Chodnik Wiązowna - Żanęcin - Glinianka
  • This discussion was created from comments split from: Kandydaci do rady gminy.
  • JoannaF pisał(a):

    Mataj pisał(a):

    Problem w tym, że wniosek o ciąg pieszo-rowerowy musiałby złożyć w naszym imieniu powiat, bo to droga powiatowa.



    15 listopada, o godz. 12:00 w UG w Wiązownie zostanie zaprezentowana Koncepcja ciągu pieszo-rowerowego Wiązowna-Żanęcin-Glinianka...

    http://www.wiazowna.pl/571-TDO.htm

    image


    Czy ktoś orientuje się kiedy zmieniono datę spotkania z 15.11 na 14.11? Zastanawiam się czy ktoś w ogóle był na tym spotkaniu? Sam wrzuciłem do kalendarza na sobotę i dzisiaj się dość konkretnie zdziwiłem. :(

    Nie oczekuję opinii, bo to mogłoby łamać ciszę wyborczą - jakby ktoś tylko mógł napisać, czy spotkanie w ogóle się odbyło.
  • Odbyło się. Radni na sesji dostali zaproszenie na 14.11.
  • Szkoda wobec tego, że nie zaglądam na stronę UG częściej. Zanotowałem datę, która była na początku i niestety przegapiłem spotkanie, a szkoda, bo byłem zainteresowany...
    Mam nadzieję, że ktoś się po ciszy wyborczej pochwali szczegółami.
  • Nemo pisał(a):

    Radni na sesji dostali zaproszenie na 14.11.


    T.j. 12 listopada wieczorem.
  • admin pisał(a):

    Nemo pisał(a):

    Radni na sesji dostali zaproszenie na 14.11.


    T.j. 12 listopada wieczorem.


    Po zebraniu w sprawie komunikacji ogłoszonym dzień wcześniej, nic mnie nie zdziwi (ludzie w autobusach sobie przekazywali).
  • Pozwoliłem sobie wydzielić ten temat z wątku o Radzie Gminy.
    Ponawiam pytanie, bo zaczynam uważać, że informacja o nowej godzinie spotkania została przekazana tak, żeby przypadkiem nikt na tym spotkaniu się nie pojawił.
    Czy ktoś był i wie, co mówiono odnośnie tego projektu? Czy to tylko nadprogramowe spotkanie przedwyborcze wójt było, podobne do laurek w Powiązaniach i innych publikacji za pieniądze gminne?
  • Ciąg się wam marzy?
    Jako były mieszkaniec Żanęcina jedno wam powiem: Tu na "tymtu" mi kaktus prędzej wyrośnie niż chodnik powstanie.
    Chyba, że ten "ciąg" ominie Żanęcin lasami przez Rudkę .
    Wystarczy by jeden z żanęcińskich gospodarzy nie zechciał oddać paska ziemi.
    Cztery lata temu takich co to chodnika chcieli, ale ziemi by nie oddali, było kilku.
  • Dlatego pytam, czy ktoś poza radnymi był na tym spotkaniu, ale radni obecni na forum się nie odzywają, ani Ci wybrani, ani Ci niewybrani...

    Coś się obawiam, że to nie ciąg, a przeciąg powstanie ;)
  • Bo może byli radni mają to w nosie, a nowi-starzy jeszcze nie wiedzą, czy mogą kontaktować się przez forum?
  • Jaskrawy pisał(a):


    Cztery lata temu takich co to chodnika chcieli, ale ziemi by nie oddali, było kilku.


    No może kiedyś gmina wpadnie na pomysł żeby ziemię kupować zamiast liczyć na wspaniałomyślność właścicieli. Ale by się wkurzyli ci co oddali za darmo :)


    Post edytowany przez nightwatch 2014-11-17 20:40:48
  • Informacja ze strony UG:

    Tematyczny dzień otwarty - prezentacja koncepcji ciągu pieszo-rowerowego Wiązowna-Żanęcin-Glinianka
    18.11.2014

    W dniu 14 listopada 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiązowna odbył się dzień otwarty, którego tematem była prezentacja koncepcji ciągu pieszo-rowerowego Wiązowna-Żanęcin-Glinianka na tle proponowanej sieci dróg rowerowych na całym terenie Gminy. Koncepcja została opracowana przez zespół projektowy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W koncepcję włączono przebiegi dróg rowerowych planowanych do finansowania za pośrednictwem instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Za priorytetową inwestycję uznaje się odcinek Wiązowna-Żanęcin-Glinianka, przewidziany do realizacji jako ciąg pieszo-rowerowy. Zaprezentowana koncepcja obejmuje przebieg ciągu od skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Kościelną do mostu na rzece Świder przy szkole podstawowej w Gliniance.


    mieszkańców, w tym radnych. Pracownicy Urzędu poprowadzili prezentację wyjaśniając obecnym szczegółowo przebieg poszczególnych odcinków priorytetowego ciągu, który ma być prowadzony przede wszystkim wzdłuż drogi powiatowej łączącej wsie Wiązowna, Żanęcin, Dziechciniec, Malcanów, Lipowo i Glinianka naprzemiennie - przejścia na przeciwną stronę drogi na niektórych odcinkach ciągu podyktowane zostały koniecznością ominięcia niektórych przeszkód w terenie i ograniczenia do minimum ingerencji w sąsiednie grunty prywatne, przy jednoczesnym zapewnieniu rowerzystom niezbędnej płynności jazdy. Przedyskutowano zwłaszcza poprowadzony w 2 wariantach (wzdłuż drogi powiatowej i wzdłuż drogi gminnej) przebieg ciągu przez wieś Żanęcin. Koncepcję zilustrowano dodatkowo za pomocą dostępnej od niedawna do wglądu opracowanej na zlecenie Starostwa Otwockiego mapy zasadniczej oraz przy wykorzystaniu ogólnodostępnego serwisu www.wiazowna.e-mapa.net.

