Kandydaci do rady gminy
  • Moriss pisał(a):

    Ok rozumiem. Ja mieszkam tu trochę dłużej i nauczyłem się już nie ufać żadnej władzy.



    Święte słowa! Nie chodziło mi o przechwałki jak długo tu mieszkam, a o to, że na forum pojawiają się niektórzy przed wyborami, popiszą, a później znikają na 4 lata.
  • Ale tylko przed wyborami robi się ruch na forum i objawiają się ,,sztaby wyborcze".
  • Rzekłbym raczej, że w pozostałych okresach jest tu zwyczajnie spokojniej... Może dlatego, że wówczas piszą mieszkańcy, a nie sztaby :P
  • Swoją drogą jako mieszkaniec a nie zwolennik, uważam że nowa władza nic nie zmieni w kierunkach rozwoju. One
  • Odsłaniam przyłbicę... :-h
    281 x 595 - 31K
    281 x 595 - 41K
  • BRAWO! Kolejna kandydatka! Panowie - strach was obleciał? ;)
  • @ Nemo

    Nareszcie, bo już miałam dosyć udawania, że nie wiem kim jesteś :D

    Wczoraj przejrzałam sobie starą bazę danych i zachowane wpisy na starym forum i na portalu z 2009 roku. Szkoda, że teraz tak mało się udzielasz na forum. Byłaś świetną radną opozycji. Teraz ciężko mi się odnieść do Twojej działalności bo dużo mniej wiem o tym co robisz w RG niż wówczas...
  • Dzień Dobry

    Jako obecny radny i kandydat na następną kadencję muszę się przyznać, że na forum się nie udzielam zbyt aktywnie. Było tylko kilka wpisów. Moje poglądy są raczej zwięzłe i konkretne. Nie składam obietnic wyborczych typu chodnik, latarnie droga. Ja deklaruję działanie dla rozwoju całej gminy. Potrzebujemy systematycznego działania w celu przyciągnięcia inwestycji. Dopiero wtedy możemy spokojnie wydawać. Wymaga to jednak odwagi i czasem, co się wydaje na pierwszy rzut oka, postawienia się. Polecam rozmowę z mieszkańcami Izabeli. Wielu z nich powie Wam o czym mówię. Z wielu rzeczy zrezygnowaliśmy bo były bardziej istotne sprawy w gminie. Do wspólnego sukcesu idziemy rozważnie, zupełnie jak wspinanie się po schodach.

    Oczywiście najbliższe wybory ocenią moją postawę i każdy wynik przymę z pokorą.

    Pozdrawiam

    Andrzej Cholewa
  • Witam Panie Andrzeju
    Przez chwilę pomyślałem nad tym to co Pan napisał i dochodzę do wniosku ze następna kadencja również
    będzie stracona dla gminy wiązowna . Pani Wójt sprawuje władzę wykonawczą a co za tym idzie że wszyscy
    radni po prostu boją się Pani Wójt i tańczą jak ona zagra . Ale Pana jako radnego doceniam .
    Ps mieliśmy okazję się poznać na sesji rady gminy jak walczyłem o swoje i żaden radny mi nie pomógł
  • W kontekście wyborów do RG warto podkreślić, że na 55 kandydatów, 10 osób będzie ubiegało się o reelekcję.
    Przy czym aż 5 (Marzena Dach, Piotr Izdebski, Renata Falińska, Rafał Nejman, Irena Nowak ) startuje z KWW Janusz Budny, komitetu, którego program jest w dużej mierze oparty na krytyce obecnej sytuacji w Gminie.

    Czy kandydaci krytykują samych siebie? W końcu przez 4 lata byli w Radzie Gminy?

    O ile w kadencji 2006-2010 o opozycji w RG było dość głośno, (do historii przeszły słynne głosowania w stosunku 8:6 (opozycja), zawiązał się nawet opozycyjny Klub Skutecznego Działania) o tyle w tej kadencji - opozycji jakby w ogóle nie było...

