Kandydaci do rady powiatu
  • KWW Nasz Wspólny Dom:
    WÓJCIK Bogdan
    MAJEK-MOCH Urszula
    MICHALCZYK Piotr
    ZALEWSKA Monika Marta
    WIĄCEK Paweł Tomasz
    DĄBROWSKA Katarzyna
    WYGLĄDAŁA Tomasz

    KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke:
    TRACZYK Bartłomiej Kacper
    WOJNOWSKA Marta Maria
    SKAWIŃSKI Łukasz Tadeusz

    KW Platforma Obywatelska RP:
    ATŁOWSKI Tomasz Tadeusz
    KARCZEWSKA Alicja
    GIRUĆ Zbigniew Feliks
    WILEŃSKA Olga Magdalena
    SKRZECZYŃSKI Dariusz Grzegorz
    KRASIEŃKO Lech
    WRZEŚNIEWSKA Danuta Maria

    Komitet Wyborczy PSL:
    GRAJDA Dariusz Grzegorz
    POKRYWCZYŃSKI Jerzy
    SKRZYPIEC-NOWAK Janina Helena
    WITTLIFF Tomasz
    GLINKA Wanda
    NOWAK Kazimierz
    WINIAREK Sławomir Józef
    ŁĄTKA Agnieszka Ewa

    KW Prawo i Sprawiedliwość:
    ZDUNIK Roman
    POPLEWSKI Jacek Grzegorz
    MARKOWSKA Barbara
    OBARA-MORAWSKA Krystyna Maria
    PRZYŁUSKI Ludwik
    GŁOWACKA Katarzyna Jolanta
    CAŁA Roman
    SITEK Waldemar

    KWW SIM - Inicjatywa Mieszkańców:
    PIĘKOŚ Tomasz Waldemar
    KILBACH Grażyna Dorota
    DĄBROWSKA-SALZMAN Katarzyna Dorota
    KAMIŃSKA Grażyna Teresa
    ROSTKOWSKI Robert
    OSIŃSKI Rafał Tomasz
    SZULIK Marzena Anna
    POPIS Przemysław Tomasz

    KKW SLD Lewica Razem:
    RUTKOWSKA Lucyna Wanda
    BRONIKOWSKI Krzysztof Karol
    KIELER Elżbieta
    DRÓŻDŻ Łukasz
    APANOSOWICZ-KATŁU-BEJ Tadeusz Lubomir
    JANKOWSKI Dariusz
    MACIOS Maria
    DĄBROWSKI Cezary

    KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego:
    ŁUKOMSKA Magdalena Maria
    MĄKA Magdalena
    BUDNY Janusz Witold
    SZOSTAKIEWICZ Jacek
    PRUS Błażej Tomasz
    SZYBILSKI Wojciech Adam
    FLORCZAK Elżbieta Dorota
    ZAWADKA Paweł
  • czyzby nie bylo zainteresowania kto by ewentualnie reprezentował gminę w powiecie? Tylko wójt i wojt
  • Nie no, trochę tych nazwisk gminnych jest.
  • No niedawno odkryłem na liście PSL kandydata, który rok temu startował do Rady Gminy... Wówczas nie reprezentował wiedzy, która uzasadniałaby jego osobę w roli sołtysa wsi, a teraz startuje do Rady Powiatu.
    :|
  • Ale wiernie stoi u boku p. Wójt, tak jak cała rodzina w obwodowych komisjach wyborczych.
  • @Moriss, co masz na myśli pisząc, że "cała rodzina" stoi w komisjach wyborczych wiernie u boku pani wójt? Po pierwsze komitety wyborcze mają prawo zgłosić kandydatów do komisji wyborczych. Po drugie brzmi to tak, jakobyś miał informacje. że ma dojść do fałszowania wyborów. To jest bardzo ciężki zarzut, zagrożony wysoką karą. O czymś takim nie powinno się mówić bez dowodów.
  • Czy gdzieś tam napisałem fałszowanie wyborów?
  • Powtarzam pytanie: Co masz na myśli pisząc, że "cała rodzina" stoi w komisjach wyborczych wiernie u boku pani wójt?
  • rodzina kandydata jw
  • I tak się zaczyna kariera polityczna młodego człowieka
  • no ale cos konkretnego Moris napisz bo mam ciebie teraz za wichrzyciela
  • @Moriss, też tak to zrozumiałem jak admin i zgadzam się z jego opinią.
  • Jeśli tak zrozumieliście, to idąc tropem Admina należy rozpatrywać teorie spiskowe: rodzina p. wójt czyli 2 komitety mają po 2 członków w komisjach + 1 z urzędu. Razem 1/3 stanu komisji . Ale chyba ten z urzędu powinien być apolityczny. Zresztą inne komitety tez mają rodzime zestawienia.
  • Ciekawy jest ten kandydat, którego czarno-białe reklamy ciągną się do samego cmentarza w Wiązownie. 3 lata temu chciał być senatorem RP.
  • To zasada byle się zaczepić potem to już wszędzie będzie łatwiej się dostać do .... ;)
  • Poniższy post publikuję w imieniu mieszkańca naszej Gminy, który przesłał mi materiał drogą elektroniczną:

    "Czuję się obrażony i nie zagłosuję (moja rodzina również) na Dariusza Grajda.

