• Z pytań do wójt:
  pytanie:
  Szanowna Pani!!!
  Czy gmina zwróci się do MZDW o zabezpieczenie środków w budżecie na 2014r. na wybudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż drogi 721 od Wiązowny do Józefowa i chodnika w Stefanóce(ul.Żurawia)
  Z poważaniem Ola
  odpowiedź:
  Szanowna Pani,
  Odpowiadając na Pani pytanie dot. budowy chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od Wiązowny do Józefowa oraz w Stefanówce informuję, że Gmina Wiązowna ponownie wystąpi w powyższej sprawie do Zarządu Województwa Mazowieckiego w Warszawie o zabezpieczenie na ten cel środków finansowych w budżecie Województwa Mazowieckiego na 2014 rok.
  Z wyrazami szacunku:
  Wójt Anna Bętkowska
  (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).


  Zastanawiam się tylko, czy planowana jest droga rowerowa czy ciąg pieszo-rowerowy jak w Józefowie. Sądząc po odpowiedzi - planowany jest chodnik, co najwyżej ciąg pieszo-rowerowy.
  Obecnie w Józefowie jest ciąg pieszo-rowerowy, który ani nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa, ani wygody podróżujących nim (pomijam jakość wykonania oraz materiał) rowerzystów.

  Małe wprowadzenie: rowerzysta jadący w kierunku Józefowa widząc ciąg pieszo-rowerowy nie jest zobowiązany nim jechać, brak oznaczeń o ciągu pieszo-rowerowym na skrzyżowaniach z drogami lokalnymi + brak przejazdów przez skrzyżowania (powoduje, że rowerzysta ZOBOWIĄZANY jest zejść z roweru i przeprowadzić go przez pasy, KAŻDORAZOWO) powodują, że rowerzysta jest bezpieczniejszy na ulicy drogi 721 niż na ciągu pieszo-rowerowym.

  Mam nadzieję, że planiści w razie ew. prac wezmą to pod uwagę.

  Tak na marginesie - czy istnieją w Wiązownie jakieś drogi rowerowe? Na trasach, którymi jeżdżę nie uświadczyłem ani jednej, zastanawiam się czy w ogóle jakaś jest...
 • Ul.Żurawia jest bardzo niebezpieczna non stop trzeba zjeżdżać na pobocze a samochody podjeżdżają bardzo blisko.
 • Mataj pisał(a):

  Tak na marginesie - czy istnieją w Wiązownie jakieś drogi rowerowe? Na trasach, którymi jeżdżę nie uświadczyłem ani jednej,


  Na Parkingowej jest coś w rodzaju ścieżki rowerowej, żle wykonana z kostki brukowej, żle planowana bo na chodniku zamiast na asfalcie i nie po tej stronie drogi gdzie jest przejście przez K-17, używana jako parking dla samochodów. Klasyczny przykład wyrzuconych w błoto pieniędzy.

  A ktoś już widział co powstało ostatnio na Żeromskiego w Otwocku? Uczmy się z miasta Otwocka. W tym jednym punkcie, bo ogólnie nie jestem pewien czy jakość rządzenia w Otwocku jest lepsza niż w gminie Wiązowna.
  Post edytowany przez obcy 2013-05-13 17:56:14
 • Tam (Parkingowa) chyba nie ma ścieżki, tylko kolorowy chodnik. Jakiś czas temu nie było znaku, że to droga rowerowa, więc uznałem, że to kolorowy chodnik :-P
  Żeromskiego nie kojarzę, będę musiał sprawdzić skoro tak reklamujesz.
  Czyli w gminie faktycznie nawet metra oficjalnej drogi rowerowej? Trochę nie chce mi się wierzyć...

  Edycja: Pardon, kojarzę. faktycznie kawał dobrej drogi rowerowej...
  Post edytowany przez Mataj 2013-05-13 23:26:18