochłonnymi w szczerym polu i w lesie albo brakiem ogrodzenia :)
  • A swoją drogą niech nam sznowna partia panuje długo i szczęśliwie. Wystartuje na Gauleitera Rejencji Otwockiej z siedzibą na Dąbrowieckiej Górze w nowym państwie które pewien złotousty noblista zapowiada a miłościwie nam panujący są gwarantem ziszczenia tej wiekopomnej bezkrwawej aneksji :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-25 20:01:12
  • Hehehe, ja tam bym chcial unii niemiecko-polskiej ;) "Trzeba z zywymi naprzod isc, po zycie siegac nowe!" Lepsze to niz przebieranie sie w mundur wehrmachtu i ganianie po lesie ;)


    -----------------
    Trzeba z żywymi naprzód iść,
    Po życie sięgać nowe,
    A nie w uwiędłych laurów liść
    Z uporem stroić głowę

    Wy nie cofniecie życia fal!
    Nic skargi nie pomogą:
    Bezsilne gniewy, próżny żal!
    Świat pójdzie swoją drogą!

    Adam Asnyk
  • Spoko,będziesz miał okazję tylko że reguły są troche inne- będziesz obywatelem Generalnej Guberni ze wszystkimi przysługującymi Ci luksusami:)

    Ja się w 2005 roku w mundur Armii szwajcarskiej przebrałem a w 2010 sowieckiej. Jestem kryty. Order za umacnianie granic Rzeszy mam:

    Jak złapie fazę to go będe nosił go do pary wraz ze Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej który dostałem od Władysława Bartoszewskiego :)

    Eine fuhrer ,eine reich,eine partie
    900 x 675 - 91K
    900 x 675 - 78K
    220 x 330 - 10K
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-25 20:42:13
  • Hubertusie drogi. Niemieckie rzeczowniki piszemy wielką literą....
    Budujące jest natomiast to, że napisałeś "Władysław Bartoszewski" a nie "prof. Bartoszewski", bo tak na prawdę to łże-profesor... Ledwie magister a że łasy jest na pochlebstwa i zaszczyty nie oponuje temu, co by go profesorem tytułowano...

    A co do przewag General Gouvernement nad Gubernią Priwiśljańską (lub odwrotnie) to przypominam, że od lat jest ustalone, że granicą ma być linia Wisły. My zatem będziemy w Priwiśljańskoj Gubernii, więc prośby o budowę S-2 na wschód należy kierować do Wowki...
    A my, z racji położenia (prawie) na samej granicy obłowimy się na przemycie. Granica to istna żyła złota....
  • Hubertus, Generalne Gubernatorstwo chyba? ;)
    Post edytowany przez v460 2013-09-25 21:03:43
  • v460 pisał(a):

    Hubertus, Generalne Gubernatorstwo chyba? ;)



    Prawda. Moja wina. Już pisze do Pani Kanclerz by nie porzucała "odwiecznego dziedzictwa" wokół Warszawy i wybrała model 1795. Jezeli zelazna kanclerzy łaskawie przyłączy ziemię po linii historycznego Bruckenkopf Warschau to ja bede po tej właściwej stronie -mieszkam już na zachód i północ od umocnień, a Wy?
  • "A my, z racji położenia (prawie) na samej granicy obłowimy się na przemycie. Granica to istna żyła złota...." Edziu a pamiętasz co poprzednicy batiuszki Putina robili z ludnością pogranicza? Wygląda na to że pohandlujemy futrami jak coś upolujecie w tajdze :)
  • "
    To akurat nie do końca prawda. Tunel był w projekcie jeszcze za Jaruzela. Kaczyński po prostu poszedł na rękę Urynowiczom. PO teraz jest na rękę, aby cała odpowiedzialność za ten stan rzeczy (niewybudowana POW) spadła na Kaczyńskiego.
    Inna sprawa, że nie pamiętam aby w Warszawie robiono 1/4 tego co teraz za poprzedników.."

    Mataju bo prawdziwi Polacy do kolaborantów nie pisują tylko strzelają :)
  • A wracajac do meritum sprawy to rozstrzygnięcie POW i tak zależeć bedzie w jakiej formie Platforma utrzyma si w Warszawie i czy bedą ewentualne sankcje za bunt referendalny. Via Baltica i druga obwodnica Gdańska juz kibicują Warszawiakom :)

    Przed referendum i ewentualnymi wyborami każdy będzie sypał obietnicami z rekawa :)
  • IMHO Kiepski z Ciebie strateg ;) Po co mieliby karac? Przeciez to jest nieoplacalne. Przegrana w referendum to sygnal dla nich, ze trzeba sypnac grosza, bo wybory za pasem a wynik niepewny. Myslisz, ze oplaca sie "mscic"!? ;)
  • Hubertus1656 pisał(a):

    ja bede po tej właściwej stronie -... a Wy?


