Debata kandydatów na wójta
  • Czy wiecie coś o losach przedwyborczej debaty. Wiem, że pan Budny zaproponował takie spotkanie, zgoda jest tylko ponoć komitetu pana Ceglińskiego. Szkoda, uważam, że taka bezpośrednia dyskusja i zderzenie pomysłów na gminę było by bardzo dobre w ocenie poszczególnych kandydatur. Może wpisujmy tu pytania które prowadzący takie spotkanie kimkolwiek będzie powinien zadać wszystkim kandydatom.
    Post edytowany przez admin 2016-11-18 17:22:58
  • Na stronie onetu pojawił się tekst o pytaniach które powinny zostać kandydatowi przed wyborami. Pytania bardzo wielkomiejskie trzeba przyznać. Ja na nasz użytek bym je trochę zmodyfikował

    http://wiadomosci.onet.pl/10-pytan-ktore-powinienes-zadac-miejskiemu-politykowi-zanim-na-niego-zaglosujesz/khcnv


    10 pytań, które powinieneś zadać kandydatowi wersja po moich zmianach
    1. Czym się Pani/Pan porusza po gminie?
    2. Czy prowadził Pan/prowadziła Pani kiedyś firmę?
    3. Jakie organizacje działające na terenie naszej gminy Pani/Pan zna i z którymi chciałbyś/chciałabyś współpracować?
    4. Jak i gdzie spędza Pani/Pan czas wolny?
    5. W jakim wydarzeniu kulturalnym ostatnio Pani uczestniczyła/Pan uczestniczył?
    6. Jaka infrastruktura jest najbardziej potrzebna w twoim w naszej gminie?

    7. Jaką drogę edukacyjną przeszło albo przechodzi Pani/Pana dziecko? Jeśli to pytanie zbyt mocno wkraczające w Państwa prywatność, proszę powiedzieć, ilu miejsc brakuje w żłobkach i przedszkolach w naszej gminie i ile maksymalnie uczniów powinno być w jednej szkolnej klasie?
    8. Jacy są najwięksi pracodawcy w Pani/Pana mieście/regionie?
    9. Jakie książki o mieście ostatnio Pani przeczytała/Pan przeczytał?
  • Wiem, że gmina jest rozległa. Wiem, że tyle potrzeb ile miejscowości. Ale ja mieszkam w Wiązownie i ja zadałabym kandydatowi jedno pytanie:

    Jak ocenia Pan/Pani tempo i kierunek zmian w centrum Wiązowny, ze szczególną oceną ostatniej inwestycji Park Centrum Wiązowna?

    Dlaczego takie "osobiste pytanie" ?

    Dobrego gospodarza można poznać po jego obejściu. Ostatnio odwiedzili mnie znajomi, którzy dużo podróżują po Polsce. Powiedzieli, że tak zaniedbanej miejscowości to już dawno nie widzieli. Brak chodników, ścieżek rowerowych. Straszący pawilon z lat gierkowskich w centrum wsi. W tle hałaśliwy skup złomu i piętrzące się hałdy metalu. Zaniedbany teren dawnej pętli autobusowej. itp., itd.. Dom kultury jak z zapadłej wsi.

    Za chwilę przyjadą do nas turyści na zlot z okazji 600-lecia Wiązowny. Impreza zakończy się na tyłach budynku OSP. Czy poza niewątpliwymi walorami przyrodniczymi Wiązowny (o ile turyści nie natrafią na śmieci w lesie), mamy powód do dumy?

    A odnosząc się jeszcze do pytań podanych przez Nadmieniaka...