    Jako jeden z licznych mieszkańców Wiązowny, w ostatnich dniach października znalazłem zawieszoną na moim płocie torbę plastikową z zawartością jak na załączonym zdjęciu.

    image

    Do zwyczaju przedwyborczego, że pod nasze domy podrzucane są ulotki to się już przyzwyczailiśmy.
    Jednak anonimowe podrzucenie mi lizaczka (nowy rodzaj parówki wyborczej?) z terminem przydatności do spożycia do końca: 10.2014) to już jest dla mnie nie do przyjęcia.

    Po pierwsze: kto rozsądny zje sam lub da dziecku do spożycia produkt nieznanego pochodzenia i upływającej dacie ważności?

    Po drugie: na opakowaniu wspomnianego lizaka jest napis i adres Koleje Mazowieckie, co wskazywałoby, że jest to produkt reklamowy Kolei Mazowieckich. Skoro p. D. Grajda jest członkiem zarządu tejże instytucji, to czy godzi się wykorzystywać je w prywatnej kampanii wyborczej?

    Po trzecie: W załączonym opracowaniu jest wymienione co powiat zrobił dla mieszkańców gminy. Wolałbym dowiedzieć się co p. Grajda i nasi przedstawiciele w Radzie Powiatu konkretnie (osobiście) zrobili dla mieszkańców gminy.

    Zawiedziony wyborca."
    640 x 427 - 90K
  • Głównym punktem programu p. Grajdy jest dokończenie budowy drogi w Pogorzeli i trasy Celestynów-Otwock.

    Już widzę jak mieszkańcy gm. Wiązowna oddają na niego głos.
  • Zasada nr 1 głosuj na swego
  • Też dostałam lizaczka i ulotki. Całość wylądowała w koszu.
    Pan Grajda i pani Żelazowska objawiają się w Wiązownie dokładnie co 4 lata.
    Plakaty z wizerunkiem pana Grajdy pojawiają się najwcześniej na wiązowskich ulicach i wiszą najdłużej.
    Jak ktoś rzadko bywa w tych okolicach to i zapomina po sobie posprzątać. Po ostatnich wyborach plakaty pana Grajdy wisiały na Kościelnej kilka miesięcy. Jak znajdę zdjęcie to załączę. Mam nadzieję, że w tym roku znikną od razu po wyborach.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-05 12:36:58
  • Dbanie o czystość i porządek w gminie jest obowiązkiem wójta !
    W kwestii plakatowania pomocną podstawą jest Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r.-Kodeks wyborczy:
    Art. 495.§ 2. tej samej karze podlega ( grzywny)
    1) pełnomocnik wyborczy, który w terminie 30 dni po dniu wyborów nie usunie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii;

    p. Grajda wisiał tak długo, gdyż pani wójt nie może działać na szkodę partyjnemu koledze!
  • Admin przestał bys straszyc Morisa ,jaki poważnay zarzut? ,że w obwodowych komisjach wyborczych ulokowal się rodzina , przecież prawdę napisał. zgadzam się , że wszystko zgodnie z prawem i zostalo to wykorzystane w 100% . Jednak sadzę ,że po czteroletnich osiągnieciach jest kandytatem przegranym a już dobiła mnie umowa na wywóz smieci.
  • Z SLD (Celestynów) Apanosowicz Katłu Bej - biegłegły sądowy + polityka = ciekawy zestaw funkcji ;)
  • @Wazka: Nie chodzi o brak zasadności zarzutu, a o podparcie go argumentami. Skoro obaj lepiej znacie temat - popiszcie się dowodami ;)
  • słuchajcie czas ucieka a ja nie znam nowych nazwisk na listach ,ktos cos wie?
  • A są jacyś? Bo ja widzę samych zamiejscowych i jednego ,,czarnobiałego"
  • nie no Moriss są oczywiscie ,że są
  • wiem że są na listach wyborczych, ale coś ich na mieście nie widać
  • A który to "czarnobiały"
  • ten co ma plakat czarnobiały a nie barwny
  • Pan Cała chyba sie nazywa
  • Moriss jak nie ma na mieście mi do skrzynki pocztowej dostarczono
  • Ja na ten przykład jestem miejscowy - lista SIM Rafał Tomasz Osiński
  • Matko z córką!

