Wyniki wyborów
  • Prawdopodobnie nie tylko PKW ma problemy informatyczne, ale również Gminna Komisja Wyborcza i/lub urząd gminy. Dlatego podaję na razie cząstkowe nieoficjalne wyniki, dzięki informacjom od @trollpyskaty i @JoannaF
    http://forum.wiazowna.net/discussion/comment/9136#Comment_9136
    http://forum.wiazowna.net/discussion/comment/9103#Comment_9103

    Edit: dodano wyniki do powiatu. Źródło: http://www.powiat-otwocki.pl/powiat2/pliki/aktualnosci/2014/listopad/powiat_celestynow.docx

    Edit: dodano wyniki wyborów do sejmiku.

    Wynik głosowania na wójta gminy Wiązowna


    Janusz Budny 31,44%
    Roman Zdunik 27,52%
    Mariusz Cegliński 20,76%
    Anna Bętkowska 20,28%

    Wyniki głosowań do rady gminy według okręgów


    1 - Zakręt


    RUTKOWSKA Aleksandra Agnieszka 156
    ŚWIĘTOCHOWSKA Zofia 45
    AMPT Ewa Grażyna 66
    ŁUKASIAK Paweł 147

    2 - Izabela, Michałówek


    CHOLEWA Andrzej Piotr 141
    ZIEMBICKI Marek 32
    DUDEK Emilia 34

    3 - Majdan, Zagórze


    DACH Marzena 157
    CZEKAJEWSKA Alicja Bogusława 84
    REGMUNT Paulina Patrycja 50

    4 - Góraszka, Stefanówka


    DĄBROWSKI Robert Mariusz 106
    SĘDEK Henryk Krzysztof 79
    IZDEBSKI Piotr Tomasz 93

    5 - Boryszew, Duchnów


    SOBOTA Leszek Maciej 219
    WIŚNIARSKA Marzena Bożena 61
    ZEMŁO Michał 99

    6 - Kąck, Pęclin


    FALIŃSKA Renata 129
    NOWAK Paweł 46
    WOJNOWSKI Marcin 79

    7 - Osiedle Parkowe, Wiązowna Gminna


    KUBLIK Mariola 165
    MALINOWSKA Dorota Matylda 96
    PLISZCZYŃSKA Dorota 117
    BONISŁAWSKA Małgorzata Wanda 130

    8 - Wiązowna Kościelna (część północna)


    MAJEWSKA Bogumiła Teresa 106
    NEJMAN Łukasz 16
    KONOWROCKA Barbara 65
    NOWACKI Dariusz 83

    9 - Wiązowna Kościelna (część południowa)


    KOCZOROWSKA-SZLASSA Magdalena Anna 85
    KULCZYCKI Ryszard Zygmunt 72
    IZDEBSKI Arkadiusz 47
    SZYPERSKI Maciej 61
    IZDEBSKA Hanna Kazimiera 38

    10 - Emów, Radiówek


    NEJMAN Rafał Marcin 182
    TWARÓG Zenobia 45
    MULARCZYK Monika Ewa 66

    11 - Dziechciniec, Rudka, Żanęcin


    LECH Anna, 116
    MARKOWSKI Jan Kazimierz 108
    ZEMBRZUSKI Marek 95
    NOWAK Stanisław 35

    12 - Kopki, Lipowo, Malcanów


    BOGUCKI Stanisław, 154
    MARCYSIAK Sławomir Krzysztof 60
    BOGUCKA Ewa 99
    RADOLIŃSKI Paweł Krzysztof 75

    13 - Kruszówiec, Wola Ducka, Wola Karczewska


    KOŁAKOWSKI Krzysztof, 216
    DWORAKOWSKI Janusz 84
    WICIK Henryk Zbigniew 13
    BOGUCKA Hanna 108

    14 - Bolesławów, Czarnówka, Rzakta


    DOMAN Wojciech Jan 112
    BOGUCKA Elżbieta Ewa 54
    BRATKO Barbara Bożena 47
    BOGUCKA Renata Urszula 53
    GADOMSKI Jarosław 67

