Podsumowanie pracy radnych w kadencji 2010-2014
  • Dyskusja zostałą wydzielona z dyskusji: Lekaro zabierze nasze smieci.
    Post edytowany przez admin 2014-05-16 16:45:41
  • Pomysł Mataja: "Ps. Chodzi mi po głowie ciekawy wątek z podsumowaniem pracy radnych przed wyborami. Myślę, że ten wątek może się przydać. W końcu zanim ludzie zagłosują, fajnie by było wiedzieć za co i na kogo." - jest bardzo dobry. Mnie jako " ludność napływową" bardzo interesuje, kto jak głosował, co zrobił itd. Chcę chodzić na wybory, ale nie mam pojęcia na kogo głosować. Przynależność partyjna mało mnie interesuje, bardziej faktyczne działania. Np., którzy radni zagłosowali przeciw lub wstrzymali się od głosu w sprawie dotacji na malcanowski busik .
  • Don_Kichot pisał(a):

    Przynależność partyjna mało mnie interesuje, bardziej faktyczne działania. Np., którzy radni zagłosowali przeciw lub wstrzymali się od głosu w sprawie dotacji na malcanowski busik .



    Dokładnie o to mi chodziło! Zwłaszcza, że sami radni powinni się szczycić swoimi poczynaniami. Dla jednych głosowanie za podniesieniem opłat dla większości, aby mniejszość wielodzietna miała lżej będzie zaletą, dla innych wadą. Niech wyborcy zdecydują co wolą. Radni mogliby się sami (nawet jako "anonimowy" forumowicz) chwalić za czym kto głosował, ale konieczne byłoby podawanie przykładów (fakty wyssane z palca nie są na ten wątek). Możnaby pisać o radnych, ich decyzjach, ale i wnioskach lub inicjatywach.
  • To ja może na pierwszy ogień. Od razu zaznaczam, że nie wrzucam tu głosowań, do których nie mam sam osobiście zastrzeżeń np. wzrostu podatków od nieruchomości, czy wysokości diet. Tylko to co mnie boli, co mi się podoba. Kryteria mogą być różne zależnie od osoby, więc zachęcam innych do podobnych działań (również radnych do chwalenia się swoimi osiągnięciami, również anonimowo).

    Ulga na wywóz śmieci rodzin wielodzietnych.

    Przyjęto ją na sesji 29.XI.2013 roku. Ulga ma pomóc rodzinom, które mają więcej niż 3 dzieci. Ze względu na charakter finansowania wywozu śmieci (system jest finansowany z opłat mieszkańców) to pozostali mieszkańcy finansują tę ulgę.
    Ulga przyznawana jest niezależnie od środków którymi dysponuje rodzina oraz miejsca zameldowania/rozliczania podatków. Jedynym kryterium jest posiadanie trójki i więcej dzieci. W efekcie, poza faktycznie potrzebującymi pomocy, mogą z niej korzystać mieszkańcy i ich dzieci, którzy nie płacą w gminie podatków, nie są tu zameldowani, mają więcej środków na utrzymanie niż "zwykłe" rodziny, a ulgę mają.

    Za przyjęciem ulgi głosowali:
    - Marzena Dach (Majdan, Zagórze)
    - Renata Falińska (Kąck, Pęclin)
    - Piotr Izdebski (Góraszka, Stefanówka)
    - Anna Lech (Dziechciniec, Kopki, Malcanów)
    - Piotr Łapiński (Izabela, Michałówek, Zakręt)
    - Rafał Nejman (Emów, Osiedle Parkowe, Wiązowna)
    - Irena Nowak (Czarnówka, Glinianka, Kruszówiec, Lipowo, Poręby)
    - Monika Sokołowska (Czarnówka, Glinianka, Kruszówiec, Lipowo, Poręby)
    - Waldemar Suchecki (Emów, Osiedle Parkowe, Wiązowna)

    Przeciw uldze głosowali:
    - Andrzej Cholewa (Izabela, Michałówek, Zakręt)
    - Robert Duczek (Wola Ducka, Wola Karczewska)
    - Jan Markowski (Radiówek, Rudka, Żanęcin)
    - Dorota Pliszczyńska (Emów, Osiedle Parkowe, Wiązowna)

    Wstrzymali się od głosu:
    - Barbara Bratko (Bolesławów, Rzakta)
    - Józef Roman Witan (Boryszew, Duchnów)

    Post edytowany przez Mataj 2014-05-27 12:13:14
  • Mam kilka pytanie.
    Czy te ulgi przysługują wyłącznie wielodzietnym rodzinom?
    Czy jako wielodzietny ojciec mogę z niej skorzystać?
    Czy dzieci muszą być zameldowane?

