Debata między Januszem Budnym a Romanem Zdunikiem
  • Wydzieliłem kilka wpisów z innego wątku ([Sonda] Druga tura wyborów na wójta), żeby było trochę bardziej przejrzyście.

    Punktem wyjściem jest zaproszenie od Janusza Budnego na debatę do Zakrętu.
    image
    (Widać że pan Janusz uczył się od ustępującej pani Wójt i jej asystentem)
    Źródło: http://budnynawojta.pl/?p=687
    Post edytowany przez admin 2014-11-22 16:23:53
  • Odpowiedzi nadal brak.
  • mam nadzieję, że Pan R. przedstawi swój program na debacie, i nikt już nie będzie miał wątpliwości na kogo odda swój głos. Bo Ci co nie chcą głosować na P. JB uważam, że powinni poznać lepiej program Pana Romana. Ja osobiście nie znam go w ogóle...
  • Pan Zdunik byłby harcerzykiem gdyby przyjął nieuzgodnione zaproszenie od pana Budnego na jego debatę obstawioną i zakrzyczaną przez jego klakierów . Debata powinna być zorganizowana przez kogoś niezależnego i najlepiej w Wiązownie blisko centrum. Żeby w niej mogło uczestniczyć jak najwięcej osób.
  • i oczywiście u Mikulskich tak jak sobie życzy na swojej stronie fb Roman Zdunik???
  • Wygląda na to, że do debaty nie dojdzie (moje prywatne zdanie).

    Za FB Romana Zdunika:

    "Informujemy, że Pan Roman Zdunik - Kandydat na Wójta Gminy Wiązowna przyjął zaproszenie od Klubu Gazety Polskiej w Gliniance oraz Komitetu Budowy Pomnika Pułkownika Ryszarda Jerzego Kuklińskiego w Wiązownie na debatę przedwyborczą między kandydatami na Wójta Gminy Wiązowna w zaproponowanym terminie 27 listopada 2014 r. od godz. 18:30 do 20.00 - "Zajazd u Mikulskich" w Wiązownie. Jest to inicjatywa społeczna, podjęta niezależnie od każdego kandydata. Prowadzącymi będą: Małgorzata Kupiszewska oraz Mikołaj Tarchalski. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym spotkaniu. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w dotychczasowych spotkaniach przedwyborczych naszego Kandydata, to spotkanie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z jego programem wyborczym. Serdecznie zapraszamy."

    Fajna inicjatywa "społeczna". No faktycznie jeśli kandydat PiS startuje, to zaproszenie od GaPola, jest inicjatywą społeczną.
  • Gratuluję pomysłowości! Debata organizowana niemalże przez PiS, jeden z kandydatów startujący z PiS-u. Prowadzący blisko związany z komitetem P. Zdunika. Grunt "neutralny" Zajazd u Mikulskich. Śmiech na sali!!! Ciekawe tylko kto wymyśla pytania, bo jak prowadzący (to możemy uznać, że P. Zdunik we własnej osobie).
    Czuje się zażenowana!!!!!
  • Wiadomo,że Pan Zdunik nie zgodziłby się uczestniczyć w takiej farsie podyktowano mu warunki i kazano się dostosować więc Pan Zdunik postąpił z klasą(PS 4 lata temu debatę też prowadził klub gazety polskiej-i wtedy nikt nie widział w tym nic dziwnego, wręcz przeciwnie. Teraz zobaczymy czy Pan Budny stchórzy i nie przyjdzie w czwartek, tego należało się po nim spodziewać. Świetna ironia admin. :))
  • O ile mi się wydaje to 4 lata temu nikt nie startował z PiS-u. Inteligencja górą!
    Post edytowany przez sarna_lesna 2014-11-22 20:15:31
  • Oserwator pisał(a):

    Wiadomo,że Pan Zdunik nie zgodziłby się uczestniczyć w takiej farsie podyktowano mu warunki i kazano się dostosować więc Pan Zdunik postąpił z klasą


    Biedactwo...

  • Wiesc gminna niesie, ze przesluchiwac bedzie sam Macierewicz ;)

    Slabo, bo powoli dawalem sie przekonac, ze trzeba posluchac Zdunika i zobaczyc co ma do powiedzenia. Mowie powaznie.


  • W imieniu Klubu Gazety Polskiej w Gliniance oraz Komitetu Budowy Pomnika Pułkownika Ryszarda Jerzego Kuklińskiego w Wiązownie pragniemy zaprosić na debatę między kandydatami
    na Wójta Wiązowny: Januszem Budnym oraz Romanem Zdunikiem.

    Zarezerwowaliśmy salę w restauracji „Zajazd u Mikulskich”
    w Wiązownie na czwartek 27 listopada 2014 od godz. 18:30 do 20.00

    Jest to inicjatywa społeczna, podjęta niezależnie od każdego kandydata.

    Deklarujemy całkowitą bezstronność w prowadzeniu debaty.

    Prowadzącymi będą:
    Małgorzata Kupiszewska oraz Mikołaj Tarchalski
  • Oserwator pisał(a):

    Wiadomo,że Pan Zdunik nie zgodziłby się uczestniczyć w takiej farsie podyktowano mu warunki i kazano się dostosować więc Pan Zdunik postąpił z klasą


    Dlaczego Pan Zdunik miesza w to wszystko uczniow?! Przeciez mlodziez trzeba chronic, a nie wciagac w brudna polityke. Apeluje z tego miejsca do Pana Zdunika, aby w kampanii wyborczej nie zaslanial sie klasa!

