Co się stało z ul. Pęclińską?
  • Nie wiem czy działka @szczupak72 nie jest wyżej położona niż droga. W tym przypadku takie rozwiązanie raczej odpada.
  • Witam!
    Kiedy będzie kontynuowana budowa odcinka drogi (400 metrów) z Wiązowny do Pęclina?Czy w nabliższym czasie przewidywany jest montaż oświetlenia ulicznego w Duchnowie na ul. Pęclińskiej?
    Pozdrawiam,
    Wojciech Jagliński
    odpowiedź:
    zwiń
    Szanowny Panie,
    W odpowiedzi na pytanie dotyczące budowy brakującego odcinka drogi z Wiązowny do Pęclina informuję, że jest on w trakcie budowy. Przewidujemy zakończenie budowy do końca bieżącego roku o ile warunki pogodowe będą sprzyjające. W przypadku braku możliwości zakończenia w roku 2013 – budowa będzie kontynuowana w miesiącach kwiecień-maj 2014 r. Montaż oświetlenia ulicznego na ulicy Pęclińskiej nie jest planowany w najbliższym czasie.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).
  • Czy ktos panuje nad remontem Peclinskiej?
    Pisze raczej w kategoriach zartu, bo ciesze sie, ze cokolwiek sie dzieje. A pytanie jest retoryczne, bo az tak naiwny nie jestem by miec watpliwosci w tej sprawie.

    We wtorek czy w srode, jadac od Wiazowny postanowilem jechac Peclinska. Zadnych znakow. Mysle sobie - nic sie na drodze nie dzieje, albo chociaz przepuszczaja. Jeden zakret, drugi, trzeci. Wyjezdzam na ostatnia prosta i jednoczesnie widze znak informujacy o tym, ze nie ma przejazdu i wielkie wywrotki oraz inne maszyny tarasujace droge. Czy takiego znaku nie powinno sie czasem ustawic na wysokosci ostatniego skrzyzowania / rozwidlenia, zeby czlowiek mogl ominac slepa ulice?! Przeciez to nic trudnego. Dlaczego budowniczowie maja w dupie (wyraz niecenzuralny, ale Wankowicz "bronil obywatelstwa dupy w literaturze" wiec i ja sprobuje) moj czas i moje pieniadze wydawane na paliwo?

    Chlopaki - ciesze sie, ze budujecie. Ale czasem pomyslcie o ludziach. Dziekuje ;)
    Post edytowany przez v460 2013-12-12 23:56:46
  • Nie było tego w w informacjach o zamówieniach publicznych, dlatego - być może - nikt tego zauważył:
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=280052

    Ogólnie rzecz biorąc zamówienie z wolnej ręki może być OK, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 Prawo zamówień publicznych:
    6) w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podsta-
    wowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych za-
    mówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamó-
    wienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju
    zamówień, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie prze-
    targu nieograniczonego lub ograniczonego, a zamówienie uzupełniające by-
    ło przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego
    i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego;

  • W innym wątku mowa jest o organizacji ruchu, która ma być (oby) zmieniona.
    Ale Pęclińską (a raczej teren przyległy do jej pasa drogowego) należałoby pilnie posprzątać. Syf jaki pozostawił wykonawca woła o pomstę do nieba. UG albo nie potrafi albo nie chce wyegzekwować od wykonawcy pozostawienia po sobie porządku. Poza wszystkim te sterty pozostawionych gałęzi powodują spore zagrożenie pożarowe.
    Poniżej kilka zdjęć z ostatniej niedzieli.
    3552 x 2000 - 4M
    3552 x 2000 - 3M
    3552 x 2000 - 3M
  • Na moje uwagi aby nie wywozić do lasu odpadów z działek typu uschnięte drzewa, tuje, gałęzie, itp. poinformowano mnie, że żebym nie wydziwiał bo są to odpady biodegradowalne.
  • Temat jest szerszy. Niestety w mojej okolicy jest to powszechne.... Stara trawa , liście , gałęzie wynosi się po prostu do lasu, zamiast to kompostować...
  • Możliwe, że podobną wykładnię zastosowano do powalonych drzew i krzewów w lesie wdłuż Pęclińskiej.
  • Przy (nomen omen) Podleśnej zgłosiłem kiedyś stertę odpadów z jakiejś rozbiórki (przy drodze leżały framugi drzwi, okna). Uzyskałem odpowiedź, że to "materiał na utwardzenie drogi". Skoro tak - nie mam więcej pytań.
    Generalnie pytań do wójt już nie zadaję, śmieci nie zgłaszam, te i kilka innych przypadków spowodowały, że nie widzę sensu. Po 3 latach mieszkania w gminie przyjąłem postawę nihilistyczną. Jedyną, która chroni nerwy przed zbytnim przegrzaniem. Trochę przestaję się dziwić, że lokalersi rzadko pisują na forum, a w życiu publicznym prawie nikt nie bierze udziału.
  • A w Duchnowie znów powstał przydrożny rów, trochę węższy niż poprzedni, zostawiając kilka cm miejsca do słupów.
  • @ Mataj! Czyżbyś uznawał się za wyleczonego? Jakie środki brałeś? Możesz coś polecić? Mi, kurde, nie chce jakoś przejść, mimo, że prawie 6 lat mieszkam w gminie...
  • Edziu pisał(a):

    @ Mataj! Czyżbyś uznawał się za wyleczonego? Jakie środki brałeś? Możesz coś polecić? Mi, kurde, nie chce jakoś przejść, mimo, że prawie 6 lat mieszkam w gminie...



    Piwo zacząłem warzyć samemu, może to to ;)
  • Ja łykam wino z ziemniaków i niestety nie pomaga...
    Trzeba przejść na leki generyczne!
  • Co do gałęzi to nawet po zrywce drzew teraz je sie mieli i zostawia na miejscu, przy przecinkach rozjaśniających zostawia się gałęzie a nawet całe korony by przegniły i wzmocniły podbudowę ściółki.
    Chyba leśnicy będa znali najlepszą wykładnie prawa w tym temacie, co do trawy i liści nie drażnią mnie wyrzucone do lasu o ile jakiś mózg nie pomiesza z innymi odpadami albo okopów nie zasypuje-bo mu akurat obniżenie terenu pasuje .
  • Albo zostawia je w worach foliowych...
  • Pani Wójt, nieźle nam ta Pęclińska wyszła.
    Spokojnych Świąt
    Podleśny
  • Podleśny pisał(a):

    Pani Wójt, nieźle nam ta Pęclińska wyszła.
    Spokojnych Świąt
    Podleśny



    Lizus na Podleśną pewnie liczy....

    :D

    Ps. A tak na poważnie - serio fajnie wyszło.
    Post edytowany przez Mataj 2013-12-23 14:57:23
  • Czy to znaczy, że już skończyli?

  • Spóźnione życzenia dla wszystkich na forum wszystkiego najlepszego i cudownego Nowego roku !!!!!!
    Post edytowany przez 3fritz 2013-12-28 11:19:36
  • franciszka pisał(a):

    Czy to znaczy, że już skończyli?



    Sama dzisiaj zobaczyłam, że wszystko już skończone, nawet podjazdy z kostki. Pouzupełniane też są ubytki ziemi.