    15 - Glinianka, Glinianka II, Poręby


    NOWAK Irena 232
    WOŹNICA Iwona 207
    KALIŃSKA Renata Władysława 74

    Wyniki głosowania w okręgu nr 4 do rady powiatu otwockiego



    Polskie Stronnictwo Ludowe 3336 głosów, 2 mandaty


    GRAJDA Dariusz Grzegorz 1910 MANDAT
    POKRYWCZYŃSKI Jerzy 251
    SKRZYPIEC-NOWAK Janina Helena 182
    WITTLIFF Tomasz 87
    GLINKA Wanda 271
    NOWAK Kazimierz 211
    WINIAREK Sławomir Józef 118
    ŁĄTKA Agnieszka Ewa 306 MANDAT

    Prawo i Sprawiedliwość 2504 głosy, 2 mandaty


    ZDUNIK Roman 905 MANDAT
    POPLEWSKI Jacek Grzegorz 322
    MARKOWSKA Barbara 592 MANDAT
    OBARA-MORAWSKA Krystyna Maria 69
    PRZYŁUSKI Ludwik 102
    GŁOWACKA Katarzyna Jolanta 36
    CAŁA Roman 230
    SITEK Waldemar 248

    Platforma Obywatelska 994 głosy


    ATŁOWSKI Tomasz Tadeusz 432
    KARCZEWSKA Alicja 173
    GIRUĆ Zbigniew Feliks 57
    WILEŃSKA Olga Magdalena 122
    SKRZECZYŃSKI Dariusz Grzegorz 35
    KRASIEŃKO Lech 105
    WRZEŚNIEWSKA Danuta Maria 70

    SLD Lewica Razem 359 głosów


    RUTKOWSKA Lucyna Wanda 151
    BRONIKOWSKI Krzysztof Karol 48
    KIELER Elżbieta 30
    DRÓŻDŻ Łukasz 32
    APANOSOWICZ-KATŁU-BEJ Tadeusz Lubomir 18
    JANKOWSKI Dariusz 11
    MACIOS Maria 17
    DĄBROWSKI Cezary 52

    Nowa Prawica 271 głos


    TRACZYK Bartłomiej Kacper 184
    WOJNOWSKA Marta Maria 55
    SKAWIŃSKI Łukasz Tadeusz 32

    Nasz Wspólny Dom 924 głosy


    WÓJCIK Bogdan 391
    MAJEK-MOCH Urszula 53
    MICHALCZYK Piotr 166
    ZALEWSKA Monika Marta 94
    WIĄCEK Paweł Tomasz 24
    DĄBROWSKA Katarzyna 73
    WYGLĄDAŁA Tomasz 123

    Wspólnota Samorządowa 1103 głosy


    ŁUKOMSKA Magdalena Maria 268
    MĄKA Magdalena 168
    BUDNY Janusz Witold 373
    SZOSTAKIEWICZ Jacek 65
    PRUS Błażej Tomasz 47

    SIM Inicjatywa Mieszkańców 572 gøosy


    PIĘKOŚ Tomasz Waldemar 26
    KILBACH Grażyna Dorota 413
    DĄBROWSKA-SALZMAN Katarzyna Dorota 19
    KAMIŃSKA Grażyna Teresa 35
    ROSTKOWSKI Robert 22
    OSIŃSKI Rafał Tomasz 25
    POPIS Przemysław Tomasz 32




    Wyniki głosowania do sejmiku województwa mazowieckiego



    KW Prawo i Sprawiedliwość: 28,76%, 19 mandatów

    KW Polskie Stronnictwo Ludowe: 25,64%, 16 mandatów

    KW Platforma Obywatelska RP: 24,06%, 15 mandatów



    Post edytowany przez admin 2014-11-25 23:33:25
  • Dla zainteresowanych rozkład głosów na wójta w poszczególnych obwodach (w załączniku).
    Największe zaskoczenie dla mnie to miażdżąca przewaga p. Zdunika w obwodzie 7.
    Mam też spisany rozkład głosów na kandydatów do rady gminy. Jak będą zainteresowani to wrzucę jutro.
    103K
  • Chętnie spojrzę również na rozłożenie głosów na radnych do RG, więc jak byłbyś tak miły i wrzucił :)
  • Z komunikatu na stronie Powiatu Otwockiego:

    http://www.powiat-otwocki.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=3703

