Nikt się nie cieszy , nikt nie rozpacza? - wątek powyborczy
  • Wiązowianie moi mili co się dzieje?
    Czyżbyście porażeni byli ogromem zwycięstwa?
    Lub porażki?
    Za chwilę południe, a na forum cisza...
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-17 11:38:19
  • A jakie wyniki?
  • KarOk pisał(a):

    A jakie wyniki?



    Dobre pytanie:)
    Tylko odpowiedzi brak.
  • Z poprzedniego wątku już wiemy :)
  • Stali nie wiedzą co myśleć, a komitety jeszcze śpią ;)
    Mnie uderzył dzisiaj po twarzy WIELKI czerwony Banner:
    GAZ ŁUPKOWY - ZADAJ PYTANIE!!!! na wiazowna.pl

    Teraz to zadaj pytanie i zadaj pytanie, a przez 4 lata mieszkańców się miało w poważaniu... ;)
    Wyniki w wątku o Radzie Gminy (przynajmniej jakieś częściowe), a na wójta też nieoficjalne).
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-17 11:29:11
  • Z informacji które posiadam do drugiej tury przeszli Budny i Zdunik.
    Stawiam na Budnego, bo Zdunik nie da rady, do emerytury ma tak blisko, że nie ma co go trzymać.
    W Duchnowie wygrał Leszek Sobota z komitetu Budnego. Gratulacje.
  • Cieszę się, że większość mieszkańców rozsądnie zagłosowała przeciw Bętkowskiej, to była nasza porażka poprzednich wyborów.
    Mam nadzieję że to nie wróci.
    Aktywność Bętkowskiej widać było tylko przez ostatnie 2 miesiące kadencji, a kadencja ma 4 lata, więc za 3 lata i 10 miesięcy Bętkowska powinna oddać kasę do budżetu gminy.
    Mam nadzieję że tej Pani już w Naszej Gminie nie zobaczymy.
  • Żebyś się @Dlugi nie zdziwił...
    Zdunik pojechał na żelaznym elektoracie i to widać po wynikach z Wiązowny, gdzie w zasadzie się nie liczył, ale teraz głosy Bętkowskiej raczej nie przejdą na Budnego...

    Nie jest to takie oczywiste.
  • moim zdaniem też nie jest oczywistością, że P. Budny wygra II turę. P. Zdunika nie znam, więc dla mnie wybór tym bardziej jasny.
  • KarOk pisał(a):

    moim zdaniem też nie jest oczywistością, że P. Budny wygra II turę. P. Zdunika nie znam, więc dla mnie wybór tym bardziej jasny.



    Zwłaszcza jeśli dojdzie do debaty. Myślę, że pan Zdunik jest trudnym przeciwnikiem...
    Zapowiadają się ciekawe dwa tygodnie...
  • Pokaż mi kogoś kto głosował na Bętkowską i powie Ci, że teraz z miłą chęcią zagłosuje na Budnego ;)

    Ciekaw jestem czy dojdzie do debaty :P
  • Mataj pisał(a):


    Ciekaw jestem czy dojdzie do debaty :P



    Myślę, że tym razem dojdzie :D
  • Ja pana Zdunika znam, jako bardzo charyzmatycznego dyrektora szkoły. Trzeba przyznać że za jego czasów dyrektorowania gimnazjum w Gliniance można stawiać za wzór rozwoju. Od wyposażenia do inwestowania w nauczycieli. Mój syn chodził do tej szkoły, więc mam wgląd " z pierwszej ręki" na sposób zarządzania szkołą. Jego minusy - to moim zdaniem apodyktyczność i lekki fanatyzm katolicki. Uważam jednak że potrafi walczyć o to w co wierzy i na czym mu zależy. Jeżeli dał by z siebie tyle ile dawał jako dyrektor szkoły, to mogłabym na niego zagłosować. (mimo że startuje z list Pis-u;-)
  • Chętnie posłuchałabym takiej debaty:-)
  • Na debatę i ja się chętnie udam :) Odnośnie P. Zdunika - bałabym się, że wszystko poszłoby niestety ale na inwestycje w Gliniance a nie w gminie...
  • Czy któryś panów planuje wybudować w Malcanowie kanalizację? A może na Żwirowej asfalt i chodnik?
  • Pamiętaj, że obiecać każdy może :) może lepiej zgłosić to do radnego wybranego w Waszej okolicy :)
  • Apodyktyczność mnie nie przeraża. Przeraża mnie ten fanatyzm katolicki, bo nie na papieża gminnego go mam wybierać, a na dobrego menadżera do UG.
  • Niestety nie znam go jako człowieka, dlatego nie jestem w stanie się wypowiedzieć. Ale biorąc pod uwagę z jakiej partii startuje... nie chciałabym mieć z tym nic wspólnego i oby nie było tak jak teraz- że wyborcy pisu poszli głosować a większość przeciwników pozostała w domach i stąd ta niska frekwencja
  • Niestety p . Budny nie jest dla mnie żadną alternatywą. A z drugiej strony na każdej mniejszej czy większej uroczystości szkolnej, kulturalnej czy innej, ksiądz jest zawsze obecny. Czyli p. Zdunik pasuje do obrazka..:-)
  • Myślicie że nakaże wszystkim chodzić do kościoła? I rozliczał z tego będzie? Oczywiście jak wygra...
  • Nie bardziej niż reszta..:-)
  • Oriana1 pisał(a):

