"ic" - niewiele, a jaka róznica!!!
  • Przypadkowo, szukając strony UG się natknąłem na takie coś:
    http://www.wiazownica.com/
    Jak tylko opylę chałupę to się tam przenoszę.
  • Strona fajna, informacje przejrzyste, a sama gmina? Fajno jest jak się całe lata Janosikowego nie płaci, tylko dostaje... Chociaż muszę przyznać, że tu akurat strona UG ostatnio mocno się podciągnęła!

    Rzecz która mnie urzekła na stronie, którą przytoczyłeś to "Strategia 2007 - 2020" - u nas z taką strategią jest jak z Yeti - wszyscy o niej słyszeli, ale nikt nie widział. ;)
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-07 09:58:18
  • a z ciekawości, jakie są te kwoty janosikowego które płaci nasza gmina? Bo wygląda to jakby cały nasz budżet był przekazywany gminie Wiązownica...
  • sam sobie odpowiem na podstawie 'pytań do wójta'
    Uprzejmie informuję, że w latach 2004-2013 wydatki Gminy Wiązowna na tzw. „janosikowe” wyniosły łącznie 289.770,00 zł, natomiast zgodnie z pismem Ministerstwa Finansów plan wydatków na 2014 r. wynosi 420.217,00 zł.
    Wójt Gminy Wiązowna
    Anna Bętkowska

    Chodzi o 300 tys PLN w latach 2004-2013, to raptem 30 tyś rocznie. Chyba nie można zwalić wszystkiego na Janosika. Za to dziwnie jakoś ten Janosik się uaktywnił w 2014, no ale to nie mogło mieć wpływu na wcześniejszą działalność gminy
    Post edytowany przez nightwatch 2014-10-07 10:24:45
  • Nie! I nie zamierzam! ;) Ale te 300k pln to pi razy oko taki plac zabaw jakiego kilka osób zazdrościło mieszkańcom Józefowa.
    Z drugiej strony jakby Wiązowna nie zapłaciła 300k a dostała 300k to per saldo byłoby więcej nie o 300k a 600k względem tego co jest teraz. Prawda? I TO jest różnica między Wiązowną a Wiązownicą jeśli chodzi o Janosikowe.
    To oczywiście nie broni braku pomysłu na gminę, bo przy podejściu do wydatków "biednym się należy, bo są biedni" i dopłacaniu do wody, śmieci i buk wie jeszcze czego (Ty lepiej nightwatch przejrzyj zarobki w GOPSie ;) ) to święty w borze nie pomoże.
    Ale fakt - Janosikowe jest u nas znacznie bardziej demonizowane, niż faktycznie obciąża roczny budżet gminy. No i przyszły wójt nie będzie miał już tej zasłony dymnej.
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-07 11:22:28
  • Ahaaa.
    Się znaczy Wiązownica janosikowym stoi?
  • Przecież piszę, że nie, a ten dalej swoje! Składowych jest kilka. MIĘDZY INNYMI - Janosikowe. Kwotę Janosikowego już kiedyś wyśmiałem, bo wszyscy nim straszą, a to NIE JEST duża kwota, ale jest, a jak mądrość ludowa głosi "ziarnko do ziarnka...". Tak jak kilka etatów w urzędzie, które zebrałoby się na podobną kwotę.

    Przyznam szczerze, że każdy z nas się tu mądrzy, ale prawdę mówiąc nie wiem jak "zrobić" budżet, żeby inwestować w drogi, kanalizację żeby wszyscy byli zadowoleni.
    Zauważam natomiast, że na kilku frontach pani wójt pokpiła sprawę - po prostu - dałoby się zrobić więcej.
    Nie czuję się na siłach mówić o oszczędnościach, które można wprowadzić, żeby wygospodarować więcej na inwestycje wszelkiego rodzaju. Może Ty @Kudlaty?

    Napisałem to o czym pisano kilkakrotnie na forum - są gminy w Polsce, które dostają za g...no robienie sporą kasę tylko dlatego, że są biedniejsze i dzięki temu + temu, że mają zarządców z głową na karku - mają drogi równe jak stół i kanalizę + wodociąg. Są takie, które dopłacają. Mimo, że też są biedne (niezależnie od tego jak są zarządzane).
  • Mataj
    To kto to napisał?
    Mataj pisał(a):

    Fajno jest jak się całe lata Janosikowego nie płaci, tylko dostaje...


    Znasz zasady kto płaci, kto dostaje?



  • Kudłaty pisał(a):

    Mataj
    To kto to napisał?

    Mataj pisał(a):

    Fajno jest jak się całe lata Janosikowego nie płaci, tylko dostaje...




    Umiesz czytać? Czytaj od początku do końca:
    Mataj pisał(a):


    Ale fakt - Janosikowe jest u nas znacznie bardziej demonizowane, niż faktycznie obciąża roczny budżet gminy. No i przyszły wójt nie będzie miał już tej zasłony dymnej.



    A żeby nie być jeszcze gołosłownym - gm. Wiązownica w 2012 otrzymała 221 000 pln. Niby nie dużo, ale rozmawiamy na forum między innymi o tym, że robi się szkołę w Malcanowie kosztem remontu szkoły w Gliniance. My do biznesu dorzuciliśmy 30 000pln. Nie dużo, ale gdybyśmy dostali 220 to już z taką kwotą COŚ można zrobić.
    Nie czepiaj się tego jak rzep psiego ogona. Napisałem, że jest to jeden z kilku czynników, a nie jedyny.
  • Mataj pisał(a):


    Nie czepiaj się tego jak rzep psiego ogona. Napisałem, że jest to jeden z kilku czynników, a nie jedyny.



    Nie pisz głupot to się nie będę czepiał.

    Brnąc dalej w te głupotę (znowu będzie że troluje) trzeba podjąć takie działania żeby to gmina Wiązowna dostała janosikowe. Proste, będzie ładnie i przyjemnie:)

    Podtrzymując rozmowę. Umiem czytać - jak widzisz, ale czy Ty umiesz liczyć?


    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-08 11:21:19