Cookiemania
  • Ostatnio trafiłem na coś takiego:
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/407125_531289523580037_2034021676_n.jpg

    W przypadku naszego forum cookies są używane do zapamiętania, czy użytkownik jest zalogowany. Kto nie jest zalogowany jako zarejestrowany użytkownik nie otrzyma plików cookie, z jednym wyjątkiem, kiedy głosują w publicznej sondzie. Z tego powodu wyłączam baner na górze strony, bo on znęca głównie użytkowników niezalogowanych, których ostrzeżenie nie dotyczy. Z kolej zalogowani mogli go wyłączyć.
    Wychodzę z założenia, że nowi użytkownicy przeczytają regulamin, co potwierdzają w czasie rejestracji, a tam jest informacja o plikach cookie.

    Zapewniam jeszcze raz, że ochrona prywatności jest dla mnie bardzo ważna. Dlatego nie korzystam z zewnętrznych serwisów statystycznych jak np. Google Analytics, bo w takim przypadku Google dostałby informację o każdym odwiedzającym forum. Z Google Analytics korzysta wiazowna.pl, bez informowania o tym w polityce prywatności. Przy okazji: czy ktoś oprócz mnie próbował już przeglądać stronę urzędu gminy z wyłączonymi plikami cookies, jak to sugeruje baner na stronie?

    Jedyna wtyczka do zewnętrznych serwisów to przyciski do podzielenia się treściami w serwisów społecznościowych. Wychodzę z założenia, że każdy, kto korzysta z tych serwisów robi to świadomie.

    Do danych o użytkownikach mam tylko ja dostęp, oczywiście oprócz firmy, gdzie fizycznie stoi serwer. Logi serwera są automatycznie kasowane po kilku dniach.
    Post edytowany przez admin 2013-04-22 16:10:53