    Na fanpage'u jednej z kandydatek KWW Janusz Budny, przy okazji przedstawienia całej drużyny komitetu pojawiło się hasło: "Możemy ruszyć tę gminę z letargu".

    Skoro piątce radnych nie udało się ruszyć gminy z letargu przez 4 lata, to jaką mamy gwarancję, że uda się teraz?

    Na stronie http://budnynawojta.pl/?p=556, czytamy "W końcu mamy 4 lata do nadrobienia!"
    To co robili obecni radni, kandydujący z KWW Janusz Budny do tej pory?


  • No i przyznać trzeba, że o ile władza wójta jest władzą głównie wykonawczą względem uchwał Rady Gminy. To właśnie Rada Gminy decyduje i zatwierdza budżet, to ona go modyfikuje i zatwierdza jego wykonanie.
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-06 15:24:46
  • Szanowni Państwo,

    Melduję się :-)
    Przepraszam, że dopiero teraz. Wyjazdy służbowe nie pozwoliły mi niestety na większa aktywność wyborczą.

    "Nazywam się Tak i Tak, mam troje dzieci" ... Wszystko zrobię lepiej! Obiecuję :-)

    ... a tak poważnie: mam dosyć dziwnych inwestycji w naszej gminie i za namową sąsiadów, z którymi staram się nieco ogarnąć najbliższą okolicę - zgodziłem się kandydować do Rady. :-) Moje doświadczenie, jak i kontakty biznesowe chciałbym wykorzystać jak najlepiej dla rozwoju Naszej Gminy. Działać będę niezależnie od wyników. Stanowisko Radnego może NAM to nieco ułatwić. NAM, bo bez Państwa wsparcia niewiele zdziałam.

    Życzę miłego dnia i serdecznie pozdrawiam
    Paweł Radoliński
  • http://budnynawojta.pl/?p=556

    Fotograf do bani, ale pomijając ostrość ustawioną na głowy słuchaczy to te twarze kandydatów jakieś takie ponure.
  • @Pawel_Radolinski - Mógłbyś po krótce opisać punkty swojego programu? Sposób pozyskania funduszy, realizacji. Wszyscy mówią np. o chodniku, ciekaw jestem skąd zamierzają brać na to pieniądze (bo jakby chcieć zrealizować założenia wszystkich to chodnik powstałby wzdłuż całej 2709W)? Obniżenie kosztów wywozu śmieci - jak? Skoro umowa podpisana, a obecni radni przyklasnęli pani wójt.
    Będę wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam.
  • Mataj ,można pojąć nową uchwałę
  • Witam, ja nie jestem wyjątkiem i także uważam, że chodnik to podstawa + działające oświetlenie (a nie co druga lampa). Co do finansów, to mamy ostatnie kilka lat, aby skorzystać z pomocy UE. Projekty nawet zostały już podobno przygotowane. Zostały niestety zamrożone przez obecnie próbujących rządzić.

    Aktualnie promowany jest zdrowy styl życia i UE chętnie przychyla się do związanych z tym projektów. Najszybszym rozwiązaniem jest ścieżka rowerowa, która już w wielu mniejszych miejscowościach służy jednocześnie jako chodnik. Jeśli innym się udało, dlaczego mielibyśmy i my nie skorzystać. Oczywiście konieczny jest wkład własny, ale od czegoś zacznijmy zamiast biadolić, że za drogo. Przede wszystkim współpraca ze specjalistami, którzy żyją z przygotowywania wniosków UE. Nie ma czasu na szkolenia...

    Wywóz śmieci - tak, umowa została podpisana, ale jakakolwiek zmiana zawsze jest możliwa. Zależy od chęci obu stron. Nawet jak nie uda się obniżyć kosztów, to choć niech sponsorują młodych tenisistów,czy piłkarzy z Wiązowny. Trochę dziwne, że posiadając Lekaro na własnym terenie płacimy najwyższe stawki...