    I mam jeszcze taki postulat by radni więcej nie uchwalali takich głupot tylko wszystkim przyznali ulgi bo http://www.youtube.com/watch?v=ue37GUlZkWM

  • Do Mataj:

    Zanim napiszesz taki komentarz uważnie przeczytaj treść uchwały a dopiero później komentuj.
    Glosy za to głosy za podniesieniem stawki z 7 do 11 PLN za wywóz nieczystości.
    Ulga była tylko częścią uchwały. Nie dało sie głosować za ulgami a przeciw podwyżce opłat.

    Czyli głosy przeciw to głosy przeciw podniesieniu opłaty.
    Rozumiem, że wolisz płacić więcej ale za to z ulgą. Niż mniej ale bez ulgi.
    Szanuje Twój pogląd ale go nie podzielam.

    Pozdrawiam

    A.
  • I jak to łatwo zmanipulować społeczeństwo ....
    Po wyjaśnieniu od "And" obraz przedstawia się zdecydowanie inaczej ;)
  • And,
    Efekt głosowania to efekt głosowania. Ja nie chcę tych ulg, bo są finansowane przeze mnie i mnie podobnych!

    Btw. Tak jak pisałem wcześniej - ta podwyżka jest finansowana ze składek pozostałych mieszkańców, więc nie wyobrażam sobie jak można ją wprowadzić bez podwyżki tych, którzy płacą normalnie.

    A sprawę opisałem, bo moja radna z Malcanowa właśnie straciła jeden głos, mój głos. Właśnie dlatego, że głosowała za przyjęciem ulgi.
    Post edytowany przez Mataj 2014-06-02 20:40:03
  • A ja jestem ciekaw czy and i jaro maja ten sam nr IP oraz czy zostali wymienieni z imienia i nazwiska w poscie Mataja. Mam dziwne przeczucie, ze odpowiedzi na oba pytania sa twierdzace ;)

    Jak manipulowac, to na calego! ;)
  • to zależy o jakie IP pytasz publiczne czy prywatne :P
  • No dobra, ale ja nadal nie rozumiem o co chodzi, bo po przeczytaniu Anda wnoszę, że nie zgadza się on z tą ulgą. Ja też, ale pewnie są i tacy, którzy chętnie finansują innym różne potrzeby.
    W wątku nie chodzi o to, żeby komuś dowalić, a żeby przedstawić inicjatywy, wnioski, które dzięki naszym radnym przechodzą (lub nie). A to, czy ktoś je popiera tak jak jego radny, czy też nie - niech każdy rozważa w zaciszu domowym.
    Ja akurat swojej radnej dzięki popieraniu tak durnych wniosków podziękuję, pięciu innych może właśnie dlatego zagłosuje na nią.
    Mam nadzieję, że sami radni również zaczną się chwalić, w końcu forum czytają.
  • Do V460
    Wlasnie to jest charekterystyczne dla wszystkich forum internetowych. Zamiast dyskusji na temat proba szukania sensacji.

    Odpowiadam:
    Nie. Nic mi nie wiadomo abym mial ten sam numer IP co jaro. Chyba, że jakis proxy/gateway wszystko to przykrywa.
    Albo np. mamy tego samego operatora i korzystamy z tego samego gatway'a publicznego.
    To są uroki sieci IP. Adres z ktorego cię widać ze świata może byc taki sam dla wielu (nawet setek) użytkowników.
    Aby dokladnie okreslic czy komentarze sa z tego samego komputera musiałbyś jeszcze sprawdzić numery prywatne nadane przez operatora.

    Jezeli chodzi o moje poglady to powiem wprost jestem i bylem przeciw podwyżce a reszta jest mało istotna i służy tylko odwróceniu uwagi co przbieg tego wątku potwierdza.

    Moge tylko podać przyklad dlaczego czyje sie trochę "dojony" przez opłatę śmieciową.
    Zamowienie z ulicy wywozu kontenera 1100 l (taki duzy kubel z klapą na kółkach) to 60 PLN. Zapyajcie tych co maja jakies firmy.
    Ja za dwa paluszki w miesiau 240 l placić bedę 4 osoby x 11 PLN = 44 PLN daje to 201 PLN za 1100 litrów.