    Post edytowany przez v460 2014-11-22 20:17:44
  • Nie stchórzył. Zdecydował się na czwartkową debatę u Mikulskich. Natomiast do tej pory Pan R.Z. nie dał odpowiedzi co do środowej debaty w Zakręcie... Oczywiście nie odmówił ale odpowiedzi brak...
  • @czarna, to potwierdzona informacja?

    No cóż, pewnie nie tylko dla mnie kwestia samego udziału kandydatów w tej debacie jest sprawdzianem na to, kto tak naprawdę rozumie ideę samorządu, a komu bliżej jest do zasilenia oderwanego od lokalnej społeczności betonu.
  • kasianiemiec@ i inni - info o debacie jest potwierdzone tylko na stronach netowych jeszcze nie zamieszczone...
  • A tymczasem podrzucam pomysl dla nowego wojta:
    http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,16996742,To_bedzie_pierwsza_taka_szkola_w_Polsce__Wybuduja.html#BoxSlotI3img

    @Obserwator: przepraszam Cie najmocniej za ten kiepski, niezrozumialy zart. Mea culpa!
  • Organizatorzy zwracają się do Mieszkańców Gminy Wiązowna nie tylko o obecność i przysłuchiwanie się debacie, ale także o pomoc w przygotowaniu pytań. Małgorzata Kupiszewska i Mikołaj Tarchalski będą w imieniu Mieszkańców zadawać te pytania panu Januszowi Budnemu i panu Romanowi Zdunikowi.
    Pytania można przesyłać na adres: mkupiszewska@wp.pl
  • Moze Janek Pospieszalski cos dorzuci? On zawsze wie, jak najlepiej zadac pytanie ;) Jego "Warto rozmawiac" nie raz i nie dwa pokazalo, ze nie warto.

    Przepraszam Joanno, ale nie moglem sie powstrzymac. Nic osobistego.
  • A ja wierzę w dobre intencje Organizatorów. Jako jedyna organizacja społeczna na terenie Gminy Wiązowna podjęli się poprowadzenia debaty. Musieli zaangażować ludzi i ponieść koszty tego przedsięwzięcia. Trzeba to docenić. Chętnie zawitam w czwartek „U Mikulskich”.
  • Wierzyć w dobre i bezstronne intencje pani Kupiszewskiej... :-D

    Korzystajcie z tych bezstronnych debat "u Mikulskich", bo za 4 lata tego lokalu już nie będzie, a nad nim przebiegać będzie droga S17. Chociaż może, jak PIS dojdzie do władzy, to zatrzyma budowę i zajazd będący ostoją bezstronności pozostanie jednak w obecnym miejscu! :)

  • Drodzy Mieszkańcy Gminy Wiązowna,


    Tylko przez chwilę cieszyłem się, że dojdzie do debaty Budny – Zdunik. Myślałem, że będzie szansa na poważną rozmowę o problemach gminy. Ale już wiem, że za tą debatą kryje się coś innego, z pewnością nie dobro tej gminy i jej mieszkańców. Dlaczego?

    1)prowadzenie i zadawanie pytań – to mają robić ludzie sprzyjający Romanowi Zdunikowi – to poważne naruszenie obiektywizmu debaty!!!!!

    2) w roli pytających mają wystąpić PRZEGRANI W WALCE O FOTEL WÓJTA – no nie, pracuję w dziennikarstwie blisko 20 lat i takich standardów debaty to ja jeszcze nie widziałem. W debacie Gronkiewicz Waltz – Sasin jakoś nie słyszałem, żeby kandydatów przepytywali Wipler, Guział, Wierzbicki itp. To jest jakiś dziwny pomysł i niech mi ktoś wytłumaczy czemu ma służyć?

    Drodzy Mieszkańcy,

    Czy interesują Was pytania Pani Anny Bętkowskiej i Mariusza Ceglińskiego do obu Panów? Dla kogo jest ta debata dla NAS MIESZKAŃCÓW czy dla ludzi, którzy przegrali wybory?
    Anna Bętkowska dostała od mieszkańców czerwoną kartkę, przegrała wybory z kretesem, nie wprowadziła ŻADNEGO RADNEGO DO RADY GMINY, Mariusz Cegliński poparł już oficjalnie Romana Zdunika.

    Pomysł debaty w takiej formie i stylu to pomysł na dzielenie, niepotrzebne emocje, a nie na poważną dyskusję o różnicach w programach obu kandydatów. Żaden rywal na debatę w takiej formie, na takich warunkach nie powinien się zgodzić. Na to nie pozwala zwykła przyzwoitość.

    Serdecznie pozdrawiam

    MM


  • @Pozytywnie2014, czy mógłbyś czytelnikom tłumaczyć, jak się ma

    RJK pisał(a):

    Prowadzącymi będą:
    Małgorzata Kupiszewska oraz Mikołaj Tarchalski


    do
    Pozytywnie2014 pisał(a):

    w roli pytających mają wystąpić PRZEGRANI W WALCE O FOTEL WÓJTA


    ?

