Agitacja wyborcza
  • Tak jak przede mną już kilka osób doszedłem do wniosku, że nie da się już czytać forum. W ogólnym szumie oskarżeń, niedomówień itp. nie można już znaleźć żadnej informacji. Wielu jest jeszcze niezdecydowanych, a forum mogło być miejscem, gdzie można znaleźć argumenty za jednego lub drugiego kandydata. Obecnie jest to prawie niemożliwe.

    Dlatego od teraz w tym wątku lądować będą wszystkie niemerytoryczne wpisy
    • które skupią się na tym, który z kandydatów jest mniej sympatyczny,
    • które obrażają rozmówcę,
    • typu "wiem ale nie powiem", albo "słyszałem, nie wiem czy to prawda, ale to skandal",
    • zapraszają wyłączne na strony kandydatów na portalach społecznościowych,

    i być może jeszcze inne, jeśli uważam, że szkodzą w dyskusji.

    Trybu odwoławczego nie ma. Oczywiście mogę się pomylić co do pojedynczych wpisów. Jeśli ktoś czuje się traktowany niesprawiedliwie, może próbować pisać jeszcze raz trochę inaczej. Zresztą wpis nie zniknie, tylko będzie w innym wątku. Wątek ten nie można podbijać, on wędruje powoli na dół strony.

    Przepraszam już za takie nadzwyczajne środki, ale uważam, że obecnie są potrzebne.
  • Czytając post Pozytywnie2014 jestem wręcz przekonany o nietęgich minach zwolenników p. Budnego. Agresja aż bucha. Za nie długo bić będą. Mimo wszystko i tak, głos na Zdunika, choć szkoda, że nie p. Cegliński w drugiej turze. Oczywiście zwolennicy p.Budnego wymyślać teraz będą przeróżne historie, które ani bawią ani smucą, są po prostu nijakie. Mnie interesuje tylko to, aby znów nie było dziwnej większości w gminie i samouwielbienia. Dlatego wszystkich namawiam, tylko Zdunik i pozytywna równowaga.
  • pyza pisał(a):

    Dlatego wszystkich namawiam, tylko Zdunik i pozytywna równowaga.




    mam nadzieję, że każdy zdecyduje sam za siebie. Zmieniam komentarz aby nikogo nie urazić. Pozdrawiam

    Post edytowany przez KarOk 2014-11-21 21:26:54
  • Jest takie powiedzenie że "jak Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera"
    Ciekawe na kogo padło?

    Co chwila jesteśmy bombardowani informacją o tym jak to RZ rozdaje stołki.
    Kto będzie pracował w Urzędzie, kto będzie wicewójtem, itd.

    Zastanawiam się teraz kto tu jest kretynem?

    Czy:
    - to RZ i ci którym takie propozycje składa - kretyni chwalą się "stanowiskami na wodzie pisanymi".
    - to zwolennicy i sztab pana JB, którzy takie dyrdymały wymyślają i puszczają w formie plotki mając odbiorców za debili :)
    - odbiorcy tego kitu którzy w to wierzą :)
    KarOk pisał(a):


    jeśli P. Budny taki zły to dlaczego AŻ 8 radnych zostało wybranych z jego drużyny? :) pewnie pomyłka ;)



    Więc co się martwisz? 8 radnych, to niebawem pewnie i on zostanie wybrany, bo taki dobry. Po co ta nerwowość?
  • Wręcz przeciwnie, chciałabym aby był w Nas wyborcach spokój i pozytywne nastawienie. To urzędnicy mają być dla nas a nie my dla nich. Ja się nie martwię, cieszę się z wyniku głosowania, a druga tura pokaże co dalej. Chciałabym jedynie, aby mieszkańcy poszli i oddali swój głos. Obawiam się, że frekwencja może być niska.

    I ja bym w to wszystko Boga i religii nie wciągała.
    Post edytowany przez KarOk 2014-11-21 21:21:03
  • Admin - dzięki!
  • KarOk pisał(a):

    Corwin pisał(a):

    Mam nadzieję, że się mylę - ale mam nadzieję, że za 4 lata forum nadal będzie istniało i sprawdzę czy miałem rację czy myliłem się (mam nadzieję na drugie).