    Okręg Nr 4: Gminy Celestynów i Wiązowna
    Mandaty do rady powiatu otwockiego, w wyniku głosowania, otrzymali:
    [...]
    Roman ZDUNIK (KW Prawo i Sprawiedliwość)


  • Jeszcze Agnieszka Łątka, sołtys Boryszewa - gratulacje i powodzenia dla dobra gminy i całego powiatu!
  • KarOk pisał(a):

    Chętnie spojrzę również na rozłożenie głosów na radnych do RG, więc jak byłbyś tak miły i wrzucił :)



    Sorki ale wczoraj nie dałem rady. Rozkład głosów na radnych w załączniku.
    Aha, nie mam tylko głosów z okręgu drugiego.
    110K
    Post edytowany przez trollpyskaty 2014-11-19 08:46:03
  • Odnotowaliście, że wg protokołu kart wydanych: 5344, kart wyjętych z urny: 5346? :->
    Mało tego, KART WAŻNYCH: 5346 (!)
    Post edytowany przez Ponti 2014-11-19 09:07:55
  • Tu wisi info z wyników głosowania w gminie: http://bip.wiazowna.pl/public/?id=140163
  • Ktoś "dosypał" lub zamienił ?
  • trollpyskaty pisał(a):




    Sorki ale wczoraj nie dałem rady. Rozkład głosów na radnych w załączniku.
    Aha, nie mam tylko głosów z okręgu drugiego.

    Wielkie dzięki
  • skąd ta rozbieżność 2 kart? :)
  • KarOk pisał(a):

    skąd ta rozbieżność 2 kart? :)



    Skoro 2 karty mogły pojawić się nadprogramowo, to dlaczego 1k nie mógł zginąć, a pojawiły się na ich miejsce 1002 ;) Spoko! Od przybytku głowa nie boli :P
  • Prawdopodobnie mogą to być głosy złożone korespondencyjnie zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112). Czyli przez osobę niepełnosprawną, lub przebywająca za granicą RP.
  • Korespondencyjnie. Czyli przyszedł i wrzucił listonosz? ;)
  • Dzień dobry

    Zamiast bić pianę proszę zadzwonic do przewodniczącego komisji wyborczej.

    Lepiej plotkować, że to kosmici głosowali.

    Pozdrawiam

    A.Cholewa
  • Jak ktoś ma wątpliwości, to powinien złożyć protest wyborczy, dla dobra demokracji nawet wskazane. Pytanie tylko do kogo taki protest składać, bo większego blamażu jak PKW dawno nie było...
  • A nie, był... intercity wjechał w g... z prędkością pendolino!
  • Ponownie Witam

    Zadzwoniłem i wyjaśniam. Zgodnie z informacją wysłaną do komisarza wyborczego
    najprawdopodobniej karty do głosowania na wójta (to jest jedna kartka) w trakcie wydawania
    były ze sobą "sklejone". I w ten sposób dostały się do urny. Każdemu z nas się to zdaża np przy wkładaniu kartek do drukarki. Dwie kartki wydrukowanego papieru są na elektryzowanie i takie zjawisko często występuje.
    Oczywiście nikt nie wie i nie będzie wiedział czy głosujący to zauważył i oddał dwa głosy czy też wrzucił nieświadomy do urny dwie karty, jedną z "X" drugą pustą.

    Ze względu na fakt, że są to dwie karty nie mają wpływu na wynik głosowania sprawa jest wyjaśniona i zamknięta.