    A z drugiej strony na każdej mniejszej czy większej uroczystości szkolnej, kulturalnej czy innej, ksiądz jest zawsze obecny. Czyli p. Zdunik pasuje do obrazka..:-)



    Dobre podsumowanie ;)
    Post edytowany przez KarOk 2014-11-17 12:39:24
  • Oriana1 pisał(a):

    Nie bardziej niż reszta..:-)



    Trafiasz w sedno...

    Pytanie co zrobił Zdunik jako radny powiatowy? I to samo pytanie można skierować do drugiego kandydata ;)
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-17 12:48:01
  • Witam, jeżeli dobrze wszystko policzyłem to wyniki przedstawiają się następującego:
    AB 20,28% 0 radnych, JB 31,44% 8 radnych, MC 20,76% 3 radnych, RZ 27,52% 3 radnych i jeszcze Andrzej Cholewa wszedł do rady. Zliczone na podstawie ważnych głosów z obwieszczeń przed lokalami wyborczymi.
  • A jak odbieracie nową Radę Gminy?
    Niewątpliwie sukces KWW Janusz Budny (8 radnych) i sromotna porażka KWW Anny Bętkowskiej (0 ).
    Po 3 radnych z PIS i KWW Nowoczesna Gmina, 1 radny z KWW Izabela - Michałówek

    Pan Mariusz Cegliński i jego ekipa,biorąc pod uwagę niedawne pojawienie się na "naszym rynku politycznym" i małe doświadczenie samorządowe - nie należą chyba do przegranych.

    W końcu udało się im wprowadzić do RG trzech radnych. Przegrana w I turze też nie była miażdżąca... Wybory były dosyć wyrównane...
  • Czyli, jeżeli dobrze rozumiem: jeżeli wygra Budny, to ze swoimi 8 radnymi przeprowadza wszystko, co zechce. Zdunik będzie miał sytuację trudniejszą. Dla tych wyborców, których kandydat odpadł, decyzja jest trudna.
  • A co zrobi Pan Zdunik mając mniejszość w Radzie Gminy? 3 radnych nic nie przegłosuje, nawet jak będzie koalicja z Nowoczesną Gminą.
    Budny ma większość więc tu jest sens głosowania na niego, poza tym ma pewne osiągnięcia nie tylko na polu edukacji. Ktoś kto dobrze zarządza szkołą niech dalej nią zarządza. Bo może się okazać że zarządzanie gminą mu nie wyjdzie i szkoła na tym też straci. Dla mnie istotną sprawą jest również wiek kandydata. Ktoś kto ma 64 lata może mieć problem z udźwignięciem tylu zmian i nie wiem czy jest w stanie podołać wprowadzeniu zmian w obsłudze interesantów i pracy urzędu.
  • Pan Budny niczego nie zmieni, bo pan Budny - jest starą administracją. :-)
  • @Długi

    Kim jesteś? :D
    Bo mam lekkie déjà vu jak Ciebie czytam...
  • Głosowanie na Budnego ma sens, jeżeli ma się do niego pełne zaufanie. Ale jakoś nie wygrał w I turze, więc z jego wizją Gminy nie zgadza się większość wyborców. Rada powinna jednak filtrować pomysły wójta, tak postrzegam jej rolę. A, czy Zdunik będzie umiał przekonać radnych? Nie wiem, nie znam człowieka.
  • Oriana1 pisał(a):

    Pan Budny niczego nie zmieni, bo pan Budny - jest starą administracją. :-)



    I tak i nie, wiele zmian w UG zostało przezeń zapoczątkowanych (w mojej ocenie pozytywnych).
    @Don_Kichot słusznie pisze, że będzie to trudna decyzja. Zawierzyć Budnemu, że związki z Waszym deweloperem to wymysł (ryzykowna teza), czy zawierzyć Zdunikowi, że nadaje się do urzędu lepiej jak do powiatu.

