• Podczas sesji RG w dniu 7 listopada padła propozycja wykupu działek przy ul.Kościelnej. Prywatny inwestor zaproponował, że na tym terenie gotowy jest m.in. wybudować nowy ośrodek zdrowia. W odpowiedzi W.Piechowicz mówi: "służba zdrowia przynosi zysk tylko wtedy, kiedy jest odpłatna. Obawiam się, że inwestor mówiący o dużych pieniądzach i chcący je pomnażać sprawi, że mieszkańcy będą musieli dopłacać".

    Nie jestem specjalistką od ubezpieczeń zdrowotnych w naszym kraju ale z tego co się orientuję to teoretycznie pieniądz podąża za pacjentem. Świadczeniodawca, który posiada listę pacjentów (dobrowolnie do niego zapisanych) i podpisze umowę z NFZ otrzymuje konkretny pieniądz na każdego pacjenta. Świadczeniodawca oferujący swoim pacjentom świetnych lekarzy, godne warunki lokalowe i możliwość wykonywania (nawet za dopłatą) dodatkowych świadczeń lekarskich/badań - nie objętych umową z NFZ - nie powinien mieć problemów z zebraniem listy pacjentów a co za tym idzie z finansowaniem przychodni. 

    Obecnie dr Piechowicz nie sponsoruje nam przecież żadnych super usług a jego ośrodek jako tako funkcjonuje. W całym kraju jest przecież wiele podmiotów świadczących usługi medyczne, które świetnie sobie radzą. Obawiam się, że P.Dr próbuje potencjalnie chętnych do zmiany placówki leczenia wprowadzić w błąd takimi stwierdzeniami.

    Co o tym myślicie? Jak wygląda z waszej perspektywy opieka medyczna w naszej gminie? Czy potrzebna jest kolejna placówka świadcząca takie usługi? Ja osobiście gdyby nie bliskość ośrodka zdrowia w Wiązownie juz dawno bym z niego uciekła. Mam juz dość "polowania" na numerki od 7 rano (na telefon można się zapisywać od 9, kiedy to numerków juz nie ma), stania z 40-stopniową gorączką w kolejce (bo przeciez nie ważne, na którą godzinę jestem zapisana tylko ważne jest, że jakaś pani czy pan czekają już od rana bo im się w domu nudzi), niemożliwości zapisania się do danego lekarza itd).

    Post edytowany przez obcy 2011-11-30 16:56:56
  • Może bliska konkurencja sprawi, że obecny ośrodek zdrowia zacznie bardziej dbać o pacjentów.
    Obsługa jest najdelikatniej mówiąc niezadowalająca, choć też nie można powiedzieć, że całkowicie tragiczna (zależy na kogo się trafi). Wybór jest zawsze lepszy niż jego brak - nawet jeśli trzeba by było dopłacać za niektóre świadczenia.
  • A ośrodek zdrowia w parku nie jest do likwidacji? Od kilku lat słyszę, że ośrodek zdrowia trzeba remontować, bo wymogi unijne i ogólne warunki, albo budować nowy. Za drugie rozwiązanie przemawia, że żaden inwestor nie inwestuje w pałac i park, dopóki pałac jest zasłonięty przez ten ohydny barak.
    Dlaczego pan Piechowicz nie może świadczyć swoje usługi w nowym ośrodku? Pewnie za drogo.
  • Wszystko jasne, dlaczego p.dr. Piechowicz był przeciw:
    St Pisarczyk: Podobny obiekt wybudowałem w Międzylesiu, tam prowadzi działalność Fundacja Zdrowie i i obiekt w Wiązownie zostanie3 wydzierżawionym tej Fundacji.
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file.php?id=220177
    (str. 4)

    Czy ktoś się orientuje czy Gmina korzystała z prawa pierwokupu? 24 listopada Rada wyraziła zgodę.
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file.php?id=220042

    P.S. Fundacja Zdrowie świadczy obecnie usługi specjalistyczne i pediatryczne, więc na razie nie jest konkurencją dla lekarzy pierwszego kontaktu.
    http://www.fundacjazdrowie.com.pl/
    Post edytowany przez obcy 2011-12-07 14:09:43
  • Miejmy nadzieję, że ośrodek zostanie zlikwidowany jak najszybciej. Teraz, z takim personelem jak Pani Drewniak, którą bardziej interesuje gdzie dziecko jest zapisane (kto za nie bierze kasę) niż czy potrzebuje pomocy. Dramat.