    Pozdrowienia,
    Paweł Radoliński
    Post edytowany przez Paweł_Radoliński 2014-11-10 21:04:35
  • Problem w tym, że wniosek o ciąg pieszo-rowerowy musiałby złożyć w naszym imieniu powiat, bo to droga powiatowa.
    Chęci obu stron, właśnie w to śmiem wątpić, zwłaszcza, że to firma lokalna i z lokalnymi kandydatami na powiązania (w samym fakcie nie ma nic złego), po prostu nie bardzo wierzę w tę obietnicę mimo, że wielu ją składa...
  • Zgoda, dlatego też trzeba zastanowić się nad kandydatami do Powiatu. Nic nie wyjdzie z jakichkolwiek projektów jeśli działać tam będą te same osoby kłócąc się z władzami Wiązowny. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że jak nie uda się w Wiązownie to złapią posadkę w Powiecie. I tak w kółko...

    Proponuję zapoznanie się z kandydaturą p. Grażyny Kilbach.

    Temat śmieci musi być jednym z priorytetów, którego nie można odpuścić. Niezależnie od liczby składanych obietnic oraz kto je składa - temat dotyczy wszystkich mieszkańców. Trzeba rozmawiać i negocjować.

    Pozdrowienia,
  • Pytanie czy to córka byłego Naczelnika UG Wiązowna z lat 80-tych
  • Już znalazłem -bratanica
  • ...co do zaufania!
    Do czego są zdolni ludzie?
    Żeby wygrać.
    Gdzie ja mam głosować w okręgach 9 i 8 !!!!!
    3264 x 2448 - 4M
  • No dziwne to .
    Post edytowany przez Moriss 2014-11-10 23:46:11
  • Mataj pisał(a):

    Problem w tym, że wniosek o ciąg pieszo-rowerowy musiałby złożyć w naszym imieniu powiat, bo to droga powiatowa.



    15 listopada, o godz. 12:00 w UG w Wiązownie zostanie zaprezentowana Koncepcja ciągu pieszo-rowerowego Wiązowna-Żanęcin-Glinianka...

    http://www.wiazowna.pl/571-TDO.htm

    image
    677 x 428 - 66K
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-10 22:35:38
  • Szkoda, że tak ważne tematy wypychane są na sam koniec rządzenia obecnej pani Wójt.
    O potrzebach mieszkańców dowiedziała się chyba z ulotek wyborczych kandydatów do rady.
    O chodnik potrzebny ?!?
    Jakiś problem ze śmieciami ?!?
    Kanalizacja ?!?
    Szkoła...
  • Rzutem na taśmę, ciekawe obejście cieszy wyborczej.

    W sumie przypomina mi to prezentację przebudowy ul. Lubelskiej przez Jędrzejczaka, tylko bez spotkania w tej sprawie DZIEŃ przed wyborami w okresie ciszy wyborczej...
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-11 09:37:02
  • Tylko co to da?
    Na wizerunek pracuje się całą kadencje.
    Ostatnie miesiące, tygodnie i dni są postrzegane coraz bardziej negatywnie.
  • @Paweł_Radoliński napisał:... Przede wszystkim współpraca ze specjalistami, którzy żyją z przygotowywania wniosków UE. Nie ma czasu na szkolenia...

    ....Wywóz śmieci - tak, umowa została podpisana, ale jakakolwiek zmiana zawsze jest możliwa. Zależy od chęci obu stron. Nawet jak nie uda się obniżyć kosztów, to choć niech sponsorują młodych tenisistów,czy piłkarzy z Wiązowny. Trochę dziwne, że posiadając Lekaro na własnym terenie płacimy najwyższe stawki....

    Papier wszystko przyjmie.