    And





  • And pisał(a):

    Do V460
    Wlasnie to jest charekterystyczne dla wszystkich forum internetowych. Zamiast dyskusji na temat proba szukania sensacji.


    Mylisz sensację z przejrzystością. Na forach zdarzają się różne rzeczy i trzeba być czujnym, bo
    jaro pisał(a):

    I jak to łatwo zmanipulować społeczeństwo ....


    Jeśli komentarze @jaro i @And nie są niezależne, to powinniśmy o tym wiedzieć. Ja też, jeszcze przed wpisem @V460, odniosłem wrażenie, że te wpisy są, hmm, "synchronizowane" (mniejsza o to jak). Niestety odpuściłem sobie skomentowanie tego - chyba niesłusznie. Podkreślam - to tylko moje wrażenie, a nie próba dowodzenia czegokolwiek.
  • I weź tu udowodnij, że nie jesteś wielbłądem ;)
    Rozumiem że "detektywi" :) sprawdzili datę rejestracji naszych użytkowników i wyciągnęli głęboko idące wnioski...za głęboko. ;) to że data rejestracji jest zbliżona nie jest przypadek, trafiliśmy to ze względu na sytuacje w szkole w Zakręcie i dyktatorskie zapędy Pani Wójt, zostaliśmy zaproszeni mailowo jako szersza społeczność i stad ta sama data.
    Andy I Jaro to dwie różne osoby wierzycie czy nie, to już wasza sprawa.

    A to że zdanie And"ego jest zbieżne mojemu ,a przede wszystkim jego wyjaśnienie trzymają się "kupy" to postanowiłem wyrazić swoją opinię i tyle w tym temacie.

    v460 i witek, resztę teorii spiskowej musicie dorobić sobie sami ;)
  • Detektywi? Zatem śledztwo? Przecież napisałem, że to wrażenie i nie mam zamiaru dowodzić...

    Teoria spiskowa? Oto fragmenty Twoich wypowiedzi
    jaro pisał(a):

    I jak to łatwo zmanipulować społeczeństwo ....


    jaro pisał(a):

    A to że zdanie And"ego jest zbieżne mojemu ,a przede wszystkim jego wyjaśnienie trzymają się "kupy" to postanowiłem wyrazić swoją opinię i tyle w tym temacie.


    Kto zmanipulował?
    Czyje wyjaśnienia nie są integralne?
    Czyżbyś mierzył innych swoją miarką?

    Na "dzień dobry" insynuujesz, bo nie zadałeś sobie trudu żeby poznać kontekst. Może Cię to zdziwi, ale wszyscy którzy zabrali głos są po tej samej stronie barykady, tj. przeciw podjętej uchwale. Prawdopodobnie z różnych powodów, ale przeciw.
  • Daj już spokój, więcej luzu, zobacz ile w tym poście uśmiechów... Rozbawiło mnie że ktoś doszukuje się teorii że jedną osoba podszywa się pod dwa nicki i prowadzi sama z sobą korespondencję ;)
    Uśmiechnij się do sąsiada lub sąsiadki ;), idź ma spacer, napij się piwa ....bo ja tak zrobię i dlatego proponuje to samo Tobie. ...według mojej miary ;)
  • Jaro i And są nowi i nie zdają sobie sprawy z tego ile razy takie pisanie z dwoch "niezależnych" nicków miało miejsce ;)

    Mnie to niespecjalnie obchodzi czy manipulujecie, czy nie. Jesteście tu, to ja się cieszę. Zauważacie, że "robią nas w bambuko" - tym lepiej. A naprawdę nie dziwcie się mi i Witkowi, że (niezależnie) zauważyliśmy to samo. Zaczęliście obecność na forum bez "dzień dobry" - od razu od ataku na osoby, które piszą tu od lat. Dodatkowo daty rejestracji były zbieżne, tak jak i ton wypowiedzi. Nie trzeba być Macierewiczem, żeby dostrzec "spisek" :D
  • Wracając do tematu, w najnowszych "Powiązaniach" są interesujące informacje o tym, jak głosują nasi radni.
    Stawki za wywóz śmieci: „Nowe stawki – 11 zł za selektywne zbieranie odpadów i 27 zł za nieselektywne
    poparli: Barbara Bratko, Marzena Dach, Renata Falińska, Piotr Izdebski, Anna Lech, Jan Markowski, Dorota Pliszczyńska, Waldemar Suchecki, Józef Roman Witan.
    Przeciwni jej byli: Andrzej Cholewa, Robert Duczek, Piotr Łapiński, Rafał Nejman, Monika Sokołowska.
    Od głosu wstrzymała się Irena Nowak.”

