Wybory 2011 - nasi parlamentarzyści
  • Jest jedna dobra i jedna zła wiadomość. Najpierw dobra: Nasz powiat będzie miał swojego posła w Sejmie. A zła: Bedzie nim Anna - możecie mnie pocałować ... - Sikora. 
    Oto najgłośniejsze sprawy w kończącej się kadencji z udziałem posłanki: 

    Oto posłowie z naszego okręgu wyborczego (własne wyliczenia według methody d'Hondta na podstawie 87% protokołów): 
    Dariusz Rosati (PO)
    Mariusz Błaszczak (PiS)
    Andrzej Halicki (PO)
    Jacek Sasin (PiS)
    Jadwiga Zakrzewska (PO)
    Ludwik Dorn (PiS)
    Alicja Olechowska (PO)
    Artur Dębski (RP)
    Jan Szyszko (PiS)
    Barbara Czaplicka (PO)
    Janusz Piechociński (PSL)
    Anna Sikora (PiS) 

    SLD nie uzyskała ani jednego mandatu, Katarzyna Piekarska będzie prawdopodobnie poza sejmem, mimo że dostała prawie 2 razy więcej głosów od Anny Sikory lub Barbary Czaplickiej. 

    Senatorem będzie Łukasz Abgarowicz (PO). Dariusz Grajda, radny powiatu Otwockiego i niedoszły wójt Celestynowa uzyskał 13,76% ważnych głosów. 

    Post edytowany przez obcy 2011-10-10 10:21:06
  • Katarzyna Piekarska, czyli Zbigniew Hołdys lewicy... Jakoś mi nie żal...
    Za to martwi mnie, że Jan - tu WOW nie zbudujecie - Szyszko, szkoda. 
    BARDZO zastanawiające jest to, że PiS wygrywa w Gliniance, PO w Wiązownie. 
    Wynik ogólny jest w sumie z grubsza podobny do ogólnego w Polsce. 
  • Hej, Mataj - przepraszam, ale co Cie zastanawia, ze PIS wygrywa w Gliniance, PO w Wiazownie, a w polowie drogi (Peclin) jest prawie rownowaga?? To jest "symptomatyczne", ale dlaczego "zastanawiajace"!?

    Piekarskiej w sumie zal. Nie podzielam zapewne duzej czesci jej pogladow. Ogolnie nie lubie kobity, bo "zdradzila" kiedys UW (a moze jeszcze UD?) i przeszla do "czerwonych" czyli SLD. Nie mozna jej jednak odmowic pracowitosci, inteligencji i tego, ze na posla nadaje sie lepiej niz pewnie 90% tych, ktorzy w tych lawach zasiada.

  • Ok, źle sformułowałem myśl. Moim zdaniem to dość konkretnie pokazuje jak bardzo zróżnicowane są obie miejscowości, głównie w mentalności, bo do tego się to sprowadza. Szukasz porównań? Spójrz jak wyglądały wyniki "konsultacji" społecznych przy WCK. Wiązowna na Tak, Glinianka na Nie. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie WCK było symbolem postępu, wykorzystywania szans... Oczywiście pewnie nie ma to przełożenia "wprost", a moje wnioski są w dużej mierze wyssane z palca. 

    Niemniej jednak wyniki z całej gminy są dla mnie sporym zaskoczeniem in plus (również te do senatu).

    Piekarskiej, cóż zdecydowanie wolę ją niż Sikorę, chociaż irytuje mnie jej "wszystkowiedzenienakażdytemat", zupełnie jak Zbysio Hołdys - specjalista od muzyki, gejów, teatru, filmu, etyki i religii, a także eutanazji, piłki nożnej, kibicowania, aborcji eh... długo by wymieniać...
    Post edytowany przez Mataj 2011-10-10 12:12:14
  • Po wyliczeniu ponad 99% głosów wynik się potwierdza. SLD brakuje ok. 6000 głosów. 
    Post edytowany przez obcy 2011-10-10 12:15:36
  • "Zbysio Holdys" wypowiada sie na te wszystkie tematy "zdroworozsadkowo" - pytaja go, to on mowi co na ten temat sadzi. Taka jego rola zyciowa, sposob na popularnosc i - w konsekwencji - zdobycie srodkow na zycie. Lepsze to niz Taniec z Gwiazdami, Gwiazdy Tancza na Lodzie itp. itd. Tak sie sklada, ze moim zdaniem, Holdys bardzo rozsadnie sie wypowiada. Rozsadnie, ale tez niezaleznie - wypowie wlasne zdanie, nawet jesli nie przynosi mu to popularnosci. Za to go cenie.