    Oby :) obyś się mylił i oby forum nadal żyło, nie tylko przed wyborami :)



    Jak nie to forum, to inne. Już kilka razy idea padała i się odradzała. Złych diabli nie biorą ;)
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-21 23:10:00
  • Fajnie, że są tacy, którzy forum podtrzymują :)
  • @rodzic Panie Mariuszu, bardzo mi przykro, że został Pan potraktowany w ten sposób - próba ośmieszenia i zdyskredytowania. Ale może być jeszcze gorzej, np. próba straszenia wozem transmisyjnym TV. Szkoda, że na wpis M. Majewskiego @admin nie zareagował.
    Ale wróćmy do analizy faktów:
    1. JB i RZ przedstawili swoje programy M. Ceglińskiemu, ale tylko RZ był przekonujący, bo "podobno" obiecał rozbudowę szkoły. Z tego wynika, że JB nie jest w stanie spełnić największego marzenia mieszkańców Zakrętu - na ich miejscu zastanowiłabym się nad tym. Zastanowiłabym się także na miejscu P. Łapińskiego, czy nie za wcześnie się wyrwał z poparciem, może też trzeba było posłuchać, co tak fascynującego ma do powiedzenia RZ.
    2. Nie mam do czynienia ze szkołą w Wiązownie, ale w tym akurat nie różnimy się z M. Majewskim, wiem tyle, ile słyszę i przeczytałam na forum. A przeczytałam m.in., że dużo jest tam ambitnych pracowników, osób skonfliktowanych z dyrektor i - o ile dobrze kojarzę - wśród tych ambitnych skonfliktowanych wymieniano panią sekretarkę. Czy chodzi o tę samą, która jest teraz w radzie gminy? Gdyby tak było - oby nie - sama pani dyrektor musiałaby przyznać, że z dwojga złego, lepiej jej głosować na RZ, bo JB ze swoją "drużyną" będą nie do zatrzymania w swoich działaniach, jakiekolwiek by nie były.
    3. Program M. Ceglińskiego musiał być rzeczywiście bardzo podobny, im dłużej czytam komentarze to chyba identyczny, jak program JB, skoro spotkania MC były tak torpedowane przez obecność członków i sympatyków komitetu JB. Tylko zbieżność programu uzasadnia takie wykaszanie konkurenta (o czym uczestnicy zebrań tu pisali), bo przecież wyborcy mogli się pomylić i zagłosować "na ten sam program", ale "młodszego kandydata", nawet jeśli jego strój nie trafiał we wszystkie wyrafinowane gusta odbiorców.
    4. Stanisław Bogucki został wybrany radnym. Oczywiście zawsze jest taka szansa, że po złożeniu ślubowania i drugiej turze wyborów na wójta pojawi się jakiś wójt/burmistrz i zaproponuje stanowisko wice. Taką historię przerabialiśmy 4 lata temu z M. Łukomską. Tylko pytanie, czy wszystkich należy mierzyć tą samą miarą? Znając wszystkie osoby, o których mowa w tej historii - S. Bogucki w niczym nie przypomina M. Łukomskiej.
    5. Wśród giełdy stanowisk zapomnieliśmy jeszcze o jednym - redaktora naczelnego "Powiązań" i autora tekstów na www. Po tak zaangażowanej pracy dla AB i wycinaniu JB ze wszystkich wydarzeń i zdjęć, jest prawie pewne, że redaktor vel asystent PK nie zagrzeje tam miejsca. Zwolni się etat dla dziennikarza. Przy tej okazji chciałabym przypomnieć, że "instytucja asystenta wójta" w naszej gminie sięga jeszcze czasów MJ, który to zatrudnił taką osobę z rodziny (piszę to z pełną odpowiedzialnością, nie jest to plotka) i nawet urzędowała w jego gabinecie. Miała tam swoje miejsce w kąciku. Ale co do zasady, zgadzam się - asystentów wójt ma wystarczająco w postaci wszystkich pracowników urzędu.
  • @Pozytywnie2014: Kurcze, to jak? Na debacie będzie TV? Bo nie wiem czy nosek przypudrować...

