Urszula Skolasińska została Sekretarzem Gminy Wiązowna
  • Urszula Skolasińska została Sekretarzem Gminy Wiązowna. Zgodnie z informacją jaka ukazała się dzisiaj w BIP (z przeprowadzonego naboru nr 4.2014), będzie ona jednocześnie pełniła funkcję Kierownika Referatu Organizacji i Kadr.

    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=309892
  • Bardzo dobre!!!
    Tyle że ja poszedłem za daleko, ostatni akapit... na przytoczonej stronie:

    "Być może dużo jeszcze z czasem wyjdzie…
    – Myślę, że to dopiero początek przygody."
  • Witam
    Zastanawiam się jaki cel w tym ma Pani Wójt żeby na miesiąc przed wyborami powołać sekretarza ?
    Czy to ma być kret dla jej następcy ?, dziwna decyzja Hymmm
  • Najpóźniej od listopada 2013 roki wójt naruszyła przepisy ustawy o pracownikach samorządowych.
    http://forum.wiazowna.net/discussion/275/nowelizacja-ustawy-o-pracownikach-samorzadowych-zmiany-w-urzedzie-gminy/

    Więc wójt zrobiła ze sporym opóźnieniem, co nakłada na nią ustawa.
  • Działanie i aktywność Pani Wójt przed wyborami jest bardzo widoczne,ale czy idzie w dobrym kierunku
    powołanie sekretarza w tym momencie to brak szacunku dla mieszkańców Gminy Wiązowna. :(|)
  • PS: Nastąpiła całkowita reorganizacja urzędu. Nie ma już wydziałów. Za przygotowanie inwestycji i wyrównanie dróg odpowiada teraz osobiście pani Wójt:
    image

    http://bip.wiazowna.pl/public/?id=64133
    1021 x 734 - 256K
    Post edytowany przez admin 2014-10-19 22:33:53
  • Intersujące... To rozumiem, że jeszcze trudniej będzie cokolwiek załatwić, bo wg mnie MNP preferuje załatwiać znajomym i to nie tylko stanowiska (patrz posty dot. Skolasińskiej)....
    @Blazej jest też rozpisany konkurs na dyrektora GOK - przez rok czasu nie było dyrektora i nie było czasu/chęci rozpisać konkurs
    ...
  • aga_4 pisał(a):

    jest też rozpisany konkurs na dyrektora GOK - przez rok czasu nie było dyrektora i nie było czasu/chęci rozpisać konkurs
    ...



    Tak, ale przynajmniej informacja o konkursie na dyrektora GOK pojawiła się na stronie Urzędu Gminy (wiazowna.pl). Natomiast informacja o konkursie? na sekretarza została skitrana w BIP.

    Sekretarz Gminy jest po wójcie, najwyższym rangą urzędnikiem samorządowym w gminie. Sekretarz gminy jest zatrudniany na podstawie umowy o pracę, a nie mianowany. Oznacza to, że nabór na to stanowisko jest otwarty i konkurencyjny. (źródło: samorzad.infor.pl)

    Moje pierwsze odczucie, jak "odkryłam" przypadkowo w BIP, że mamy nowego sekretarza, było takie, że oto na miesiąc przed wyborami (a może być przecież różnie), p. Wójt "nagrodziła" swoją lojalną koleżankę. Pani Urszula była przecież p.o. Naczelnika dawnego WAiSO, ściągniętą do Wiązowny przez p. Wójt. Teraz ma już stałą posadę.

    Czy ktoś znalazł informację w BIP ilu było chętnych na stanowisko sekretarza ?


    Sama reorganizacja urzędu, dokonana tuż pod koniec kadencji budzi moje mieszane uczucia.

    Post edytowany przez BlueZebra 2014-10-20 10:37:03
  • BlueZebra pisał(a):


    Sama reorganizacja urzędu, dokonana tuż pod koniec kadencji budzi moje mieszane uczucia.



    Nihil novi... Tak samo Pan K. zostal w UG zatrudniony - za każdym razem jak pytalem o to w jakiej formie - zawsze byl to asystent, ale pelnil funkcje niezwiązane z byciem asystentem.
    W sumie dobrze by tak zebrać te kwiatki w jedno miejsce, bo wielu forumowiczom, którzy tu zaglądają od wyborów do wyborów zachwalając swoje komitety - umykają tego typu smaczki, a później wybory są, jakie są.