    I proszę oto mamy koniec plotek

    Pozdrawiam

    A.Cholewa
  • Dobry wieczór a czy coś widaomo na temat ewentualnej debaty gdzie i kiedy?
  • Podobno jedna z lokalnych gazet chciała takiej debaty, ale kandydat odmówił ;) W kolejnym numerze "chętni" mają odpowiadać na pytania (korespondencyjnie?)
  • Może warto napisać, który kandydat odmówił
  • Mówmy wprost, że P. Roman Zdunik i to była już jego 2 odmowa. Zobaczymy jak będzie tym razem.
  • SEJMIK MAZOWSZA, tzw okręg "podwarszawski" dostała się Bożenka Żelazowska - Lista PSL. Gratuluję Bożena, należało się za wcześniejsze lata pracy i zaangażowanie. :) :)
  • Nieoficjalnie również Jolanta Koczorowska została ponownie wybrana.
  • A może ktoś podać listę lokalnych kandydatów, którzy się nie dostali? To równie ciekawe.
  • To są już wyniki czy nie ma? Żelazowska oficjalnie, czy też jeszcze nie?
  • Emes - pijesz do Łukomskiej? Nie sądzę aby takiego vice wójta zaproponował Budny. Dla wielu to byłby przymus głosowania na kontrkandydata...
  • Pytałam o sejmik, nie o powiat, to już wiadomo. Nic nie piję, picie jest zakazane.
  • no tak zakazane w miejscach publicznych
  • Mataj napisał: "Nie sądzę aby takiego vice wójta zaproponował Budny. Dla wielu to byłby przymus głosowania na kontrkandydata..."

    Myślę, że taka opcja jest bardzo prawdopodobna. Radiówek rulez! Dawniej i teraz.
  • Pani " Nemo" to kogo ten kandydat na wójta prokonuje na vice ? no mam na dzieję ,że kogoś rosądnego

  • Do Wazka: spójrz na wpis Mataja z godz. 10.57.
  • admin 17.11. 20:57
    Wspólnota Samorządowa 1103 głosy

    ŁUKOMSKA Magdalena Maria 268
    MĄKA Magdalena 168
    BUDNY Janusz Witold 373
    SZOSTAKIEWICZ Jacek 65
    PRUS Błażej Tomasz 47

    z tego co wiem i pamietam do rady powiatu z tej listy startowało 8 ( osiem osób ) a tu wyminio 5 (pięć) czyli znikneły 3 ( trzy ) osoby , z tego co wiem jedna z niewyminionych zebrała 30 głosów czty to się nie liczy ile pozostałe 2 nie wiem.
  • dobrze za chwile
  • nie to n ie prawda nie ma takiej opcji
  • tvn warszawa:
    http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kto-dostal-sie-do-sejmiku-struzik-z-rekordowm-poparciem,150352.html

    cytat:
    Jest już znana pełna lista radnych, którzy będą działać w sejmiku Mazowsza przez najbliższe cztery lata. Rekordowe poparcie uzyskał marszałek województwa - Adam Struzik uzyskał 87 tysięcy głosów.

    Najwięcej radnych - 19 będzie miało Prawo i Sprawiedliwość. PSL wprowadziło do sejmiku 16 swoich przedstawicieli, PO - 15, zaś SLD - 1.

    Najwięcej głosów zdobył Adam Struzik (PSL) - 87 508. To jego rekordowe poparcie. Cztery lata temu miał 85 tysięcy głosów, a w 2006 roku 76 tysięcy.

    Dużym poparciem może pochwalić się również Jolanta Gruszka (PO) 36 tysięcy głosów, Janina Orzełowska (PSL) 33 tysięcy i Anna Krupka (PiS) 30 tysięcy.

    Pełna lista radnych:

    PO: Wojciech Bartelski, Katarzyna Bornowska, Jolanta Gruszka, Urszula Kierzkowska, Wiesław Roboszuk, Krzysztof Strzałkowski, Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kucharski, Wioletta Paprocka-Ślusarska, Stefan Kotlewski, Leszek Ruszczyk, Elżbieta Lanc, Kinga Gajewska, Jolanta Kaczorowska, Ludwik Rakowski.

    PiS: Witold Kołodziejski, Michał Dworczyk, Piotr Strzembosz, Martyna Wojciechowska, Jakub Opara, Tomasz Zdzikot, Ewa Szymańska, Maciej Wąsik, Radosław Fogiel, Agnieszka Górska, Jan Rejczak, Marian Piłka, Karol Tchórzewski, Teresa Wargocka, Krzysztof Żochowski, Krzysztof Kawęcki, Anna Krupka, Anna Sikora, Piotr Uściński.