    Fajne przepychanki zwolenników się zaczynają. Trochę boje się iść na debatę, bo sztachety pójdą w ruch. Jeśli do debaty dojdzie...
    Przy okazji - kto ma debatę prowadzić? Tego nie ma w zaproszeniu, a to nie mniej ważne niż to, że debata w ogóle będzie...
  • Normalnie następna seria Rancza będzie dotyczyła Wiązowny :D :D :D

    Jednak życie przerasta film.

    Brakuje nam tylko gminnej telewizji internetowej.
    Post edytowany przez Corwin 2014-11-22 00:35:04
  • w mojej ocenie jakiś układ trzech trzymający władzę rządzi Gminą i chce nadal to czynić, Jednak czas pokaże jak się sprawy mają. Brak odpowiedzi ze strony Pana R.Z. na zaproszenie J.B. do debaty świadczy o jego słabości widocznie cos jest do ukrycia. Jutro nowe fakty. Dobrej Nocy :)
  • Zdaje się, że Pan Admin ciśnienia nie wytrzymał :)
  • Admin wymiękł :)
  • WOW! Zaniemówiłem ;)
  • Cuius medium eius regio... czy jakoś tak. Nawet tu widać, że władzy nie można lekceważyć, zwłaszcza takiej, nad którą nie ma organu kontrolnego. Nie ma co pisać, skoro dyskusja jest aż tak moderowana.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-22 10:07:27
  • Pozytywnie 2014.
    Byłoby trudno ująć coś bardziej z sensem. Gratuluję Marcinie.

    Pokazały się w Zakrętosie ulotki pana RZ ,obiecuje to co wszyscy tylko ....brak sygnatury PiS-u.
    Panie Romanie ja też bym się wstydził!
    Pozdrawiam MW
  • Widzę, że na forum zwolennicy p. Budnego prześcigają się w coraz nowszych i bardziej sensacyjnych kłamstwach.
    Już wiem, że vice wójtem będzie p. Bętkowska, p. Cegliński i nawet p. Bogucki. Do końca przyszłego tygodnia pewnie lista wydłuży się o nowe sensacyjne nazwiska.

    Ponad to wszystko dowiedziałam się od zwolenników tego najlepszego, że w gminie rządzi mafia nauczycielska, a cały ten cyrk to próba zamachu stanu w szkole.

    Czekam na dalsze sensacje i kłamstwa. Macie Państwo jeszcze tydzień na ich produkowanie.
  • Pannajoanna ma rację gdy chodzi o kłamstwa.
    Na ile wiarygodna jest p.A B czytam w Sprawozdaniu U.Gminy Wiązowna za kadencję 2010-2014 -zamieszczonego na stronie gminy, str. 2
    Pani Anna szczyci się tam z wygranych bądź nie rozstrzygniętych procesów sądowych "zapominając" o wyroku w mojej sprawie. W dalszej części brak też kosztów c~ka 100tyś złotych jako koszty przegranego procesu z moją skromną osobą.
    Myślę, że powyższe jest właściwą wizytówką jak funkcjonuje urząd.
    Pozdrawiam Marek Woszczyna
  • Nie, żebym się czepiała, ale co ma nauczyciel do gminy? Przypomnijmy sobie wspaniałego dyrektora otwockiej 12-tki, który został prezydentem Otwocka. Pozostałością po nim jest m.in. DZIURA w centrum. Choć w naszym centrum na pewno nawet taka dziura byłaby atrakcją!!!

    Pozytywnie 2014 - dlatego uważam, że poparcie przegranych dla jednego z kandydatów jest nie tylko niepotrzebne, ale i niebezpieczne. Wyborcy to nie idioci. Wybrali raz, powinni móc wybrać drugi raz - sami, bez podpowiedzi!
  • A kim jest p Tarchalski, jak nie sztabowcem Zdunika? A p. Kupiszewska, która powaliła naszą spółdzielczość nie tylko na kolana, ale i na twarz? Niezależność? - nie żartujmy ...
  • Panie Marku, pan Zdunik na pewno już Panu obiecał, że się wypłaci?
  • RJK pisał(a):



    Jest to inicjatywa społeczna, podjęta niezależnie od każdego kandydata.

    Deklarujemy całkowitą bezstronność w prowadzeniu debaty.

