600 lat miejscowości Wiązowna!
  • Kochani!
    Jest już dostępny plan uroczystości, jakie nasi Włodarze zaplanowali, żeby uczcić 600 lat istnienia naszej gminy - pięknej, ciekawej przyrodniczo i turystycznie, o bogatych tradycjach, wielokulturowej i wieloreligijnej. Obchody - jak przystało na taką ważną i okrągłą rocznicę - potrwają 3 dni, a program jest bardzo zróżnicowany i na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Zapraszam do zapoznania się z programem. Bardzo ciekaw jestem na co się wybierzecie ;)

    http://www.wiazowna.pl/images_menus_big/0/54886/plakat-druk.jpg

    PS.
    Niestety nie jestem tak zdolny jak Kochanowski. Ale gdybym był powyższy tekst należałoby czytać tak jak ten poniższy:

    Raki
    Folgujmy paniom nie sobie, ma rada;
    Miłujmy wiernie nie jest w nich przysada.
    Godności trzeba nie za nic tu cnota,
    Miłości pragną nie pragną tu złota.
    Miłują z serca nie patrzają zdrady,
    Pilnują prawdy nie kłamają rady.
    Wiarę uprzejmą nie dar sobie ważą,
    W miarę nie nazbyt ciągnąć rzemień każą.
    Wiecznie wam służę nie służę na chwilę,
    Bezpiecznie wierzcie nierad ja omylę.
    Post edytowany przez v460 2014-04-24 19:37:59
  • Tytuł wątku nie całkiem poprawny, bo gmina Wiązowna ma dopiero 204 lata. Miejscowość Wiązowna ma 600 lat.
    W tym roku Malcanów świętuje 200-lecie.
  • admin pisał(a):

    Tytuł wątku nie całkiem poprawny, bo gmina Wiązowna ma dopiero 204 lata. Miejscowość Wiązowna ma 600 lat.


    Dzięki, już zmieniłem ;) Jednak problem przez to nie został rozwiązany ;)
    admin pisał(a):

    W tym roku Malcanów świętuje 200-lecie.


    Straszysz? :D
  • Wzrok mnie myli, czy wszystkie punkty dotyczą papieża a żaden nie dotyczy Wiązowny? :-|
  • No pięknie, pięknie, tak się to wszystko ładnie domyka, wójt z plebanem już są, ramię w ramię, program słuszny, tej harmonii już nikt nie zakłóci.
    Ale uważajcie gdzie stoicie, bo chyba ktoś daje znaki
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15851877,Wlochy__Podczas_uroczystosci_ku_czci_Jana_Pawla_II.html#BoxSlotII3img

    PS nie martwcie się, może na 1000-lecie nie będzie akurat bicia rekordu Guinessa w organizacji imprez monotematycznych
    Post edytowany przez nightwatch 2014-04-24 22:07:10
  • admin pisał(a):

    Tytuł wątku nie całkiem poprawny, bo gmina Wiązowna ma dopiero 204 lata. Miejscowość Wiązowna ma 600 lat.




    Kiedyś widziałem pomnik ku czci 1000 lecia PRL. Heheh :)

  • bo w tym wątku najważniejszy jest tytuł drogi ADMIN :P
  • ABC - uwaga Admina nie byla zlosliwa, ma racje! Poza tym jest zawsze precyzyjny i konkrtny do bolu. To cenna umiejetnosc. Zobacz jaki by to mialo zbawienny wplyw na nasze zycie, gdyby politycy i urzednicy tacy byli...

    Nikt nie zafundowalby nam "triduum wiazowskiego" na 600 rocznice miejscowosci za PUBLICZNE pieniadze.
    Sorry - uwazam JP2, szanuje, ciesze sie, ze Polak bedzie kanonizowany. To wielki czlowiek (paradoksalnie wielu "czcicieli" nie ma pojecia zielonego dlaczego i za co Go czcza), niezwykle madry, przenikliwy umysl. Na pewno tez wielki patriota. Ale program tej uroczystosci... Nie bede sie wyrazal. A mysle, ze JP2 jest mocno zazenowany takimi uroczystosciami i mysli sobie, ze "tak wielu tak niewiele zrozumialo z jego wielkiej nauki". Smutne :(
  • "religia w Polsce jest nie dodatkiem, nie pieprzem do gówna, a jest fundamentem" a Ty się będziesz smarzył w piekle! No chyba, że pójdziesz na wybory i zagłosujesz na odpowiednią opcję, która finansuje taką imprezę z podatków, których nie ma, "bo źli ludzie się nie meldują".
  • Sie nie madrzyj tylko masło pozycz, bo zapomialem kupic ;D