Najnowszy chwyt przedwyborczy
  • Ze strony UG http://www.wiazowna.pl/571-Ankieta_BSK.htm

    Uśmiechnięta buźka w prawym rogu może sugerować, że to żart :)
    Termin trwania ankiety od dnia 23 października do dnia 10 listopada 2014 r. - sprytnie tuż przed wyborami ogłoszenie wyników.
    Konstrukcja ankiety, jak zwykle ... pozostawia wiele do życzenia.
    No i skierowana jest nie tylko do Mieszkańca Gminy Wiązowna, ale również do TURYSTY :) Turysto wypowiedz się jak często załatwiasz sprawy w urzędzie Gminy Wiązowna ??? :) :)
    Post edytowany przez admin 2016-11-18 17:23:33
  • Jednym z czterech filarów programu wyborczego KWW Janusz Budny jest stworzenie przyjaznego urzędu. Jak czytamy w ulotce, cyt. "jako instytucji służącej i pomagającej mieszkańcom wg. zasady urzędnik dla obywatela, a nie obywatel dla urzędnika."

    Dla mnie przekaz jest jasny. Skoro trzeba stworzyć przyjazny urząd, to znaczy, że ten obecny przyjazny nie jest.

    "Przyjazne podejście do mieszkańców, szybkie decyzje administracyjne" to z kolei cytat z programu KWW Nowoczesna Gmina.

    Dodatkowo w nr 1 (jesień 2014), bezpłatnego biuletynu (tajemniczego) stowarzyszenia Rozwój Gminy Wiązowna możemy przeczytać:

    "Urząd Gminy Wiązowna nie jest ani przyjazny swoim obywatelom, ani nie działa sprawnie i kompetentnie"

    "Nasz urząd śmiało mógłby się starać o rekord Guinnessa w kategorii przeciągania prostych spraw"

    "Dlaczego, w końcu, Urząd Gminy Wiązowna jest chyba jedynym w powiecie, w którym pracownicy nigdy się nie uśmiechają?"

    "Na te pytania powinna oczywiście odpowiedzieć osobiście pani Wójt, ale... to też jest problem, bo nasza pani Wójt - oczywiście poza okresem kampanii - dla obywateli własnej gminy jest niedostępna"

    Jak widać wysunięto poważne zarzuty i zadano wiele pytań. Dla mnie ankieta, która się dzisiaj ukazała na stronie UG jest błyskawiczną reakcją p. Wójt. Jak mniemam, pani Wójt chce się przygotować, żeby mieć wyniki ankiety jako podkładkę do odpierania ataków podczas spotkań wyborczych, czy debaty - jeśli do takiej dojdzie. Oczywiście, że wyniki zostaną "opracowane" bardzo szybko i na pewno przed 16 listopada :)

    Poza tym nie należy pomijać wykazanej troski:
    W celu sprawnej i profesjonalnej obsługi naszych Klientów oraz w celu starannego wykonywania zadań publicznych przez Urząd i tworzenia warunków stałego rozwoju
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-23 12:46:22
  • @ aga_4
    A sama buźka ma oczywiście podkreślić "przyjazność" Urzędu Gminy wobec mieszkańców czy wspomnianych turystów, którzy przez przypadek ankietę wypełnią ;)
    120 x 96 - 2K
  • No to trzeba ankietę wypełnić :) A i może przy okazji załatwi się sprawę w miłej atmosferze,
    ale spieszcie się, bo to może się wydarzyć (czyt. miła atmosfera) tylko od dnia 23 października do dnia 10 listopada 2014 r :)

    Przepraszam oczywiście te Panie, które są miłe i kompetentne - a takie, choć ze świecą szukać u nas w UG też są.
  • @JoannaF - zgadzam się z Tobą co do celowości.
    Natomiast zdania o urzędnikach nie mam złego. Są naprawdę bardzo mili, uczynni. Przynajmniej te sprawy, które za obecnej kadencji załatwiałem były załatwiane dobrze, sprawnie.
    Wcześniej - cóż, różnie z tym bywało. Np. podoba mi się bardzo obecne rozwiązanie ze strefą buforową przed urzędem. Pamiętam jak kilka lat temu na korytarzach panował bajzel, a zmienili to poprzedni wójt i obecny kandydat. Obecna wójt temat po prostu pociągnęła, ale jakoś to działa. Prawda jest więc po środku.

