Jak dalej z Pocztą?
  • Jak czytamy na http://www.wiazowna.pl/571-4704b86ebac25-31300.htm, PP ma zamiar zamknąć filię Poczty w Gliniance, W zamian miała otworzyć agencje w Gliniance i w Dziechcińcu. Co poprawiłoby nawet sytuację wielu mieszkańców. W Gliniance jednak nie było chętnych na prowadzenie agencji, więc Glinianka zostaje od listopada bez poczty. 
    Pani Wójt odpisała jedynie, że się nie zgadza, i że PP nie ma co liczyć na przychylność Wójta w sprawie zamknięcia filii. 
    Czy naprawdę nie ma miejsca na kompromis? Np. przesunięcie terminu zamknięcia w zamian za pomoc Gminy w szukaniu chętnego na prowadzenie agencji w Gliniance? Badanie, jakie warunki spowodowały że nie ma chętnych. 
    Post edytowany przez obcy 2011-11-04 08:37:20
  • Pytanie zasadnicze - jaki wpływ na prywatne firmy ma Pani Wójt? Moim zdaniem niewielkie. 
    Poczta Polska jest fatalnie zarządzana o czym miałem okazję się przekonać kiedyś na Świętokrzyskiej (w części biurowej, nie usługowej - mnóstwo niekompetentnych ludzi, którzy odsyłają od pokoju do pokoju, nie wiedząc gdzie co się załatwia). 
    Wracając do głównej mojej myśli - gdybym był wójtem, nie zamierzam nim nigdy być, jedyne co wydawałoby mi się słuszne, to pomoc w zrzeszeniu ludzi PRZECIWKO Poczcie czy ZTM. Wydaje mi się, że sama wójt (mimo, że całej mojej niechęci, jaką darzę obecne władze) ma związane ręce. Ja zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy chcieliby powrotu Sekretarzy, którzy kazali otworzyć pocztę w Gliniance, to otwierano, bez względu na to czy się opłacało, czy nie. Inni chcieliby takimi Marszałkami być i dekretować otwarcie Poczty Polskiej na wsi gliniankowskiej. Problem w tym, że kasztance do wymion nie dorastają.

    Abstrahując od związanych rąk w tej sprawie, kadencja wygląda fatalnie pod względem utraty Poczty w Gliniance (bo tu losy się nie ważą, a przekazane zostały konkretne informacje od PP, nie rozumiem po co ludziom mydlić oczy), czy ZTM, bo nadal uważam (mimo, że rozwiązanie posiada swoje zalety), że zmiana komunikacji wpłynie na niekorzyść podróżujących (ostatnio się przekonałem, że jadąc rowerem z Mokotowa, spokojnie jestem w stanie dogonić, a nawet przegonić autobus jadący do Rzakty - troszkę deprymujące dla komunikacji, prawdaż?). Tak samo wspomniane przeze mnie środki na remont dróg powiatowych w naszej gminie - w tym roku śladowe.
  • obcy pisał(a):

    Badanie, jakie warunki spowodowały że nie ma chętnych. 


    Tak, to ciekawe. Inne badanie zapewne wykaże, że rentowność poczty w Gliniance znacznie spadła z chwilą otwarcia filii BS. Badanie powinno być owszem zrobione, ale przed otwarciem banku, i tu widzę pole działania władzy lokalnej, która biorąc udział w negocjacjach dotyczących banku (jeśli się nie mylę miało to miejsce), powinna zrobić rozeznanie zapotrzebowania na placówkę i wpływu na już istniejące (może wystarczyłby tylko bankomat?). Osobiście wolę pocztę, służy szerszemu gronu niż BS, ale zdaje się nie mam wyboru.
    Czy PP stawia warunek, że agencję musi prowadzić firma prywatna?
    Mataj pisał(a):

    wsi gliniankowskiej


    ...glinieckiej, z całą resztą się zgadzam. 


  • Passim - funkcję bankomatu mógłby spełnić sklep obsługujący Cashback ;) Zatem wspierać nowe technologie płatnicze i zlikwidować BS?

    passim pisał(a):

    obcy pisał(a):

    wsi gliniankowskiej


    ...glinieckiej, z całą resztą się zgadzam. 



    Chodziło mi o "złośliwość" w tym zdaniu. Uznałem, że forma "gliniankowska" będzie bardziej złośliwa. ;) Co samej do formy jest poprawna vide TU. (żeby nie było - sprawdziłem przed napisaniem :P)
    Post edytowany przez Mataj 2011-09-28 15:57:48
  • Mataj pisał(a):

    funkcję bankomatu mógłby spełnić sklep obsługujący Cashback ;)




    Stać w kolejce, żeby "kupić" pieniądze? no nie wiem. A może BS mógłby prowadzić agencję pocztową i wszyscy byliby zadowoleni.


