Programy wyborcze kandydatów na wójta
  • Kilku użytkowników pytało o programy kandydatów. Tydzień przed decydującym głosowaniem warto założyć wątek.

    Niestety, programu Romana Zdunika nie mogłem znaleźć. Również jego komitet wyborczy nie ma programu na swojej stronie internetowej.

    Janusz Budny przedstawił program, ale mało jest tam konkretnych punktów:
    • Przywrócenie opieki ginekologicznej i stomatologicznej (jak?)
    • Wprowadzenie gminnych programów dydaktyczno-wychowawczych dla młodzieży (jak mają wyglądać programy? Do tej pory tylko szkoły mają takie programy.)


    Czy gdzieś więcej wiadomo o konkretach?
    Post edytowany przez admin 2014-11-25 12:30:27
  • Panie Admin!
    Niech się pan nie martwi. Przecież pan Budny wie jak zatrudniać fachowców w służbie zdrowia. Mamy przykład że udało mu się w czasie pełnienia kadencji w starostwie zatrudnić dwóch kolejnych prezesów szpitala na Batorego w Otwocku. Czy ma pan jakieś uwagi?
    Co do drugiego punktu to wygląda ze pan Budny nie wie o co chodzi ale znając go to jakoś z tego wybrnie.
    I to są konkrety.
  • No brawo za komentarz "wysokich lotów". Może wreszcie obudził się KW p. Zdunika. Mam prośbę do admina - czy potrzeba było wydzielać ten wątek może lepiej przenieść go do debaty.
  • To chyba dobry pomysł, żeby te programy były osobno.
    Chyba rzeczywiście się obudzili, bo coś się ruszyło.
    Może trochę późno, ale i tak się cieszę, bo te pomysły są może podobnie co u pana Budnego niezbyt konkretne, ale przynajmniej można się opowiedzieć po czyjejś stronie.
    Na razie pojawiła się podobno gdzieś informacja, że między innymi chce się skupić na drogach i komunikacji.
    To już coś.
  • Kamyk pisał(a):


    Na razie pojawiła się podobno gdzieś informacja, że między innymi chce się skupić na drogach i komunikacji.
    To już coś.



    Też mi gdzieś mignęło coś takiego, że zadba o
    "Bezpieczną i wygodną komunikację w gminie - drogi, ścieżki rowerowe i chodniki."
  • Ja jestem ciekaw, bo mówił coś o źródłach energii odnawialnej.
    Bardzo chciałbym, żeby się tak stało u nas, ale chciałbym też wiedzieć, jaki ma na to dokładnie pomysł.
  • Nie bardzo kumam na co WY liczycie.
    Zmian personalnych a tym samym ewentualnych vice nie poznacie gdyż trudno jest dzielić skórę na niedźwiedziu. Już po fakcie zrobią co zechcą i tyle im zrobicie co se pogadacie. W odwecie proponuję strajk głodowy u Mikulskich /to knajpa?/ Nie mogą być prawdą sugestie o zwolnieniach w urzędzie -to również wyborcy i jakże istotne prawie złote głosy. Program RZ to program PiS tylko nie wiem czemu na ulotkach brak jest cokolwiek o sprawiedliwości a jest o bezpieczeństwie a generalnie to zrobimy wam wszystkim dobrze. Kandydat ten musi mieć na uwadze również wytyczne kanclerza Jarosława K. a ten jak wiadomo nawet jak w sklepach gdy był tylko ocet to szukał ....winnego.
    Dla obu linia programowa jest następująca ...zakończyć cokolwiek z tych spraw rozgrzebanych czytaj sp.... przez poprzedników.
    Najlepiej byłoby nam bez wójta. Mielibyśmy za co kupić żużel na nasze drogi. PozdrMW
  • Kamyk pisał(a):

    Ja jestem ciekaw, bo mówił coś o źródłach energii odnawialnej.
    Bardzo chciałbym, żeby się tak stało u nas, ale chciałbym też wiedzieć, jaki ma na to dokładnie pomysł.



    Noo... Ukłon w stronę Marcysiaka z komitetu AB? ;)
  • Najlepiej byłoby, gdyby nowy wójt wziął się od razu do pracy, zamiast politykować czy ustalać większość w radzie. Czasu mało, a za niedługo nabory na środki EU
  • przecież wiekszość w radzie sama sie już ustaliła 8 do 7
  • Myślę, że trochę przeceniacie. JB wybrał do swojego komitetu radnych, którzy mają spore poparcie społeczne (w sumie to chyba dobrze). To Radni lokalnie mają duże poparcie, a nie komitet. Ja wiem "wszyscy jesteśmy drużyną!" i inne koreańskie hasła są fajne, ale dla mnie ta rada WCALE nie jest gwarantem, że to Rada, która zawsze i wszędzie poprzed JB.
  • @Wazka, poprawka 9 do 6 bo z tego co wieści niosą to niezależny radny tez popiera P. Budnego.
  • Wczoraj to zadeklarował =D>
  • Mataj pisał(a):



    Noo... Ukłon w stronę Marcysiaka z komitetu AB? ;)



    Trochę to tak wygląda ;)



  • Czyli zmienił konia ;). Dokładnie taki ruch przewidziałam. Przynajmniej po wyborach wygranych przez Zdunika nie bedzie zaskoczenia, jak w gminie będzie przybywać kolejnych lamp solarnych, wiatraków i innych produktów firmy Fideltronik.
  • Ale jeszcze z 15 strony, wolę Fideltronik niż nic.

    No, może poza tymi wiatrakami, bo one raczej na siebie nie zarobią, ale reszta ma szanse.
  • Dobry wieczór

    @sarna_lesna
    Potwierdzam.

    Andrzej Cholewa
  • PiotrK - pełna zgoda, ale tylko teoretycznie. Kłopot w tym, że każdy rozsądny mieszkaniec chce, żeby na terenie gminy działały prężne firmy, tutaj zarabiające, ale i tutaj płacące podatki, sprzedające nam swoje usługi w sposób uczciwy i rzetelny. Tylko praktyka wygląda kiepsko. Te firmy i owszem zarabiają, ale gmina/mieszkańcy nie mają z tego nic, a niektórzy ponoszą nawet z tego tytułu bardzo poważne straty. Nasza gmina bardzo potrzebuje inwestorów, ale nie znaczy to, że albo x, albo nic. Ja nie wolę Lekaro, a Ty? A faktyczny wybór też był większy niż Lekaro albo nic. Po prostu ktoś się postarał, żeby tak to wyglądało.
    A swoją drogą, czy ktoś widział to światło z lamp solarnych na placu zabaw w city, albo z tej hybrydy pod sklepem GS, bo ja nie (bywam tam rzadko, więc mogę nie być obiektywnym świadkiem)?
  • Do celów archiwalnych załączam program wyborczy Janusza Budnego.
  • @admin! Sprawdź proszę stan realizacji programu JB za 6 m-cy. Zobaczymy jak idzie i czy w ogóle idzie...