    A jak już odwołasz się do standardów w dziennikarstwie: Do tych standardów należy podanie źródeł informacji.
  • Wydaje się zatem, że lepszą formułą będzie debata kandydatów na Wójta Gminy Wiązowna zaplanowana w środę 26 listopada o godz. 19.30 w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zakręcie przy ul. Szkolnej 11. Nie słyszałam, aby na to wydarzenie planowano jakieś "ustawki". Serdecznie zapraszam Państwa do Zakrętu. W atmosferze przyjaźni podyskutujmy z kandydatami o przyszłości naszej gminy.
  • @Pozytywnie2014

    Panie Marcinie, w takim razie proszę nam wytłumaczyć w jaki sposób debata w Zakręcie miałaby wpłynąć na dobry mieszkańców gminy oraz zapewnić obiektywizm?

    "Wczoraj (20.11.2014 r.) osobiście zaprosiłem do debaty Romana Zdunika – kontrkandydata na wójta gminy Wiązowna. Spotkanie przygotowują członkowie KWW Janusz Budny, do których od samego rozpoczęcia kampanii wyborczej zgłaszano ten pomysł."

    Jest to krótki tekst ze strony budnynawojta.pl, W przytoczonym poniżej zaproszeniu brak informacji kto miałby prowadzić debatę w Zakręcie. Kto to ma być? Ludzie obiektywni? Ludzie z KWW Janusz Budny? Może jako dziennikarz z doświadczeniem będzie to Pan?

    Poprę tutaj admina i zapytam się skąd ma Pan tę informację:

    Pozytywnie2014 pisał(a):

    2) w roli pytających mają wystąpić PRZEGRANI W WALCE O FOTEL WÓJTA



    Jeżeli to Ci "PRZEGRANI" mają prowadzić debatę to jest to wprowadzanie ludzi w błąd i raczej Pan Zdunik nie zaplusuje tym wydarzeniem. Jeżeli natomiast twierdzi Pan, że prowadzący będą zadawali pytania podane przez AB i MC to chyba jako mieszkańcy mają prawo do zgłoszenia swoich pytań. Poza tym ludzie którzy głosowali na te osoby mieli swój elektorat i, niezależnie czy się to Panu podoba czy nie, w sumie więcej głosów niż Pan Budny. Mają prawo do zadawania pytań przez swoich przedstawicieli tak samo jak osobiście.

    @Aleksandra_Rutkowska

    Apropo ustawki, Pani Olu, ustawką jest już to wydarzenie samo w sobie. Tak jak w pierwszej turze Pan Budny zaproponował termin bez konsultacji wstępnej z innymi kandydatami tak teraz zrobił to samo. Byłem na Państwa spotkaniu przedwyborczym w Zakręcie. Nie może chyba Pani zaprzeczyć, że ponad połowa jej uczestników należała albo do waszego komitetu albo do najbliższego otoczenia Pana Budnego, jedną czwartą stanowili ludzie z innych komitetów, tyleż samo było przypadkowych mieszkańców Zakrętu. W sumie około 40 osób. To daje do myślenia.

    Panie Majewski, "zwykła przyzwoitość", jak Pan to nazwał, nakazywałaby ustalenie z Panem Zdunikiem osobiście (panowie obaj są radnymi w powiecie, znają się) terminu debaty, osób prowadzących oraz jej miejsca i dopiero potem informowanie mieszkańców o takim wydarzeniu. Inaczej może to zostać odczytane w dokładnie ten sam sposób w jaki Pan to zrobił w stosunku do debaty "u Mikulskich". Punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia jak to mawiają.

    I zamiast mamić ludzi na forum swoimi manifestami proszę raczej zastanowić jak rzeczywiście zadziałać dla dobra mieszkańców i doprowadzić do tej debaty. Obiektywnej debaty. Macie jeszcze niecałe 5 dni.
    Post edytowany przez trollpyskaty 2014-11-24 07:41:57
  • Witam,
    1) Dla wyjasnienia - AB i MC maja rowniez zadawac pytanie na debacie u Mikulskich - oboje przegrali na wojta - to jakiś dźiwoląg,

    2) JB wygrał 1.ture wprowadził 8. radnych i to on zaproponował debate w Zakręcie - to nawet dzieci wiedzą ze to kluczwe miejsce w wyborze przyszłego wójta,

    3) gdyby klub GP organizował spotkanie wyb. z RZ to nie ma kłopotu ale proponuje debate z kandydatami na wojta, gdzie jeden jest kand. PiS, to z obiekt. nie ma nic wspólnego,

    4) czuc i widac ze troll pys brakuje argumentow a od emocji aż kipi - widac ze ktos z debata u Mikulskich zapedził się w kozi róg i nie wie jak z tego wyjść, tu o dobru gminy NIKT nie myśli

    Życzę wszystkim dobrego tygodnia.
    Ukłony
    MM


  • @Pozytywnie2014

    1) Jeszcze raz pytam, skąd ta informacja?

    2) Nie martwi mnie miejsce, w obecnym układzie jest ono najbardziej neutralne. Martwi mnie sposób w jaki Pan Budny narzuca je wszystkim kandydatom. Mówię tu o pierwszej turze, w drugiej zrobił to samo. Tak trudno spotkać się ze wszystkimi, porozmawiać i ustalić szczegóły?

    3) Chyba mam Pan podwójne standardy. Zdunik startuje z listy PIS-u, a nie należy do niego. Budny należy do PO, a stworzył KWW Janusz Budny i jak sam Pan pisze to on wprowadził 8 radnych. Komitet wodzowski?