    Mataj pisał(a):

    Chodziło mi o "złośliwość" w tym zdaniu. 


    było wyczuwalne ;)

  • Dziś pojawił się dziwny wpis na stronie UG, który jest powtórzeniem tego z 23 września, uzupełniony o zaproszenie na spotkanie z dyrektorem Oddziału Rejonowego (Warszawa) Poczty Polskiej S.A. Arturem Więckowskim 12 października o godz 19.00 w gimnazjum w Gliniance. Kto dokładnie patrzy, widzi jeszcze mały link, a tam znajduje się naprawdę ciekawa informacja: Filia w Gliniance nie zostanie na razie zamknięta, tylko zmienią się czasy otwarcia. Dodatkowo PP poszukuje przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem agencji w Zakręcie. Brak informacji, czy również szuka w Gliniance. 
    List w załączniku. 


  • Dobrze, że UG w końcu zauważył, że w takich sprawach powinien być bliżej samych zainteresowanych, pomagać się im zrzeszać. Może podczas tego spotkania, ktoś wpadnie na pomysł jak problem rozwiązać, o ile "patriotyczny lud ukarany za tablicę" nie rzuci się na przedstawicieli władzy.
  • Ja już po zakupach, inni niech sobie radzą.

    image


    image

    Mataj dzięki za pamięć ;)

    A na zebraniu każdy scenariusz możliwy.

    Edit: coś nie poszło ze zdjęciami.

    Edit: już poszło 
    obcy 
    320 x 480 - 145K
    480 x 320 - 107K
    Post edytowany przez obcy 2011-10-08 15:41:35
  • Passim rozwiązanie z gołębiami pocztowymi ma jeden minus - one poruszają się po linii cieków wodnych oraz dróg. U nas mogą mieć problem z trafieniem do Ciebie - dróg nie ma, rowy melioracyjne zasypane, a Mienia wylewa. 
    Wyobraź sobie na co narażasz biedne ptactwo. Leci taki as wzdłuż drogi i nagle CIACH! Droga się urywa, wielka wyrwa... Leci taki z Zakrętu do Glinianki i nagle BACH! Majdan, Góraszka, a w zasadzie tak wielkie rozlewisko, że biedak nie wie gdzie ma lecieć... Trauma, że wszystkie pióra lecą...
  • Michał Strogow by się przydał, jemu rozlewiska niestraszne, z narażeniem życie dostarczy, co trzeba i gdzie trzeba ;)
  • Mataj nie teoryzuj tylko zacznij budować gołębnik. Zapomniałeś o okresowej drodze-rzece w Dziechcińcu. Jak urządzą u Ciebie międzylądowanie z naradą, będziesz mógł je wesprzeć. Jak by co - nie jadają GMO  ;)
  • Artur Więckowski (..) oświadczył, że o likwidacji filii Poczty Polskiej w Gliniance absolutnie nie ma mowy. Stwierdził, że dyrekcja podjęła jedynie decyzję o zmianie godzin pracy tej placówki, która dotychczas czynna była od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Według wstępnych ustaleń poczta w Gliniance miałaby być czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 14-17, natomiast we wtorki i czwartki w godz. 8-11.


  • Radna Monika Sokołowska zadała pytania:
    image

    A oto odpowiedź wójta:
    image

    Pomijając fakt, że wójt odpowiada tylko na trzy z siedmiu pytań, to dziwi, że jest tam mowa o czasie pracy agencji pocztowej w Gliniance. Ostatnie informacje były takie, że filia na razie nie zostanie zlikwidowana.

    http://www.wiazowna.pl/571-4704b86ebac25-32367.htm
    630 x 620 - 121K
    636 x 450 - 95K
  • Parafrazując - "Głośna sprawa likwidacji poczty w Gliniance, o której Pani wspomina była plotką „rozsiewaną” przez niedoinformowanych mieszkańców." ;)
  • W Holandii właśnie  zamknęli ostatni urząd  pocztowy.


    http://finanse.wp.pl/kat,33476,title,W-Holandii-zamknieto-ostatni-oddzial-pocztowy,wid,13938059,wiadomosc.html?ticaid=1d53c


    "Likwidacja tradycyjnych urzędów pocztowych i tworzenie w zamian nowych małych agencji pocztowych w sklepach czy w supermarketach, przebiegło w Holandii szybciej, niż się spodziewano. W 2008 roku zakładano, że wszystkie niezależne urzędy pocztowe zostaną zamknięte do końca 2012 roku."