    Tak, jedno mi się podoba. Czym Pan?Pani porusza się po gminie. Innymi słowy, czy zdarza się Panu/Pani spacer od ośrodka zdrowia do okolic restauracji Mazowsze - i jakie są Pani/Pana wrażenia na trasie:

    1. poczucie bezpieczeństwa jako pieszego na odcinku od Parkowej do przystanku autobusowego
    2. poczucie bezpieczeństwa na mostku na Lubelskiej (przed Kościelną)
    3. niespodzianka zapachowa przy Parku Centrum Wiązowna

  • Zadałbym:
    Jakich decyzji, które pan/pani jako wójt spodziewacie się podjąć, obawiacie się najbardziej?
    Jakie niepopularne decyzje chcielibyście podjąć, aby usprawnić działanie gminy?

    ale niestety nie spodziewałbym się szczerych odpowiedzi...
  • A skoro już mówimy o zadawaniu pytań, chociaż póki co wypowiadam się głównie ja ;)


    to 4 lata temu, razem z Karstenem Voss przygotowaliśmy taki zestaw pytań dla kandydatów, dostępny tutaj: http://wybory.wiazowna.net/2010/?q=node/147

    Większość pytań chyba nadal aktualna.


    1.Jaki Pani/Pana zdaniem powinien być główny kierunek rozwoju gminy? Jak wyobraża sobie Pani/Pan Gminę Wiązowna za 4 lata, za 10 lat?

    2.Czy ma Pani/Pan pomysł na to jak rozwijać i wspierać społeczeństwo obywatelskie oraz jak wzmagać w mieszkańcach poczucie odpowiedzialności za gminę Wiązowna?

    3. Jakie główne inwestycje będą w najbliższych latach przeprowadzone w Gminie Wiązowna. Jakie będzie źródło ich finansowania?

    4. Jak Pani/Pan ocenia sytuację finansową Gminy Wiązowna?

    5. Czy ma Pani/Pan pomysł jak poprawić kondycję finansową naszej gminy? Czy Pani/Pana zdaniem wysokie zadłużenie Gminy Wiązowna jest zagrożeniem dla jej dalszego rozwoju?

    6. Jak Pani/Pan ocenia dostępność i jakość usług medycznych w gminie Wiązowna. Czy jest potrzeba podjęcia działań w celu poprawy opieki zdrowotnej, jeśli tak to jakich?

    7. Mieszkańcy skarżą się na wszechobecne śmieci w okolicznych lasach oraz na działkach, alarmują o nielegalnym podnoszeniu terenu w wielu miejscach w gminie, co zmienia ukształtowanie terenu i stosunki wodne w środowisku. Wreszcie sygnalizują o braku właściwej melioracji, niedrożnych i zarośniętych rowach melioracyjnych, co podnosi ryzyko podtopień.
    Jakie konkretne działania według Pani/Pana należałoby podjąć w kierunku rozwiązania tych problemów?

    8. Jak ocenia Pani/Pan funkcjonowanie urzędu gminy oraz jednostek budżetowych i organizacyjnych (GOPS, GOK, GCI)? Czy Pani/Pana zdaniem jest potrzeba dokonania w nich zmian organizacyjnych lub kadrowych?

    9. Dlaczego uważa Pani/Pan, że będzie lepszym wójtem niż kontrkandydat. Jakie cechy wyróżniają Panią/Pana i sprawiają, że wyborcy powinni wybrać właśnie Panią/Pana na to stanowisko?
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-03 13:29:21
  • @JoannaF
    Pytania nadal aktualne.
    Pytanie tylko czy poza dwójka o której pisałem wcześniej, ktoś jeszcze stanie do tej debaty.
    Panią Wójt chyba w tej kampanii strach obleciał skoro baner nawet na plebanii powiesiła, obawiam się, że debatować nie zamierza ale być może to już powinien być dla nas sygnał co tak naprawdę miłościwie nam panująca mysli o demokracji
  • Pytania sprzed 4 lat uświadomiły mi, że jednak pewne zmiany zaszły w naszej Gminie.
    Wówczas nie pytaliśmy o komunikację autobusową, miejsca w przedszkolach, czy poziom nauczania w szkołach gminnych. Teraz takie pytania uznałabym za zasadne.

    Moim skromnym zdaniem, do debaty w I turze nie dojdzie... Cała kampania jest w ogóle inna. Nie ma tej atmosfery "otwartości" jaka była 4 lata temu...