    4) Z moimi emocjami jest wszystko ok, zwracam uwagę tylko na niekonsekwencję w Pańskim sposobie rozumowania. Co do debaty u Mikulskich, to samo można powiedzieć o debacie w Zakręcie. Teatr jednego aktora. To jest porażka ale nie tylko kandydatów. Całej gminy, bo musimy głosować na ludzi, którzy nie potrafią się dogadać nawet w takiej sprawie jaką jest debata.

    Pozdrawiam
    Post edytowany przez trollpyskaty 2014-11-24 09:09:17
  • Witam,

    Załączam zaproszenie przekazane Romanowi Zdunikowi od Janusza Budnego w sprawie debaty w Zakręcie. Zwracam uwagę na ostatnie zdanie....

    "Liczymy na Pana udział i WSPÓLNE!!!!!!! USTALENIE ZAŁOŻEŃ!!!!!!!!!"

    To dla mnie zamyka sprawę "ustawianej rzekomo" debaty w Zakręcie. Jasno i wyraźnie widać, że sztab JB chciał omówić zasady debaty i chciał spotkać się z mieszkańcami Zakrętu.
    Organizatorzy debaty u Mikulskich nie zaproponowali żadnej współpracy.

    Ukłony

    MM


    817 x 960 - 93K
  • DO żadnej z tych debat w zasadzie nie powinno dojść, bo widzę, że w każdy przypadku będzie to trochę farsa! :)
  • @Pozytywnie2014

    Jak to już napisałem wcześniej, to pan Budny powinien to rozegrać inaczej skoro jako pierwszy postanowił wyjść z tą inicjatywą. Miejsce i termin to też są założenia debaty. Zwłaszcza to pierwsze.

    Co do debaty u Mikulskich, organizatorzy wysłali zaproszenia. Z tego co widziałem to czekają na pytania od mieszkańców. Przyznaję, informacja o tym jest słabo widoczna. Nie można mieć też pewności co do bezstronności organizatorów (wbrew ich zapewnieniom). Żebyśmy się jasno zrozumieli, nie uważam, że ta propozycja debaty jest lepszą alternatywą. Dlatego napisałem, że jest to porażka całej gminy.

    Jestem ciekaw konfrontacji obu Panów ale tak jak napisał @sosna, do żadnej z tych debat nie powinno dojść bo to będzie farsa. Chyba, że kandydaci pokażą się i w Zakręcie i u Mikulskich. Też farsa ale przynajmniej mieszkańcy będą mogli zobaczyć jak Panowie się dogadywali i będą dogadywać.

    Aha, proszę o odpowiedź skąd informacja, że u Mikulskich będą zadawali pytania AB i MC? Przyznaję, teraz już tylko sprawdzam Pana dziennikarski obiektywizm i rzetelność.
  • Szanowni Państwo

    W ubiegły piątek wieczorem na moje konto na FB wpłynęło zaproszenie na debatę organizowaną przez Klub Gazety Polskiej w Gliniance. Uważam, że debatować o przyszłości naszej gminy zawsze warto. Jednocześnie jestem przekonany, że taka debata powinna być organizowana w sposób obiektywny i niebudzący podejrzeń o sprzyjanie organizatorów jednemu z kandydatów. Niestety, zaproszenie, które otrzymałem, takie zastrzeżenia i wątpliwości budzi. Dlatego zwróciłem się do organizatorów o zmianę zaproponowanych zasad.

    Uważam, że prowadzącymi tę debatę nie powinny być osoby związane z komitetem mojego konkurenta, choćby poprzez reprezentowanie PIS (komitetu mojego konkurenta) w gminnej komisji wyborczej. W wyborach samorządowych polityka powinna zejść na ostatni plan. Jeśli organizatorzy nie chcą zmienić osób prowadzących, powinni w takim razie dopuścić do prowadzenia debaty również przedstawiciela mojego komitetu.

    Uważam również, że debata powinna być dyskusją kandydatów na wójta z mieszkańcami naszej gminy. Dlatego niepotrzebne jest organizowanie osobnego punktu debaty polegającego na zadawaniu pytań przez kandydatów na wójta, którzy nie zakwalifikowali się do drugiej tury wyborów. Zwłaszcza w sytuacji, gdy - tak jak pan Mariusz Cegliński- oficjalnie poparli już mojego konkurenta i reprezentują teraz w pewien sposób jego sztab wyborczy.

    Dla zachowania obiektywności tej debaty konieczne jest również dopuszczenie przedstawiciela mojego komitetu - choćby wyłącznie na zasadach męża zaufania - do zbierania i selekcji pytań zadawanych na kartkach przez publiczność, tak by nie było podejrzenia, że pytania te przygotowano wcześniej i przedstawiono je jeszcze przed debatą mojemu konkurentowi.

    Mam nadzieje, że wartości: "demokracja" i "obiektywizm" nie są obce organizatorom czwartkowej debaty i wezmą pod uwagę nasze propozycje. Jednocześnie przypominam o cały czas aktualnym zaproszeniu na środową (26.11.2014 r. godz. 19.30) debatę w szkole w Zakręcie i podkreślam, że już w treści zaproszenia na to wydarzenie, które przekazałem osobiście panu Zdunikowi, zaproponowałem WSPÓLNE ustalenie formuły spotkania, tak by była ona akceptowalna dla wszystkich.

