Noc Muzeów w Izbie Regionalnej w Gliniance
  • 19.05.2012 r. od godz. 19.00 Noc Muzeów 2012 w powiecie otwockim.
    Placówki biorące udział:
    - Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie
    - Muzeum M.E.Andriollego w Józefowie
    - Muzeum Stara Plebania w Karczewie
    - Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
    - Izba Regionalna w Gliniance

    Bezpłatny transport pomiędzy placówkami!
    image

    http://www.powiat-otwocki.pl/index.php?cmd=wydarzenia&opt=pokaz&id=1957
    Post edytowany przez obcy 2012-04-29 22:35:05
  • Izba Regionalna nocą. Hm...
    Szkoda, że nie ma jeszcze szczegółów dotyczących transportu.
  • Szkoda iż jest nadal tak mało szczegółów, np.czas rozpoczęcia,ilośc osób w grupach do zwiedzania, ilość oczekiwania itp niestety nie mam minimalnej nawet cierpliwosci na czekanie:(
  • Przewóz i organizacja na całkiem niezłym poziomie wg mnie tylko jedno potknięcie - Muzeum E.M. Andriollego w Józefowie - właściwie tam nie byliśmy ale za to była bardzo ciekawa prelekcja na temat Andriollego.

    Bardzo dziękuję Paniom z Glinianki za wspaniale przygotowaną prezentację w Izbie Regionalnej :-),
    Muszę pochwalić oby więcej takich inicjatyw.

    Na co należy zwrócić uwagę - z Wiązowny razem z organizatorami było 12 osób , dla porównania z Celestynowa grupa 53 osoby, następnych grup już nie liczyłam, było mi wstyd .... i trochę szkoda że nie potrafimy wykorzystać tego co nam podano "na tacy".
    Musze pochwalić oby więcej takich inicjatyw.
  • Relacja na http://www.powiat-otwocki.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=2120

    Zainteresowanie mieszkańców przerosło nasze oczekiwania. - wyjaśnia Janusz Budny, Członek Zarządu Powiatu, który wspólnie z mieszkańcami gminy Wiązowna zwiedzał 19 maja lokalne muzea. - Wystąpiliśmy do samorządów gminnych z prośbą o informację, ile miejsc w autobusach powinniśmy przygotować dla mieszkańców. Zgłosiło się kilka gmin, które wskazały szacunkową liczbę chętnych oraz wyznaczyły przystanki dla naszych autobusów. Jednak nikt nie spodziewał się, że zainteresowanie będzie tak duże, dlatego przepraszamy za wszystkie utrudnienia w czasie jazdy autobusami, oczekiwania w kolejkach do muzeów itp.
    ...
    W Izbie Regionalnej w Gliniance panie z Koła Gospodyń Wiejskich nie tylko oprowadzały zwiedzających po pięknie udekorowanej (m.in. wycinankami kołbielskimi) izbie, ale pokazywały, jak funkcjonowały dawne przedmioty codziennego użytku, opowiadały o dawnej Gliniance, śpiewały. Na uczestników czekała także Wójt Gminy Wiązowna - Anna Bętkowska, która wspólnie z paniami z KGW witała gości.