  • To chyba dobrze, że p.Radolski chce coś z tym zrobić, nie? Mamy siedzieć i biadolić.
  • @Malevik, sęk w tym, że przed wyborami każdy chce. Obecna wójt też chciała.
  • @Mataj, Doświadczenie uczy sprawdzać ich wcześniejsze osiągnięcia. U obecnej wójt nie ma co sprawdzać.
    Jeden kandydat podobno załatwił dwa wozy, co się teraz okazuje, że to wcale nie on., tylko był w pobliżu. Drugi sprawdza się w roli nauczyciela i niech tak zostanie.
    Chyba czas na kogoś zupełnie z innego środowiska bez "powiązań".
  • I bez osiągnięć? Trochę się spędziłeś z krytykowaniem wszystkich na oślep, trafiając w swój team ;)
  • Nie mam swojego "teamu". Sam nie wiem na kogo głosować. Chce jedynie się dostać do domu wracając z "cywilizacji" bez wyczekiwania po dwie godziny na przystanku lub łapania okazji w Zakręcie. Nawet z Otwocka ciężko z siatami wieczorem.
  • Moriss pisał(a):

    @Paweł_Radoliński napisał:... Przede wszystkim współpraca ze specjalistami, którzy żyją z przygotowywania wniosków UE. Nie ma czasu na szkolenia...

    ....Wywóz śmieci - tak, umowa została podpisana, ale jakakolwiek zmiana zawsze jest możliwa. Zależy od chęci obu stron. Nawet jak nie uda się obniżyć kosztów, to choć niech sponsorują młodych tenisistów,czy piłkarzy z Wiązowny. Trochę dziwne, że posiadając Lekaro na własnym terenie płacimy najwyższe stawki....

    Papier wszystko przyjmie.



    Stara prawda, ale trzeba negocjowac. Dzieki aktywnosci wyborczej poznalem kilku nieco "uspionych" mieszkancow. Teraz chca zmian, a ze sa mocno aktywni zawodowo - maja malo czasu, ale sporo moga zdzialac. Doloze wszelkich staran, aby ich przekonac do wspolpracy. W kupie sila - kolejna stara prawda - zawsze aktualna.
    Pozdrowienia,
  • Zapraszam serdecznie na spotkanie wyborcze moje i p. Janusza Budnego już jutro (14.11) o godz. 19.00 w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Zakręcie.
  • @Wazka, napisz proszę co ciekawego obiecywał p.Budny
  • Mataj pisał(a):

    @Don_Kichot - Dopsz... Wiem, że ma dwóch synów (skoro tak Cię to interesuje), ja osobiście znam jednego z nich - bardzo przyzwoity człowiek. A poważniej odnośnie osiągnięć - nie napiszę wszystkiego, bo nie o wszystkim wiem. W tej kadencji udało się:

    2. Utwardzić i poprawić ulicę Żwirową - wykonane to było przy udziale gminy, ale również przeznaczone na ten cel zostały środki sołeckie...



    Wracając na moment do dokonań p.Budnego to odnośnie ul. Żwirowej - zadziałał tu przede wszystkim deweloper kończący dojazd do nowego osiedla. Gmina tu niewiele pomogła...
  • Witam i serdecznie zapraszam do głosownia.
    W najbliższą niedzielę mamy szansę na zmiany.

    Pozdrawiam,
  • Ciężko mi to komentować...
    Ja, jak coś wiem, to staram się tym dzielić z innymi a nie zachowywać dla siebie.
    Na spotkanie się nie wybierałam, więc nie sprawdzałam, czy data nie została zmieniona.

    Myślałam, że tworzymy na forum społeczność, która nawzajem się informuje... myliłam się...