    Nie zapominajmy, że w ulotkach kandydaci lubią używać okrągłych sformułowań, które oddziałują na wyobraźnię, a poza tym niewiele wnoszą. Ciekawe, że nikt nie napisał o tym, że ograniczy koszty administracyjne i jak to zrobi...

  • Mataj pisał(a):

    @JoannaF - zgadzam się z Tobą co do celowości.
    Natomiast zdania o urzędnikach nie mam złego....



    Nigdzie nie napisałam, ze mam złe zdanie o urzędnikach pracujących w UG w Wiązownie :)
  • Drugie zdanie nie było do Ciebie ;) Tylko tak ogólnie. Po prostu nie mam złego zdania o pracownikach UG (może poza jednym wyjątkiem, z którego nie toleruję od czasu załatwiania Warunków Zabudowy - być może od tego czasu zmienił swoje podejście).
    Chodzi mi jedynie o to, że w dyskusji wyborca - urzędnik ten drugi ma trochę związane ręce i nie ma jak się bronić, a malkontentów u nas pod dostatkiem, więc zawsze znajdą się tacy, co im Urzędnik na odcisk nadepnął.
    A jak kilka razy przysłuchałem się (wiem, to nieładnie, ale jak się robi raban w urzędzie to trzeba się liczyć z tym, że ludzie obok słyszą wrzask petenta) temu jakie "problemy" mają mieszkańcy, którzy pojawiają się w UG to przyznam szczerze, że przy niektórych ręka świerzbi.
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-23 13:29:14
  • @Mataj

    Ale przyznasz, że przeprowadzanie takiej ankiety (być może bardzo potrzebnej), podczas trwającej kampanii wyborczej, po ujawnieniu się pierwszych programów wyborczych, może budzić mieszane uczucia?

  • Hm, ja też napisałam, ża są miłe Panie w UG. Natomiast jeśli zaczynamy wdawać
    się w szczegóły to, czy ktoś jest w stanie wyrazić miłe opinie o dziale technicznym i infrastruktury? Tak, zaraz będzie, że te osoby mają związanie ręce i są urzędnikami i zajmują się newralgicznymi sprawami.... tylko to moim zdaniem nie usprawiedliwia ich niewłaściwego zachowania wobec tzw petenta i braku kompetencji. A najlepiej zaznaczcie uwagi w ankiecie :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-23 13:36:00
  • A mnie się zdaje, że za poprzedniego wójta i jego pracownika, a obecnego kandydata na wójta, urząd był zamknięty dla mieszkańców, co często krytykowano na tym forum... Cóż, pamięć ludzka jest zawodna i wybiórcza.
  • Nemo pisał(a):

    A mnie się zdaje, że za poprzedniego wójta i jego pracownika, a obecnego kandydata na wójta, urząd był zamknięty dla mieszkańców, co często krytykowano na tym forum... Cóż, pamięć ludzka jest zawodna i wybiórcza.



    Tak, masz rację @Nemo i dobrze, że o tym przypominasz, tylko nie do końca rozumiem kontekst Twojej wypowiedzi. Rozumiem, że odnosisz się do programu wyborczego jednego z kandydatów?
    Dodam, że hasłem przewodnim obecnej p. Wójt, w kampanii w 2010 roku, było "Postaw na otwartą Gminę"

  • JoannaF pisał(a):

    @Mataj
    Ale przyznasz, że przeprowadzanie takiej ankiety (być może bardzo potrzebnej), podczas trwającej kampanii wyborczej, po ujawnieniu się pierwszych programów wyborczych, może budzić mieszane uczucia?



    Oczywiście. To nie powinien być argument "jako odpowiedź", a argument wynikający ze standardowej procedury kontroli jakości pracy urzędu gminy. Teraz wygląda to tak jakby "przez 4 lata mamy gdzieś jak nasi pracownicy pracują, a przed wyborami czekamy na laurkę, żeby móc się pochwalić". NIE! Takie rzeczy kontroluje się cały czas, a nie ad-hoc.


    Nemo pisał(a):

    A mnie się zdaje, że za poprzedniego wójta i jego pracownika, a obecnego kandydata na wójta, urząd był zamknięty dla mieszkańców, co często krytykowano na tym forum... Cóż, pamięć ludzka jest zawodna i wybiórcza.