    "Ludwik PRZYŁUSKI
    kandydat do Rady Powiatu Otwockiego z listy PIS, poz. nr 5:



    Główne cele:
    - Poszanowanie w przestrzeni publicznej chrześcijańskich wartości.
    - Przyjęcie zasady Karty Praw Rodziny, przedłożonej przez Stolicę Apostolską w działalności samorządowej.
    - Wsparcie rodzin wychowujących dzieci, zwłaszcza w zakresie ekonomicznym, edukacyjnym, sportowym i kulturalnym.
    - Zwiększenia uczestnictwa rodziców w funkcjonowaniu szkół – szkoła wolna od gender.
    - Radykalne obniżenie podatku od podstawowej własności – mieszkań, domów, działek.
    - Czuwanie nad zrównoważonym rozwojem naszego regionu w kontekście zachowania walorów środowiska naturalnego."

    Źródło: FB Romana Zdunika

    Pomieszanie z poplątaniem, to nawet nie jest guzik z pętelką. Nie wiem nawet jak określić taki program, ale tam jest wszystko i nic w jednym, a merytorycznie to bida i slums...

    @Ravos4 - a co Ty nam obiecasz? ;)
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-10 17:35:04
  • - latanie tanimi liniami lotniczymi
  • Drodzy Wyborcy.
    Zwracam się z uprzejmą prośbą o poparcie kandydatur p.Zdunika i p.Budnego na radnych powiatowych.
    Niech Ci Panowie dokończą w powiecie swoich dzieł. Na pewno rozpoczęli dużo projektów unijnych, inwestycji.
    Niech tam zostaną, a my w gminie damy sobie bez nich radę.
  • ravos4 pisał(a):

    Ja na ten przykład jestem miejscowy - lista SIM Rafał Tomasz Osiński



    Panie Rafale, powodzenia. Mam nadzieję, że pomoże nam Pan w porządkowaniu gminy.
    Mój głos Pan ma!
  • chyba powiatu?
  • a juz wiem na kogo zagłosuję w wyborze do Rady Powiatu , ale nie napiszę bo znów zostanę posadzony o stronniczość ;)
  • @Ravos. Życzę powodzenia w wyborach, ale sądzę, że następna kadencja Rady Powiatu będzie głownie zajmowała się głownie problemami (tj. długami) szpitala w Otwocku (teraz już spółki z o. o. ).
    Na nic innego kasy nie starczy... No może poza wynagrodzeniami urzędników Starostwa i kasą np. na dożynki...
  • Edziu, to już chyba nie jest dług szpitala. Kto to tak głosował?
  • Starostą Otwockim IV kadencji władz Powiatu został Mirosław Pszonka (PSL). Jego zastępcą - Paweł Rupniewski (PIS). Do zarządu weszli także Aneta Bartnicka (PSL), Krzysztof Boczarski (PIS) i Roman Zdunik (PIS). Wiceprzewodniczącą rady wybrano natomiast Barbarę Markowską (PIS).

    źródło: FB
  • Egzotyczna koalicja.
  • @JoannaF a jesteś w stanie przybliżyć kto za co odpowiada w zarządzie Powiatu.
  • @Edziu niestety nie

    Zobaczyłam informację na FB i ją podałam na forum :)
  • Spoko. Jutro się dowiemy ( i pewnie zapłaczemy gorzkimi łzami).
  • Na razie nic jeszcze nie wiadomo. Trwają targi kto za co ma odpowiadać. RZ proponowana jest oświata i kultura...
  • Jedno jest niemal pewne, w kwestii ZDP nic się nie zmieni, PSL w osobie Pszonki dalej trzyma rękę na frezarce...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-12-03 13:46:59
  • Raczej na złotych gumiakach do ubijania smoły na powiatówkach.
  • Bitwa o stołki trwa: https://www.facebook.com/kacperjakubkaminski?fref=ts

    Fakt: wszyscy kandydowali z list PISu. Dostali dobre miejsca na listach i wsparcie finansowe i organizacyjne (pamiętna kampania w naszej gminie).
    Fakt: zostali / są bez pracy. A teraz już pracę mają.
    Fakt: sami siebie oskarżają o zdradę i drą przysłowiowe koty. Który PIS jest teraz bardziej prawy, a który bardziej sprawiedliwy? :-)

    Pytanie: Dlaczego pani Bętkowska poparła AKURAT Zdunika? Zbieżność programów czy "celów"?
  • Adriana pisał(a):

    (...) Pytanie: Dlaczego pani Bętkowska poparła AKURAT Zdunika? Zbieżność programów czy "celów"?



    Myślę, że odpowiedź jest prosta: nie chciała J. Budnego na stołku wójta!
  • @Nemo bajki opowiadasz ;)