    Inna sprawa, że nie mam zielonego pojęcia czy p. Skolasińska została zwolniona słusznie czy nie - wpuszczanie wróżek do urzędu jest jakąś farsą, z drugiej strony jak się człowiek przyjrzy to w Urządach roszady urzędników są na porządku dziennym. Z jednego odchodzi, w drugim znajduje zatrudnienie. Ciekawa w sumie praktyka.
  • Mataj pisał(a):


    Inna sprawa, że nie mam zielonego pojęcia czy p. Skolasińska została zwolniona słusznie czy nie



    Ja też nie..., nawet czytając: http://www.brwinow.com/index.php?option=com_minibb&action=vthread&forum=1&topic=2627&page=0 , gdzie wypowiada się? sama zainteresowana?

  • Zwolniona słusznie czy nie...
    Pomijacie państwo niezwykle istotną informację. Ta Pani ma "kontakty" i ona wie więcej.
    Zna przyszłość. W związku z tym to niezwykle wartościowa osoba na takim stanowisku.
  • Ciekawe co wywróży obecnej Władzy
    PS: Czarownica w Urzędzie to dobry tytuł dla następnej Dyskusji.
  • Pani Urszula najwyraźniej nie cieszyła się długo stanowiskiem sekretarza gminy
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=314710
  • Bardzo dobra decyzja Wójta.
  • To nie była decyzja wójta, lecz p. Uli. Zachowała się z klasą.
    Post edytowany przez Nemo 2014-12-18 12:33:14
  • @Nemo z klasą zachowałaby się, gdyby przekonała koleżankę wójt do wstrzymania się z konkursem na sekretarza do wyniku wyborów.
  • emes pisał(a):

    @Nemo z klasą zachowałaby się, gdyby przekonała koleżankę wójt do wstrzymania się z konkursem na sekretarza do wyniku wyborów.



    Zgadzam się z Tobą, pewnie tak byłoby lepiej... Ale w obecnych realiach pokazała klasę, bo mogłaby miesiącami blokować stołek przeznaczony dla wiadomo kogo.
    Tak na marginesie, "uwielbiam" konkursy, których wynik jest znany z góry! [-X
  • @Nemo, coraz bardziej żałosna się robisz! Nie wypisuj głupot na forum bo ciemnote ludziom wciskasz.

    Jakasz to ta P. Urszula szlachetna jest, order trzeba wręczyć...
  • sarna_lesna pisał(a):

    @Nemo, coraz bardziej żałosna się robisz! Nie wypisuj głupot na forum bo ciemnote ludziom wciskasz.

    Jakasz to ta P. Urszula szlachetna jest, order trzeba wręczyć...



    Duża doza życzliwości przedświątecznej... Pogratulować!
    Post edytowany przez Nemo 2014-12-18 18:37:36
  • Niestety jest tak od góry do dołu. Pani wicepremier Bieńkowska zaraz po swojej nominacji dokonała „wrogiego przejęcia” i z dwóch ministerstw stworzyła jedno – infrastruktury i rozwoju zatrudniające ponad 1700 pracowników. Taki moloch jest niesterowalny. Sprawy budownictwa mieszkaniowego, którymi od lat się zajmuję w ustawicznym konflikcie z kolejnymi rządami zostały skutecznie utopione. Jednocześnie Pani wicepremier i minister zwolniła m.in. dwóch dyrektorów departamentów – znakomitych fachowców i na ich miejsce zatrudniła bez konkursu na po dyrektorki dwie koleżanki, które z budownictwem nie miały nic wspólnego. Po jakimś czasie zrobiono dyskretnie konkurs i zgadnijcie kto wygrał? No oczywiście panie które były wcześniej po. A my się dziwimy, że w naszej gminie zdarza się podobnie. Może teraz po wyborach będzie lepiej i jaśniej.
  • emes pisał(a):

    @Nemo z klasą zachowałaby się, gdyby przekonała koleżankę wójt do wstrzymania się z konkursem na sekretarza do wyniku wyborów.



    Prawda? Przecież pani sekretarz pewnie wie co i jak, stąd ta rezygnacja... Wróżbici jej powiedzieli :P
    Nominacja w chwili kiedy widomo co i jak to dla mnie jedynie nagroda za lojalność, ale oczywiście możemy teraz dorabiać teorie, pisać bajki o honorze bla bla bla...
  • Co do jednego nie sposób się z @Nemo nie zgodzić - wynik konkursu z pewnością nie będzie zaskoczeniem :)
  • Oby był. Czego sobie u wójtowi życzę ;)
  • Mataj przestań, sam wiesz, że wiemy, że ty wiesz. (nie będzie zaskoczeniem) :)
  • aga_4 pisał(a):

    Mataj przestań, sam wiesz, że wiemy, że ty wiesz. (nie będzie zaskoczeniem) :)



    @aga_4 - eee... oboje wiemy, że wiemy, sęk w tym, że chciałbym być zaskoczony. A na tym, że ludzie nie są pozytywnie zaskakiwani, traci sam wójt. Przynajmniej mi się tak wydaje.