    Dotacja dla żółtego busika do Józefowa:
    Przeciwko udzieleniu dotacji głosowali: Andrzej Cholewa, Marzena Dach, Robert Duczek, Renata Falińska, Piotr Izdebski, Piotr Łapiński, Jan Markowski, Monika Sokołowska.
    Utrzymanie połączenia z wykorzystaniem dofinansowania z budżetu gminy poparli: Anna Lech, Rafał Nejman, Dorota Pliszczyńska, Waldemar Suchecki.
    Od głosu wstrzymali się: Barbara Bratko, Irena Nowak, Józef Roman Witan.”

    Wynajem budynku na cele oświatowe w Zakręcie
    „Podczas głosowania,
    za wynajmem opowiedziało się 7 radnych (Robert Duczek, Piotr Izdebski, Anna Lech, Jan Markowski, Rafał Nejman, Dorota Pliszczyńska, Józef Roman Witan),
    a 6 (Barbara Bratko, Andrzej Cholewa, Marzena Dach, Renata Falińska, Ire¬na Nowak, Monika Sokołowska) było przeciwnych.
    1 osoba (Waldemar Su¬checki) wstrzymała się od oddania gło¬su, również 1 (Piotr Łapiński) nie wzięła udziału w głosowaniu.”.
  • W takim razie nadrabiam zaległości
    Dzień Dobry Wszystkim ;) ...ponoć lepiej późno niż wcale ;)

    proponuję aby ale przejrzystości wątku admin usunął wszystkie posty nie związane z tematem , na usunięcie moich wyrażam zgodę ;)
  • Witam wszystkich serdecznie. Powitania jeżeli chodzi o wątek Zespołu Szkół w Zakręcie nie były mi w głowie tak jestem wkurzony. Jeżeli chodzi o naszych radnych to powiem tak. W wielu przypadkach nie potrafię się doszukać logiki w ich głosowaniach oraz zachowaniu. Wynik głosowania nie zależy od tego czy wniosek jest rozsądny i przynosi jakieś korzyści dla mieszkańców naszej gminy tylko od pozakulisowych rozgrywek. Podział jest ewidentny i wszyscy, którzy obserwują sesje wiedzą czemu służy i komu jest podporządkowany. Osobiście widziałem i słyszałem jak odwoływano sesje, następnie ponownie ją zwoływano a przed samą sesją dzwoniono do radnych twierdząc, że na sesji nie będzie nic istotnego i nie zebrano quorum. Takie tam niby nic a jednak. O pracy naszych radnych oraz Pani Wójt świadczą inwestycje opisane w POWIĄZANIACH w numerze okolicznościowym. Jak na koniec kadencji nie ma czym się chwalić. Co do "POWIĄZAŃ" zacytuję Donalda Tuska "Zła jest władza, która finansuje sobie gazetę" w wielu sprawach nie zgadam się z tym Panem ale tu ma rację. Wolę udać się na sesję zobaczyć co się na niej dzieje, niż czytać pisemko Pani Wójt z komentarzami pod jej dyktando. Na marginesie jestem z tego samego rozdania co jaro i and. Jeszcze raz pozdrawiam
  • rodzic pisał(a):

    Witam wszystkich serdecznie. Powitania jeżeli chodzi o wątek Zespołu Szkół w Zakręcie nie były mi w głowie tak jestem wkurzony.



    Uderz w stół a nożyce się odezwą...

    Myślałam, że jest was dwóch w jednym, a jednak aż trzech ;)
  • heheheh ......jeszcze paru innych się znajdzie ;)
  • BlueZebra jeżeli chodzi Ci o kulturę to posypałem głowę popiołem i przyznałem się do błędu. Grzeczności nigdy za wiele. Natomiast jeżeli Twoim zdaniem jest nas trzech w jednej osobie to mi to schlebia, przynajmniej wiem, że jest jeszcze dwóch myślących podobnie. Uważam, że w ilości i jakości siła. Nie tylko te trzy osoby przyglądają się pracy naszych radnych i są na forum. Pracę radnych w trakcie wizytacji szkoły w Zakręcie widziało więcej osób i wrażenia z tym związane są piorunujące. Nawet nie chcę cytować komentarzy jakie miały miejsce. A tak na marginesie, rewelacyjnie mi się kojarzy trzech w jednym i mam nadzieję, że my jako taka trójca również będziemy wszechmogący. Pozdrawiam