    Serdecznie pozdrawiam,
    Janusz Budny
  • @KWWJanuszBudny

    Panie Januszu, po pierwsze gratuluję odwagi jeżeli chodzi o zarejestrowanie się na forum i dołączenie do dyskusji. Notabene życzę takiej odwagi również Panu Zdunikowi. Myślę, że nasza społeczność wiele by zyskała gdybyśmy mogli wspólnie podyskutować na forum z kandydatami na wójta. Domysły i plotki to zawsze zarzewie konfliktów. Pomysł wyborczy do przemyślenia na najbliższe dni to taka mini debata na tym właśnie forum.

    Co do debat, mam kilka pytań i przemyśleń, byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

    1) Jaki jest proponowany program debaty w Zakręcie i czy w ogóle się odbędzie jeżeli Pan Zdunik nie zdecyduje się w niej uczestniczyć?

    2) Czy Pan Zdunik kontaktował się w jakikolwiek sposób z Panem w sprawie tej debaty?

    3) Kto będzie osobą prowadzącą debatę w Zakręcie i kto będzie wybierał pytania? (EDIT: jeżeli debata się odbędzie bez Pana Zdunika)

    4) Debata "u Mikulskich", zgadzam się co do wprowadzenia Pańskiego przedstawiciela pod warunkiem, że to samo mógłby zrobić Pan Zdunik. Możemy jedynie domniemywać pewnych powiązań, natomiast należy pozostawić równe szanse każdemu. Rozumiem, że takie same warunki są przewidziane w ewentualnej debacie w Zakręcie.

    5) Usunięcie z programu punktu na pytania od byłych kandydatów jest rozsądne, po 16.11 stali się na powrót mieszkańcami gminy i w takiej roli mogą przyjść na spotkanie i jak każdy zadać pytanie. Popieram. Nie popieram natomiast rozpowszechniania zdania, że skoro Mariusz Ceglińska poparł Pana Zdunika to w pewien sposób reprezentuje jego sztab wyborczy. Próbuje Pan w ten sposób utożsamić jego osobę z partią z list której startuje Pan Zdunik. Jest to nieeleganckie i proszę o nie wchodzenie w taką retorykę.

    6) Czy jeżeli organizatorzy zgodzą się na proponowane zmiany zdecyduje się Pan pojawić w czwartek na debacie?

    Proszę nie myśleć, że Pana atakuję. Jeżeli na tym forum zagości Pan Zdunik (na co mam ogromną nadzieję), również nie omieszkam zadać mu kilku pytań. Dezinformacja, plotki i pomówienia nie powinny mieć miejsca w uczciwej kampanii wyborczej. W ostatnich dniach na forum pojawiło się bardzo dużo wpisów, które były oparte na tychże. Cieszę się, że zabrał Pan głos i liczę na to, że będzie Pan kontynuował dialog ze społecznością tego forum.

    Pozdrawiam
    Post edytowany przez trollpyskaty 2014-11-24 12:17:37



  • Mysle ze nikt nie miał na myśli kojarzenia MC ze sztabem wyborczym RZ. Chodzi tylko o to ze MC poparł RZ i zadawanie przez MC pytań obu kandydatom jest niepotrz.
    Pzdr.
    MM
  • Odpowiadamy na pytania @trollpyskaty:

    Ad. 1 Wszystkich ustaleń chcemy dokonać z p. Zdunikiem, liczymy na wcześniejszy kontakt, a potem na udział w debacie. Gdyby p. Zdunik się nie pojawił, spotkanie zostanie przeprowadzone nie w formie debaty kandydatów, ale rozmowy z mieszkańcami (pytania / uwagi / wnioski).

    Ad. 2 Jeszcze nie.

    Ad 3. Ten szczegół również chcielibyśmy ustalić wspólnie z p. Zdunikiem.

    Ad. 4 Pan Tarchalski jest przedstawicielem KW Prawo i Sprawiedliwość, który zgłosił członków do obwodowych komisji wyborczych, a także z którego wystawiani są kandydaci na wójta (p. Zdunik) i rady. Stąd nasz wniosek o udział w debacie także przedstawiciela KWW Janusz Budny.

    Ad. 5 Pan Cegliński wyraźnie określił kierunek swojego poparcia. Nie widzimy powodu, dla którego mielibyśmy udawać, że jest inaczej.

    Ad. 6 Tak, oczywiście.

    Pozdrawiamy,
    KWW Janusz Budny

    PS. Informacja o wydarzeniu na portalu społecznościowym tutaj

  • KWWJanuszBudny pisał(a):


    Pozdrawiamy,
    KWW Janusz Budny



    Kurczę, po poprzednich dwóch wpisach miałem nadzieję, że będzie można rozmawiać bezpośrednio z p. Budnym ale cóż.... Polecam rozważyć opcję debaty na forum.

    Ad 1,2,3,4,6) Rozumiem, że w środę szykujecie Państwo spotkanie przedwyborcze, a gdyby pojawił się Pan Zdunik stworzy się nam debata. OK, przyjęte. Jeden od Was, Tarchalski od nich. OK, przyjęte, mam nadzieję, że się dogadacie, może nawet będziemy mieli dwie debaty!

    Ad 5)Ale ja nie prosiłem Pana Budnego żeby zaprzeczał faktom. Jestem świadomy kogo popiera MC. Jednak mówienie o tym że w ten sposób reprezentuje jego sztab wyborczy jest, delikatnie mówiąc, naciąganiem rzeczywistości.

    Tyle ode mnie, jeszcze na zakończenie proszę o przekazanie Panu Januszowi, że mógłby wiele zyskać osobiście dyskutując na forum, a tak tylko jakiś niedosyt pozostaje.