  • @ Joanna " niespodzianka zapachowa przy Parku Centrum Wiązowna" co właściwie tam śmierdzi, bo nie moge powiedzieć, że brzydko pachnie.
  • @ aga_4

    A coś śmierdzi? W naszym Parku Centrum Wiązowna? Niemożliwe...

    Z tego co wiem, to oficjalnie wszystko jest w porządku (z kanalizacją), tylko mieszkańcy jacyś tacy marudni... ciągle coś nie pasuje...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-11-03 14:46:34
  • Kurcze, na początku myślałam, że to coś ze mną nie tak, w delikatesach milczą, okoliczne domy milczą, rodzice z dziećmi na tym centralnym placu oraz chłopcy ze skateparku siedzą tam i nic ( czy mają nosy pozatykane?). Po kolejnych odwiedzinach pomyślałam, że to pozostałości rzeczki w tym niedalekim rowie, ale teraz to już nie wiem, czyli co ? żle położyli kanalizację? Przecież tam się nie da wytrzymać nawet 5 min. Czy to sprawa na kolejny wątek? Albo pytanie do kandydata?
  • @aga_4

    Ja szczegółów nie znam. Tam jest jakiś kolektor kanalizacyjny? Może @Nemo coś wie bliżej?

    Chciałabym też poznać właśnie opinię kandydatów, czy im "to" nie przeszkadza :D
  • @Nadmieniak: Musisz przyznać, że pomysł z banerem przy kościele nie jest zbyt oryginalny? image
    1200 x 1600 - 274K
    Post edytowany przez admin 2014-11-03 23:01:48
  • JoannaF

    Obecnej Pani Wójt nie przeszkadza. Sprawa smrodu była zgłaszana przez mieszkańców do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Wymieniono chyba filtry, ale skutek tej wymiany każdy może sobie powąchać osobiście. Tam jest jakaś przepompownia ścieków czy coś w tym guście. W każdy razie sprawa ewidentnie śmierdząca.
  • No to koniecznie trzeba zadać pytanie przedwyborcze o ten smród.
    Tu widać, że MNP nie tylko jest mało gospodarna, ale ewidentnie lekceważy ludzi czyt. wyborców i buduje "Perłę Wiązowny" ot tak, bo to najlepsze wg niej miejsce. Jak już wspomniano w innym wątku bez dojazdu do perły, bez dojazdu dla mieszkańców okolicznych domów, bez pomysłu - ścieżki do nikąd i piasek na placu zabaw, a w dodatku gwarantuje wspaniałą zabawę dzieciom i młodzieży na NIEŚWIEZYM powietrzu.
    Prawdziwa wyborcza perełka :)
  • no i cos chętnych od debaty poza Budnym i Ceglińskim nie widać
  • Czy pomysł już umarł?
  • Ja CZEKAM na prawdziwą DEBATĘ WSZYSTKICH KANDYDATÓW W JEDNYM MIEJSCU I TERMINIE, a mam nadzieję, że przynajmniej w II turze doczekam się takiego STANDARDU.
  • Czy ktoś może napisać (jeżeli wie), gdzie odbędą się najbliższe spotkania/debaty wyborcze z mieszkańcami? Z góry dziękuję!
  • @Mieszkam - są rozpisane w wątkach. Niestety nie zawsze o tym informują.

    @slavkc - z tego co wiem debaty nie będzie. Tylko p. Budny i p. Cegliński wyrazili chęć rozmowy. Przyznam, że dla mnie to dość jasny sygnał kogo można w ogóle brać pod uwagę podczas głosowania.
  • Admin Pani wójt tez tam wisi to Tobie nie przeszkadza?
  • Mataj to jak to bedzie ta debata czy nie , ja uważam ,że udział dwóch byłbyby wystarczający skoro inni nie wyrażają zaintresowania
  • @Wazka

    Debata tylko dwóch kandydatów? Byłabym zdziwiona gdyby ktoś się na to zgodził.