    Zorganizowanie dnia otwartego poświęconego drogom rowerowym z pewnością przyczyniło się do spopularyzowania koncepcji ciągu, którego utworzenie będzie sprzyjać poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze powiatowej, wypełniając zarazem cel przyjęty dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ograniczenie emisji spalin poprzez popularyzację transportu rowerowego). Instruktaż korzystania z ogólnodostępnego serwisu "e-mapa" dodatkowo uatrakcyjnił spotkanie.

    Informacji w sprawie koncepcji ciągu pieszo-rowerowego
    Wiązowna-Żanęcin-Glinianka udzielają O. Nowak w Ref. Inwestycji - tel.
    (22)789-01-20 wew. 264 i E. Kowalska w Ref. Nieruchomości, Ochrony
    Środowiska i Skarbu Gminy - tel. (22)789-01-20 wew. 221.

    Informacji w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych udziela
    Ref. Rozwoju i Planowania Przestrzennego (M. Peters, J. Lipska) - tel.
    (22)789-01-20 wew. 211, 220.
  • Aha! Czyli to taka sama gruszka na wierzbie jak remont ul. Lubelskiej ze środków wojewódzkich...
  • Chyba nie bo na ZITy jest kasa z UE do wydania łącznie 165 mln EUR na Warszawę i 37 okolicznych Gmin.

    http://omw.um.warszawa.pl/zintegrowane-inwestycje-terytorialne/zit-metropolii-warszawskiej-zalozenia-do-strategii/

    Na dole tego dokumentu jest link a w nim na s.71 lista celów i podział kasy - głównie finansowane będą parkingi park and ride i ścieżki rowerowe.
  • Nie martwmy się!
    Już niebawem p. A. Bedkowska pójdzie do Powiatu, gdzie czeka na nią miejsce i z pewnością załatwi nam zgodę i pieniążki na "ciąg pieszo-rowerowy".
    Teraz będzia miała okazję by się wykazać :D
    Post edytowany przez Malevik 2014-11-21 15:15:50
  • Witam,
    Chciałabym pociągnąć temat chodnika, pod kątem planowanego otwarcia we wrześniu 2015 r. szkoły podstawowej w Malcanowie. Szanowni sąsiedzi, wydaje mi się, że trzeba działać.
    Dziś, tj. 04.02.2015 zrobiłam małe rozeznanie, jak sprawa się ma. Otóż "nie ma "się wcale. Owszem Koncepcja ciągu ruchu pieszo-rowerowego trafiła do Starostwa, potem została przekazana do Zarządu Dróg Powiatowych i na tym koniec. Nie ma w budżecie na rok 2015 pieniędzy nawet na skrawek projektu tej koncepcji, nie mówiąc już o jej realizacji.
    Co więcej Pan z Zarządu Dróg Powiatowych, w trakcie rozmowy telefonicznej, po pytaniu co planują zrobić by poprawić bezpieczeństwo na drodze powiatowej przy szkole w Malcanowie, której otwarcie planowane jest na wrzesień 2015 r. szczerze się zdziwił, ponieważ rzekomo do zarządu Dróg Powiatowych nie trafiła żadna informacja, że takowa szkoła zostanie uruchomiona, a co za tym idzie nic nie wiadomo o przejściach dla pieszych, chodnikach czy progach zwalniających. Informacja ta trafiła już do Urzędu Gminy i mam nadzieję, że nasi włodarze zamierzają w tym kierunku szybko zadziałać.
    Aczkolwiek jestem wielce zaniepokojona faktem, że najprawdopodobniej nasze dzieci będą skazane na codzienny spacer wzdłuż dej drogi, gdzie nie ma nawet pobocza.
    Dlatego apel do mieszkańców; trzymajmy "rękę na pulsie" bo inaczej nie dożyjemy chodnika, a nie daj boże kolejnej tragedii na drodze.
  • @Kalka! Będę trzymał "rękę na pulsie" tylko co z tego. Jeżeli uznajesz, że jest to problem to zachęcam do działania a nie "trzymania reki na pulsie". Tym problemu nie rozwiążesz...
  • Edziu pisał(a):

    @Kalka! Będę trzymał "rękę na pulsie" tylko co z tego. Jeżeli uznajesz, że jest to problem to zachęcam do działania a nie "trzymania reki na pulsie". Tym problemu nie rozwiążesz...



    o to mi właśnie chodzi, o działanie. Pytanie tylko co oprócz rozmów z Urzędami i pisania petycji może zrobić mieszkaniec?
  • Bierzcie przykład z rolników którzy dziś blokują drogi X(
    A tak na poważnie to sam mieszkaniec nie zrobi nic, ale grupa 100 mieszkańców już bywa interesująca - przynajmniej dla lokalnych mediów. Nie liczcie na zbyt wiele - powiat ledwie dyszy i jedyne źródło pieniędzy na chodnik to chyba gmina która może udzielić pomocy rzeczowej powiatowi....
  • Powiat ledwie dyszy ? Jakoś w Otwocku tego nie widać, zawsze ledwo dyszy jak musi coś zrobić dla innych.
  • A w Otwocku powiat jakieś mega-inwestycje robi? Nie dostrzegłem...
  • Może nie mega ale robił .A co zrobił w gminie Wiązowna parę placków z asfaltu wrzucił w drogi powiatowe i czeka aż gmina przyciśnięta do ściany da kasę na to za co powinien zapłacić powiat bo .... bo powiatowi nikt nie podskoczy bo...... bo to ci sami - są dziś tu a jutro tam (u władzy).