    Pozdrawiam
  • KWWJanuszBudny prowadzony jest przez kandydata przy wsparciu sztabu. Niestety, Janusz Budny nie zawsze ma możliwość odpisywania na pytania lub uwagi, stąd czasami będziemy wypowiadać się jako sztab. Zaręczamy jednak, że nad każdym wpisem (jeśli nie jest bezpośrednio od Janusza Budnego) unosi się duch JB :D

    Pozdrawiamy,
    KWW Janusz Budny
  • Szanowni Państwo

    Dostaliśmy właśnie odpowiedź na nasze postulaty od organizatorów czwartkowej debaty w Zajeździe u Mikulskich. Klub Gazety Polskiej zgadza się na nasze warunki, dotyczące zbierania głosów od publiczności zgromadzonej na debacie, a także na ten dotyczący udziału w niej na specjalnych prawach kandydatów na wójta, którzy nie weszli do drugiej tury wyborów. Nie ma jednak zgody organizatorów ani na zmianę osób prowadzących debatę na bezstronne, ani na współprowadzenie debaty również przez osobę wskazaną przez KWW Janusz Budny. Jak poinformował nas Mikołaj Tarchalski „ - Prowadzący mają funkcję czysto techniczną, odpowiadają własnymi nazwiskami za jej sprawność i bezstronność"

    Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że wciąż nie mamy odpowiedzi sztabu naszego konkurenta na temat jego udziału w debacie organizowanej przez nasz komitet w Zakręcie w środę (26.11.2014) o godz. 19.30. Ponawiamy zaproszenie i zachęcamy do kontaktu celem ustalenia zasad, na których ta debata ma się odbywać w poszanowaniu bezstronności obu komitetów.

    Pozdrawiamy,
    KWW Janusz Budny
  • Czy to znaczy, że pan Budny pojawi się na debacie organizowanej przez GP, czy jednak odmowa przystania na część warunków wyklucza jego uczestnictwo w czwartkowym spotkaniu?

  • \niemiec \
    pojawi się pojawi tu chodzi o RZ ,że jeszcze nie ma z jego strony odpowiedzi o jego udziale w debacie w Zakręcie
  • no widzisz znów admin powycinał widac nie na r ek e są mu pozytwy dotyczące kandydata Janusza Budnego
  • LINK
    debata prowadzona przez Tarchalskiego 4 lata temu....

    Edycja (Mataj): Poprawiłem Link.
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-25 09:44:58
  • Jednak P. Zdunik to tchórz, nie przystał na debatę w Zakręcie.

    Więcej informacji na fb P. Budnego.
    Post edytowany przez sarna_lesna 2014-11-25 11:25:26
  • Szanowni Państwo

    Przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z Panem Romanem Zdunikiem na temat jutrzejszej debaty w Zakręcie. Niestety, mój konkurent w wyborach na wójta odmówił udziału w debacie i to mimo tego, iż wspólnie z nim chciałem ustalić jej formułę. Mam jednak nadzieje, że w ostatniej chwili zmieni zdanie i pojawi się jutro o 19.30 w szkole w Zakręcie. Będę tam na niego czekał.

    Wierzę, że dobro naszej gminy leży mu na sercu, podobnie jak mi, i właśnie kierując się tą wartością zechce się spotkać ze mną i Mieszkańcami, by wspólnie porozmawiać o tym, jak powinna wyglądać ta gmina przez następne cztery lata. Wydaje mi się, że taka rozmowa szczególnie ważna jest właśnie dla mieszkańców Zakrętu, którzy nie bez przyczyny czuli się opuszczeni przez poprzednich wójtów. Zawsze opowiadałem się za zrównoważonym rozwojem gminy bez faworyzowania jednych miejscowości kosztem drugich. Zakręt jest tak samo ważny jak Wiązowna, Glinianka, czy inne miejscowości.

    Dlatego raz jeszcze zapraszam mieszkańców Zakrętu i całej gminy na jutrzejsze spotkanie. 26.11.2014 godz. 19.30.

    Z poważaniem,
    Janusz Budny
  • sarna_lesna pisał(a):

    Jednak P. Zdunik to tchórz, nie przystał na debatę w Zakręcie.

    Więcej informacji na fb P. Budnego.



    Proszę Pani! A Romek się nie chce ze mną bawić! Wziął swoje zabawki i poszedł do własnej piaskownicy!

    Sarna - że Zdunik nie chce iść do Zakrętu mnie nie dziwi, też bym na jego miejscu nie poszedł, bo formuła tego spotkania od początku jest niejasna. Nie wiadomo nawet kto to ma prowadzić (w przeciwieństwie do debaty u Mikulskich, tam wiadomo, że organizuje to środowisko przychylne Zdunikowi).
    Faktem jest, że jeśli Zdunik w ogóle nie chce słyszeć o debacie w Zakręcie, nawet jeśli ma wpływ na formę spotkania to jego zachowanie JEST żenujące i niejako pokazuje, że kandydat trochę się na Zakręt wypina (lub jest pewien po przekazaniu swoich głosów przez Ceglińskiego, ja nie bardzo lubię takie "handlowanie" poparciem, ale co kto lubi).
    Jednak ekscytowanie się faktem od 5 dni, że Zdunik nie chce się spotkać z JB jest dla mnie niezrozumiałe.
  • Panie Januszu, czy poza informacją o tym, że Roman Zdunik odmówił debaty jest szansa na poznanie Pańskiego programu?
    Roman Zdunik w ogóle o tym nie informuje, a zarówno Pan, jak i Roman Zdunik nie informujecie o szczegółach. Bardzo się cieszę, że zabiera Pan (lub Pański komitet) głos na forum, ale o tym, że Romana Zdunika w Zakręcie nie będzie - wiemy. Przyznam szczerze, że jeśli polityka informacyjna RZ ma wyglądać tak jak obecnie (czyli w ogóle) to czarno widzę najbliższe 4 lata z nim jako wójtem. Jednak z Pańskiej strony też nie padają konkretne odpowiedzi.