    Kwestie religijne tu odstawiam, bo pod tym względem pewnie wiele się nie różnią, nawet jeśli powierzchowność wygląda inaczej. Dla wielu Wiązowskich słoików, które tu się przenoszą to szok, ale przyznam się bez bicia, że ja oporów przed jedzeniem mięsa w piątek nie mam ;)
  • Dzień dobry

    Proszę zwrócić uwagę, że to już czwarty wójt, który utracił zaufanie wyborców.
    Nie wolno rozbudzać ogromnych nadziei i oczekiwań. Potem się to zemści.

    Nie ma idealnych, kandydatów - mówię też o sobie.

    Wybierać trzeba myśląc pozytywnie.
    Który z nich może zmienić gminę na lepsze. Który gotowy jest słuchać mądrzejszych od siebie. Mądry wójt otacza się lepszymi i obdarza ich zaufaniem.

    Tego ostatniego zabrakło pani Ani. Dużo pracy ale mało efektów. Praca do późna to była u niej norma. Sama bez zaufania do pozostałych spowalniała proces decyzyjny.

    Myślmy pozytywnie. Stawiajmy realne cele. Nie rezygnujmy z marzeń, lecz odróżniamy marzenia od realiów.


    Pozdrawiam

    Andrzej Cholewa

  • Proponuję wypisać zalety obu kandydatów, może któryś z nich jest bardziej wybitny.
    Pana Zdunika jakoś specjalnie nie znam więc nie będę pisał.
    Zalety Budnego:
    - Dobra organizacja i przygotowanie do działań.
    - Przygotowanie merytoryczne, pracował w gminie na stanowisku naczelnika - zna pracę urzędu od środka, a nie z opowiadań.
    - Chęć współpracy z sąsiednimi gminami oraz instytucjami.
    - Zna bolączki gminy.
    - Nastawiony na rozwiązania.
  • Don_Kichot pisał(a):

    Rada powinna jednak filtrować pomysły wójta, tak postrzegam jej rolę.



    Tak, bo taka jest jej rola. Rada Gminy pełni rolę kontrolną. Poza tym to RG m.in ustala wynagrodzenie wójta, udziela lub nie wójtowi absolutorium. Jeśli wygra pan Janusz Budny to przy takim układzie w sił w RG nie będzie miał żadnego wytłumaczenia w przypadku ewentualnych niepowodzeń...

    Odnośnie wieku kandydata, to chyba nie ma to dużego znaczenia. Nie wiem jakie są wyniki w Józefowie, ale do tej pory nieprzerwanie od 1998 roku, burmistrzem był Stanisław Kruszewski (71 lat)
  • @ Mataj Dobrym źródłem wiedzy o związkach jest przyglądanie się likom na facebooku :)
    Pytanie jest, z kim ma (albo będzie miał) związki Zdunik?
  • Don_Kichot pisał(a):

    @ Mataj Dobrym źródłem wiedzy o związkach jest przyglądanie się likom na facebooku :)



    Rozmawialiśmy o tym z @Matajem wielokrotnie na priv :P
    FB to jednak kopalnia wiedzy i informacji....
  • Mnie cieszy wysoki wynik Ceglińskiego - w kolejnych wyborach ma już szansę powalczyć na poważnie ze starymi wygami. Wynik Budnego... i wysoki i niski zarazem. O ile dobrze pamiętam MJ zgarnął więcej głosów 4 lata temu i przegrał w drugiej turze (duży elektorat negatywny). Decyzja w rękach wyborców AB i Zakrętu (to już kolejny raz, gdy Zakręt wybierze nam wójta).
  • bazaar pisał(a):

    O ile dobrze pamiętam MJ zgarnął więcej głosów 4 lata temu i przegrał w drugiej turze (duży elektorat negatywny).



    4 lata temu:

    I tura wyborów

    MJ -36.95%
    AB - 23.81%

    II tura wyborów:

    MJ - 43,35%
    AB - 56,65%

    bazaar pisał(a):

    Decyzja w rękach wyborców AB i Zakrętu (to już kolejny raz, gdy Zakręt wybierze nam wójta).



    Nie sposób się nie zgodzić...
  • Nie wierzę, żeby Zakręt zagłosował na Zdunika, ale może...
  • Ja zagłosuję na Budnego. Nie ścierpię fanatyka z PISu.
  • Don_Kichot pisał(a):

    @ Mataj Dobrym źródłem wiedzy o związkach jest przyglądanie się likom na facebooku :)
    Pytanie jest, z kim ma (albo będzie miał) związki Zdunik?