  • Wyniki (podane na FB przez panią Magdalenę Koczorowska-Szlassa)

    1 – Zakręt
    RUTKOWSKA Aleksandra Agnieszka, KWW JANUSZ BUDNY

    2 - Izabela, Michałówek
    CHOLEWA Andrzej Piotr, KWW Izabela - Michałówek

    3 - Majdan, Zagórze
    DACH Marzena, KWW JANUSZ BUDNY

    4 - Góraszka, Stefanówka
    DĄBROWSKI Robert Mariusz, KWW Nowoczesna Gmina

    5 - Boryszew, Duchnów
    SOBOTA Leszek Maciej, KWW JANUSZ BUDNY

    6 - Kąck, Pęclin
    FALIŃSKA Renata, KWW JANUSZ BUDNY

    7 - Osiedle Parkowe, Wiązowna Gminna
    KUBLIK Mariola, KWW JANUSZ BUDNY

    8 - Wiązowna Kościelna (część północna)
    MAJEWSKA Bogumiła Teresa, KWW Nowoczesna Gmina

    9 - Wiązowna Kościelna (część południowa)
    KOCZOROWSKA - SZLASSA Magdalena Anna, KWW JANUSZ BUDNY

    10 - Emów, Radiówek
    NEJMAN Rafał Marcin, KWW JANUSZ BUDNY

    11 - Dziechciniec, Rudka, Żanęcin
    LECH Anna, KW Prawo i Sprawiedliwość

    12 - Kopki, Lipowo, Malcanów
    BOGUCKI Stanisław, KW Prawo i Sprawiedliwość

    13 - Kruszówiec, Wola Ducka, Wola Karczewska
    KOŁAKOWSKI Krzysztof, KWW Nowoczesna Gmina

    14 - Bolesławów, Czarnówka, Rzakta
    DOMAN Wojciech Jan, KW Prawo i Sprawiedliwość

    15 - Glinianka, Glinianka II, Poręby
    NOWAK Irena, KWW JANUSZ BUDNY
  • nr 7 - pani z sekretariatu szkoły, nr 8 - nauczycielka j polskiego, 14 - nauczyciel wf-u..:-)
    Ciekawe co z panią od muzyki? :-)
  • Szanowni Państwo! Dziękuję za zaufanie i oddane na mnie głosy. Zapraszam serdecznie do współpracy. Aleksandra Rutkowska
  • Oriana1 pisał(a):

    nr 7 - pani z sekretariatu szkoły, nr 8 - nauczycielka j polskiego, 14 - nauczyciel wf-u..:-)
    Ciekawe co z panią od muzyki? :-)



    nr 12 nauczyciel biologii
    Masz jakiś kompleks wobec nauczycieli? Któryś Cię skrzywdził?
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-17 14:56:14
  • Witam w dniu 17.11.2014r w nowej Radzie Gminy.
    Bardzo dziękuję swoim wyborcom z Radiówka i Emowa za udzielone poparcie.
    Uważam że w tej nowej przewietrzonej radzie będzie wreszcie możliwe ukierunkowanie na zrównoważony rozwój całej gminy.
    Rafał Nejman
  • Moriss pisał(a):

    Ja mieszkam tu trochę dłużej i nauczyłem się już nie ufać żadnej władzy.


    gratuluję wyborczego sukcesu, ale jak Pan sobie poradzi z tym brzemieniem nieufności? badź co bądź władza to Pan ;)
  • W RP władza dzieli się na uchwałodawczą, wykonawczą i sądowniczą.
  • A moja nieufność to juz taka skaza zawodowa :-S
  • Szanowni Państwo,

    Serdecznie dziękuję za zaufanie oraz oddane na mnie głosy.
    Nie udało się, więc czas na plan "B". Wierzę, że jako Stowarzyszenie przeprowadzimy przynajmniej część planowanych wcześniej projektów.

    Pozdrawiam i do usłyszenia niebawem,
    Paweł Radoliński
  • Moriss pisał(a):

    W RP władza dzieli się na uchwałodawczą, wykonawczą i sądowniczą.



    Prawie dobrze :) Z WOSu 4+
    Post edytowany przez AlBundy 2014-11-18 19:35:12