    Proszę powiedzieć co się panu przez okres 2006-2010 udało, co nie udało. Co chce pan zmienić w obecnym UG, co w gminie. Jak wyobraża sobie pan współpracę z Radą? Jakie projekty są dla Pana kluczowe i skąd zamierza Pan brać środki na finansowanie ich? TO SĄ RZECZY KTÓRE INTERESUJĄ LUDZI, a jeśli Roman Zdunik nie jest zainteresowany rozmową, a chce rozmawiać wyłącznie na własnym gruncie, tam gdzie czuje się jak w mateczniku - jego sprawa. Ja liczę na to, że kandydaci zaczną WRESZCIE mówić KONKRETNIE.

    Nie zagłosuję na kota w worku, kandydata, którego jedyną zaletą ma być to, że jest z PiS, dobrze zarządza szkołą i nie zabiera głosu w sprawie swojego programu. Niestety nie dostaję również szansy zagłosowania na kogokolwiek innego, bo to również póki co kot w worku.
  • Mataj pisał(a):

    jest szansa na poznanie Pańskiego programu?


    Na odpowiedzi mamy już (na razie jeszcze pusty) wątek: http://forum.wiazowna.net/discussion/687/programy-wyborcze-kandydatow-na-wojta
  • @Mataj, chyba nie do końca zrozumiałeś byt debacie w Zakręcie, która miała być moim zdaniem uczciwa. Grunt neutralny gdyż żaden z kandydatów nie pochodzi z tej miejscowości i w dodatku musza zabiegać o mieszkańców z tych okolic. Prowadzący, forma itp. miało być ustalane przy udziale obu stron, dlaczego do tej pory nic nie wiadomo? Bo P. Zdunik nie raczył odpowiedziec! To ze P. Zdunik nie odpowiadajac na debatę zaproponowana przez P. Janusza, wyleciał ze swoją ustalana pod siebie jest dla mnie szczytem chamstwa i arogancji. Wiec owszem będę sie tym podniecać i do końca wyborów. Według mnie P. Janusz nie powinien przystać na coś takiego i w ogóle tam sie nie zjawić. A jak to bedzie to czas pokaże.

    @admin, wydzieliłeś na cholerę tyle wątków? Ludzie sie w tym tylko gubią. Jest to nam nie potrzebne! Przed I tura był jeden i wszyscy jakoś sie odnajdywali. Teraz to jest jakiś chaos!
    Post edytowany przez sarna_lesna 2014-11-25 12:48:06
  • @Sarna - nie chodzi mi o to, że ta debata jest z założenia "nieneutralna". Chodzi mi o to, że nic o niej nie wiadomo. A to zmienia postać rzeczy. Ja bym w ciemno się nie godził na miejscu Zdunika. U Mikulskich wiadomo przynajmniej, że debatę kandydatów organizują ludzie, którym program PiS jest bliższy. Poza tym PO CO to roztrząsać - nie chciał, nie przyjdzie. Temat zamknięty. ;)
  • Mial wszystko ustalić z P. Budnym, jeżeli sie nie odezwał to i dlatego nic o niej nie wiedział on za równo jak i my mieszkańcy. Dobra bo i tak widze ze nadal nie rozumiesz mojego wywodu. U mikulskich to on ustalał a nie ludzie z PiS, oni mu tylko towarzyszą jako niezbędne marionetki.
    Dziękuje za uwagę
  • @sarna_lesna - rozumiem doskonale! Uważam po prostu, że takie rzeczy jak debata załatwia się w zupełnie inny sposób. To wygląda trochę tak:
    - Organizuję sobie spotkanie w Akwarium i Ciebie zaproszę, na debatę. Wpadasz? Będą moi znajomi, weźmiemy sztachety.
    - Nie.
    - Nie wpadasz? Dlaczego?
    - Nie, bo nie!
    - Przecież możemy podyskutować o warunkach debaty? Nie? EJ! WSZYSCY! ONA NIE CHCE WPAŚĆ NA DEBATĘ! EJ! SŁYSZYCIE? NIE WPADNIE NA DEBATĘ! NA DEBATĘ! NIE WPADNIE!

    Chyba wolałabyś inaczej? Wyślę do Ciebie kogoś, lub sam wpadnę (w końcu się znamy jako JB i RZ), pogadamy. wybierzemy zewnętrzną firmę na poprowadzenie tej debaty. Miejsce?
    - Nie wiem, ja bym sugerował Zakręt.
    - Glinianka mi pasuje!
    - Dobra, spotkajmy się gdzieś indziej - może Wiązowna - spotkajmy się po środku gminy, trzech debat nie ma sensu organizować, bo ludzie zainteresowani przyjdą, a niezainteresowani i tak wiedzą na kogo głosować.
    - Miejsce może jakieś neutralne. GOK?
    - OK, może być.
    - Dobra, ustalone. Teraz informujemy o wspólnej debacie.