    Wiesz co? I tak, i nie ;) Mam znajomych od skrajnie prawicowych (skrajnie, skrajnie) po skrajnie prawicowych (skrajnie, skrajnie), nie zawsze czyjś lajk oznacza, że jest to znajomy "pierwszego sortu", nie zawsze wpis znajomego jest tożsamy z moimi poglądami...
    Owszem to jest kopalnia wiedzy (widać to było po kandydatce na radną Zakrętu), ale również wiedzy, którą trzeba filtrować (jakiś forumowy analityk by się przydał ;) ).

    @JoannaF - tak, ale wtedy w pierwszej turze obok AB startował Bogucki. Obecnie radny z Malcanowa ;) Wiele osób, które głosowało na Boguckiego zagłosowało pewnie na AB, a teraz Bogucki stoi przy Zduniku.

    Rada za wójtem to możliwość dużych zmian, kroku naprzód, ale równie dobrze stania w miejscu i rządu wybrańców.

    Z drugiej strony dobry dyrektor gimnazjum niekoniecznie musi być dobrym wójtem. To, że ktoś dobrze prowadzi gospodarstwo nie oznacza, że nadaje się na prezydenta. Taki trochę argument z d... ;) Osobiście uważam, że jeśli ktoś startuje z list PiS to po prostu nie jest z mojej bajki. Nie chodzi mi tu o wyciągany fanatyzm religijny, a stosunek do gospodarki, ludzkiej pracy i drugiego człowieka.
  • Budny nie wygrał w pierwszej turze tylko z powodu Glinianki, Woli Duckiej, Karczewskiej, Rzakty itp. bo ci poszli za Zdunikiem. Była tam bardzo duża frekwencja. Gimnazjum w Gliniance całe za Zdunikiem, z tego co dobrze pamiętam z kart wywieszonych na drzwiach to Pan Zdunik otrzymał miażdżące prawie 500 głosów a Budny nawet 100 nie uzyskał podobnie było w Podstawówce w Gliniance tylko tam już mniejsza różnica. Gdyby nie te okolice to P. Zdunik padłby jak mucha.
    Post edytowany przez sarna_lesna 2014-11-17 14:48:44
  • Ja szczerze teraz liczę na zwycięstwo P. Budnego, biorąc pod uwagę że ma 8 swoich radnych i jednego niezależnego to jest kolosalna przewaga głosowa. Obawiam się, że P. Zdunik nie dałby sobie rady z tak sporą liczbą osób nastawionych niepozytywnie niemu i mielibyśmy powtórkę z obecnej 4 letniej kadencji. Czyli nic z powodu braku porozumienia pomiędzy radnymi.

    Liczę na rozsądek wyborców i na podobną frekwencję za 2 tyg. :)
  • ... a ja liczę na to, że na tym forum będą pisać postronni obywatele, a nie naganiacze. Pozdrowienia dla leśnej sarny.
  • Mataj pisał(a):

    Don_Kichot pisał(a):

    @ Mataj Dobrym źródłem wiedzy o związkach jest przyglądanie się likom na facebooku :)
    Pytanie jest, z kim ma (albo będzie miał) związki Zdunik?



    Osobiście uważam, że jeśli ktoś startuje z list PiS to po prostu nie jest z mojej bajki. Nie chodzi mi tu o wyciągany fanatyzm religijny, a stosunek do gospodarki, ludzkiej pracy i drugiego człowieka.


    W mojej bajce również nie ma miejsca dla PiSu... ale dużo zależy od wyborców kandydata P. Ceglińskiego, wydaje mi się, że wyborcy P. Bętkowskiej pójdą w stronę Glinianki...
  • Nikogo nie naganiam. Patrze obiektywnie na sytuację jaka zaistniała. :)
  • sarna_lesna pisał(a):


    Liczę na rozsądek wyborców i na podobną frekwencję za 2 tyg. :)



    Frekwencji życzyłabym wyższej niż teraz :)
  • Póki co jedynym argumentem przeciw panu Zdunikowi, jaki wyłania się z powyższych komentarzy, jest jego przynależność do PISu :)

    Biorąc pod uwagę wynik ogólnopolski (a zwłaszcza w naszej części kraju), polemizowałbym jednak czy to do końca jest wada ;)

    Oj, wiele będzie zależało od frekwencji... :)
  • sarna_lesna pisał(a):

    Patrze obiektywnie na sytuację jaka zaistniała. :)



    Od całych 3 dni....
    MOŻNA uważać Twoje posty za obiektywne, ale nie trzeba ;) Zresztą Batbuk zarejestrował się niewiele wcześniej, więc trochę przyganiał kocioł garnkowi.
  • Przeglądałem listy kandydatów na stronie PKW i w oczy rzucają się dwie różne strategie:

    Zdunik - start z listy PIS, ale nie jest członkiem partii
    Budny - start ze swojej listy, ale członek PO

    Czyli nawet na tym szczeblu ostatecznie mamy starcie PO-PIS ;)