    My to Westgalizien, Kreis Wiazowna, więc podwładni pana kanclerza Wernera Faymanna ;-)

    Hubertus1656 pisał(a):

    ... eine partie


    Partia szachu? Wycieczka (Landpartie)?
    Jeśli rzucasz zagranicznymi wyrazami staraj je używać poprawnie. Wydaje mi się, że na lekcjach niemieckiego nie uczyłeś się lepiej niż na lekcja polskiego.
    A w ogóle dewiza była inna, nie chcę ją tu przytoczyć bo muszę wymiotować.
  • Odchodząc od meritum. W Polsko-Niemczech język może nie najładniejszy ale za to emerytura by była :)
  • To zalezy dla kogo AllBundy. Masz jakieś dane o odpowiedniku ZUSu zw GG? Bo "sanatoria" to nie były zbyt ciekawą perspektywą a jedyny mi znany kuracjusz który je opóścił na L4 to własnie Władysław Bartoszewski.

    Obcy za błędy szczerze przepraszam , dziękuje za wszelkie sugestie i uwagi.
    Obawiam się że Austria znów może tylko w ramach jakiegoś kontygentu Bundeswehry przybyć,zupełnie jak w roku 1939tym. W podziale na dwie części trzeba prosić by zdecydowało dziedzictwo kulturowe Wielkiej Rzeszy :)


    Aby zakóńczyć ten OFF Top proponuje wspólnie pocwiczyć:
    http://www.youtube.com/watch?v=7mxpzvftxWE&list=FLRDlDr8JRKSJotKJzYo1Cwg

    tak na wszelki wypadek
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-25 22:08:49
  • Halo tu baza. Wojna się skończyła. Mamy 2013. Polaków eksterminuje teraz brak świadczeń z NFZ...
  • v460 - miotłę ci dać! :D
  • Sie robi w badaniach od lat, sie umie przewidywac co polityk lub konsument powie ;)

    PO gra jak taki dobry pilkarz - rzemieslnik, ktory perfekcyjnie opanowal jeden jedyny zwod. Wszyscy wiedza, ze on umie tylko ten zwod i ze zaraz go wykona, a i tak za kazdym razem sie na ten zwod nabieraja.
    Post edytowany przez v460 2013-09-25 23:04:29
  • v460 nie będe skakał-poszukam zadkich żabek,ślimaków. POW przechodzi przez fragment pobojowiska 13DP pod Falenicą. Będą musieli jeszcze dwie kadencje rządzić nim wybudują :) A tak serio poczekam na czyny-od rzuucania słów na wiatr jest Twitter, FB i fora :)
    A tak swoją drogą to mieliśmy chyba coś rysowac ze ściezkami przy S17 ? Czy to tylko takie gadanie było? Bo z 501ką to już zadbałem by pisemko spoczęło na biurku WKZ :)
  • AlBundy pisał(a):

    Halo tu baza. Wojna się skończyła. Mamy 2013. Polaków eksterminuje teraz brak świadczeń z NFZ...



    All Katiusza nie jest o wojnie-tylko o Kasi co do pograniczników szła :)
  • v460, no co ty, nie ma żadnego zwodu. Kojarząc fakty można łatwo przewidzieć źródło finansowania POW i WOW. Na dzisiejszym Wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy Wiązowna zdecydowano się przekazać dotację celową na te drogi, ot co. :D
  • Hubertus1656 pisał(a):

    AlBundy pisał(a):

    Halo tu baza. Wojna się skończyła. Mamy 2013. Polaków eksterminuje teraz brak świadczeń z NFZ...



    All Katiusza nie jest o wojnie-tylko o Kasi co do pograniczników szła :)


    Chodziło mi o fragment o sanatoriach Generalnej Guberni.

  • A podtrzymując wątek językoznawczy nadmieniam, że najbardziej udaną syntezą języka polskiego i niemieckiego jest jidysz...
    Może naciągniemy UE na sfinansowanie gminnego kursu jidisz? Znajomość jidysz zaznaczona w CV otworzyłaby nie jedne drzwi. Zwłaszcza do międzynarodowych kancelarii prawnych, zwanych "Kibucami z Emilii Plater"...