    Da się? Da!
    A teraz jeden z kandydatów ewidentnie próbuje ukryć się w gąszczu obowiązków nie informując nikogo o niczym, nie ma na nic czasu, Co ja bym zrobił mając własne obowiązki tak jak Zdunik? Poinformował o swoim programie, a dalej? Nie dyskutował, bo nie mam na to czasu. Niech ludzie zapoznają się z programem. Jak się spodoba, to się spodoba, jak nie to nie. Teraz dowodzi jedynie tego, że nie ma żadnego programu lub jest zaskoczony 2 turą.

    Budny? Mam nadzieję, że nie będzie się wdawał w dyskusje z krzykaczami, bo go rozumiem, też uważam, że to nie ma sensu, ale chociaż rzetelnie przedstawi swój program. Skoro KWW Janusz Budny jest i marnuje czas na pisanie o tym, że Zdunik jednak nie pojawi się na spotkaniu po raz enty, to równie dobrze może poinformować o programie. Tak jak wspomniał Admin miejsce na ten cel jest wyznaczone, tylko chętnych brak.

    Ps. Naprawdę nie interesuje mnie to, że ktoś komuś dorysował wąsy do plakatu. Wydaje mi się, że to nie ta liga, żeby się takimi sprawami zajmować. AB jako wójt dostała dużo większymi pomyjami na forum przy okazji wójtowania i przy okazji batalii o WCK (słusznie, niesłusznie - inna sprawa).
  • Szanowny Panie @Mataj

    Przepraszam za zwłokę w odpowiedziach.


    Program
    , który zaprezentowałem w czasie kampanii, na spotkaniach, w Internecie, a także w kolportowanych ulotkach i mediach, został przygotowany w oparciu o najistotniejsze problemy gminy. Można obiecać wiele, my (cały komitet, bo autorów programu jest wielu) skupiliśmy się na najważniejszych aspektach, które trzeba będzie podejmować przy jednoczesnym codziennym zarządzaniu gminą (odpowiedziami na wnioski, wydawaniem decyzji, spotkaniami z mieszkańcami).

    W kadencji 2006 - 2010 pozyskiwaliśmy środki unijne, które teraz w małym stopniu stanowią część naszego budżetu (m.in. na wyposażenie ochotniczych straży pożarnych (byłem koordynatorem tego projektu). O wysokości środków, jednoczesnym wzroście dochodów i wydatków na inwestycje napisano w sprawozdaniu z kadencji na tyle szczegółowo, że pozwalam sobie odesłać do niego osoby zainteresowane. Wykonaliśmy wiele planów, przygotowaliśmy programy - część z nich jest realizowana. Jako sekretarz gminy odpowiadałem za projekt komunikacji autobusowej z Warszawą (ZTM), "Półmaraton Wiązowski" (z rekordowymi liczbami uczestników), modernizację sieci komputerowej w urzędzie czy prowadzenie wyborów. Współpracowałem także z sołtysami - obydwie strony chwalą sobie tę współpracę ...

    To, czego nie udało się zrobić (i mi, i nam - urzędnikom) w czasie kadencji, to zrealizować wszystkie projekty i plany, które przygotowywaliśmy - to jednak praca na lata, nie na jedną kadencję. Nie odpowiadam też za zamknięcie urzędu w poprzedniej kadencji i to odradzałem wójtowi, ale uznaję tę sytuację także za swoją porażkę. Przykładem mojego stanowiska wobec pracy w samorządzie jest moja praca w starostwie i sposób pracy urzędników w podległych mi wydziałach, a także kontakt z mieszkańcami, w którym pozostawałem w czasie pełnienia funkcji członka Zarządu. Uczestniczyłem w sesjach rady gminy, spotkaniach z NGO, konferencjach samorządów itp. Taki otwarty urząd powinien być w gminie Wiązowna, taka powinna być współpraca między gminą a powiatem, radnym a sołtysem, mieszkańcami a radnymi, wójtem a każdym mieszkańcem itd.

    Współpracę z radą chciałbym prowadzić w formie dialogu i wypracowywania wspólnych rozwiązań. O szczegółach mówiłem wielokrotnie na spotkaniach. Hasło "Razem dla gminy Wiązowna" zawiera w sobie wszystko, co chciałbym opisać w tej sprawie.

    Kluczowymi projektami są te drogowe, realizowane przy udziale powiatu, środków krajowych (np. NPPDL) lub unijnych. Konieczna jest modernizacja i rozbudowa szkół (dotacje z programów regionalnych), a także zapewnienie opieki zdrowotnej (wymogi unijne). Jest wiele programów dla urzędów i jednostek - na doposażenie w programy, szkolenia i nabywanie nowych kompetencji przez urzędników. Prowadziłem kilka w starostwie, te doświadczenia chcę przenieść do gminy,

    Zapraszam do dyskusji np. w środę w Zakręcie - mam wiele do dodania, a Pan na pewno ma wiele pytań do zadania. Chętnie na wszystkie odpowiem, a i Mieszkańcy będą mogli ocenić moje przygotowanie do funkcji, o którą się ubiegam.

    Zapraszam na www: http://budnynawojta.pl/?page_id=18

    Z poważaniem,
    Janusz Budny
    Post edytowany przez KWWJanuszBudny 2014-11-25 14:26:31