    Co do roznic w miejscowosciach... to je widac dosc mocno. Dlatego uzylem slowa "symptomatyczne".

  • v460 pisał(a):

    Co do roznic w miejscowosciach... to je widac dosc mocno. Dlatego uzylem slowa "symptomatyczne".



    Symptom czego? 
    Jak jesteśmy już przy interpretacjach, możesz mi tłumaczyć, dlaczego ponad 4% wyborców Zakrętu wypowiada się za rozwiązania stosowane w niektórych dyktaturach ameryki łacińskiej w latach 70tych i 80tych (jeśli nie gorsze), wybierając partię JKM? 

    Post edytowany przez obcy 2011-10-10 12:38:04
  • Obcy - symptomatyczny oznacza znamienny, charakterystyczny, tak? Nie jest więc niczego symptomem, ale raczej cechą. Jeśli coś pomieszałem w znaczeniu słów to przepraszam, ale wydaje mi się, że chyba nie? :/

    Generalnie trzeba zerknac w badania wyborcze. Jest tam prosta "segmentacja" poprzez cechy demograficzne, np. jak kto glosowal przez wiek, plec, wyksztalcenie, miejsce zamieszkania etc. Jak sie wybierze (w glowie, bo nie mam dostepu do bazy danych) segment po demografii "gliniankowcow" i "wiazowiakow" to wyjdzie, ze Ci pierwsi z wiekszym prawdopodobienstwem popieraja PIS, a Ci drudzy "nie-PIS" czyli równiez PO. Czyli dla pierwszych symptomatyczne (charakterystyczne, znamienne) jest glosowanie na PIS, dla tych drugich - na "nie-PIS" ;)

    Zeby nikt sie nie poczul obrazony - nie wartosciuje ani ludzi, ani ich wyborow. W tej chwili poprostu stwierdzam fakt.


    Skad poparcie 4% dla JKM? Mysle, ze wynika z madrosci narodu polskiego ;) Mowie powaznie, bo to nie jest az 4% spoleczenstwa, a tylko 4% spoleczenstwa. Co za tym idzie, wynik daje duza satysfakcje i informuje o tym, ze spoleczenstwo en mass... nie jest glupie: popatrzy na JKM, poslucha go, posmieje sie, ale go nie popiera ;)

    Zreszta dawno temu mialem okazje poznac JKM osobiscie, posluchac na zywo. Calkiem mily czlowiek tak na marginesie. Utopijny jak Marks z Engelsem w interpretacji Lenina podniesiony do kwadratu ;)

    No ale nie porownuj go do ameryki łacińskiej, bo robisz z niego prawie Hitlera... a on jest taki kategoryczny pewnie tylko w gebie. Przynajmniej na razie ;)

    Post edytowany przez v460 2011-10-10 14:36:32
  • Mała poprawka: 
    PO ma 6 mandatów, PiS tylko 4. 
    Anna Sikora jednak nie będzie w Sejmu, za to posłem będzie Zenon Durka z PO. Brakuje jeszcze wyników z 0,51 protokołów obwodowych, ale Anna Sikora już nie ma szansy na mandat. Brakuje PiSowi ok. 4600 głosów (1%) do uzyskania piątego mandatu. 

    Jeszcze raz lista wszystkich naszych posłów, na podstawie 99,49% protokołów obwodowych: 
    Dariusz Rosati, Andrzej Halicki, Jadwigia Zakrzewska, Alicja Olechowska, Barbara Czaplicka, Zenon Durka (PO) 
    Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin, Ludwik Dorn, Jan Szyszko (PiS) 
    Artur Dębski (RP) 
    Janusz Piechociński (PSL) 

    Post edytowany przez obcy 2011-10-10 23:25:34
  • Po opublikowaniu 100% głosów wynik się potwierdza, przewaga PO jeszcze rosła. PiSowi brakowała ok. 6000 głosów do uzyskania piątego mandatu, SLD prawie 7000, aby dostać jeden mandat. 

  • Czyli Piekarska zostala za burta. Troche szkoda, bo merytorycznie to jednak strata. Parlamentarzysci PO sa mi malo znani poza naturalnie Halickim i Rosatim. Z PIS to raczej tylko Sasin sprawia wrazenie merytorycznej osoby. O Dębskim nigdy nie słyszałem.

    No i miło, że jest Piechociński. I to z szansa na ministra. To byłby akurat "właściwy człowiek na właściwym miejscu", pytanie czy platforma odda PSLowi resort Grabarczyka.

  • W zasadzie napisaliście już wszystko na ten temat. Zwrócę tylko uwagę, że RP zdobył najwyższe poparcie w obwodzie nr 7.