    PSL: Witold Chrzanowski, Grzegorz Gańko, Wiesława Krawczyk, Paweł Obermeyer, Mirosław Orliński, Adam Struzik, Zbigniew Gołąbek, Bożenna Pacholczak, Leszek Przybytniak, Mirosław Augustyniak, Cecylia Domżała, Marian Krupiński, Janina Orzełowska, Erwina Ryś-Ferens, Dorota Stalińska, Bożena Żelazowska.

    SLD: Katarzyna Piekarska.

    bf
  • Na stronie PKW działa już wizualizacja wyników pierwszej tury wyborów w gminie:
    http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/gminy/view/141708

  • I drugiej
  • Na stronie PKW są teraz wyniki pierwszej tury według obwodów do głosowania.
  • Dziś (09.12.2014) o godz 18.00 w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Wiązownie (ul.Kościelna 20) odbędzie się uroczysta sesja, na której ślubowanie złoży wójt - elekt Janusz Budny.

    Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
  • No pewnie... Przecież to prawie koronacja!
    Post edytowany przez Nemo 2014-12-09 13:22:50
  • Oj boli niektórych tak duże zwycięstwo KW Janusza Budnego.
    Ktoś napisał że to powrót "starego" chyba Nemo. Dla mnie to stare właśnie odeszło - proszę sobie przypomnieć ile lat Pani AB pełniła różne funkcje w gminie. Ale chyba najgorszy czas dla gminy, przynajmniej z mojej perspektywy mieszkańca(od 1992r) były kadencje wójta Boguckiego i jego zastępcy p. Dąbały - obydwaj nie za bardzo przygotowani do pełnienia tych funkcji(choć wybrani na drugą kadencję) Najlepszy zaś czas wójta Jędrzejczaka (jak wiadomo nie został wybrany na drugą kadencję). Czas pokaże jaka będzie kadencja p. Janusza Budnego. Ja życzę Mu wszystkiego najlepszego.
  • drusers pisał(a):

    Oj boli niektórych tak duże zwycięstwo KW Janusza Budnego.
    Ktoś napisał że to powrót "starego" chyba Nemo. Dla mnie to stare właśnie odeszło - proszę sobie przypomnieć ile lat Pani AB pełniła różne funkcje w gminie. Ale chyba najgorszy czas dla gminy, przynajmniej z mojej perspektywy mieszkańca(od 1992r) były kadencje wójta Boguckiego i jego zastępcy p. Dąbały - obydwaj nie za bardzo przygotowani do pełnienia tych funkcji(choć wybrani na drugą kadencję) Najlepszy zaś czas wójta Jędrzejczaka (jak wiadomo nie został wybrany na drugą kadencję). Czas pokaże jaka będzie kadencja p. Janusza Budnego. Ja życzę Mu wszystkiego najlepszego.


    Zgadzam się z tym w 110%

  • Również się pod tym podpisuję. Obserwujemy działania i ocenimy za 4 lata obecną kadencję.
  • emes, Nemo,
    też bym była zła gdybym pracę straciła ale wtedy miałabym pretensję albo do siebie albo do swojego pracodawcy...
    Życie...
  • @czarna z kimś mnie pomyliłaś, bo ja pracy nie straciłam, ani nie jestem zła. Zauważyłam tylko, że sam KWW nazywa sesję "wydarzeniem". No to teraz będzie nam się w gminie "wydarzać" średnio raz w miesiącu...
  • Co cztery lata takie wydarzenia. Jak go zwał tak go zwał, pewnie każde inne użyte słowo byłoby bee... Po co się podniecać?
  • Zdjęcia z wczorajszej uroczystości:

    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152558145377914.1073741830.324577662913&type=1

    Na stronie Wiązowna i okolice są także zdjęcia zrobione przez Ryszarda Szczęsnego, ale nie wiem jak podać link bo zostały dodane na FB na osi czasu a nie jako samodzielny album.

    Kto wejdzie na stronę https://www.facebook.com/Wiazowna.info ten znajdzie ;)