• GŁOSUJ NA ….
    Zastanawiam się na ile wybory te będą demokratyczne. Po sporych zmianach personalnych w Państwowej Komisji Wyborczej jak i w nowym sposobie administracyjnym ich przeprowadzenia można rzec, że zbyt dużo niebagatelnych tu nowości. Dla nikogo też nie jest tajemnicą, że niewiele pozostało dziś przylądków dobrej nadziei w polskiej administracji bez działacza PiSu. To jest groźne. Kto z nas w tej sytuacji zaryzykuje stwierdzenie i im zaufa –tylko zwolennicy. Pozostali mogą mieć uzasadnione wątpliwości. SOCJAL. Sztandarowa pozycja i trudno w tej sprawie polemizować. Jednak powszechna opinia zamykająca temat jest taka, że od ministrialnego urzędnika należy wymagać więcej tym bardziej gdy chodzi o grube miliony. Kasę którą otrzymują z tego tytułu bogaci można było spożytkować lepiej. SĄDY. Wypowiedzi wszystkich rządowych ViP-ów to przede wszystkim troska o socjal dla suwerena, ale przecież można to czynić bez koniczności likwidacji Trybunału Konstytucyjnego, który pozostaje dziś tylko listkiem figowym by ukryć większe co nieco przewodniej siły narodu. Czy aby nie po to chciano przeprowadzić rewolucję wymiaru sprawiedliwości (?) by z aparatczyka zrobić oligarchę aby ten pozostał bezkarny. Ja znalazłbym kilka prostszych sposobów by zdyscyplinować sędziego do wydajniejszej pracy a to było mottem Ziobry dla tych zmian. SUWEREN. Nie należy oczekiwać wyjaśnień dla głośnych medialnych, bulwersujących nas tematów. Wszystkie dziś kończą się bez względu na personę przed kamerą TV …sprawę bezwzględnie należy wyjaśnić. Tyle tylko, że nie możemy doczekać się na zakończenie której kol wiek z nich… nawet tragedii smoleńskiej. Groteskowe jest, że mając do dyspozycji przez cztery lata wszystkie istniejące organy adm. tego kraju by tłumaczyć własne słabości …winą Tuska. HISTORIA. Wprowadzane nowości w kształtowaniu polityki historycznej w dobie internetu to swoiste kuriozum, by się na to zdecydować należy mieć wyobraźnię Macierewicza. ZAGRANICA. Chcę mieć przyjaciół po obu stronach naszych granic a nawet duuuużo dalej. Ja mówię nie dla obecnie prowadzonej polityki zagranicznej komercyjnej czyli sojuszu z Węgrami i wręcz korupcyjnej przyjaźni ze Stanami. Nie odpowiada mi wizja Polski poza unią europejską. W dobie obecnej globalizacji Polska jako soliter przestaje gospodarczo istnieć. MON. Ja mówię nie dla obiecanych przez Dudę zwiększonych do 2.6% PKB wydatków na armię tym bardziej, że wroga nie widać. Nie mam wątpliwości, że odbędzie się to kosztem opieki zdrowotnej, oświaty, emerytur. OŚWIATA. Trudno zgadnąć o co chodziło Zaleskiej w tej reformie. Likwidacja gimnazjów to działania fasadowe. Mowy nie ma by w tej sytuacji w jakikolwiek sposób zmienić jakość nauczania niestety na lat kilka. Szanowny wyborco. Analizując obietnice wyborcze/wszystkich opcji/ to jako pewnik możemy przyjąć , że dobrobyt socjalny mamy zapewniony-celowo pomijam sprawy gospodarcze. Ocenę czy to można traktować poważnie pozostawiam Tobie. …czyli głosuj na kogo chcesz.
    Post edytowany przez admin 2021-01-09 12:32:07
  • zastanawiaj sie dalej
  • Jestem pod wrażeniem ....błysnąłeś. Pozdrawiam MW
  • Głosuj na….
    Możemy się polityką brzydzić, możemy się w każdym jej aspekcie różnić . Możemy mieć własną opinię o każdym z kandydatów lecz w TYM jednym mylić się nie możemy …by na przywódcę swojego kraju wybrać kogoś mądrego.
    Nasz Anno Domini /2015-2020/bezsprzecznie udowodnił, że na prezydenta RP się nie nadaje.
    Dziesiątki bezmyślnych wypowiedzi z których świat się śmieje. To substytut czeskiego Szwejka. Postać ta autorstwa Jarosława /nomen omen/ Haśka z której to mimo upływu lat do dnia dzisiejszego Czesi wydają się i śmieszni i głupsi. Błędny wybór to porażka pokoleniowa, to łata przypisana, którą by usunąć potrzeba wielu, wielu lat.
    …kogo chcesz.