    Owszem krytykowano i jeśli Twoja pamięć wybiórczą nie jest to pamiętasz dobrze Nemo, że ja byłem zwolennikiem tych zmian. Faktycznie zarzucanie zamknięcia urzędu przez osobę, która ten system zapoczątkowała jest ironią losu ;)
    Obecna wójt jako kandydat proponowała, tak jak pisze @JoannaF, że urząd otworzy i .... jest to przykład niedotrzymanej obietnicy wyborczej (i z mojego punktu widzenia - chwała jej za to, że tego się nie tknęła).
  • @Nemo
    Tego wątku pewnie w ogóle by nie było, gdyby nie dzisiejsza informacja na stronie UG :)
    Ciebie nie dziwi taka ankieta tuż przed wyborami?

  • po prostu Pani Wójt jakby szukała ostaniej deski ratunku , a może nawet i brzytwy by nie pójść na dno . Dziś przjeżdzalem Lubelską zerknelem na to coś co sie buduje w miejscu gdzie miało stanąć WCK . Makabra nie zdążą tego dokonczyć przed wyborami to nie może się udać . A jeszcze dziś dowiedziałem się , że już zlikwidowano sklep spożywczy gesu . Piekne norlmalnie pieknie . Faktycznie upadek.
  • Wazka pisał(a):

    (...) A jeszcze dziś dowiedziałem się , że już zlikwidowano sklep spożywczy gesu . Piekne norlmalnie pieknie . Faktycznie upadek.


    Ale to raczej nie "zasługa" wójta.

  • no nie wiem być może ,że GS jest czy był na wlasnym rozrachunku fakt ,że ceny nie byly konkrencyjne , jednak w nazwie funkcjonuje Gimnna Spóldzielnia ..... ciekawe co z tego bedzie tzn z tego budunku moze dworzec kolejowy lokalizacja dobra a wtedy po myśli naszych włodarzy ,mozna by było zrezygnować z ZTM
  • Wazka pisał(a):

    no nie wiem być może ,że GS jest czy był na wlasnym rozrachunku fakt ,że ceny nie byly konkrencyjne , jednak w nazwie funkcjonuje Gimnna Spóldzielnia ..... ciekawe co z tego bedzie tzn z tego budunku moze dworzec kolejowy lokalizacja dobra a wtedy po myśli naszych włodarzy ,mozna by było zrezygnować z ZTM



    Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" jest zrzeszeniem członków, dawniej głównie rolników, teraz różnie, a jej jedyny związek z gminą, poza słówkiem w nazwie, polegał na wieczystym dzierżawieniu terenu od gminy. Zatem zarówno pawilon, jak i baza GS za pawilonem oraz sklepy we wsiach należą do spółdzielców, a nie do gminy.
  • a cha to przepraszam ja nie wiedziałem z miasta jestem po prostu ;))
  • Na sprawę GSu być może trzeba będzie spojrzeć szerzej, nie tylko przez pryzmat pawilonu w Wiązownie, ale też przez pozostały majątek - działki w różnych lokalizacjach. Nie będę pisał o szczegółach, bo ich nie znam. Nie można mówić/pisać, że nagle coś się pogorszyło, nagle komuś zależy na problemach GSu- chyba nie nagle, bo jest to raczej konsekwencja wieloletniego "zarządzania" tym majątkiem i kapitałem ludzkim. Ciekawy jestem jakie będą dalsze koleje losu, ale wiem jedno, że jak na gminie wiejską i inne wiejskie gminy to centrum naszej miejscowość mogłoby wyglądać inaczej/ładniej, a chyba problem był/jest taki, że właścicieli jest kilku. Może ktoś kto zna "od środka" sytuację w GSie" napisze coś więcej.
  • UWAGA! Gratuluję tym, którzy na tym forum i nie tylko walczyli o zgodny z prawem regulamin pytań do wójta.
    Odsyłam do pytań http://www.wiazowna.pl/571-Pytaniadowojta.html
    W regulaminie właśnie pojawił się punkt, który nie nakazuje już podpisywania się nazwiskiem, które bedzie publikowane na stronie pod pytaniem. Nowy punkt brzmi obecnie: " Użytkownik wyraża zgodę na publikację treści pytania oraz imienia na stronie internetowej Urzędu Gminy Wiązowna. Nazwisko i adres e-mail nie będą publikowane na stronie internetowej".
    Ale te wybory to pożyteczna rzecz :)