    Prowadzącymi będą:
    Małgorzata Kupiszewska oraz Mikołaj Tarchalski


    Padłam
    :))
  • Oserwator pisał(a):

    Teraz zobaczymy czy Pan Budny stchórzy i nie przyjdzie w czwartek, tego należało się po nim spodziewać.



    Zobaczy czy P. Roman stchórzy i nie przyjedzie do Zakrętu na debatę, tego należy się po nim spodziewać gdyż już dwa razy debaty odmówił, a to będzie trzeci. :)) :-SS
  • Dobre sobie -bezstronność - Gazeta Polska Codziennie. Skończmy z tą farsą i żenadą .To już lepiej niech nie będzie żadnej debaty. Właśnie za takie pomysły i oczywiście nie tylko nie zagłosuję na p. Z.
  • Kurcze, gdybym miała większy living room też bym was wszystkich zaprosiła, bez butów oczywiście i bezstronnie... ;)
  • Pan J.B. na pewno nie stchórzy.
  • edytowałem to co nie podobało się adminowi, może miał trochę racji. Aczkolwiek postępuje nieobiektywnie.
    Post edytowany przez Oserwator 2014-11-23 15:58:05
  • to w takim razie zwracam honor, brawo za odwagę!Po prostu wcześniej słyszałem inne wersje............
  • Taki z ciebie "Obserwator" jak ze mnie tancerka, albo nie (bo podobno w miarę daję radę) - fizykochemikomatematykostatystyk... Bo ja obserwatorem nie jestem a stronnicza bardziej...
    A v460 to zażartował, taki słowotwór języka polskiego jakby ktoś nie wiedział - "z klasą"/"klasa"... Żarcik taki... Luzu więcej obserwatorzy wszyscy ;)
  • Debata jest już nie potrzebna.

    Zdunik chodzi po urzędzie Gminy i z dużą dozą arogancji przepowiada wszystkim zwolnienia pracowników.

  • Czy mógłby ktoś potwierdzić tą informacje o p. Z bo jeśli to prawda to jest rzecz niesłychana.
  • Proszę iść do Gminy
  • Co tak cicho coś się stało?
  • no cóż ,chyba ktoś się pogubił w tym labiryncie wybroczego wyścigu do foleta i che się zadowolić choć , małym stołkiem.
  • Pani wójt powinna odejść z honorem ,ale w obecnych czasach brakuje tej cechy osobowości ludziom , bo co
    będzie robić, bieda zajrzy w oczy ? ona sama już takiej osoby nie znajdzie jaka znalazła Pani Urszula obecny
    sekretarz Gm W.A Pan Cegliński młody chłopak kobietom zawrócił w głowach szczególnie nauczycielkom ,
    obiecywał na spotkaniach wyborczych że po 4 latach jego rządów Gm W dorówna Gm. Halinów takie bajki
    mnie nie interesowały bo to nie wykonalne , mało kto zwrócił na to uwagę że Halinów to miasto i budżety
    obu gmin nie da się porównać . Pan Cegliński to wyuczony wizjoner który obiecywał dużo , tylko pokrycia
    realnego na obietnice nie było , a jak ktoś w trakcie spotkania zwracał mu na to uwagę to odbierano to jako
    nie czystą kampanie wyborczą.
  • Obydwaj Panowie byli radnymi Powiatowymi, patrzmy pod tym kątem Pan Zdunik tylko asystował przez 4 lata
    Pan Budny operował morał z tego taki ze Budnego macie za co rozliczać czy za śmieci czy za szpital zawsze pada jego nazwisko czyli coś robił , a Pan Zdunik nic nie robił więc nie ma co o nim pisać .
    Więc zróbcie wszystko żeby było o czym pisać za 4 lata .
  • Widze że pare wpisów z wczoraj zniknęło dnia dzisiejszego. Mam prośbę do admina aby nie usuwał wpisów ustawiając wypowiedzi pod własne widzi mi sie.
  • No wybór mamy wspaniały: pomiędzy dżumą cholerą!
    Zdunik Wójtem - zmian niewiele, gdy rządzić będzie Budny - prywata pełna. Po prostu iść się pochlastać :-((
  • Co za bzdury o AB jako vice! Dostała najmniej głosów!
    Wszyscy mają jej dosyć! Kłamie w żywe oczy.Obiecanki beż żadnego pokrycia!
    Ona pociągnie nowego Wójta dalej w bagno!

    Nikt nie zaryzykuje z nią współpracy!
  • S. Bogucki na Vice, super - znaczy totalne samo-wykluczenie p.Zdunika.

    @Pozytywnie 2014 - masz kiepskie źródło lub dostęp do kiepskich doradców, bo nie wierzę, że Ty sam te głupoty wymyślasz!
    Post edytowany przez Malevik 2014-11-23 15:05:30
  • Proponuję jeszcze zaproszenie p.Ceglińskiego oraz p. Bedkowskiej!

    Wtedy dopiero dowiemy się czegoś ciekawego o szczegółach przespanych projektów, planów obsadzenia stanowisk Wice Wójtów i możliwych kontynuacji rozpoczętych projektów, których nagle wiele się pojawia ;;)

  • j_g 22.11. 21:31

    Debata jest już nie potrzebna.

    Zdunik chodzi po urzędzie Gminy i z dużą dozą arogancji przepowiada wszystkim zwolnienia pracowników.

    Czyżby pan RZ został wróżbitą ?

    Admin nie usuwaj wpisów i nie tłumacz się jakimś szumem , nie idż tą drogą, waracj na jasną stronę
  • Ponoć posty usunięte ląduja do tego wątku tylko szkoda że to z niego wlasnie kilka zniknęło.
  • no szkoda ale cóż zrobić musimy sie w tym szumie odnaleść
  • Ta debata organizowana "U Mikulskich" to pułapka zastawiona na Budnego. Prowadzący nie gwarantują bezstronności. Zdunik i Bętkowska to towarzystwo wzajemnej arogancji. Teraz dołączył do nich Cegliński. To całe towarzycho po ewentualnej wygranej Zdunika ma zamiar zmanipulować radę - mają w tym wieloletnią praktykę - przynajmniej AB i RZ. Chodzi im o to aby utrzymać stan jaki jest, czyli trzymać się koryta i pogłębiać dno. Radnym coś obiecają lub będą działać z zaskoczenia - materiały na sesję w ostatniej chwili itp., itd. Radni przeważnie zawsze głosują za projektami uchwał przedstawianych przez Wójta. Sami bardzo rzadko przedstawiają swoje projekty.
    Wierzę, że mieszkańcy nie dadzą się nabrać na takie tanie chwyty i zagłosują na Budnego. Dno już osiągnęliśmy teraz tylko powinna być droga w górę. Pierwsze 4 lata na opanowanie sytuacji i przygotowanie dobrych projektów, a w dalszej perspektywie ich realizacja. ZDUNIK, BĘTKOWSKA i INNI - to już było. Ile razy możemy dostawać w d...., aby wreszcie zdobyć się na odwagę i zagłosować rozumnie. 8 radnych do mandat, który pozwoli na spokojne rozpoczęcie dobrych zmian dla gminy. Przecież już większość wybrała drogę. Teraz wszyscy, którzy chcecie zmian zagłosujcie na przewodnika, którą ją zaproponował. CZAS NA ZMIANY.
  • @batbuk
    o honorze i przyzwoitości coś Ci się wyrwało. Piszesz takie farmazony podczas gdy twoi ludzie rozwieszają po gminie paszkwile na Budnego.
    Roman Z. ma zaiste za sobą "honorowych i przyzwoitych" ludzi. Widać, że te metody są głęboko zakorzenione w waszym systemie wartości i niczego nie nauczył was "dziadek z Wermahtu".
    Mówiłem, że brudna kampania dopiero się rozkręca.
    Ciekawe, czy wczorajsza akcja w Zakręcie była uzgodniona z byłym kandydatem z tej okolicy.
  • @-) @-) @-) Do czego ludzie się jeszcze posuną ??!!
    Post edytowany przez sarna_lesna 2014-11-23 20:07:41
  • @hubi, święta racja!
  • mucha pisał(a):

    Ta debata organizowana "U Mikulskich" to pułapka zastawiona na Budnego. Prowadzący nie gwarantują bezstronności. Zdunik i Bętkowska to towarzystwo wzajemnej arogancji. Teraz dołączył do nich Cegliński.



    Jestem tego samego zdania!